* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Remasterizari, remakes vs jocuri noi Started at 15-06-2020 19:40 by Cggamer Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=135789 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Cggamer Date : 15-06-2020 19:40 Title : Remasterizari, remakes vs jocuri noi Vi se pare normal ca in ultima perioada sa avem mai multe jocuri remasterizate adaptate la noile sisteme hardware decat jocuri noi care sa vina cu idei noi si autentice ? Chiar daca unele remasterizari nu aduc imbunatatiri notabile dpdv grafic si rar sunt exceptii care sunt remasterizate sau remake-uri in totalitate ? Cateva dintre jocurile care au fost refacute si urmeaza sa fie refacute: Age of Empires 1 Definitive Edition Age of Empires 2 HD /Definitive Edition Age of Mythology: Extended Edition Assassin's Creed: The Ezio Collection Assassin's Creed III Remastered Baldur's Gate: Enhanced Edition Baldur's Gate II: Enhanced Edition Black Mesa Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered Crysis Remastered Command & Conquer Remastered Diablo 2: Resurrected God of War 1/2 HD Mass Effect Trilogy remastered Mafia 1 Remastered Mafia 2 Definitive Edition Final Fantasy 7 Remake Resident Evil 2 Resident Evil 3 Rise of Nations: Extended Edition The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition StarCraft: Remastered Shadow of the Colossus Remake Warcraft III: Reforged The Last of Us: Remastered -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : darkpaul13 Date : 15-06-2020 20:05 Nu, nu e normal din moment ce avem Backwards compatibility și servicii de cloud/stream gaming Sent from my iPhone using Tapatalk ---------- Post added 15-06-2020 at 20:06 ---------- Dar atenție ca faci și o confuzie: in lista ai și jocuri remake, nu remaster(resident evil de ex) Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : LucKos Date : 15-06-2020 20:12 Vaci de muls. Între PS3 și PS4 nu am avut backwards compatibility. Dar între PS4 și PS5 o avem promisă. Costurile unui remaster sunt mult mai reduse decât un proiect nou și vânzările sunt aproape sigure. Fac remasterizari doar la jocuri care au rupt la vremea lor și le vor cumpăra nostalgicii și fanii seriei respective plus clienți noi și tineri care n-au prins vremurile primelor. Vezi cazul Agebof Empires sau Red Alert. Măcar la AoE 2 au inclus și o campanie nouă, deci s-au chinuit un pic pt New content... Rezumând: cow milking. If it's not broken why not remastering it? ---------- Post added 15-06-2020 at 20:13 ---------- Pe de altă parte as juca trilogia Mass Effect pe PS4 sau pe 5... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Cggamer Date : 15-06-2020 20:42 Trendul asta imi aduce aminte de episodul REHASH din South Park. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : ymess Date : 15-06-2020 21:30 Remaster la jocuri din generatia trecuta... nu m-a atras mai nimic. In schimb mi-ar placea sa vad remakeuri la jocuri ceva mai vechi, de mai mult de doua generatii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : razvanrazy Date : 15-06-2020 22:59 +1 pt remakeuri facute cu cap (gen Shadow of the Collossus, Mafia Definitive Edition - sper - RE2, FF 7) si -1 pt remasterizari penibile facute in graba doar ca sa mai stoarca niste bani, jocuri care nu arata nici macar ca day 1 pe PC cu totul pe High/Ultra si nici nu sunt optimizate corect :-& -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Cggamer Date : 16-06-2020 00:41 Remaster la jocuri din generatia trecuta... nu m-a atras mai nimic. In schimb mi-ar placea sa vad remakeuri la jocuri ceva mai vechi, de mai mult de doua generatii. Adica la Pacman, Pong, Space Invaders, Tetris, Galaga, Duck Hunt, Contra, Missile Command si Mario te referi? ---------- Post added 16-06-2020 at 00:43 ---------- +1 pt remakeuri facute cu cap (gen Shadow of the Collossus, Mafia Definitive Edition - sper - RE2, FF 7) si -1 pt remasterizari penibile facute in graba doar ca sa mai stoarca niste bani, jocuri care nu arata nici macar ca day 1 pe PC cu totul pe High/Ultra si nici nu sunt optimizate corect :-& Cred ca ceva mai penibil ca Warcraft Reforge nu poate exista. https://www.youtube.com/watch?v=kwG5ct900B0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Cristy Date : 16-06-2020 00:45 Remake/remaster facut cum trebuie: Resident Evil 2/3, The Last Of Us si din cum arata din trailere as pune si Mafia 1 aici. Remake/remaster facut pentru muls bani: Skyrim, Mafia 2/3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : razvanrazy Date : 16-06-2020 00:58 Cred ca ceva mai penibil ca Warcraft Reforge nu poate exista. Nu stiu ce-i asta, nu am auzit nici de ala original si nici de asta de acum, dar exemple de remasters proaste as putea da - Prototype 1 si 2, Assassins Creed (toata colectia veche pe care au scos-o pana acum) si altele. Cat de remaster la Last of Us 1, personal mi s-a parut slabut si atunci, diferentele erau mult prea mici si deja aveam jocuri de o calitate mai buna grafica. Dar a fost un prilej bun sa-l rejoc pe actuala consola, asa ca nu am refuzat :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Cristy Date : 16-06-2020 01:10 Da, salt grafic nu a fost cine stie ce... (poate doar la anti-aliasing s-a vazut ceva) insa 60fps pt mine au facut diferenta mai ales in MP. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : darkpaul13 Date : 16-06-2020 01:27 Nu stiu ce-i asta, nu am auzit nici de ala original si nici de asta de acum, dar exemple de remasters proaste as putea da - Prototype 1 si 2, Assassins Creed (toata colectia veche pe care au scos-o pana acum) si altele. Cat de remaster la Last of Us 1, personal mi s-a parut slabut si atunci, diferentele erau mult prea mici si deja aveam jocuri de o calitate mai buna grafica. Dar a fost un prilej bun sa-l rejoc pe actuala consola, asa ca nu am refuzat :) N-ai auzit de warcraft ? Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : ymess Date : 16-06-2020 01:42 Adica la Pacman, Pong, Space Invaders, Tetris, Galaga, Duck Hunt, Contra, Missile Command si Mario te referi Ma refer la acel rumor cu Prince of Persia Sands of Time, si alte jocuri din acea perioada, de inainte de 2010. Un Mass Effect ar fi foarte tare ca idee, dar la fel, daca e un remaster ieftin, don't count me in. 2 si 3 arata inca okay, dar parca primul ar merita un remake / upgrade considerabil. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Cggamer Date : 16-06-2020 07:58 Ah....scuze, cand ai spus generatie,credeam ca te referi la propriu la generatia de oameni care e de 20 ani fiecare, nu la generatiile de console. Da, ar fi mai ideal sa remasterizeze toate jocurile lansate in epoca PS2 si Xbox si nu jocuri din era PS3 care au totusi grafica buna. Deus Ex 2000, Return to the Castle Wolfenstein, Max Payne, Command and Conquer Generals, GTA Vice City, Call of Duty, GTA San Andreas, GOD OF WAR 1, Oblivion, care acum arata rau de tot, daca ar fi refacute grafic ca Mafia 1, ar arata belea. Si cred ca vor fi refacute in urmatorii 5-10 ani. ---------- Post added 16-06-2020 at 07:58 ---------- Inchipuiti-va ce bine ar fi fost daca in 2018 EA nu scotea prastia aia de Battlefield V si in schimb refacea grafic Battelfield 1942 in motorul grafic Frostbite 4. Cred ca ar fi iesit mult mai castigati decat cu petarda de Battlefield V(agina) ce le-a adus mai mult pierderi, jocul acum fiind mort. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : razvanrazy Date : 16-06-2020 08:48 N-ai auzit de warcraft ? N-am auzit de Warcraft 3 Reforged. Probabil Reforged = remaster, dar nu stiu si nici nu ma intereseaza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : MonkY Date : 16-06-2020 08:58 Uite aici Razvan o diferenta intre Warcraft 3 si Reforged. Eu zic ca se putea mai bine, dar... https://youtu.be/TUXjHKh2hpY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : KurtKnispel Date : 16-06-2020 12:40 Nu stiu ce-i asta, nu am auzit nici de ala original si nici de asta de acum Lol. Profil de moderator pe site dedicat jocurilor, cicā. Intre timp, de Warcraft au aflat pana si copiii in scutece. Acum cred ca e evident ce-l recomanda pe razvanrazy pentru job. Vocea si talentul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : RaverX Date : 16-06-2020 12:49 Reforged-ul a fost un fail urias. Ma joc Warcraft iii din 2003, inainte de Reforged chiar ma miram ca inca scot patch-uri cu balance-uri si fix-uri, ascultau comunitatea. Grafica a fost mai "avansata" (ca sa zic asa) in Reforged, dar nu neaparat mai buna, o gramada de chestii si-au pierdut farmecul. Nu mai zic ca o gramada de unitati, eroi si item-uri nu le mai recunosti daca esti obisnuit cu cele vechi. Strict legat de remaster-uri, eu as juca cu placere multe remaster-uri, dar la jocuri vechi, unde sa simti diferenta, nu remaster la remaster la gta 5, mi se pare absolut penibil. A aparut pe PS3, i-au facut remaster pe PS4, acum va fi si pe PS5. Pe bune? Ce sens are? Dar na, daca lumea cumpara... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : SeCeX Date : 16-06-2020 12:52 Probabil tu ai 20 de ani si esti la curent cu tot ce e cool.B-) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : darkpaul13 Date : 16-06-2020 12:54 Vreau seria Legacy of Kain remake Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : PoisonRemedy Date : 16-06-2020 13:21 Remaster la jocuri mi se par o prostie si o pierdere de vreme si resurse, singurul joc remastered ce am jucat a fost the last of us nu tin minte sa fi jucat altceva, pentru ca de obicei le-am jucat pe vremea lor, si nu vreu sa rejoc un joc cu gameplay invechit dar cu grafica mai buna. Remake-ul in schimb daca e facut cu cap si chiar se simte ca un joc modern cum ar fi reziden evil atunci sunt bine venite pentru ca ofera o exeprienta noua la niste jocuri pe care le stii deja si te-au marcat in trecut si le-ai rejuca cu placere. De exemplu Demon Souls nu l-am jucat la vremea lui si probabil daca i-ar fi facut remaster nici acuma, dar cu remake deja pare un joc nou si altfel putem vorbi despre el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : razvanrazy Date : 16-06-2020 13:25 Lol. Profil de moderator pe site dedicat jocurilor, cicā. Intre timp, de Warcraft au aflat pana si copiii in scutece. Acum cred ca e evident ce-l recomanda pe razvanrazy pentru job. Vocea si talentul. Stai putin ca nu inteleg tonul si se pare ca nici tu nu intelegi ce zic si o dai in atac la persoana ceea ce nu este ok conform regulamentului... Trecand peste faptul ca am jucat la vremea lor toate Warcraft pana in World of Warcraft (inclusiv) pentru ca in tinerete, nu aveai de unde alege, erau cateva jocuri pe care le jucai fie ca-ti placeau, fie ca nu, nu are nicio importanta ce joc eu si de ce am auzit eu pana acum si in mod clar nu are nicio treaba lucru asta cu faptul ca sunt moderator aici. Dupa cum ziceam, trecand peste asta, credeam ca e vorba de un alt Warcraft numit Reforge (credeam ca a fost vreun DLC de sine statator pe care l-am ratat), care a fost/va fi remasterizat acum. Nu am mai urmarit Blizzard de foarte multi ani (desi stiu ce lanseaza si ce au lansat in ultimii ani) pentru ca nu scot jocuri pe placul meu. Dar again, nu are nicio importanta ce cunostiinte am eu cu privire la jocuri (ar fi culmea sa stiu absolut toate jocurile aparute vreodata) cu faptul ca sunt moderator :| Si btw, fata mea de aproape 2 ani nu a aflat de Warcraft - stiu, surprinzator. Probabil o sa spui ca asa tata, asa copil, dar uite, nu a aflat nici de GTA sau The Last of Us, sau Sims, Lemmings samd. In schimb stie de Mario, pentru ca am cateva jucarii cu el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Espiritus Date : 16-06-2020 13:38 Asta e Khan? Rușine Răzvan, daca as fi in locul tau mi-aș șterge contul și nu as mai ieși din casă decât noaptea, sa nu cumva sa dau ochii cu cineva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : ConuGeo Date : 24-06-2020 17:59 Postez aici Need for Speed: Hot Pursuit may be getting remastered (https://www.vg247.com/2020/06/23/need-for-speed-hot-pursuit-remaster-report/) Need for Speed: Hot Pursuit may be getting remastered for PC and consoles. That’s according to a VentureBeat report which states a Need for Speed: Hot Pursuit remaster, like Burnout Paradise before it, is in the works at Electronic Arts. Sincer prefer un remastered decat sa joc Heat, oricum nu l-am jucat la vremea lui. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Mishy Date : 24-06-2020 19:47 Daca fac remaster la Need for Speed, sa faca la Underground 2, Most Wanted sau Carbon, astea chiar ar merita. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : ymess Date : 24-06-2020 20:32 La Most Wanted parca au facut o tenta de reboot, sincer mi-a placut ideea. :D Daca fac reboot / remake si la seria Underground ar fi superb. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : ignognito Date : 14-09-2020 23:32 Title : Jocuri vechi care ar merita sa fie refacute GTA Vice City - modul asta pentru GTA V pe PC demonstreaza cat de frumos ar fi ca Rockstar sa produca un GTA Vice City Remastered oficial. https://www.youtube.com/watch?v=3G_gU2_4kjo&ab_channel=Lunchxbles https://www.youtube.com/watch?v=lRt5sIoIEV8&ab_channel=DubStepZz GTA San Andreas : primul in Unreal Engine https://www.youtube.com/watch?v=I5Q_dEZbbuQ&ab_channel=GrandOnline al doilea e un mod grafic pentru GTA San Andreas https://www.youtube.com/watch?v=nyk1xKCVFZo&ab_channel=Welcometothe%2780s -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Dant3 Date : 14-09-2020 23:55 1. Mass Effect Trilogy Remake, din păcate o sa avem doar un amărât de Remastered. 2. Seria Legacy of Kain -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : ignognito Date : 15-09-2020 00:00 De la EA, Activision/Blizzard, Ubisoft si Bethesda nu mai am asteptari mari de ceva ani. Posibil ca Square Enix si Eidos ar putea sa faca treaba buna in a-si remasteriza jocurile mai vechi. Deus Ex 1 ar merita ceva mai mult decat un mod grafic. https://www.youtube.com/watch?v=2pRiiIhLnsk&ab_channel=Candyland Si Witcher 1, chit ca e un joc din 2007, dar a cam imbatranit urat, ar trebui refacut. https://www.youtube.com/watch?v=jd5d89ARTQU&bpctr=1600119103&ab_channel=hodilton -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : ConuGeo Date : 15-09-2020 10:22 1.Red Dead Redemption 2.Max Payne Trilogy 3.NFS Underground 2, Most Wanted, Carbon 4.Prince of Persia Trilogy -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : PoisonRemedy Date : 15-09-2020 10:28 Dpmdv jocurile vechi sa ramana acolo unde sunt, foarte rar am rejucat ceva odata ce l-am terminat, mai bine sa foloseasca resursele si banii pe ceva nou. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : SeCeX Date : 15-09-2020 13:12 Indigo Prophecy (Fahrenheit) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Dant3 Date : 15-09-2020 13:16 Doar Remastered din păcate, nu mai vezi altceva -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : SeCeX Date : 15-09-2020 13:51 Stiu, si remasterul am inteles ca e cam slabut, in orice caz, ce joc, ce experienta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : ignognito Date : 16-09-2020 02:12 Cred ca se face prea multa confuzie intre remasterizari si "remakes". Astea sunt exemple de REMAKE , adica vezi ca pana si motorul grafic e schimbat, si mecanicile, in cazul Mafia, chiar si vocile.....doar povestea e aceeasi. https://www.youtube.com/watch?v=4FBQtvtG_qI&ab_channel=GamesRadar https://www.youtube.com/watch?v=k08QmqRPKEk&ab_channel=GameSpot Asta sunt exemple de REMASTERED, care e efectiv acelasi joc, cu acelasi motor grafic, doar ca e un upgrade ce-i imbunatateste texturile, modelele, mai adauga cate ceva ici colo https://www.youtube.com/watch?v=icrHjZvS2SE&ab_channel=Candyland https://www.youtube.com/watch?v=YfKwS9ebHxA&ab_channel=Candyland -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : KurtKnispel Date : 16-09-2020 18:45 1306226898956177414 ---------- Post added 16-09-2020 at 18:48 ---------- @Dante, poate îți îndeplinesc ăștia dorința și fac un remaster excepțional de bun. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : razvanrazy Date : 16-09-2020 19:02 Fiind vorba de remaster, slabe sanse sa si arate bine. Cel mai probabil va pastra mecanicile invechite si vor folosi assets de la versiunile initiale de PC pe ultra. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : Dant3 Date : 16-09-2020 20:02 1306226898956177414 ---------- Post added 16-09-2020 at 18:48 ---------- @Dante, poate îți îndeplinesc ăștia dorința și fac un remaster excepțional de bun.Se știe de câteva luni ca iese Remaster, dar la ce am auzit nu ma interesează:( Ma mulțumesc cu ce am pe calculator. Păcat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : SeCeX Date : 16-09-2020 21:22 Sunt fanatic Mass effect, le am terminat de vreo 4 ori pe fiecare in parte, mai merge o tura in carusel. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : ignognito Date : 16-09-2020 22:03 Cum arata cu modurile instalate: https://www.youtube.com/watch?v=dvnTgC_iiH0&ab_channel=Candyland https://www.youtube.com/watch?v=z0OMTb-pNyw&ab_channel=Candyland https://www.youtube.com/watch?v=Mqk8si1yUig&ab_channel=Candyland -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : paul Date : 25-09-2020 23:25 Electronic Arts still hasn’t revealed Mass Effect: Legendary Edition, and that’s for a reason. The publisher originally planned to launch the remastered trilogy, that I first reported on back in May, with an October reveal and release. But now EA and developer BioWare are pushing that release into early 2021, according to people familiar with the development. The primary factor holding up development, beyond the pandemic, is the original Mass Effect game. It currently does not live up to the quality of the rest of the package. It would make a poor first impression for new players, and it might disappoint fans who then won’t go on to play and experience the impressive upgrades for Mass Effect 2 and ME 3. This is a problem with both the visuals and gameplay. The people working on the game understand the issues, and they want to do right by the franchise’s fans. But one aspect those fans won’t get to experience regardless of how much time BioWare gets is the multiplayer. EA doesn’t plan to include the Mass Effect 3 multiplayer in this package. Something like that would turn this remaster into a live-service game, and that is likely not worth the investment. The publisher could instead put those resources into Apex Legends or another, new cooperative shooter — although that is just my speculation. Mass Effect: Legendary Edition will, however, include all of the downloadable content for all three Mass Effect games. This will enable players to get the full experience included in the purchase price. Mass Effect: Legendary Edition is still coming -- but not this year | VentureBeat (https://venturebeat.com/2020/09/25/mass-effect-legendary-edition-is-still-coming-but-not-this-year/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : ignognito Date : 26-09-2020 04:20 Ma gandesc unde eram acum 10 ani si unde suntem acum. 2010 (https://www.google.com/search?safe=active&biw=1920&bih=947&ei=YZNuX-GgAqjMrgS_26PgDg&q=+games+2010&oq=+games+2010&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzICCAAyAggAMgIIADIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeOgcILhBDEJMCOggIABCxAxCDAToECC4QQzoECAAQQzoHCAAQsQMQQzoFCC4QsQM6BQgAELEDUKiMFVjamxVg-p0VaAFwAHgAgAFtiAHbB5IBAzUuNZgBAKABAaoBB2d3cy13aXqwAQDAAQE&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwih1c2C0IXsAhUoposKHb_tCOwQ4dUDCA0&uact=5)- ce de jocuri noi, ce de amintiri placute, ce momente de senzatie si supriza....:( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Alex Khan Date : 16-10-2020 22:15 Editia Legendara a Trilogiei dezvaluita: https://www.ign.com/articles/mass-effect-legendary-edition-has-been-rated-in-south-korea -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : paul Date : 21-11-2020 18:51 Red Dead Redemption The Outlaws Collection - PS4, PS5, XONE, XSS, XSX -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : razvanrazy Date : 21-11-2020 19:11 Deci contine si remake la 1, cu niste misiuni noi... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : ConuGeo Date : 21-11-2020 19:23 In sfarsit ma voi putea bucura si eu de aceste 2 jocuri. Neavand un PS3, am zis pas si la RDR 2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : coxanovici Date : 21-11-2020 19:24 Înțeleg ca e un leak dar dacă nu anunță Rockstar oficial asa pot sa zică ca gta 6 apare la vara. Au anunțat doar de Gta v enhanced. As fi bucuros sa fie real -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : Cristy Date : 22-11-2020 11:57 Deci remake, nu remaster. Probabil cu engine si grafica de RDR2 :evil:. O sa-l cumpar day one pe PS5 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : mladin86 Date : 22-11-2020 16:20 este fake din pacate ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : Alex Khan Date : 22-11-2020 18:15 Damn.......si eu ma asteptam sa-l porteze si pe primul RDR pe PC. Sa joci RDR2 doar cu Arthur si sa nu poti juca cel cu Marston este trist. Te simti incomplet. Dar eu sper ca in 2-3 ani apare varianta pentru next gen si PC. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : paul Date : 12-08-2021 21:35 - III, Vice City, San Andreas - remasters in Unreal Engine - digital only package - octombrie-noiembrie - PS4, PS5, XONE, XS, Switch, Stadia, PC, mobile - posibil Red Dead Redemption remaster The GTA Remastered Trilogy Appears To Be Real, And Coming To Switch - Kotaku (kotaku.com/the-gta-remastered-trilogy-appears-to-be-real-and-comi-1847474620) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Armando Date : 14-08-2021 15:26 Salut am varianta digitală la trilogy , si luată de curând primesc upgrade gratuit la remaster ? Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : paul Date : 14-08-2021 18:10 E un zvon, nu un anunt oficial. Pana atunci, alte detalii nu sunt. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : paul Date : 30-09-2021 17:19 Rating in Korea. Astea ar fi zvonitele remasters: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 08:22.