* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Console Games GOTY 2016 - Propuneri Started at 20-12-2016 14:10 by eneea Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=105456 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : eneea Date : 20-12-2016 14:10 Title : Console Games GOTY 2016 - Propuneri Hai sa "premiem" si noi niste jocuri. In aceasta prima faza ma gandeam ca pentru fiecare categorie in parte sa propunem 4-5 candidati, apoi candidatii cu cele mai multe votuti vor intra in finala, unde pe baza voturior se vor alege MARII CASTIGATORI. Procesul de propunerea al candidatilor se va incheia duminca 25.12, iar in saptamana dintre Craciun si Revelion se va desfasura procesul de votare. Ca si categorii eu m-am gandit la urmatoarele: Cel mai bun joc shooter (third sau first person) Cel mai bun joc action/adventure (aici vreau sa intre si jocurile mai family friendly de tip Lego, Minecraft & co - si DA, stiu ca Minecraft nu e de anu asta, dar nu-mi vine in cap alt exemplu) Cel mai bun joc cu caracter sportiv (aici ma gandeam sa includem si jocurile de tip racing) Cel mai bun joc de tip RPG Cel mai bun joc de ip fighting (desi aici cred ca-s cam putine titluri anul asta) Cea mai buna campanie single player sau poveste (story) - inca ma mai gandesc la un titlu potrivit Cel mai bun multiplayer intr-un joc Cel mai bun joc de strategie Cea mai buna coloana sonora intr-un joc Cea mai buna grafica intr-un joc Cel mai bun joc exclusiv pe consola Xbox One - si aici stiu ca MS a decis ca tot ce apare pe X1 sa fie si pe Win10, dar aici suntem bazati pe jocurile pe console...sa vad cum evolueaza discutiile si ce pareri aveti (va rog fara hatereala graatuita) Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Wii U Cel mai bun joc pe o consola mobila (3DS, PS Vita, sau mobile gaming) Deziluzia anului (aici puteti sa fiti cat mai creativi: Day 1 patches, DLC scumpe) Cel mai asteptat moment din lumea gamingului in 2017 (aici pe langa jocuri putem include si lansarea noilor console Nintendo Switch sau Xbox Scorpio) Cel mai bun joc al anului 2017 (One game to rule them all). Nu sunteti obligati sa propuneti jocuri la toate categoriile, desi v-as ruga sa propuneti la cat mai multe si daca aveti chef/timp sa va argumentati propunerile As vrea de la admini sa am drepturi de "semi-zeu" :P si daca decid ca lumea trolleaza aiurea sa am dreptul sa nu tin cont de parerile lor cand fac listele cu candidati. O sa vin spre seara cu lista mea :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 14:24 Am inceput acum doua zile sa compun o lista, dar am tot fost plecat si nu am mai reusit sa o finalizez. Voiam sa fac polls sa putem vota, dar de maine incolo sunt liber, asa ca daca pregatim listele pot face maine topicurile si toata nebunia. Cel mai bun joc de PS4 Uncharted 4 The Last Guardian The Witness Ratchet & Clank Street Fighter V No Man's Sky Cel mai bun joc Xbox One Gears of War 4 Forza Horizon 3 Quantum Break Recore Game of the Year Uncharted 4: A Thief's End Overwatch Battlefield 1 Doom Gears of War 4 The Last Guardian Final Fantasy XV Dishonored 2 Deus Ex: Mankind Divided Cel mai bun shooter Battlefield 1 DOOM Call of Duty: Infinite Warfare Overwatch Plants vs Zombies 2: Garden Warfare Titanfall 2 Cel mai bun joc multiplayer Battlefield 1 Gears of War 4 Overwatch Titanfall 2 Cel mai bun indie game The Witness Inside Cel mai bun action game Dead Rising 4 Gears of War 4 Quantum Break Ratchet and Clank Uncharted 4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : eneea Date : 20-12-2016 14:32 Voiam inainte sa adunam propuneri pt poll-uri...nu vreau sa sara lumea sa nu am inclus nu stiu ce indie ca lor li se pare cel mai tare. Si asa aveam de gand, pt fiecare categorie sa fie facut separat poll. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : cosminbad Date : 20-12-2016 14:33 Am si eu urmatoarele propuneri, jucate de mine pe PS4 Cel mai bun joc shooter Battlefield 1, Titanfall 2 și COD - Infinite Warfare Cel mai bun joc action/adventure Uncharted 4 Cel mai bun joc cu caracter sportiv FIFA 17, Assetto Corsa și Dirt Rally Cel mai bun joc de tip RPG The Division și Destiny - Rise of Iron (stiu ca nu sunt RPG dar au elemente, as fi ales Witcher 3 dar parca e 2015 aparut) Cel mai bun joc de ip fighting ----- Cea mai buna campanie single player sau poveste (story) - Uncharted 4 Cel mai bun multiplayer intr-un joc Destiny - Rise of Iron (pt raid-uri si PVP), The Division (pt Co-op si Dark Zone), COD - IW și Battlefield 1 Cel mai bun joc de strategie ------ Cea mai buna coloana sonora intr-un joc Battlefield 1 Cea mai buna grafica intr-un joc Uncharted 4, Battlefield 1 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Xbox One ------- Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4 - Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Wii U ------ Cel mai bun joc pe o consola mobila ------------- Deziluzia anului Assetto Corsa - pentru ca nu au fost in stare sa faca lobby-uri private, customizabile Cel mai asteptat moment din lumea gamingului in 2017 Red Dead Redemption 2, Gran Turismo Sport și The Last Of Us II Cel mai bun joc al anului 2017 Battlefield 1. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Hazer Date : 20-12-2016 14:35 Cel mai bun joc shooter Titanfall 2 Cel mai bun joc action/adventure Uncharted 4 Cel mai bun joc cu caracter sportiv Forza Horizon 3 Cel mai bun joc de tip RPG Deus Ex Mankind Divided Cea mai buna campanie single player sau poveste (story) Dishonored 2 Cel mai bun multiplayer intr-un joc Titanfall 2 Cel mai bun joc de strategie XCOM 2 Cea mai buna coloana sonora intr-un joc DOOM Cea mai buna grafica intr-un joc Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Xbox One Forza Horizon 3 Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4 Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Wii U Nu ma pot exprima 8-| Cel mai bun joc pe o consola mobila (3DS, PS Vita, sau mobile gaming) Kirby: Planet Robobot (3DS) Deziluzia anului No Man's Sky Cel mai asteptat moment din lumea gamingului in 2017 Red Dead Redemption 2 Cel mai bun joc al anului 2017 Uncharted 4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 14:35 Oameni buni, eu zic sa spuneti jocurile din categorii, sa faceti nominalizari, nu sa spuneti ce votati sau credeti voi. Nu asta e ideea topicului... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : cosminbad Date : 20-12-2016 14:38 Oameni buni, eu zic sa spuneti jocurile din categorii, sa faceti nominalizari, nu sa spuneti ce votati sau credeti voi. Nu asta e ideea topicului... Cine a gresit ? am facut propuneri :) Doar nu o sa propun jocuri pe care nu le-am jucat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : eneea Date : 20-12-2016 14:42 Hazer hai cu mai multe propuneri :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Hazer Date : 20-12-2016 14:44 Pai mi se pare ciudat.. daca au aparut 2 jocuri de strategie si eu le propun pe amandoua, care mai e rostul meu? :)) O sa modific lista in cazul asta.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : eneea Date : 20-12-2016 14:48 Credeam ca mam zis ca as prefera sa faceti 4-5 propuneri. Strategii: Civilization, Xcom 2, Banners Saga 2, Total War: warhammer, etc :P. Dar la shootere hai sa poti baga :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 14:49 N-ai inteles atunci scopul topicului, care e de a compune listele, ca apoi sa facem polls si abia atunci sa votezi parerile tale. Sper ca ai inteles :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Hazer Date : 20-12-2016 14:55 My bad :( revin cu lista refacuta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : DeathOfArt Date : 20-12-2016 15:09 Cel mai bun joc shooter - DOOM Cel mai bun joc action/adventure - Tomb Rider Cel mai bun joc cu caracter sportiv - Dirt Rally Cel mai bun joc de tip RPG - Dark Souls 3 Cel mai bun joc de ip fighting - King Of Fighters Cea mai buna campanie single player sau poveste (story) - Uncharted 4 Cel mai bun multiplayer intr-un joc - Battlefield 1 Cel mai bun joc de strategie - X-Com 2 Cea mai buna coloana sonora intr-un joc - DOOM Cea mai buna grafica intr-un joc - Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4 - ratchet and clank Deziluzia anului - Dishonored 2 Cel mai bun joc al anului - DOOM Cel mai bun platformer - Unravel Cel mai bun walking simulator - Firewatch -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : GreyhounD Date : 20-12-2016 18:24 Vin si eu cu o lista de propuneri: Action/ Adventure: Uncharted 4, The Last Guardian, Rise of the Tomb Raider, Resident Evil Zero HD Remaster, Quantum Break, Oddworld: New 'n' Tasty!, Mafia 3, Gears of War 4, Watch Dogs 2, Ratchet & Clank, Dead Rising 4, The Witness, Pokemon Moon, Pokemon Sun, The Legend of Zelda Twilight Princess HD, Firewatch, Inside, Deus Ex: Mankind Divided, Axiom Verge Fighting: Street Fighter V, EA Sports UFC 2 Racing: Trackmania Turbo, Sébastien Loeb Rally Evo, Dirt Rally, Asseto Corsa, Forza Horizon 3, F1 2016 RPG: Final Fantasy XV, Dark Souls III, Shooters: Battlefield 1, Call of Duty Infinite Warfare, Titanfall 2, Overwatch, Far Cry Primal, DOOM, Dishonored 2, World of Tanks, The Division Strategy: XCOM 2 Sports: WWE 2K16, Fifa 17, NBA 2K17, PES 2017 Best Graphics: Final Fantasy XV, Uncharted 4, The Last Guardian, Rise of the Tomb Raider, Far Cry Primal, Overwatch, The Witness, Inside, Forza Horizon 3, Gears of War 4, Dishonored 2, Firewatch, Deus Ex: Mankind Divided Best Multiplayer: Battlefield 1, Call of Duty Infinite Warfare, Titanfall 2, Overwatch, World of Tanks, Fifa 17, Asseto Corsa, Dirt Rally, The Division Best Singleplayer: The Walking Dead: Michonne, Dark Souls III, The Last Guardian, Final Fantasy XV, DOOM, Dishonored 2, Deus Ex: Mankind Divided Best Soundtrack: DOOM, Firewatch, Inside Best Microsoft exclusive: Quantum Break, Forza Horizon 3, Gears of War 4, Dead Rising 4, The Witness Best Nintendo exclusive: Pokemon Moon, Pokemon Sun, The Legend of Zelda Twilight Princess HD, Axiom Verge Best Sony exclusive: Uncharted 4, The Last Guardian, Ratchet & Clank GOTY: Forza Horizon 3, Uncharted 4, Gears of War 4, The Last Guardian, Final Fantasy XV, Battlefield 1, Call of Duty Infinite Warfare, Dishonored 2 Worst Games: No Man's Sky, Ghostbusters, Mighty No. 9 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : AGKill0 Date : 20-12-2016 18:58 Cel mai bun joc shooter: Uncharted 4 Cel mai bun joc action/adventure: Uncharted 4 Cel mai bun joc cu caracter sportiv: Forza Horizon 3 Cel mai bun joc de tip RPG: The Witcher 3 Blood And Wine Cel mai bun joc de tip fighting: Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4 Cea mai buna campanie single player sau poveste (story): Uncharted 4, Call Of Duty Infinite Warfare, The Witcher 3 Blood And Wine Cel mai bun multiplayer intr-un joc: Gears Of War 4 Cel mai bun joc de strategie: Cea mai buna coloana sonora intr-un joc: The Last Guardian, Final Fantansy 15, Uncharted 4 Cea mai buna grafica intr-un joc: Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Xbox One: Gears Of War 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4: Uncharted 4 Cel mai bun joc exclusiv pe consola Wii U: serios? Cel mai bun joc pe o consola mobila (3DS, PS Vita, sau mobile gaming): Lara Croft GO Deziluzia anului (aici puteti sa fiti cat mai creativi: Day 1 patches, DLC scumpe): povestea la FF15 Cel mai asteptat moment din lumea gamingului in 2017: Red Dead Redemption 2 Cel mai bun joc al anului 2017: Horizon Zero Dawn, Nioh -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Espiritus Date : 20-12-2016 19:06 Voi propune doar ce nu s-a zis deja si cred ca merita o nominalizare. Fighting: Guilty Gear Xrd Revelator si Blazblue Central Fiction Best Sountrack: Furi Best Graphics: Jotun si Hyper Light Drifter Nu ne-ar trebui si o categorie pentru platformers / arcade-ish games? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : asperas Date : 20-12-2016 20:43 Am sa nominalizez doar cate 2 din urm categorii: ( vb numai din ce am achizitionat / jucat ) Worst games: No Man's Sky & 7 Days to Die (console)! Best indie: Inside! Best game: DOOM! Best shooter: (multiplayer) Titanfall 2 & Killing Floor 2! ... sports: Fifa 17& PES 2017! ... rpg: ..pauza aici! Dark Souls 3 is a joke si din nefericire The Witcher 3 Blood & Wine este doar un expansion (30 hrs=D>) pt TW3 Wild Hunt ...strategy: pauza si aici! ... soundtrack: DOOM & Killing Floor 2! ... fighting: Guilty Gear Xrd Revelator & King of fighters! ...racing Dirt Rally & F1 2016 ! ... graphics: Uncharted 4 & Battlefield 1! Final Fantasy XV & The Last Guardian au aparut (din nefericire) prea trz si nu am cum sa le nominalizez( le-am luat dar nu le-am incercat inca)! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Dant3 Date : 20-12-2016 20:57 Nu am înțeles ultima chestie, cel mai bun joc din 2017? Cred ca de fapt e vorba despre GOTY 2016? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 21:01 "Cel mai asteptat joc din 2017".... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Dant3 Date : 20-12-2016 21:10 Pai e deasupra și "Cel mai așteptat moment din 2017" Cred ca se referă totuși la GotY 2016 si a greșit anul :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : eneea Date : 20-12-2016 21:28 Dada, la ultima categorie e vorba de GOTY 2016 :)...poate vreun admin sa modifice? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 21:41 Nu conteaza oricum, aici facem un sketch si apoi topicurile dedicate cu polls. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : eagle-eye Date : 20-12-2016 23:10 Eu zic sa separam Sport de Racing. Asa mi se pare normal, sunt totusi genuri total diferite, chiar daca tot in "sport" intra. In rest, las la latitudinea moderatorilor sa decida, nu am jucat chiar asa multe jocuri ca sa fac propuneri, ati putea chiar sa va uitati si pe listele altor site-uri in caz ca ramaneti in pana de idei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : eneea Date : 20-12-2016 23:17 Nu e pana de idei la propuneri, dar voiam sa facem ceva personalizat pt site-ul nostru si sa se simta lumea implicata. Jocuri racing notabile sunt putine anul asta, de-aia voiam sa le bag la sport. Ar mai fi cel mai bun DLC/expansion -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 23:41 Poate ne ajuta cineva cu un fundal precum anul trecut? Eu deja am inceput sa fac din polls, sa vad daca reusesc sa fac si o imagine ceva, dar poate are unul dintre voi timp :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : eagle-eye Date : 21-12-2016 00:27 Pai cam vad ca e pana, unele categorii nu au decat 2 nominalizari :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Popae36 Date : 21-12-2016 00:33 Pun si eu ce am jucat Cel mai bun shooter HALO 5 Cel mai bun racing open world Forza horizon 3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : tudyniuz Date : 21-12-2016 00:35 Haideti la vot: http://www.consolegames.ro/forum/f59-hot-story/105487-cg-awards-2016-hai-la-vot/#post1382911 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 22:23.