* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Metroid: Samus Returns Started at 13-06-2017 21:26 by OEE Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=109669 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : OEE Date : 13-06-2017 21:26 Title : Metroid: Samus Returns Metroid: Samus Returns - Official Game Trailer - Nintendo E3 2017 https://www.youtube.com/watch?v=UhOx-FpEAQk Metroid: Samus Returns is an action-packed, side-scrolling shooter which has been remade to include engaging and immersive 3D visuals and a rich, atmospheric color palette. Metroid: Samus Returns launches September 15, 2017. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : sexbobomb91 Date : 14-06-2017 11:16 Arata foarte bine. Si din gameplay demo pare destul de dificil :D . Singurul lucru care ma ingrijoreaza este durata lui. Fiind remake pentru Metroid 2, care nu este foarte lung, e posibil sa dureze doar 3-4 ore. https://www.youtube.com/watch?v=H09GVFbxFkI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : solecon Date : 22-06-2017 23:39 NoE being the best at what they do. Praise Shibata! ^:)^ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : rodarkone Date : 23-06-2017 05:50 l-ai comandat solecon ? ca as vrea si eu unu :) in US nu e -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : G-MaN Date : 23-06-2017 11:23 se poate precomanda de undeva legacy edition? la altex e doar jocul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : solecon Date : 23-06-2017 14:50 Deocamdata nu am vazut-o pe nicaieri. Oricum, nu cred ca trebuie sa ne facem griji, tinand cont ca editia speciala de la ultimul Fire Emblem inca se poate comanda la pret normal de pe amazon.fr/de/co.uk. In ceea ce priveste stocul, NoE > NoA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : rodarkone Date : 28-07-2017 16:26 am prins precomanda la Best Buy :) ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : shinorbi Date : 29-07-2017 12:39 Nu inteleg de ce costa 250 lei, la Altex. Superstar Saga la fel. Astea-s preturi de Switch. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Ramon Date : 07-08-2017 14:11 Legacy edition pe gameshop.ro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : G-MaN Date : 07-08-2017 14:34 oh, fain. legătură directă (http://www.gameshop.ro/metroid-samus-returns-legacy-edition-3ds) e și pe pcgarage.ro (https://www.pcgarage.ro/jocuri/nintendo/metroid-samus-returns-limited-edition-pentru-3ds/). cu 8 bani mai scump :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : G-MaN Date : 12-09-2017 09:35 pcgarage il are listat ca fiind in stoc la furnizor, ridicare pe 19 sept, livrare pe 20 septembrie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Ramon Date : 12-09-2017 10:21 Pai si care e combinatia? Il au pe stoc dar ti-l livreaza la o saptamana dupa data lansarii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : G-MaN Date : 12-09-2017 12:10 Gameshop nu zic nimic nou. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : solecon Date : 12-09-2017 15:23 https://www.youtube.com/watch?v=6_GjwrY_tNk Metroid: Samus Returns - Easy Allies Review -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Ramon Date : 13-09-2017 10:34 Eu am fost sunat de gameshop si au zis ca mi-l trimit maine (joi) ca sa il primesc vineri. Editia legacy + amiibo metroid. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : solecon Date : 13-09-2017 13:00 M-au sunat si pe mine, sa-mi spuna ca nu o sa primeasca editia Legacy, doar figurinele amiibo. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : G-MaN Date : 13-09-2017 13:30 dar "legacy" nu e același lucru cu "limited"? (EU vs US) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : solecon Date : 13-09-2017 13:32 Nu, Limited Edition, pentru US, are doar jocul si soundtrack. Legacy Edition, pentru EU are mai multe chestii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : G-MaN Date : 13-09-2017 13:34 da, asa e. apai la pcgarage zice limited edition. ma gandesc ca au vrut sa zica legacy. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Ramon Date : 13-09-2017 14:12 M-au sunat si pe mine, sa-mi spuna ca nu o sa primeasca editia Legacy, doar figurinele amiibo. Eu am intrebat daca e editia Legacy si mi-au confirmat ca da. Poate tie ti-au spus ca nu pt ca nu mai aveau stoc. Eu am facut precomanda acum 5 saptamani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : solecon Date : 13-09-2017 14:28 Pai de-asta am intrebat, pentru ca eu facusem precomanda pe 4.07. Eram doar curios daca au luat precomenzile in ordine, sau au bagat-o romaneste. Bine, nu stateam in ei, pentru ca nu sunt nebun; voiam doar sa vad cat de seriosi sunt cei care in trecut ne criticau pentru ca nu sustinem "piata romaneasca" si cumparam din afara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Ramon Date : 13-09-2017 18:24 Mda. Eu am asteptat vinerea trecuta Monster Hunter Stories. Au amanat lansarea cu o saptamana (de pe 8 sep pe 15 sep), asa ca l-am cumparat digital. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Ramon Date : 15-09-2017 17:03 Am primit mail de la pc-garage (noroc ca am avut precomanda si la gameshop): Buna ziua, Din pacate am fost anuntat de furnizori ca produsul Joc Nintendo METROID SAMUS RETURNS LIMITED EDITION pentru 3DS ,desi confirmat initial , este stoc 0 - fiind o eroare in gestiunea acestora. Daca doriti putem adauga un alt produs disponibil pe comanda sau eventual sa o anula . Desi nu rezolva situatia neplacuta ne cerem scuze pentru incurcatura produsa. Astept raspuns, Multumesc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : G-MaN Date : 16-09-2017 08:54 Mda, încă n-am nimic de la pc-garage. am făcut o comandă și la gameshop. vedem ce-o ieși. Era oricum dubioasă listarea la ei, fără box-art și descriere. Plus că zicea Limited în loc de Legacy... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Leni Date : 17-09-2017 19:59 eu am comandat de la gamerland, 201 lei cu tot cu transport, mi-a sosit ieri, in 16.09. Sunt foarte multumit :) Jocul e misto (PS. e varianta normala) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : xenocid Date : 17-09-2017 21:03 Eu am luat din "Shop" cu 180 de lei dupa un discount de 10 euro. Pentru prima oara mi s-a parut o diferenta importanta intre varianta electronica si cea retail. Jocul, primul din universul Metroid pentru mine, este grozav, desi ma mai ratacesc uneori printre etaje. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : rodarkone Date : 17-09-2017 23:13 E rupere jocul :) ... metroid pur sange ... il iubesc :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Ramon Date : 18-09-2017 10:14 Jocul e intr-adevar bestial. Sper sa nu mai fie o raritate sa primim jocuri Metroid. Stie careva cum stau vanzarile momentan? Ca developerii au zis ca in functie de vanzari o sa mai faca si altele. Sper sa faca si Prime Trilogy Remake, pana apare 4 prin 2019. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : G-MaN Date : 18-09-2017 10:53 M-au sunat acuma de la gameshop ca nu au legacy edition si nici n-o sa-l mai aibe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : rodarkone Date : 18-09-2017 16:19 Eu sunt in zone 3 ... mai am 27 de rezolvat pana la final fight :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Ramon Date : 18-09-2017 16:39 Si eu tot area 3, aproape de finalul ei. 18 left ---------- Post added 18-09-2017 at 14:48 ---------- Btw, am vazut pe net ca sunt 8 zone (+surface). Daca la finalul zonei 3 mai raman jumatate, inseamna ca vom vedea mai putini metroizi per zona, undeva pe la vreo 3-4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : rodarkone Date : 18-09-2017 18:03 Pai dupa ce ai facut rost de spider ball poti explora surface -ul :) - eu asa am facut, am pierdut acolo probabil vreo ora asa :) - nu prea poti sa faci nimic pentru ca esti limitat, practic ca si harta - se duce mult in partea stanga, daca escaladezi peretele de acolo. Jmecheria e sa faci rost de screw attack si space jump :) si vei putea explora toata harta :) fara probleme in mod IMBA :D Din ce mi-am dat eu seama au bagat mai multe chestii (ma astept la upgrade-uri diferite fata de Metroid 2 de GB) ... pentru ca teoretic mai sunt doar 3 upgrade-uri (Space jump / laser bean / screw attack) practic .. cred ca mai sunt vreo 10* sloturi in inventar libere :) * n-am numarat exact e doar o aproximare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Espiritus Date : 18-09-2017 18:04 Nu vi se pare cam scump pentru 2017? Shovel Knight de exemplu costa 50 de lei si include si season pass, cu peste 20 de ore de dlc content pana in momentul de fata si urmeaza sa mai apara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : rodarkone Date : 18-09-2017 18:09 Nu .. pentru ca ai dat un exemplu foarte prost. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Espiritus Date : 19-09-2017 00:22 ^ Foarte bine argumentat, nu mi-am dat seama cand am scris. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : rodarkone Date : 19-09-2017 01:53 Espiritus: faci prea mult off-topic si flame in ultima perioada. Sent from my iPhone using Tapatalk Pro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : solecon Date : 19-09-2017 04:44 Ok, cam mult... dar sincer, nici mie nu-mi plac discutiile despre preturile jocurilor. Pentru ca nu aduc nimic constructiv, nu spun absolut nimic despre jocul in sine. In primul rand, conditiile financiare difera de la om la om - ce i se pare ieftin unei persoane poate sa fie foarte scump pentru alta persoana. Deci ce obtii daca vorbesti despre asta? In al doilea rand, astfel de discutii pot face foarte mult rau unui joc, pentru ca il pot reduce la o suma. Si (sper ca) stim ca jocurile video sunt mult mai mult de atat. In ciuda a ceea ce vor sa ne convinga cei de la EA, Activision sau Take-Two, jocurile video sunt povesti, sunt personaje, sunt culori, sunt muzica, sunt trairi, sunt sentimente... sunt atat de multe lucruri frumoase incat e pacat sa le reducem la o suma de bani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : MonkY Date : 19-09-2017 15:11 Nu vi se pare cam scump pentru 2017? Shovel Knight de exemplu costa 50 de lei si include si season pass, cu peste 20 de ore de dlc content pana in momentul de fata si urmeaza sa mai apara. E cam greu de inteles daca tu compari un joc indie, crowd funded, multi-platform... cu un joc facut de Nintendo care mai e si single platform. Si chiar si asa, Shovel Knight a fost peste 150 lei cand l-au lansat si pentru 3DS... Eu cred ca Metroid merita 50 lei extra. Sau chiar mai mult. Daca esti fan - daca nu, nu cumperi si asta e. Pe de alta parte, cand au fost jocurile Nintendo ieftine? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : rodarkone Date : 24-09-2017 18:57 Am gasit un bug .. am reusit sa trec de niste screw attack block's - fara sa am upgrade-ul si m-am blocat in zona respectiva. In rest - mai am un pic si il termin :) il joc 2-3 ore maxim seara, insa explorez free roam, nu ma grabesc sa-l termin :) Incerc sa gasesc toate upgrade-urile si power-up urile. Mi s-a intamplat sa ajung in zone mai dificile fara power up-uri si sa sufar destul de tare incercand sa omor metroizi mai puternici, apoi am revenit in zone mai usoare si am omorat metroizi slabi aproape instant :) fara stress pentru ca eram overpowered :) La modul general imi place, mi-ar fi placut s mai tare daca ar fi fost 2D "pur sange" sau daca ar fi folosit motorul grafic de la Ubisoft. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 22:59.