Quote Originally Posted by MonkY View Post
kone22, exagerezi cam mult. Pe Xbox 360 au fost zeci de jocuri bune... iar Xbox One este cu siguranta mai performant decat Xbox 360 (5-6x speed la GPU, 3x speed la RAM, 8GB vs 512MB RAM, etc...). Si nu, eu n-am cumparat niciodata consola pt. Fifa si CS, ci pt. jocuri serioase. Cine vrea Fifa si CS, poate sa ramana la PC.
Sunt total de acord cu tine. E normal ca noua generatie sa fie mai buna ca vechea generatie. Si da, vor iesi jocuri bune (nu ma refer strict la grafica).

Legat de cs si fifa, era o comparatie cu ce cauta userul normal cand face shopping de un pc basic. Performanta in schimb o asemanam cu cea de la xbone.

Ideile principale erau

1. Noua generatie de console nu mai e la fel de wow ca vechea generatie la vremea ei. Cand ps3/x360 au iesit cu 7 SPE si triple core cu dual thread, noi pe pc aveam core 2 duo. In momentul de fata avem procesoare si placi video mult mai avansate la dispozitie pe PC fata de ce ne ofera xbone/ps4.

2. Nu au cum sa modifice performantele xbone-ului pe baza kinect sau non kinect. Nu asa functioneaza pe console.

Pentru restul raspunsurilor, nu sunt hater: am 3 console si PC . Doar ca sunt un pic nemultumit de xbone. Imi place controllerul in schimb.

---------- Post added 15-05-2014 at 16:49 ----------

Quote Originally Posted by iry View Post
Esti doar un hater, nimic mai mult. Pe petardele astea, jucam exclusivitati pe care tu o sa le joci cam NICIODATA. Mult succes cu cs si fifa, de fapt cam atat poti juca momentan pe jalnicul pc, nu prea mai vad noutati, cel mult niste portari de pe console
iry, fii serios. Crezi ca intru pe forum de console avand doar PC acasa? Ce rost ar avea sa-mi bag nasul aiurea. Ca toata lumea de aici detin console si singurul lucru care ma deranjeaza e ca MS au vrut sa scape cu un 486 cu kinect atasat. Glumesc cu 486, dar oricum, aveam alte asteptari de la ei.