* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : CG Awards 2016: Cel mai bun joc indie Started at 21-12-2016 00:55 by tudyniuz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=105488 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : tudyniuz Date : 21-12-2016 00:55 Title : CG Awards 2016: Cel mai bun joc indie Iata-ne la sfarsitul unui nou an, asadar este timpul sa tragem linie si sa vedem ce jocuri ne-au incantat, ne-au fascinat si chiar enervat in 2016. Nominalizarile pentru cel mai bun indie sunt: Inside No Man's Sky Firewatch The Witness Virginia As dori sa va atrag atentia, daca credeti ca sunt necesare adaugari in oricare lista, nu votati si comentati pe thread si putem in unele cazuri sa mai adaugam optiuni. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : razvanrazy Date : 21-12-2016 09:54 Nu inteleg de ce totusi NMS intra la categoria Indie, cand a fost catalogat ca un AAA indie, a iesit cu pret full si a avut ajutor in dezvoltare de la Sony. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : tudyniuz Date : 21-12-2016 09:56 Pentru ca desi ce spui e adevarat, tot a fost facut de o echipa extrem de mica. Asta face un joc indie, bugetul si echipa restransa, nu pretul scazut de vanzare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : okidoki89 Date : 22-12-2016 12:41 Eu nu inteleg de ce e mentionat NMS :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : eagle-eye Date : 22-12-2016 13:51 Tocmai ce scrie deasupra ta................................................................................................ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : tudyniuz Date : 22-12-2016 14:05 Mi-e clar dupa rezultatele de pana acum ca trebuie neaparat sa incerc Inside, poate prind chiar o reducere ceva, Limbo mi-a placut imens. In rest, sunt surprins sa vad atat de putin voturi pentru The Witness, care e excelent. Dar poate e Inside mult mai bun :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : eagle-eye Date : 22-12-2016 14:15 As fi votat The Witness daca nu era Inside, foarte bune amandoua. Daca ti-a placut Limbo, asta sigur o sa-ti placa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : okidoki89 Date : 22-12-2016 14:58 Intrebam mai mult pentru ca eu nu-l consider joc...nu ca nu se incadreaza in categoria indie. Da stiu, sunt rau. In alta ordine de idei, ar trebui mentionat si Super Hot https://www.youtube.com/watch?v=8tWxVh9nLOk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : keanustar Date : 22-12-2016 20:25 Eu as fi vrut sa votez Oxenfree, dar nu e pe lista. Nu stiu cum de l-ati omis. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Razvan Date : 25-12-2016 05:29 Stardew Valley -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 12:02.