* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Cum a fost Black Friday 2016 in cazul tau? Started at 02-12-2016 01:34 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=105058 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 02-12-2016 01:34 Title : Cum a fost Black Friday 2016 in cazul tau? A trecut ceva vreme de cand n-am mai updatat poll-ul principal, asa ca e timpul de unul nou. Intrucat sunt lipsit de inspiratie azi, hai sa incercam sa aflam cum a fost Black Friday-ul de anul acesta. Chiar sunt curios, intrucat la mine a fost dezastru (atat financiar cat si din punctul de vedere al norocului si al ofertelor gasite). So, let's do this! P.S. De data aceasta sa incercam un poll cu multiple raspunsuri, intrucat ar fi interesant de stiut daca ati achizitionat mai multe produse digitale sau retail, din tara sau de afara. Daca puteti sa ne spuneti ce si cum, va astept pe thread. Thanks! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Mayhem Date : 02-12-2016 02:03 Am votat "ce este asta?" pentru ca pentru mine Black Friday este irelevant, am prins oferte mai bune la ce ma intereseaza, in timpul anului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : solaru Date : 02-12-2016 12:49 A fost decent in general. Strict gaming - achizitiile au fost in mare parte digitale de pe Xbox store - US si UK, in functie de pret. La unele jocuri preturile au fost mai bune pe UK. Daca era o oferta buna la Bioshock Collection, Batman Return to Arkham si Lego Star Wars TFA era perfect. Dar hey!!! Urmeza Decembrie...deci nu e totul pierdut :D! Deasemenea, nu am putut sa refuz oferta de XBL Gold de pe Amazon UK, asa ca am mai luat 1 an, ca sa fiu linistit pana in noiembrie 2018 8-} -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : eagle-eye Date : 02-12-2016 18:44 Eu nu vad optiunea "foarte multe lucruri pe care le-as fi luat, dar nu aveam bani" :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : lucas22010 Date : 02-12-2016 19:01 nu vad optiunea: "mi-am luat mai multe lucruri de care nu aveam nevoie, si acum regret" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : maniac360 Date : 03-12-2016 06:14 Pentru mine a fost destul de ok. De pe amazon.co.uk am cumparat 2 boxe sonos play:1 la pretul de 139gbp bucata. Cu tot cu transport am iesit mai ieftin cu aproape 30% fata de emag. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : raducucosmin Date : 04-12-2016 00:07 Din perspectiva jocurilor digitale de pe magazinele online PS si Xbox a fost ok. Magazinele de profil se afara gen Amazon, Bestbuy si altele au fost iar ok. Sigur avantajul real e cand locuiesti in tarile respective. Din perspectiva care ii priveste pe comerciantii romani gen emag et co. sub orice critica, din nou. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : BizZare Date : 04-12-2016 17:37 Nici nu m-am agita... Aceeasi poveste an de an: cresc preturile in Octombrie si sunt reduse in Noiembrie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Inuhanyou Date : 05-12-2016 13:26 Am gasit ce vroiam insa mi-am facut o mie de draci cu transportul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Encman Date : 07-12-2016 23:51 Anul asta nu mi-am batut capul absolut deloc. De cele mai multe ori este o pierdere de vreme.. si-atat. PS: Nu fac referire la Murica, unde Black Friday este.. doar intr-o vineri. La noi tine o luna.. asta spune multe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 12:56.