* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Televiziunea Consolegames ? Started at 12-09-2008 23:05 by ionutzzz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=1255 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : ionutzzz Date : 12-09-2008 23:05 Title : Televiziunea Consolegames ? Uitanduma eu la videoclipuri ce sunt pe pe prima pagina si cu sigla consolegames am stat si ma-m gandit ce frumos ar fi sa fie si o televiziune consolegamestv :> suna interesant dar nu sunt suficienti bani dar orsicum ar fi un real suceces daca sa-r deschide aceasta televisiune pentru toti consolisti din tara . Ce parere aveti ar fi fain da sau ba ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : paul Date : 12-09-2008 23:09 Normal ca ar fi fain, dar cred ca ramane un vis pentru ceva timp. :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : apbaciu Date : 12-09-2008 23:28 Chiar ca ar fi un vis devinit realitate dar daca va exista vreodata se va afla prin ultimele obiective ale administatorilor.:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : ionutzzz Date : 12-09-2008 23:39 da dar fi super dar este nevoie de sume cu 5 sau 6 zerouri ca sa devina realitate :( din pacate dar cred ca ar a-vea un raiting forte ridicat si ar creste numarul jocurilor originale vandute si al consoalelor pentru ca ar informa multi oameni -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Uziwood Date : 12-09-2008 23:45 Da, dupa ce facem televiziune putem face si o statie spatiala nu ? Luati-o usor, nu e usor nici cu forumul asta din punct de vedere financiar. De propuneri de donatii mi-e sila, am tot vazut pe forumuri romanesti propuneri de donatii de la zeci-sute de membrii, iar cand se implementau mai mult de 2-3 donatii minore pe saptamana nu vedeai. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Xtm Date : 12-09-2008 23:46 A aparut deja ginx tv si nu are cine stie ce raiting. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : ionutzzz Date : 12-09-2008 23:51 hooooo luati-o usor nu am spus ca asta trebuie sa se faca urgent stiu despre ce sume trebuie sa se faca o televiziune iar nimeni nu este idiot sa ati donezi 100000 de mi de euro ca sa faca consoalegamestv asta era ca si un fel de viss iar fie vorba de raiting la ginx tv este un post nou aparut si nu este in toata tara adica la toate frimele de cablu deci mai au nevoie de exeperienta si timp pe piata romaneasca -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : ShpioOn Date : 12-09-2008 23:51 e frumos sa visezi, nu? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Bobby Date : 13-09-2008 00:03 Esti chiar foarte frumos. Pentru o televiziune o investitie enorma la care nu putem sa ne gandim acum. Sa ne vedem lungul nasului si sa ne ocupam de site/forum momentan. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 00:10 corect bobby facetiva munca cat mai bine tinetio tot asa ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : pheidippides Date : 13-09-2008 00:15 corect bobby facetiva munca cat mai bine tinetio tot asa ;) gramatica ta e tare suparatoare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 00:22 scuze nu sunt tipul perfect care sa stea 5 minute sa scrie doua randuri mai gresesc si eu doar sunt om -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Bobby Date : 13-09-2008 00:30 Nu cred ca stai 5 minute sa scrii 2 randuri corect gramatical. Greseala este o data. Dar tu scrii asa non stop. PS: postul acesta a durat 25 secunde. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 00:48 Da gata scuze tuturor pentru ca mai gresesc si eu si Bobby ok am mai gresit dar nu non stop ok , ;) mi-an recunoscut greseala -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Bobby Date : 13-09-2008 01:01 :) Felicitari. Asadar, sa lasam televiziunea si sa postam linistiti. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 01:12 ok ar fi un fis frumos -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : ShpioOn Date : 13-09-2008 01:14 ok ar fi un fis frumos offtopic: tu chiar ai 28 de ani? L-) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 01:34 da am acesta varsta si nu stiu din ce cauza cred ca yahoo mesanger este de vina asa ca scuzati a-mi pare rau pana ma obisnuiesc sa scriu corect din nou pe tastatura pentru ca la mess ma grabeam rau deci inca o data scuze si hai sa vorbim despre subiect -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : MonkY Date : 13-09-2008 02:38 Eu zic ca in intr-un viitor foarte apropiat va fi posibil. Deja sumele pentru un studio nu mai sunt de ordinul milioanelor de dolari... si se pot face digital multe nebunii. Din pacate insa, pe langa sumele pentru studio, echipamente, etc... problema cea mai mare o constituie "mana de lucru" care trebuie platita. Din pacate, bani, bani, bani... toate se rezuma la asta. Cel mai bun exemplu eu. Credeti ca mie nu mi-ar place sa renunt la daily job si sa ma ocup strict de acest proiect si de ridicarea lui ? Din pacate, daca as face-o, as deveni muritor de foame... So, incet incet, cautam si noi sponsori. Intindeti si voi antenutele... Si cu cat reusim sa incropim ceva, cu atat ne apropiem mai mult de vise precum "televiziune pentru consolisti". We can only hope :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : BoDoPSX Date : 13-09-2008 08:16 intr-adevar este un vis frumos. dar analizati incercarile de emisiuni cu si despre console. toate au esuat. ultima care imi vine in minte era realizata in frumosul magazin de pe bd. unirii (nu imi amintesc numele acestuia) prezentator fiind chiar patronul acestui magazin. cred ca aceasta a durat cel mai mult si brusc a disparut. DE CE? bad rating? acest rating nu se rezuma numai la userii forumurilor de gen. si oricum nu cred ca bunicutele ar lasa nepotii sa se uite la jocuri in defavoarea telenovelelor :) (trebuia sa ma leg de mizeriile alea de asa zise seriale) chiar trebuie bani seriosi pt asa ceva. o solutie ar fi transmisia pe net. un asa post online cred ca se preteaza mai bine si nu cred ca investitia ar fi ca cea in TV. si eu visam la un magazin de acest gen cu mult timp in urma, apoi fiind la moda un magazin virtual. concluzia a fost indiferent ce imi place romanul nu este obisnuit cu asa ceva. si nici nu vrea. sa nu o lungesc mentin ideea cu CONSOLEGAMESTV ONLINE SAU CGTV ONLINE. streaming ftw :) cheers ps: ginx tv nu este RO. plus ca este difuzat in reteaua BOOM. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Donely Date : 13-09-2008 09:24 Este un target bine de luat in vizor dar, deocamdata dupa cum spune si Monky avem nevoie de bani sa ridicam proiectul asta. Se fac inca eforturi mari din punct de vedere financiar sa il tinem in picioare. Sper si trebuie sa reusim sa il dezvoltam cat mai mult, in folosul comunitatii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : ionutzzz Date : 13-09-2008 14:13 Ma bugur deoarece majoritatea dintre voi au priceput mesajul acestul thread si a-mi cer inca o data scuze pentru graba cu care scriu dar de acu in colo incerc sa ma corectez . Da Bodo ar fi o ideie foarte buna cu un post online pe acest site de exemplu o emisiune care se poate vedea in direct pe net pe site dar problema este cum sa se scoata si ceva bani din aceasta chestie dar asta dupa ce apar si sponsori si dupa aceea mai vedem . Dar pana atunci tinetio tot asa faceti o treaba execelenta ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : BoDoPSX Date : 13-09-2008 14:28 bani se pot scoate din reclame ;) nu trebuie sa fie chiar in direct. de exemplu am vazut pe youtube ceva gen emisiune pe episoade cu review la 1-2 jocuri per episod. foarte frumos realizat. idei sunt multe (multe am si eu) dar este f greu la noi de realizat ceva de genul acesta. cum spunea si monky daca ar sta in asa ceva ramane muritor de foame. un asemenea proiect implica sponsorizari serioase. dar pana la urma nu este ceva irealizabil. sa speram ca in viitor vom putea avea si asa ceva. cheers -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : ffocus Date : 13-09-2008 16:49 n-am putut citi prea mult dar un lucru e sigur...tre sa ai nervii tari in "meseria" asta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : obidan Date : 13-09-2008 19:16 Pai, deja sunt foarte multe chestii Live online si se fac si bani.. Chris Pirrilo (spelling ???) de exemplu are de mult timp un show online live . ustream.tv parca era -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Max Date : 13-09-2008 22:47 Eu zic un ca ideal ar fi un Podcast.. nu sunt costuri asa de mari.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : zinodaur Date : 13-09-2008 22:49 Sunt de acord cu ceilalti. Deocamdata nu putem decat sa visam la un canal ( sau macar o emisiune ? ) de gaming la televizor, dar ideea cu streaming online ( + reluari, of course ) e destul de buna. Eu zic un ca ideal ar fi un Podcast.. nu sunt costuri asa de mari.. Hooray ! Cea mai buna idee din thread. Si mie mi-ar placea un podcast, in care stafful si ( ulterior, dupa ce se gasesc sponsori & such ) invitati speciali sa vorbeasca despre jocuri, reviewuri, stuff. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : TheWarlord Date : 13-09-2008 23:13 Podcast de gaming romanesc exista deja, realizat de mine si in curand de mine impreuna cu red.beard(you know the site.. am mai postat clip-uri pe aici, recieved with mixed receptions). Stiu ca nu suna foarte bine, si ca ma balbai & stuff, dar cand vorbesti de unu singur e greu sa tii un anumit flow al speech-ului care nu este scris, existand doar un desfasurator. Pe viitor vrem sa facem podcastul in 2 pentru a asigura o calitate ceva mai mare. Check them out below. Viddler.com - Warzone Episode 1 - The Game Cast - Uploaded by TheGameCast@@AMEPARAM@@http://www.viddler.com/player/ea9f62a1/@@AMEPARAM@@ea9f62a1/ (http://www.viddler.com/explore/TheGameCast/videos/20/) Viddler.com - Warzone Episode 2 - The Game Cast - Uploaded by TheGameCast@@AMEPARAM@@http://www.viddler.com/player/7f9fb65f/@@AMEPARAM@@7f9fb65f/ (http://www.viddler.com/explore/TheGameCast/videos/23/) Si televiziune de jocuri exista deja->arenatv.ro (www.arenatv.ro) . Si in romania nu va tine niciodata ceva strict consolistic pe partea de gaming pentru ca totusi marea majoritate inca se joaca pe PC, iar orice astfel de manifestare trebuie sa includa si publicul de pe PC, pentru a asigura o audienta mai mare, si odata cu asta o viata mai lunga. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : zinodaur Date : 13-09-2008 23:18 Warlord, daca ar fi sa se faca pe CG podcast eu cred ca ar trebui sa fie ceva mai periodic. Si podcast din cate stiu eu inseamna numai sound, fara imagini and stuff. Daca vroiam sa vad imagini, ma uitam la un video sau direct citeam. Podcastul pentru mine cel putin inseamna ca cineva sa vorbeasca iar lumea sa inteleaga si sa nu se plictiseasca in acelasi timp. Ma rog. Si nu toata lumea prinde arenatv. Eu cel putin, nu am prins niciodata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : TheWarlord Date : 13-09-2008 23:23 avem pe site si sound only dar conducerea site-ului acesta ma rugat sa nu mai linkez nimic catre site-ul meu pentru ca acela contine bannere(dintre care unul se afla si pe acest forum). Un podcast mai periodic? podcasturile in general se fac saptamanal, iar durata medie este de 20-30 min. Cam asta e "the point" al unui podcast: informatii intr-un timeframe destul de scurt, si nu foarte des. one a week.. arenatv e online only.. si poti sa te uiti oricand.. nu e la TV -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : zinodaur Date : 13-09-2008 23:27 Aaa. Pai si atunci de ce ii zice televiziune ? Daca e televiziune, ar trebui sa se dea la televizor. :| That's bull****. Despre podcasturi, am zis ca mai periodic pentru ca am vazut ca ai pus doar 2, si am crezut ca le-ai facut mai demult. Ma bad. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : TheWarlord Date : 13-09-2008 23:41 maine(sau luni, depinde) va aparea al 3lea episod saptamanal din warzone, so we're keeping it weekly.. vom incerca sa facem si versiune downloadabila(pentru ca asa au inceput podcasturile, se downloadau si se ascultau pe ipod.. hence de name PODcast->ipod+broadcast). Pentru a deschide o televiziune ai nevoie de mai multe resurse, si sunt multe taxe care trebuie platite pentru a putea emite pe televizor classic. Totusi cred ca televiziunea isi pierde din importanta, acum internetul este tot. Ce daca este doar pe net? Pe net accesibilitatea este maxima. Este televiziune Online. Cum ai vrea sa ii zica? Onlinevision :P ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : MonkY Date : 13-09-2008 23:51 TheWarlord: acest site nu are o "conducere", ci o echipa care incearca sa faca tot posibilul pentru a fi ok pentru aceasta comunitate. Daca din discutiile purtate asta ai inteles, atunci asta este. Oricum daca va fi sa mergem mai departe, nu vrem sa facem nimic amatoricesc, cu podcasturi in care se citesc stirile aparute deja pe site (ci cu mai multi invitati, opinii pro si contra, interviuri, etc). Fara nici-o aluzie, insa nu vrem ca televiziune de gaming sa insemne hands-on pe genunchi, cu ceea ce ne trece prin cap. Mi-e extrem de usor sa dau repede drumul la tuner sau o placa de captura si la microfon si sa spun ca fac chestii "unicat". Prefer sa nu le fac daca nu am un script serios. Prefer sa nu le fac daca cineva nu analizeaza daca respectivul clip e interesant sau plictisesc omul in primele 2 minute. Prefer sa nici nu ridic un deget daca nu am pe cineva cu o voce de nota 10... etc, etc... Dar, sunt doar preferintele mele. Pe principiul, ori fac o chestie profi, ori mai bine nu o fac. But that's just me... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : GeOKeR Date : 14-09-2008 00:08 Monky, la voce il bagam pe Junnkie daca e :p. Acu nu cunosc vocile celorlalti, dar trebuie sa fie si ceva mai "zburdalnice", sa aiba un pic de umor in exprimare, sa stie sa "jongleze" cuvintele intr-un mod frumos. Poate in viitorul apropiat ne apucam si de chestiile dastea si invitam cativa membrii ai stafului de la Ubisoft sau EA sa ne vorbeasca cate ceva despre noile lor proiecte la care lucreaza (heheh ce misto ar fi) :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : TheWarlord Date : 14-09-2008 00:12 Then i'll take that as feedback, MonkY. Trebuie totusi sa incepi de jos si sa rezolvi bug-urile progresiv, nu poti incepe direct "profi" fara un mic background. Crezi ca GameTrailers au inceput direct profi? Nu a fost mereu cu bells and whistles(stiu ca o comparatie cu GT este o aberatie dar dadeam un exemplu). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Max Date : 14-09-2008 10:01 Warlord, Nu stiu ce incerci tu sa faci prin acele clipuri, probabil incerci sa copii Invisible Walls de la Gametrailers.com, dar in orice podcast trebuie sa existe mai multe persoane, discutii, opinii.. nu stai si vorbesti de unul singur, iar stirile reprezinta o mica parte dintr-un podcast Cat despre un ConsoleGames podcast, eu zic ca ar prinde bine.. si fiti siguri ca toti userii site-ului il vor asculta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : ionutzzz Date : 14-09-2008 19:27 Cat despre un ConsoleGames podcast, eu zic ca ar prinde bine.. si fiti siguri ca toti userii site-ului il vor asculta[/quote] ar fi frumos sa avem un podcast dar mai trebuie sa treaca timpul si sunt sigur ca ar ascultata toata lumea -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : TheWarlord Date : 16-09-2008 01:42 Cu riscul de a imi avea postul editat, voi link-ui totusi Episodul 3 (http://thegamecast.net/blog/warzone-episode-3-podcast/) din WarZone. MonkY, and other mods, chiar nu am reusit sa facem player-ul embed-abil pentru forum, si încă lucrăm la asta, dar temporar please leave the link. Bash away! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : h0stile Date : 16-09-2008 09:52 TheWarlord: acest site nu are o \\\"conducere\\\", ci o echipa care incearca sa faca tot posibilul pentru a fi ok pentru aceasta comunitate. Daca din discutiile purtate asta ai inteles, atunci asta este. Oricum daca va fi sa mergem mai departe, nu vrem sa facem nimic amatoricesc, cu podcasturi in care se citesc stirile aparute deja pe site (ci cu mai multi invitati, opinii pro si contra, interviuri, etc). Fara nici-o aluzie, insa nu vrem ca televiziune de gaming sa insemne hands-on pe genunchi, cu ceea ce ne trece prin cap. Mi-e extrem de usor sa dau repede drumul la tuner sau o placa de captura si la microfon si sa spun ca fac chestii \\\"unicat\\\". Prefer sa nu le fac daca nu am un script serios. Prefer sa nu le fac daca cineva nu analizeaza daca respectivul clip e interesant sau plictisesc omul in primele 2 minute. Prefer sa nici nu ridic un deget daca nu am pe cineva cu o voce de nota 10... etc, etc... Dar, sunt doar preferintele mele. Pe principiul, ori fac o chestie profi, ori mai bine nu o fac. But that's just me... no offense, dar daca tot vorbesti de echipa in prima fraza, atunci de ce vorbesti la persoana I in paragraful urmator? te rog, nu te mai ascunde dupa deget pentru ca, in fond, ce e asa de rau cu o conducere? orice comunitate are nevoie de un leader. nu stiu de ce te erijezi de fiecare data cind vine vorba. si mai e o chestie. nu poti fi leader cind vrei tu sau numai sub anumite aspecte, ci esti leader atunci cind lumea te considera ca esti, lucru care se intimpla acum pe CG, iar un leader, odata 'pus' in functie de catre comunitate, trebuie sa isi exercite atributiile sub toate aspectele. PS sa nu crezi ca ce ti-am spus mai sus are vreo legatura cu istoria noastra. am crezut si in trecut si cred si acum ca esti cea mai capabila persoana pentru a ocupa o astfel de pozitie. later edit - TheWarlord, relativ decent podcastul, insa colegul tau parca vorbeste prin telefon. avind in vedere ca vocea lui se aude atit de prost, incearca sa nu mai vorbesti peste el, pentru ca atunci chiar nu se mai intelege nimic. si da, contrar celor spuse de MonkY, stirile sunt binevenite, mai ales atunci cind sunt comentate putin, deci e bine sa prezentati citeva stiri importante din saptamana respectiva si sa le puricati putin. o alta idee ar fi o rubrica versus in care tu sa ai o parere, iar colegul tau alta parere si fiecare dintre voi sa si-o sustina cu argumente. in felul acesta puteti determina ascultatorii sa continue discutia si ati da o alta nota podcastului, iar subiecte de versus sunt o groaza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : Snake Date : 16-09-2008 13:06 MonkY: eu zic sa ramaneti la stadiul de forum/site si sa-l faceti cat mai profi. Cum ziceam, decat un alt OTV pentru jocuri, mai bine fara. TheWarlord: mai aveti de invatat. Imi pare rau, dar m-am plictisit in primele 2 minute. Pauze peste pauze. Aaaaah - aaaah. fa-ti un script si citeste-l macar. Ar iesi mai bine cred. Oricum din ce am ascultat e for PC fans, by PC fans (dupa care am inchis, ca ma deranja nenea Beard sau cum il cheama de vorbea in palnie pe linia telefonica). In plus, nu inteleg de ce te tot bagi ca musca in lapte pe diverse threaduri incercand sa-ti faci reclama. Daca erai bun, stiam toti de tine si de site-ul tau. Si in Favorites-urile mele sigur nu este. Aici cred ca discutam de ConsoleGames si nu de whatevercast.net mi-am facut eu acasa. h0stile: man, eu pe tine te stiam facand parte din echipa pe care o blamezi atat. Nu stiu exact ce s-a intamplat intre voi, insa am citit spambox-ul acela in care ne faceai comunisti. Acum te plangi ca nu vrei echipa, vrei conducere, stapanire, etc. Hotaraste-te omule. In plus, eu unul nu te vad in masura sa dai sfaturi. Nu am vazut un singur review scris de tine aici. Sau un thread sa ma dea pe spate. Sau vre-o idee. Sau un story, preview, orice. Cred ca am vazut vre-o 2 stiri, si cam atat. Eu zic ca toti cei care se gandesc la ego-ul personal sa ia intai o pauza sa vada si ce cerem noi gamerii si dupa aceea sa vina sa dea sfaturi. Ma uit la Bobby care era "blamat" in alte parti cum s-a chinuit si a scris si news si reviews. La Mika, GeoKer, Khan, etc. Useri ca mine care scriu stiri sau comenteaza diverse jocuri fara sa se astepte sa le ridicam statuie. Ceea ce vad ca unii si-ar dori. Iar pe MonkY, Donely, rodarkone, DjMo ii inteleg cand vorbesc de echipa si nu de o conducere. Probabil ca nu vor sa fie bagati in fata. Cred ca n-au nevoie de statuia nimanui si isi fac treaba in continuare. Cel putin asa cred/sper. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : MonkY Date : 16-09-2008 13:10 TheWarlord: faza cu "Bash away" a fost complet gratuita. Keep pushing it... h0stile: cum zici tu man. Snake: de ce as vrea sa ma bag in fata ? Daca era asa, scria mare acolo "By MonkY" si nu "By gamers - for gamers". In fine... fiecare crede ce doreste. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Donely Date : 16-09-2008 13:44 h0stile: man, eu pe tine te stiam facand parte din echipa pe care o blamezi atat. Nu stiu exact ce s-a intamplat intre voi, insa am citit spambox-ul acela in care ne faceai comunisti. Acum te plangi ca nu vrei echipa, vrei conducere, stapanire, etc. Hotaraste-te omule. In plus, eu unul nu te vad in masura sa dai sfaturi. Nu am vazut un singur review scris de tine aici. Sau un thread sa ma dea pe spate. Sau vre-o idee. Sau un story, preview, orice. Cred ca am vazut vre-o 2 stiri, si cam atat. Posibil ca @h0stile se astepta sa fie intr-un fel renumerat pt scrierea unui review sau a unui news, dar din pacate nu avem resurse pentru asa ceva. Deocamdata este numai "munca patriotica" si multi bani bagati din propriile buzunare, ca sa se tina site-ul asta in picioare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : h0stile Date : 16-09-2008 13:52 Snake, e curios ca spui 'Useri ca mine care scriu stiri' pentru ca daca o sa te duci in pagina profilului tau, la Statistics, si o sa dai click pe View theads started by... o sa ai o mica surpriza. Stiri? lol, nu exista nici macar topicuri incepute de tine pe acest forum, daramite stiri asa ca te rog, ciocu mic. cit despre comparatia cu ceilalti colaboratori nu inteleg care e problema. am mai multe stiri puse decit doi dintre ei (si am numarat numai stirile puse direct de mine nu si aportul pe care l-am avut in cadrul altor stiri puse de Bobby pentru ca alora chiar le-am pierdut sirul), insa nu stiam ca e o competitie. fiecare face ce si cit poate, in limita timpului liber sau eu cel putin asa am inteles ca functioneaza sistemul. Donely, ai PM. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : BoDoPSX Date : 16-09-2008 14:05 se referea la simplii useri ca si el man :P oricum topicul era referitor la tv si s-a ajuns la....%-( cheers -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : Snake Date : 16-09-2008 14:14 h0stile eu macar nu ma laud. Am pus si eu 2 stiri, dar de fiecare data mi-a luat-o altcineva inainte. Eu sunt un gamer care apreciez munca celorlalti. Am vazut ca ceilalti sunt mai buni si m-am retras in banca mea. Tu vrei o statuie ca ai scris 3 stiri ? Ar trebui sa iei niste lectii de la Bobby, care nici macar "nu e de meserie" dar isi cunoaste lungul nasului. Tu ai dat bir cu fugitii pe cand el a ramas pe "metereze". Imi cer scuze pentru off-topic, dar simteam nevoia sa-i raspund. Vad ca pentru unii e greu sa nu posteze off-topic atunci cand li se atinge orgoliul. Macar eu nu am cu ce sa ma laud pe acest site, decat ca citesc tot, mai savurez cate o stire, mai ma distrez cand vad doi trei ca se ciondanesc. De multe ori am impresia ca am eu un aport mai mare decat cei care se bat cu pumnul in piept. Si on-topic, eu unul n-am nevoie de televiziune. Al carei concept oricum e pe moarte in special pentru faptul ca este one-way only. Sunt satul de stiri senzationale pe care doar le auzi/vezi si nu le poti comenta, la care nu poti pune intrebari. Viitorul este online. Si imi plac la nebunie forumurile pentru ca se poate dezbate orice stire. Pana si ideea ca sunt moderate imi place. Nu de alta, dar va invit sa vizitati forumul antena 1 sau comentariile de la protv, ca sa vedeti cate injuraturi si cate aberatii puteti citi in cateva minute. Ori daca ei nu au buget sa plateasca moderatori, atunci nu mai zic nimic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : MonkY Date : 16-09-2008 14:21 On-topic, nu avem televiziune si nici in viitorul apropiat nu intrevad asa ceva. Cum ziceam ori e ceva profi, ori deloc. Case closed (for now). Off-topic: Guys, nu are rost sa va agitati. Si h0stile ca si ceilalti aici are aceleasi drepturi. E liber sa-si spuna opinia. Daca doreste sa puna stiri o poate face. Nu e nimeni obligat. Doar din cand in cand mai oferim si premiii pentru munca depusa. Cam atat putem face momentan. Statui nu putem oferi (out of stock). Sorry :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : h0stile Date : 16-09-2008 14:38 Snake, cum crezi tu. Asa e. Am dat bir cu fugitii. Happy now? :) MonkY, stii foarte bine ca nu a fost niciodata vorba de statui asa ca nu inteleg de ce ii cinti in struna lui Snake. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Mika Date : 16-09-2008 18:14 MonkY: eu zic sa ramaneti la stadiul de forum/site si sa-l faceti cat mai profi. Cum ziceam, decat un alt OTV pentru jocuri, mai bine fara. TheWarlord: mai aveti de invatat. Imi pare rau, dar m-am plictisit in primele 2 minute. Pauze peste pauze. Aaaaah - aaaah. fa-ti un script si citeste-l macar. Ar iesi mai bine cred. Oricum din ce am ascultat e for PC fans, by PC fans (dupa care am inchis, ca ma deranja nenea Beard sau cum il cheama de vorbea in palnie pe linia telefonica). In plus, nu inteleg de ce te tot bagi ca musca in lapte pe diverse threaduri incercand sa-ti faci reclama. Daca erai bun, stiam toti de tine si de site-ul tau. Si in Favorites-urile mele sigur nu este. Aici cred ca discutam de ConsoleGames si nu de whatevercast.net mi-am facut eu acasa. h0stile: man, eu pe tine te stiam facand parte din echipa pe care o blamezi atat. Nu stiu exact ce s-a intamplat intre voi, insa am citit spambox-ul acela in care ne faceai comunisti. Acum te plangi ca nu vrei echipa, vrei conducere, stapanire, etc. Hotaraste-te omule. In plus, eu unul nu te vad in masura sa dai sfaturi. Nu am vazut un singur review scris de tine aici. Sau un thread sa ma dea pe spate. Sau vre-o idee. Sau un story, preview, orice. Cred ca am vazut vre-o 2 stiri, si cam atat. Eu zic ca toti cei care se gandesc la ego-ul personal sa ia intai o pauza sa vada si ce cerem noi gamerii si dupa aceea sa vina sa dea sfaturi. Ma uit la Bobby care era \"blamat\" in alte parti cum s-a chinuit si a scris si news si reviews. La Mika, GeoKer, Khan, etc. Useri ca mine care scriu stiri sau comenteaza diverse jocuri fara sa se astepte sa le ridicam statuie. Ceea ce vad ca unii si-ar dori. Iar pe MonkY, Donely, rodarkone, DjMo ii inteleg cand vorbesc de echipa si nu de o conducere. Probabil ca nu vor sa fie bagati in fata. Cred ca n-au nevoie de statuia nimanui si isi fac treaba in continuare. Cel putin asa cred/sper. Multumesc pentru aprecieri. Incerc sa ajut si eu cum pot un site pus in picioare cu mare efort :). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : trickz Date : 16-09-2008 18:34 Propun grila urmatoare: dimineata: un banner mare cu mesajul "go to work" de la 11 in sus: reviews, trailere si desigur preview al celor mai importante topicuri de pe forum. de la 11 noaptea in sus: (soft)porn games reviews >:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : Snake Date : 18-09-2008 08:15 h0stile: happy ! Mai ales ca am inteles de la ceva amici ca te lauzi cum ca datorita tie e site-ul asa cum e. Stai linistit, e mica lumea asta. Nu e nevoie de statuie, ca tu ti-o ridici singur oricum. trickz: eu propun un fel de naked news. Asa sigur audienta va fi maxima si nu cred ca va mai interesa pe cineva daca este vorba de jocuri de console sau altceva. Cateva fete angajate sa prezinte si gata popularitatea :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : MonkY Date : 18-09-2008 08:22 h0stile: happy ! Mai ales ca am inteles de la ceva amici ca te lauzi cum ca datorita tie e site-ul asa cum e. Stai linistit, e mica lumea asta. Nu e nevoie de statuie, ca tu ti-o ridici singur oricum. Hugh ? Anyway... pe mine va rog sa nu ma includeti, ca sunt acrit de "vorbe". And please, stop off-topic ! Daca aveti ceva de discutat, do it on PM ! trickz: eu propun un fel de naked news. Asa sigur audienta va fi maxima si nu cred ca va mai interesa pe cineva daca este vorba de jocuri de console sau altceva. Cateva fete angajate sa prezinte si gata popularitatea :)) Hehehe. Sau din ora in ora stiri despre Elodia :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : h0stile Date : 18-09-2008 10:14 Snake, nu am spus asta niciodata dar, ma rog, crezi ce vrei. anyway, ref televiziune, de ce asumati ca trebuie sa emita non-stop sau de dimineata pina seara? poate sa emita citeva ore seara si gata. cine se uita ok, cine nu, vede emisiunile in reluare alta data. simple as that. cit despre naked news, da, sustin ideea. nu m-ar deranja sa vad o emisiune cu stiri despre lansarea LBP sau GoW2 si peste 2 ani daca tipa o spune bine. eventual ii facem si un tatuaj temporar cu Sackboy pe care sa il arate in punctul culminant al emisiunii. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : SiCK Date : 18-09-2008 14:19 Ce televiziune ? :D Jesus,e greu sa misti un forum la noi... Ar merge eventual daca ai prezenta viata sexuala a lui Cliffy B.,omoruri din cauza jocurilor.Recent un negru si-a omorat copilul (sub un an) pentru ca il deranja el jucandu-se ceva pe XBOX. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : huber Date : 30-11-2008 21:52 Uitanduma eu la videoclipuri ce sunt pe pe prima pagina si cu sigla consolegames am stat si ma-m gandit ce frumos ar fi sa fie si o televiziune consolegamestv :> suna interesant dar nu sunt suficienti bani dar orsicum ar fi un real suceces daca sa-r deschide aceasta televisiune pentru toti consolisti din tara . Ce parere aveti ar fi fain da sau ba ? pentru mine este doar un vis dar stiti unele vise se mai si indeplinesc . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : mishu Date : 30-11-2008 22:01 Mai bine s-ar face televiziune care prezinta chestii high-tech unde ar fii si jocurile,pt. ca din cate vad eu pe consolegames apare un trailer pe saptamana si nu au ce sa arate la tv 24h din 24 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : Pisboy Date : 30-11-2008 22:45 face program de 2 ore pe zi ca pe timpu lu ceasca :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : huber Date : 30-11-2008 23:03 Mai bine s-ar face televiziune care prezinta chestii high-tech unde ar fii si jocurile,pt. ca din cate vad eu pe consolegames apare un trailer pe saptamana si nu au ce sa arate la tv 24h din 24 Doar tu nu credeai ca doar despre jocuri si console se va vorbi ? si chestea cu un trailer pe saptamana cred ca este cam exsagerata . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : istrategie Date : 30-11-2008 23:11 Voi doar nu vreti sa puna pe Homepage cate 30 de trailere pe zi ca pe Gametrailers, nu? Oricum, toate trailerele de pe Gametrailers sunt pe sectiunea Video, postate de useri! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 14:00.