* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : FIFA 21 Started at 19-06-2020 03:34 by paul Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=135860 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : paul Date : 19-06-2020 03:34 Title : FIFA 21 FEEL NEXT LEVEL Feel Next Level in FIFA 21 on PlayStation®5 and Xbox Series X with new technology that takes The World’s Game from visual to visceral. FIFA 21 - Football Video Game from EA SPORTS™ - EA Official Site (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21) https://www.youtube.com/watch?v=YfvMNaphiUE Feel the game. Controller haptics Sense the impact of shots, passes, catches, kicks, tackles, and hits with immersive controller haptics. A new DualSense controller on PlayStation®5 with rich and responsive haptic feedback deepens the gameplay experience letting you feel the rhythm of the game in your hands. Fast to the field. Blazing fast load times Faster load times get you in the game quicker than ever. Never lose focus as stadium environments will load with unprecedented speed, letting you get to the kick-off in seconds. More detail, lit next level, everywhere. Deferred lighting & rendering Authentic new environments, unlocked by a new deferred lighting system create ultra-realistic football experiences and player fidelity, enhancing the game in every part of the stadium. Detail to separate the best from the rest. Reimagined player bodies Next-gen technology creates deeper definition in player physiques, while dynamic lighting accentuates details such as faces, hair, kits, and uniforms to take athletes to a whole new level of realism. Immerse yourself in the sound of the stadium. Spatialized audio Whether you’re running out of the tunnel in Atlanta or leaping into the stands in Green Bay, hear the spine-tingling roar of the stadium thanks to spatialized audio technology new to Madden that wraps around you for a completely immersive experience. Realism reimagined. Stats-driven player movement Real-life athlete data feeds into the Madden animation engine to create fluid, athletic player movement when accelerating, running routes, and changing direction. Enhanced animation technology in FIFA enables you to experience ultra-responsive and realistic player movement. Emotion is everything. Off-ball humanization From adjusting shin pads in the 89th minute to screaming for passes in the endzone, player humanization unlocks the most authentic character behaviours ever seen in sports video games letting you see the detail and feel all the emotion of football at the highest level. Brave the elements. Exquisite weather detail Mother Nature comes alive in Madden like never before. In stunning new detail, see standing water on rain-drenched sidelines and cold winter snow accumulate on the field. Visually enhanced weather conditions also affect cloth definition on athletes to match environmental variables. It's in the game™. Gameday immersion New contextual player, bench, and fan reactions let you feel the explosive passion of a last-minute winner or a game-clinching touchdown. And pre-game cinematics deliver an unprecedented matchday experience to immerse you in the sights and sounds of professional football. Ultimate, Champions, Standard Edition FIFA 21 PRE-ORDER OFFERS Get great content when you pre-order FIFA 21 now! It’s an exciting year with FIFA 21 launching on PlayStation 4, Xbox One, and PC on October 9th and coming to PlayStation 5 and Xbox Series X later in the year. You can get your hands on some great content when you pre-order* FIFA 21 on PlayStation 4, Xbox One, or PC, including a special limited time offer: get one untradeable FIFA 21 Ultimate Team (***) Ones to Watch player for your *** squad when you pre-order the FIFA 21 Ultimate Edition before August 14th. What’s more, if you entitle for FIFA 21 or Madden NFL 21 on either PlayStation 4 or Xbox One before the release of FIFA 22 and Madden NFL 22, you can upgrade your game for the equivalent next generation console (Xbox Series X or PlayStation 5) at no additional cost**. Learn more here. You can be the first to play FIFA 21 as an EA Access member on PlayStation 4 and Xbox One, and Origin Access member on PC. By joining EA Access*** and Origin Access***, you'll get: An early trial of FIFA 21 starting October 1st, as well as other EA Games before their full launch day. A 10% discount on EA digital purchases including FIFA 21, FIFA points, and other games and content. Access to all of the games in the EA Access collection. Here are the FIFA 21 Pre-Order offers. FIFA 21 Pre-Order Offers - Ultimate, Champions, Standard Editions (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-pre-order-offers) FIFA 21 DUAL ENTITLEMENT Learn how Dual Entitlement works in FIFA 21 This year, we’re excited for you to experience next-level gaming as we bring EA SPORTS FIFA 21 to PlayStation 5 and Xbox Series X. New innovations unlocked by the power of PlayStation 5 and Xbox Series X, like blazing fast load times, deferred lighting and rendering, enhanced animation technology, off-ball humanisation, and more will take The World’s Game from visual to visceral, enabling you to Feel Next Level every time you step onto the pitch. For FIFA 21, we’re partnering with Sony and Microsoft to offer you a Dual Entitlement - meaning that you won’t need to buy FIFA 21 twice to upgrade your copy of the game from PlayStation 4 to PlayStation 5, or Xbox One to Xbox Series X*. Here’s how Dual Entitlement will work in FIFA 21: What is Dual Entitlement? Once you have your PlayStation 5 or Xbox Series X, Dual Entitlement enables you to upgrade your copy of FIFA 21 on PlayStation 4 to PlayStation 5, or from Xbox One to Xbox Series X, at no extra cost. How do I make sure I benefit from Dual Entitlement on my PlayStation 5 or Xbox Series X? If you purchase FIFA 21 for PlayStation 4 or Xbox One, you’ll be able to upgrade your copy once you have the corresponding next generation console (PlayStation 4 to PlayStation 5, or Xbox One to Xbox Series X) at no extra cost by downloading it to your console up until the launch of FIFA 22. Do I have to purchase FIFA 21 digitally to benefit from Dual Entitlement? The physical copy of FIFA 21 on PlayStation 4 also includes your entitlement to download and play the PlayStation 5 version of the game (and Xbox One with Xbox Series X), so you’ll still be able to upgrade via Dual Entitlement if you purchase a next generation console with a disc drive. If you intend to buy a discless next generation console, you will need to purchase FIFA 21 digitally to take advantage of the Dual Entitlement offer as physical discs cannot currently be used to upgrade to discless consoles. Will my progress on PlayStation 4 transfer to PlayStation 5, or Xbox One to Xbox Series X? All progress you make or content you acquire within FIFA 21 Ultimate Team (including players, items, coins, FIFA Points, match record, and leaderboard placement), as well as all progression in VOLTA FOOTBALL will transfer from PlayStation 4 to PlayStation 5 and back, or Xbox One to Xbox Series X and back. Progress within all other modes including Online Seasons, Co-Op Seasons, Career Mode, Pro Clubs, etc. will be specific to the console you are playing on and won’t transfer between consoles. How does the Dual Entitlement upgrade work on next generation consoles? If you buy a physical copy of FIFA 21 on PlayStation 4 or Xbox One, you’ll be able to download and play FIFA 21 on PlayStation 5 or Xbox Series X from the PlayStation Store or Microsoft Store at no extra cost once the game releases. You’ll need your FIFA 21 disc in the tray to play FIFA 21 on PlayStation 5 as physical discs cannot currently be used to upgrade to discless consoles. If you buy a digital copy of FIFA 21 on PlayStation 4 or Xbox One, your copy of FIFA 21 on PlayStation 5 or Xbox Series X will be bundled with the PlayStation 4 or Xbox One copy, and you’ll be able to download and play FIFA 21 from the PlayStation Store or Microsoft Store at no extra cost once it releases later this year. Once I upgrade can I go back to PlayStation 4 or Xbox One? Yes, you’ll be able to play FIFA 21 on PlayStation 4 and Xbox One after taking advantage of the Dual Entitlement offer. Any progress you make in FIFA 21 Ultimate Team and VOLTA FOOTBALL will transfer from PlayStation 4 to PlayStation 5 and back, or Xbox One to Xbox Series X and back. Progress within all other modes including Online Seasons, Co-Op Seasons, Career Mode, Pro Clubs, etc. will be specific to the console you are playing on and won’t transfer between consoles. What if I upgrade from PlayStation 4 to Xbox Series X, or Xbox One to PlayStation 5? The Dual Entitlement upgrade is only available when you upgrade from PlayStation 4 to PlayStation 5, or Xbox One to Xbox Series X. Will my progress transfer if I go from PlayStation 4 to Xbox Series X, or Xbox One to PlayStation 5? No, your progress in VOLTA FOOTBALL and FIFA 21 Ultimate Team will only transfer from PlayStation 4 to PlayStation 5, or Xbox One to Xbox Series X. Will I need a disc to play on PlayStation 5 or Xbox Series X? FIFA 21 on PlayStation 5 and Xbox Series X will be a digital version of the game which you’ll be able to download once the game launches later this year. If you buy a physical copy of FIFA 21, you’ll need the disc to be inserted into your PlayStation 5 or Xbox Series X to be able to launch FIFA 21 on those consoles. If you intend to buy a discless console, you will need to purchase FIFA 21 digitally to take advantage of the Dual Entitlement offer as physical discs cannot currently be used to upgrade to discless consoles. FIFA 21 Dual Entitlement - EA Official (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-dual-entitlement-info-faq) FIFA 21 FAQS FIFA 21 FAQ - EA Official (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-faq-release-date) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : 077danyel Date : 19-06-2020 07:19 Cred ca pe ps4 /x1 o sa fie acelasi fifa 20 cu actualizările la zi si abia pe next gen o sa fie putin diferit ---------- Post added 19-06-2020 at 05:21 ---------- Cred ca anul asta nu mai le cumpăr mizeria , astept server si la noi in tara -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Se7en Fury Date : 19-06-2020 08:02 La fel ca în fiecare an, o mizerie de joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Ciocan Date : 19-06-2020 11:03 Daca cu asa ceva se lauda pentru PS5/Xbox Series X, inseamna ca este clar pe PS4/Xbox One o sa fie ca un update pentru echipamente si transferuri. (nu ca ar fi ceva nou) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Khufu Date : 19-06-2020 12:24 Pai cam asta e FIFA de multi ani incoace, update incremental si update de roster. Mereu zic ca fac ceva pentru Career Mode si nu fac, sau mai rau, strica (cum a fost anul asta). Cine mai pune botul la acele features prezentate pompos? Dau un paste aici de pe threadul Fifa 19, same sh!t, different words. FiFa 12 Impact Engine Tactical Defending Precision Dribbling Pro Player Intelligence ft Vision Mapping FiFa 13 Attacking Intelligence First Touch Control Player Impact Engine (generation 2) Tactical Free Kicks Skill Games FiFa 14 Ignite Engine ft Precision Movement and True Player Motion Elite Technique ft new In-Air Play Pro Instincts Living Worlds FiFa 15 Agility & Control and Correct Contacts Authentic Player Visuals Dynamic Match Presentation Emotional Intelligence Living Pitch Man-to-Man Battles ft Enhanced Clothe Technology (shirt pulling) Team Tactics FiFa 16 Play Beautifull Draft Defensive Agility Defend as a Unit New Tackling Fundamentals Interception Intelligence Passing With Purpose ft Driven Passes No Touch Dribbling Clinical Finishing FiFa 17 Frostbite Engine The Journey Career Mode New Features Pro Clubs New Features New Attacking Techniques ft Driven Shots and Downward Headers Set Piece Rewrite Active Intelligence System ft Constant Spatial Analysis Physical Play Overhaul ft 360° Shield Dribble *** Champs Squad Building Challenges FiFa 18 Icons Squad Battles Team Styles Presentation Authentic player personalities Enhanced dribbling -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Peetzy Date : 19-06-2020 12:36 An de an aceeasi mizerie obosita cu "feel the game"... si cartonasele, cum sunt cartonasele? :-& -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : ymess Date : 19-06-2020 12:55 Impact Engine - va mai aduceti aminte cati ani a dat fails? =)) Tactical Defending - aici chiar a fost un update super major. Nu am mai jucat pe legacy niciodata, chiar daca in unii ani a fost mai OP Ignite Engine - nu a existat asa ceva, abia la 17 cu frostbite s-a schimbat pe bune engineul Emotional Intelligence - buna gluma, si acum iar o dau cu din astea cu personalitatea jucatorului, adica 0 efect in joc Frostbite Engine - in Fifa 17 a fost bun la un singur lucru, fizica plasei din poarta e minunata, dar cam atat. In rest cred ca toolingul a ajutat la celelalte game moduri, cum ar fi Journey / Volta. Anul asta: iar o dau pe emotional / personality si public mai cinematic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Xander RO Date : 19-06-2020 13:38 La fel ca în fiecare an, o mizerie de joc. Sau nu -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : 077danyel Date : 19-06-2020 16:10 Pe online e problema cea mare ca e dezastru -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : paul Date : 22-07-2020 16:15 https://youtu.be/tuLAn9adQpI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : ConuGeo Date : 22-07-2020 22:07 The leader of the next generation. Kylian Mbappé is the #FIFA21 global cover star! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : razvanrazy Date : 22-07-2020 22:13 O coperta foarte frumoasa 8-} - imi aduce aminte de FIFA 93, 95 si 96. ---------- Post added 23-07-2020 at 18:57 ---------- O prostie de trailer. Nu inteleg de ce nu arata si ei ceva gameplay + imbunatatirile fata de FIFA precedent. Asta e tot ce vrea lumea sa vada, mai ales ca jocu-l cumpara mostly aceiasi oameni ca-n fiecare an. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : 077danyel Date : 24-07-2020 04:25 prezentare de *** Au băgat și ei co op în ultimate și cam atât si cică au făcut un server în Italia Cred ca e ultimul fifa care îl mai iau sa vad cati bani fac din coinsi -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Se7en Fury Date : 24-07-2020 10:25 Pai ai gameplay la FIFA 20, o sa fie un copy paste, au aratat puțin și exact o mecanica stricată. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : PoisonRemedy Date : 24-07-2020 11:03 HAHA, the saga continues -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Cristy Date : 24-07-2020 12:52 Ultima data am jucat UT serios cred in fifa 2016 sau 2017, pana mi-am dat seama ca intr-un an de zile toata munca pe care o depui (fara sa scoti bani din buzunar) sa iti faci o echipa decenta devine inutila, pt ca se lanseaza FIFA N+1 si trebuie sa o iei de la 0... alti bani alta distractie. Cam acelasi lucru si in NBA2K dar macar acolo in MyCareer iti faci un jucator 90+ overall cam in 2 saptamani de jucat mai intens. Daca mai iau fifa o sa fie strict ca sa ma joc co-op singleplayer si online sau pro-clubs. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : Xander RO Date : 24-07-2020 23:20 UT este o mizerie prin definitie. Ce inseamna prostia aia sa combini jucatori cum vrei, sa joace Ronaldo in echipa cu Hurmuzache si sa aiba Neymar numarul 5 pe tricou... O mizerie pt addicts. O rusine pentru fotbal. Eu cumpar Fifa ca sa joc cu echipe reale, mari derby-uri ale Europei si etc, mai ales acum de cand este si licenta Champions League si Liga din Romania. Ori ca sa joc cu prietenii, ori online seasons dar cu echipe reale, sa simt adrenalina cand bat cu CFR sau cu Marseille pe unu cu Arsenal. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : ymess Date : 24-07-2020 23:37 Cea mai buna experienta in Fifa, parerea mea, e detasat local cu prietenii. In schimb apreciez mult schimbarile recente din Ultimate Team. Am facut tranzitia de la sute de meciuri in Online Seasons, jucand cu aceleasi echipe de 5 stele devine plictisitor la un moment dat, mai ales ca majoritatea au acelasi stil de joc (contra-atacuri si 3-5-2, in rest nimic). In Fifa 13 am *** jucat pana imi venea sa arunc controllerul, apoi ani mai tarziu in Fifa 20 a fost nesperat de buna experienta. Comunitatea ramane toxica, in schimb nu cred ca e atat de pay to win cum era inainte, e un pas urias. Daca inainte un jucator de 80 brazilian cu 90+ pace si High / low era mai bun decat Ronaldo, acum o echipa de 188-189 overall cred ca o poti sa faci rapid. Mie mi-a luat 2 saptamani acum cu season objectives, ce-i drept jucat intens. Packurile nu cred ca te ajuta asa de mult, din fericire au un value destul de prost, te ajuta doar daca bagi mai multi bani decat jocul in sine. Din trading si din rewards poti sa faci echipe super decente. Nu am jucat la nivel inalt in Champions, dar in Rivals daca joci cat de cat creativ poti sa ai un win rate pozitiv. Sunt o multime de jucatori cheap, unii broken, cu care poti sa balansezi experienta. Un loan la Ronaldinho e net inferior comparativ cu Depay. Si cu weekly rewards, mai ales in perioada de dupa iarna cand scad preturile, poti lua destul de ieftin jucatori precum: Ramos, Benzema, Griezman, Vidal, Curtois, Semedo, Dembele. Si multa vreme am jucat cu Areola de 82 in poarta, la pret de nimic, eu zic ca nu e uriasa diferenta. Sa combini jucatorii care iti plac e o senzatie grozava. De multe ori prefer sa joc cu jucatori care imi plac mie si se pliaza pe stilul meu. De exemplu Havertz, nu ma incanta la eficienta lui in special la suturi, dar la dribbling si passing e absolut superba senzatia. Contrat multor opinii, am injurat si eu UT la randul meu, cred ca EA a reusit sa inoveze foarte mult la capitolul asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : 077danyel Date : 25-07-2020 05:25 Poate nu ar fi asa prost jocul în sine daca joci local sau ofline dar când te joci online și îți merge prost mai dai și de un jucător toxic chiar nu ai cum sa nu te enervezi Asta cu modificările în ut e de apreciat ca au băgat obiectivele și milestones si acum îți faci echipa bună fără sa bagi bani De exemplu eu la 20 am facut ceva bani din vanzare coinsi si am si echipa foarte bună ,au îmbunătățit și premiile acum pe final miau picat multi jucători buni, Cristiano 99 rosu, Maradona 97 la sbc si altii Chiar mam bucurat atunci pe moment dar când intri si joci online se cam duce bucuria Sper sa îmbunătățească la 21 partea online sa scoată compensarea norocoasa ca ma terminat anul asta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Khufu Date : 27-07-2020 22:04 FIFA 21 Gameplay Seemingly Leaks Gameplay from FIFA 21 appears to have leaked onto Twitter, teasing some new features and an updated UI. A 'FIFA 21 Beta' Twitter account surfaced yesterday, posting a variety of clips and screenshots from the game to the platform. A 'FIFA EA Play' watermark appears to move around the screen during the footage, suggesting these clips may have leaked from a preview event linked to EA's most recent showcase. 1287111424469340160 1287169551243902976 1287091385812815872 https://www.ign.com/articles/fifa-21-gameplay-leak Plus preorder info: https://www.gamespot.com/articles/fifa-21-preorder-guide-editions-bonuses-and-releas/1100-6479099/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : ConuGeo Date : 02-08-2020 20:56 Official Gameplay Trailer https://www.youtube.com/watch?v=Jmliox1trPQ 4 august ora 18:00 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : razvanrazy Date : 05-08-2020 10:39 Gameplay rewind-u ala nu cred ca-si are rostul intr-un joc de genu, chiar si doar in SP. In rest, sunt adaugiri de bun simt, lucruri care nu ar fi trebuit sa fie prezente in trecut si pe care aici la rezolva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Khufu Date : 05-08-2020 11:08 pe care aici la rezolva Pe care ei zic ca le rezolva :evil: Sistemul de coliziuni si acele momente de Benny Hill din careu cand sare mingea ca din coltul mesei, rebounds peste rebounds, bare lovite de mai multe ori la rand, etc sunt in FIFA de o caruta de ani, ma indoiesc profund ca o sa fie ceva total schimbat in acest FIFA, mai ales ca nu schimba engineul. Denumiri pompoase in fiecare an, parca nu le-am invatat manevrele astora de la EA. Dramatic moments @-) Se lauda ca au si chestii legate de Career mode, ca in fiecare an, dar de fiecare data o dau in bara, FIFA 20 fiind un exemplu concludent cu echipele mari care retrogradau pentru ca nu jucau cu titurlarii si cate si mai cate. Din clip pare ca dribblingul o sa fie super OP. Nu exista asa ceva in realitate, iei un brazilian necunoscut cu 5 star skills si driblezi tot terenul ca apoi sa faci braziliana peste portar. Astea sunt fantezii arcade, nimic mai mult. Norocul lor, ca in fiecare an, este ca astia de la Konami sunt anapoda, deci nu au de ce sa isi faca griji, mai ales ca ei scot doar un update la PES 2020, nu un joc nou cu totul. (pastrez ceva sperante pentru 2021 cand trec pe noul engine, dar si alea sunt foarte mici) Altfel, ca in fiecare an, e bun in couch gameplay cu prietenii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Xander RO Date : 05-08-2020 11:18 Este pentru al 2-lea an la rand cand aflu/vad mingea oficiala a urmatorului sezon de Champions League din Fifa. =D> Nu arata rau deloc, cred ca vine la colectie (ultima a fost Adidas Finale 18, o superba opera de arta). Scuze de off-topic, sunt un colectionar extrem de pasionat de mingii oficiale si nu m-am putut abtine :). https://youtu.be/Jmliox1trPQ?t=13 Adidas Finale 20 is official match ball of Champions League 2020/2021 | Football Balls Database (http://football-balls.com/ball-details/adidas-finale-20-official-match-ball-of-champions-league-2020-2021) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : razvanrazy Date : 05-08-2020 11:23 Eu dupa ce am jucat atat de putin 20-u, nici macar 50/50 cu cine am share account nu mai fac pentru jocul asta. Efectiv ii zic pas si daca vreau couch co-op cu cineva, joc 20. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : ymess Date : 05-08-2020 12:48 - Agile Dribbling mare pro, cred ca a mai fost in Fifa Street (Reboot) ceva de genul. Au mai avut tot felul de precision dribbling sau altele pe R1 sau L1 dar au fost cam fail. Sa vedem daca e facut bine de data asta. - Creative Runs astept de super mult timp. Sper sa fie implementat cum trebuie. Daca e, vom vedea ceva ce sa semene cu tiki taka, dar in sensul bun. - Rewind-ul poate fi super util, mai ales cu creative runs, te poti antrena super bine sa repeti situatiile de la marginea careului, sau chiar in aparare. De restul nu stiu ce sa zic, nu cred ca vor avea asa mare impact. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : vladthegamer Date : 05-08-2020 14:32 Este pentru al 2-lea an la rand cand aflu/vad mingea oficiala a urmatorului sezon de Champions League din Fifa. =D> Nu arata rau deloc, cred ca vine la colectie (ultima a fost Adidas Finale 18, o superba opera de arta). Scuze de off-topic, sunt un colectionar extrem de pasionat de mingii oficiale si nu m-am putut abtine :). https://youtu.be/Jmliox1trPQ?t=13 Adidas Finale 20 is official match ball of Champions League 2020/2021 | Football Balls Database (http://football-balls.com/ball-details/adidas-finale-20-official-match-ball-of-champions-league-2020-2021) Stai linistit, nu esti singurul colectionar de asa ceva. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : ConuGeo Date : 08-08-2020 18:16 F.U.T 21 | Official Trailer https://www.youtube.com/watch?v=xTpr7piQu2M 10 august ora 18:00 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : ConuGeo Date : 13-08-2020 13:53 Official Career Mode Trailer https://www.youtube.com/watch?v=JX3OU5weSOQ astazi ora 18:00 Sper sa fi schimbat ceva in cariera de aceasta data -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : paul Date : 19-08-2020 18:50 - fara cross-play intra-gen - fara cross-play cross-gen 1292888630571098117 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : razvanrazy Date : 19-08-2020 20:54 Era de asteptat ca fara cross play, dar sa nu migreze jocul cumparat pe current gen, este doar o magarie de-a lor pentru a obtine mai multi bani, ceea ce e penibil :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : paul Date : 19-08-2020 21:10 Au anuntat din prima programul Dual Entitlement: What is Dual Entitlement? Once you have your PlayStation 5 or Xbox Series X, Dual Entitlement enables you to upgrade your copy of FIFA 21 on PlayStation 4 to PlayStation 5, or from Xbox One to Xbox Series X, at no extra cost. Sau la ce te referi? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : razvanrazy Date : 19-08-2020 22:49 Aaaa, ok. Am inteles eu gresit. Deci daca luam PS4 version, primim upgrade gratuit la PS5, dar nu putem juca PS4 cu PS5 sau Xbox One cu Series X (asta din urma e mai ciudata si este limitarea lor directa). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : Se7en Fury Date : 25-08-2020 18:16 Pai probabil nu poți juca PS4 cu PS5 pentru că vor fi jocuri diferite, așa cum este și cu Nb2k. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : razvanrazy Date : 25-08-2020 18:24 Neah. Eu cred ca este acelasi joc, acelasi engine si va rula tot la 4k cu 60fps. Cel mai probabil vor avea ceva update mai clar la FIFA 22 sau chiar 23 cand vor trece ori la alta versiune de frostbite, ori la alt engine cu totul nou. NBA2k au zis ca vor avea un joc diferit facut pentru next gen, dar probabil asta a fost decizia 2k de la inceput. Also, nu a primit nimeni acces la beta in jocul asta? A primit un prieten in urma cu vreo 2 saptamni - acces in beta pentru 2 saptamani. Am inteles ca au trimis random la oameni care au avut ultimile 2-3+ FIFA cumparate digital cu precomanda, dar nu stiu 100% ca asa este. Parerea lui (fan infocat si care joaca 90% doar FIFA de cand il stiu) e ca 85-90% e acelasi joc cu fff mici imbunatatiri - si parerea lui e ca se va intampla acelasi lucru ca si la FIFA 20 - il vor strica dupa lansare cu cateva updates. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : vladthegamer Date : 25-08-2020 19:50 Title : FIFA 21 Codul de beta a fost trimis numai la jucatorii verificati, adica pro-playerii sau cei care scot minim 27 de victorii la Weekend League. De exemplu, Ovvy (Ovidiu Patrascu) nu a primit, pentru ca nu s-a inregistrat pe site-ul celor de la EA ca jucator verificat, cu toate ca a scos si 30-0 la WL. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : razvanrazy Date : 25-08-2020 19:52 Inseamna ca asta o fi - nu stiu cate victorii are la weekend league, dar nici cine este Ovvy :D Important e ca a primit si si-a facut o idee - a zis ca oricum il ia din inertie, dar nu merita banii :| LE: mi-a confirmat tipu asta acum ca a mai primit un prieten de-al lui care nu e nici pro player si nici macar nu joaca F.U.T. Deci nu este asta :-? In schimb ambii aveau cumparate digital ultimile editii, cu precomanda si aveau precomanda digitala la 21. Si am aflat acum cine este Ovvy :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : ymess Date : 25-08-2020 23:26 Probabil Ovvy, precum si majoritatea Youtuberilor vor primi acces odata cu presa, asta vine dupa ce jocul devine Gold. Tot in aceeasi oala din cate am inteles mai primesc si top X jucatori sortati descrescator dupa totalul tranzactiilor din UT 20, va mai mirati de ce araboii primesc ei primii jocul :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : Khufu Date : 26-08-2020 11:42 Oricum degeaba ati primi acces la BETA, ca jocul devine cu totul altul dupa lansare, dupa ce se plang multi ca nu pot sa faca sprint prin toata apararea adversa cu R2. Asteptati-va la alt META, dar acelasi aluat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : paul Date : 30-08-2020 18:38 Daca tot sunteti asa nemultumiti de ce face EA, incercati Captain Tsubasa: Rise of New Champions (https://en.bandainamcoent.eu/captain-tsubasa/captain-tsubasa-rise-of-new-champions) de la Tamsoft, available now: =)) 1299810371419738113 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : razvanrazy Date : 30-08-2020 20:20 Pai ala e un joc complet diferit care nu este pentru oricine. Probabil si ala este un simulation game in universul lor. Cand eram mic pusesem mana pe o caseta galbena cu un joculet asemanator - ori ceva mai vechi din serie, ori ceva in genul asta - si stiu ca mi-a super placut si invatasem fiecare schema. Acum nu ma mai atrage deloc genul, dar tot mi se pare misto realizat joculetu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : paul Date : 30-08-2020 20:56 E evident din ce a scris autorul, emoticonul folosit de mine si continutul in sine, ca e o postare pentru amuzament. Consider ca e potrivit sa o postez aici. Why so serious? :) Captain Tsubasa e o manga series de succes in Japonia despre fotbal. Genul jocului ar fi manga arcade soccer. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : razvanrazy Date : 30-08-2020 21:26 Da da, mi-am dat seama ca-i gluma, dar am simtit nevoia totusi sa spun ca cel mai probabil jocul ala e vazut ca un simulator (spre deosebire de FIFA) in lumea aia (pentru ca simuleaza stilul lor), deci cel mai probabil e mai bun in ceea ce face :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : paul Date : 30-08-2020 22:31 Pai ala e un joc complet diferit care nu este pentru oricine. Nu s-a inteles pentru ca asa ai inceput. Tocmai asta era faza, FIFA, pe care EA nu reuseste sa o faca in felul in care isi doresc fanii, langa absurditatile de manga. :p Acum nu ma mai atrage deloc genul, dar tot mi se pare misto realizat joculetu. Looks fun, dar din pacate nu are demo si e full-priced. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : Khufu Date : 30-08-2020 23:57 Asta e GOAT cand eram mic. https://www.youtube.com/watch?v=hQyov54NFO4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : paul Date : 22-09-2020 00:48 No demo: 1308137708024401920 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : razvanrazy Date : 22-09-2020 07:52 Logic. Pentru ca, dupa cum ziceau si cei care au avut acces la acel beta - este absolut identic cu FIFA 20 si nu se simte nicio imbunatatire/adaugire pe nicaieri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : vladthegamer Date : 22-09-2020 08:51 Sunt un pic suparat, chiar voiam sa ma joc cu fratele meu acest demo, dar privind partea plina a paharului, pot sa ma joc linistit Mafia Definitive Edition (Mafia I remake). Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : bdevil Date : 22-09-2020 14:08 Pacat. Dupa ce-am jucat demo-ul trecut am putut sta linistit pana cand pretul jocului ajunge la cel meritat, si ca drept dovada spre sfarsitul anului l-am achizitionat la 50 % reducere (rareori prinzi un joc lansat in septembrie si in decembrie sa-l iei la 50%), demo-ul mi-a prins bine sa vad cat de "mult" s-au implicat EA Sports in noul joc de pe-atunci. Acum cred ca voi face gamesharing cu cineva. :) Nu dau banii pe ceva ce nu pot sa joc in avans cand vine vorba de EA Sports. Iar motivul ala invocat mi se pare penibil... de parca un demo ar necesita munca de la zero pentru acelasi joc... :) EA Sports. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : razvanrazy Date : 22-09-2020 14:22 Eh, tot va avea acel 10h trial in EA Access :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : ymess Date : 22-09-2020 14:40 @bdevil (http://www.consolegames.ro/forum/members/bdevil/) Te contrazic aici. Ma asteptam sa se intample asta. Am prieteni care lucreaza in industrie si e mult mai mult de munca decat pare pentru un demo. Demo-ul e jucat de milioane de oameni, orice bug / crash / glitch are consecinte uriase. La joc il mai patchuiesti intr-o zi, doua, dar la demo nu se intampla asta. Multi zic ca "de ce jocul X are demo de Y giga bytes?". Tehnic e greu sa acoperi toate cazurile, sa faci packaging, logica, doar pentru un demo. Destul de sigur ca problema principala e lucratul de acasa. Majoritatea firmelor de IT au productivitatea nu la pamant, dar simtitor afectata. Cu atat mai mult si in game dev. La ce sa ne asteptam: multe features cand nu sunt rezolvate la timp sunt amanate pentru la anul. Nu prin patch / updates. Eu as baga mana in foc ca PES 2021 Season Update nu a fost planuit, decat prin primavara. Speranta mea e ca au avut devkituri next-gen de mai mult timp si ca macar grafic primim un upgrade major, ca la gameplay nu mai am sperante decat pentru 1-2 chestii importante. EA cu bune cu rele ma astept sa se descurce, dar din auzite de la Ubisoft, jocurile erau miraculos facute cu cateva luni inainte de lansare. Daca i-a lovit pandemia, i-a lovit in mare stil. Dar sa vedem :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : PoisonRemedy Date : 22-09-2020 14:52 Raman cu demo 20 ca fifa oricum nu cumpar, ce contine demo e destul pentru niste meciuri cu prietenii, in rest saracii care mai dau bani pe jocul asta sunt spalati pe creier de ani buni, dar csf asa sunt ei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : bdevil Date : 22-09-2020 14:54 Sunt curios ce o sa iasa ymess. Si asa, imi pun sperante ca vor avea un free gameplay de 1-2h daca nu fac demo. Posibilitati sunt. Nu stiu daca adevaratul motiv pentru a nu lansa demo a fost chiar cel insinuat dar sper sa gaseasca o varianta pentru a-l lasa free to play o perioada scurta pentru cei greu de convins ca mine. :) Raman cu demo 20 ca fifa oricum nu cumpar, ce contine demo e destul pentru niste meciuri cu prietenii, in rest saracii care mai dau bani pe jocul asta sunt spalati pe creier de ani buni, dar csf asa sunt ei. I don't know, pe mine Ultimate Team m-a prins o perioada buna si mi-a facut placere sa joc Weekend League and stuff pana cand calitatea gameplay-ului si-a pus amprenta pe sanatatea mea mentala si am renuntat complet la joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : ymess Date : 22-09-2020 15:02 Parerea mea, cine e fan Fifa, va cumpara si editia aceasta, chit ca sunt sanse sa fie un pic mai saraca in features. Cine e indecis, jucator de Fifa de ocazie, eu as recomanda doar cu consola next-gen, ca sa fie ceva imbunatatiri serioase. Asa de ocazie, pe current gen, nu cred ca merita... LE: Si da, cand zic next-gen includ si Series S (consola de 3x mai puternica pe hartie + alte nebunii hardware). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : Khufu Date : 22-09-2020 18:32 https://www.youtube.com/watch?v=Dfc22M7GNDg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : 077danyel Date : 22-09-2020 18:38 Eu îl iau sa mai fac câțiva bani din coinsi Ps. Cine vrea sa vadă cum e sa își cumpere EA acces și poate sa joace 10h începând cu data de 1 octombrie ora 20 00 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : gvingi76 Date : 01-10-2020 07:00 Web App pentru FIFA 21 este online: https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/ urmeaza companion -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : Spike Date : 03-10-2020 14:20 L-am luat aseară pt ps4 cu ea access un pic mai repede. Din păcate serverele sunt cam praf. Unul din două jocuri are lag... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : razvanrazy Date : 03-10-2020 14:45 Am jucat 2 meciuri dupa o pauza de vreo 7-8 luni de FIFA cu totu. De mentionat ca am jucat SP pe Proffesional. Nu ma mai bag in F.U.T. prea curand. Pacing-ul este putin mai slow, nu se mai ataca incontinuu si asta face intalnirile 1 la 1 putin mai interesante, dar si pasele in semicerc/inapoi mai dese. Fazele gen ping pong au ramas desi ziceau ca le-au imbunatatit/eliminat. Suturile si pasele mi s-au parut la fel si lobul este tot cumva OP. Am dat in primul meci 2 goluri din 3 asa. Am incercat si putin Volta dar again, ca in 20, nu am putut termina nici macar 1 meci. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Spike Date : 03-10-2020 17:33 L-am luat aseară pt ps4 cu ea access un pic mai repede. Din păcate serverele sunt cam praf. Unul din două jocuri are lag... Am încercat din nou jocul după-masă. De data asta nu au mai fost probleme. Totul fără lag -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : 077danyel Date : 04-10-2020 11:59 Am jucat prin ea play 10 h cu 20 lei E fifa 20 cu câteva îmbunătățiri La squad battle au îmbunătățit ai ,au băgat mai multe lucruri pentru stadion ,se dau goluri mai ușor, grafica e mai îmbunătățită și cateva animatii noi iar pe partea de online au îmbunătățit conectivitatea (ping 10-15 ms) ---------- Post added 04-10-2020 at 10:11 ---------- Am jucat doar la ultimate team sunt multe lucruri noi băgare Un exemplu ar fi : la început trebuie sa joci 5 meciuri pentru repartizare și daca le câștigi pe toate primești 125k coins și iti faci echipa mult mai ușor -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : jon209 Date : 07-10-2020 10:45 Care a mai facut precomanda la Emag?Eu am vb acum pentru ca anul trecut am avut o experienta mai urata cu ei pt Fifa si acum mi-au spus ca pot intarzia comenzile pana pe pe 29.10.Joc platit de 2 luni il primesc la o luna dupa lansare.Serios EMAG? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : Xander RO Date : 07-10-2020 11:37 Care a mai facut precomanda la Emag?Eu am vb acum pentru ca anul trecut am avut o experienta mai urata cu ei pt Fifa si acum mi-au spus ca pot intarzia comenzile pana pe pe 29.10.Joc platit de 2 luni il primesc la o luna dupa lansare.Serios EMAG? Eu am la MediaGalaxy, voi anunta aici daca vine in ziua lansarii. Nasol tare daca ti-au zis asa, cere refund si cumpara-l din alta parte. Este inacceptabil sa astepti 1 luna... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : jon209 Date : 07-10-2020 11:43 Eu am la MediaGalaxy, voi anunta aici daca vine in ziua lansarii. Nasol tare daca ti-au zis asa, cere refund si cumpara-l din alta parte. Este inacceptabil sa astepti 1 luna... Daca maine cel tarziu sau vineri nu imi comfirma comanda, o sa cer refund nu este deloc ok ce se intampla.Momentan a ramas la plata acceptata -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : razvanrazy Date : 07-10-2020 11:55 Fratilor, cat timp inca exista optiunea de plata la livrare, nu mai achitati precomenzile la jocuri in avans. Jocul deja este prin magazine in editia Ultimate (sau cum ii spune) si cu siguranta EA le va livra catre ei la timp si doar angajatii magazinelor sunt necunoscatori, dar nu va mai riscati pe banii vostrii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : Xander RO Date : 07-10-2020 11:59 Sunt curios daca anul asta va mai fi coperta in limba romana ca anul trecut. Sincer, asta este singurul motiv pentru care nu l-am luat de la JRC/Gamers, pentru ca vreau coperta in limba romana, nu in maghiara/ceha. Ar fi tare sa fie al 2-lea an la rand cu limba romana pe coperta stiind deja ca exista si Liga 1 in joc. PS: Hai Mirele vezi ce facem joi ca sparg televizorul!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : paul Date : 07-10-2020 17:49 Metacritic: - 74 (https://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-21) - PS4 Joc| Platforme| Magazin| Pret| Observatii FIFA 21|PS4-PS5|eMag.ro|339,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-pentru-playstation-4-include-upgrade-la-playstation-5-ea1091469/pd/DP3MVYMBM/)|backward compatible + free upgrade FIFA 21|PS4-PS5|Altex.ro|319,51 RON (https://altex.ro/fifa-21-ps4-bonus-precomanda/cpd/JOCPS4FIFA21/)|+bonus, backward compatible + free upgrade FIFA 21 Champions Edition|PS4-PS5|eMag.ro|431,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-champions-edition-pentru-playstation-4-include-upgrade-la-playstation-5-ea1091478/pd/DJ3MVYMBM/)|backward compatible + free upgrade FIFA 21 Champions Edition|PS4-PS5|Altex.ro|431,10 RON (https://altex.ro/fifa-21-champions-edition-ps4-bonus-precomanda/cpd/JOCPS4FIFA21CE/)|+bonus, backward compatible + free upgrade FIFA 21 Ultimate Edition|PS4-PS5|eMag.ro|484,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-ultimate-edition-pentru-playstation-4-include-upgrade-la-playstation-5-ea1094751/pd/D7K2ZYMBM/)|backward compatible + free upgrade FIFA 21 Ultimate Edition|PS4-PS5|Altex.ro|489,90 RON (https://altex.ro/fifa-21-ultimate-edition-ps4-bonus-precomanda/cpd/JOCPS4FIFA21UE/)|backward compatible + free upgrade - 78 (https://www.metacritic.com/game/xbox-one/fifa-21) - XONE Joc| Platforme| Magazin| Pret| Observatii FIFA 21|XONE-XS|eMag.ro|339,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-pentru-xbox-one-include-upgrade-la-xbox-series-x-ea1091470/pd/DX3MVYMBM/)|Smart Delivery FIFA 21|XONE-XS|Altex.ro|339,90 RON (https://altex.ro/fifa-21-xbox-one-bonus-precomanda/cpd/JOCXONEFIFA21/)|Smart Delivery FIFA 21 Champions Edition|XONE-XSX|eMag.ro|439,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-champions-edition-pentru-xbox-one-include-upgrade-la-xbox-series-x-ea1091477/pd/DS3MVYMBM/)|Smart Delivery FIFA 21 Champions Edition|XONE-XSX|Altex.ro|439,90 RON (https://altex.ro/fifa-21-champions-edition-xbox-one-bonus-precomanda/cpd/JOCXONEFIFA21CE/)|Smart Delivery FIFA 21 Ultimate Edition|XONE-XS|eMag.ro|484,99 RON (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-ultimate-edition-pentru-xbox-one-include-upgrade-la-xbox-series-x-ea1094760/pd/DDK2ZYMBM/)|Smart Delivery FIFA 21 Ultimate Edition|XONE-XS|Altex.ro|489,90 RON (https://altex.ro/fifa-21-ultimate-edition-xbox-one-bonus-precomanda/cpd/JOCXONEFIFA21UE/)|Smart Delivery - 78 (https://www.metacritic.com/game/pc/fifa-21) - PC - eMag (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-pentru-pc-ea1091471/pd/DH3MVYMBM/), Altex (https://altex.ro/fifa-21-pc-bonus-precomanda/cpd/JOCPCFIFA21/), 2200 F.U.T. POINTS (https://www.emag.ro/fifa-21-pc-2200-***-points-ea1089930/pd/DF3MVYMBM/) - - (https://www.metacritic.com/game/switch/fifa-21-legacy-edition) - Switch - eMag (https://www.emag.ro/joc-fifa-21-legacy-edition-pentru-nintendo-switch-ea1076779/pd/D93MVYMBM/), Altex (https://altex.ro/fifa-21-nintendo-switch/cpd/JOCNSWFIFA21/) OpenCritic: - 76 (https://opencritic.com/game/9817/fifa-21) Recenzii video: https://youtu.be/p08CpE5Tzak -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : Xander RO Date : 07-10-2020 17:54 https://youtu.be/5dRWOJU0jlQ?t=2634 Uitati-va cat de bine l-au facut pe Ianis :)) Jesus... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : sexbobomb91 Date : 09-10-2020 16:48 https://www.ign.com/articles/fifa-21-legacy-edition-switch-review Seeing as EA copy and pasted last year’s FIFA onto Switch again this year – once again saying it has the same gameplay “without any new development or significant enhancements” on its store page for the full price of $49.99/£44.99 – I’ve decided to do the same and copy and paste my review of FIFA 20 on Switch below as my review of FIFA 21: 2/10 =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : razvanrazy Date : 09-10-2020 18:37 Absolut genial =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : Khufu Date : 09-10-2020 18:39 Nu aveam de gand sa cumpar vreun joc de fotbal prea curand anul asta (PES a scos o jignire de update pentru noua iteratie, "cica" lucreaza la PES 2022, pe noul engine, bla bla, si FIFA..putea sa astepte pana pe la sarbatori, si asa bagam doar Career mode si poate niste Pro Clubs), dar consoarta a vrut sa ma surprinda cu un cadou. Frumos gest, pacat ca acel curier intern de la Altex s-a topit prin ploaie, pe undeva si a cam stricat surpriza. Precomanda platita, ajunge Luni, ma gandesc. Jocul probabil sta in stive acum prin magazine. Good stuff. In rest, am inteles ca au adus cateva lucuri bunicele la Career mode, astept sa ii dau niste runde si sa vad cam de ce o sa ma plang pana la anul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : Xander RO Date : 09-10-2020 18:55 Si in cazul meu la fel, am primit mail, nema joc. Aveam seara asta libera si putin maine dimineata, apoi vine peste mine vijelia saptamanii viitoare. Este ultima oara cand cumpar un joc video de la Altex/Mediagalaxy. Imi pare rau... nu exista asa ceva in Bucuresti fiind. Nu exista scuze, nu exista nimic logic care sa justifice sa nu ai un joc ultra popular day one. Daca eram din comuna Pecineaga din deal, era ok, intelegeam. Nu in Bucuresti... nu a 2-a oara la rand (dupa Mafia, aceeasi poveste). O faceam pentru ca vroiam anumite jocuri day one (cum obisnuiau inainte), dar prefer sa ma lipsesc si sa ii ajut pe ceilalti mici sa creasca, fie ca voi avea numai coperte in maghiara si ceha si cate 1 saptamana intarziere. Nu-i problema, avem timp sa asteptam. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : DrDeath Date : 09-10-2020 19:20 Si eu era sa am probleme cu eMag. Precomanda data din August si achitata cu ridicare din Showroom Cringasi ca sa n-am surprize de la curieri iar abia la ora 17:00 am primit mesaj ca pot s-o ridic. Inca cateva ore si adios. Apropo, eu am cumparat FIFA PS4 la pretul de 339 lei iar in ziua lansarii, eMag l-a redus la 259 lei. Da, am scris bine, 259 lei (am si screenshot). Daca nu era platita precomanda cu voucher, o anulam si cumparam la pretul asta, dar mi s-a parut o nesimtire foarte mare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : AndRewqp Date : 10-10-2020 09:39 Nu am mai jucat fifa cred ca de la FIFA 14 :-?. Cei cu mai multa experienta ce părere aveți de fifa 21, merita luat pentru niște serii de gaming "ca" băieții :))? Au anunțat ce beneficii vor fi pe ps5? Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : 077danyel Date : 10-10-2020 10:01 Ia-l cu încredere momentan e cel mai bun fifa de la 10 încoace de cand joc Sper sa nu îl strice cu updat-uri -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : dinamovistu Date : 10-10-2020 10:36 Cei care sunteți nemulțumiți ca nu l-ati primit day one, refuzați coletul care va veni saptamana viitoare si luati-l din alta parte. Poate asa se învață cum ar trebui tratate precomenzile. Trimis de pe al meu SM-N976B folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : razvanrazy Date : 10-10-2020 10:42 Ia-l cu încredere momentan e cel mai bun fifa de la 10 încoace de cand joc Sper sa nu îl strice cu updat-uri Deja au inceput sa-l strice. Aseara m-a disperat fata de celelalte seri. Jucatori pe care nu-i controlam se loveau de jucatori adversi si dadea fault si galben la mine. Faulturi din spate, de rosu, in care nu dadea niciun cartonas sau cel mult un galben la 3-4 intrari de genu. Si cel mai nasol, nu semnalizeaza corect ofsaidu. Am primit gol din ofsaid clar si a dat ofside penteu adversar cand era clar ca nu eram. Iar astea sunt probleme cu care nu m-am confruntat in F.U.T. sau co-op season in primele 3 zile de joaca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : Khufu Date : 10-10-2020 11:24 Mi-a adus curierul jocul adineauri, good guy Altex, nu m-a lasat sa astept pana Luni. Not. Daca nu era cadou, il refuzam din start. Venit mai tarziu si platit pe el mai mult decat pretul actual. Asta inseamna smecherie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : ATX-MG Date : 10-10-2020 11:41 Pentru cei care au facut precomanda la FIFA 21va rog sa faceti un tichet online pentru a primi un voucher de compensare pentru diferenta de pret. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : PoisonRemedy Date : 10-10-2020 12:19 E super trist cand vad ca continuati sa cumparati mizeria asta de joc, credeam ca sunteti mai destepti aici pe console games dar m-am inselat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : DrDeath Date : 10-10-2020 13:02 Nu-ti face griji pentru inteligenta noastra. Eu iti inteleg supararea, dar fiecare om face ce doreste. Eu ma enervez la fiecare meci la Ultimate Team, dar este placerea mea sadica.:evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : 077danyel Date : 10-10-2020 13:09 Ți-aș fi lăsat un reply dar nu vreau sa ma urc la nivelul tău Și a te enerva e o emoție asa ca fiecare face ce vrea și cumpara ce vrea,recunosc ca în ultimii ani am luat fifa plus alte sute sau mii de jocuri dar ce sa ii faci fiecare are o slăbiciune -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : PoisonRemedy Date : 10-10-2020 13:29 In fiecare an aceeasi poveste, iese un fifa > asta e cel mai bun pana acuma > scot niste patch-uri > ne plangem iar ca au stricat fifa > repeat La fel de simplu puteti juca celelate fifa-uri, dar va place sa fiti sado - maso, fieare cu slabiciunile lui :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : Xander RO Date : 10-10-2020 14:30 Degeaba va certati cu el ca asta face in fiecare an sistematic, intra dupa lansare pe threadul de Fifa si ne face prosti pe toti care il cumparam. Cine nu ma crede sa caute pe threadurile ultimelor 2-3 jocuri Fifa dupa data, +/- 5 zile in jurul lansarii. Atat poate el. Are sechele de cand era in scoala/liceu si n-avea loc in echipa clasei sau il puneau aia in poarta. In loc sa va certati cu el, mai bine dati report la post ca sa dispara cat mai repede mizeria aia de mai sus. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : Khufu Date : 10-10-2020 17:03 Cateva pareri, relativ la cald. Mbappe este cheat code. Nu am dat de el in online inca, dar daca jocul ala de la inceput dintre PSG si Liverpool este un exemplu, e destul de clar. Pace cat curpinde, sta aproape mereu perfect la limita offside ului, face niste demarcari excelente, trece prin aparari ca prin branza. Nici nu vreau sa stiu cum e cu el adversar in UT. Poster boyul trebuia sa fie special. Te aperi mult mai greu acum, mi se pare ca paceul iar este la putere si asta se simte mult mai bine acum cand EA a taiat la acest stat de la multi jucatori. Centrarile parca sunt ceva mai utile fata de ultimii ani cand nu intra nimic aproape niciodata. Oricum, nici nu prea joc cu centrari, preferand un joc de pase mai elaborat, dar e bine de stiut. Am intrat in UT ca imi dadusera niste bonusuri pentru precomanda si am constatat cu stupoare ca nu mai am Founders Club. Aveam Est 2013 de cand incepusem UT mai serios, dar aparent, daca nu am mai jucat in ultimii ani, s-a dus. Est Oct 2020. Aia e. Mbappe loan, baby (cred) Cantona loan si un Haaland loan. In rest, prafuri, ceea ce era de asteptat. Multe obiective, sa te tina engaged, de cativa ani sunt astea si pot sa apreciez acest lucru, la PES nu aveai ce sa faci efectiv, era meniul gol, jucai doar meciuri sa joci, o data pe saptamana cu vreun meci special si atat. Macar astia de la EA stiu cum sa faca sa te tina acolo, cu ochii in el. Au adaugat diferite customizari pe stadion, structuri, tifo, artificii, etc. Dragut. Nu stiu cat o sa stau prin UT, am vazut ca sunt si obiective de co-op, poate facem niste boosting :)) Other than that, nu am ajuns inca sa il urasc, sunt inca in luna de miere. O sa treaca repede, dar e ok, sunt pregatit si exista intotdeauna couch co-op cu prietenii, cel mai ok mod de a juca jocul fara a face crize cand zeii nu tin cu tine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : razvanrazy Date : 10-10-2020 17:09 Title : FIFA 21 PSG e OP ca echipa, dar mai ales Mbappe si Neymar. Also loburile sunt super OP. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : 077danyel Date : 10-10-2020 17:29 Încearcă sa faci sbc de la hibrid mie mia dat jucători foarte buni ca niciodată, am facut profit aproape 1,5M ---------- Post added 10-10-2020 at 15:32 ---------- Mi la mai dat și pe suarez la otw de la precomanda ---------- Post added 10-10-2020 at 15:34 ---------- https://youtu.be/L5ayfAu9cjY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : Se7en Fury Date : 10-10-2020 18:29 Care din ele ca sunt 3 SBC Hybrid? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : 077danyel Date : 10-10-2020 19:22 Toate 3 Apropo încearcă și la camera tele broadcast 12-8 pentru mine merge foarte bine Ovidiu recomanda co op 15-6 ---------- Post added 10-10-2020 at 17:48 ---------- Găsiți pe futbin soluții sa nu va mai chinuiți la sbc ---------- Post added 11-10-2020 at 09:28 ---------- https://youtu.be/n1pe_b4oEwE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : Khufu Date : 11-10-2020 13:50 E greu tare la inceput daca nu iti pica un jucator mai de Doamne ajuta sa il vinzi si sa iti incropesti o echipa de buget. Trebuie sa joci destule de multe jocuri de Squad Battles (cu coin boost) ca sa strangi pentru o echipa care oricum nu ar face fata in F.UT Champions, unde este cel mai sweaty gameplay ever. Mai faci un SBC pe ici pe colo, dar ce pica depinde de pacanelele EA. Mai e si varianta de a face trading, buy low, sell high...dar nu mai am timpul si dispozitia necesara sa fac asta. Daca eram in liceu, mai ziceam :)) Se pare ca EA a vrut sa imi dea un motiv sa raman, mi-a picat un Telles OTW, picat in pachete rewards de la objectives. O sa il tin, poate ii mai creste valoarea. In rest, cei mai rasariti: Fred, Soyuncu, Boateng, Koke si Neto, cativa dintre ei untradeable, mai ales Fred care e cel mai scump dintre ei pe market. Putea fi si mai rau, I guess. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : razvanrazy Date : 11-10-2020 14:24 Baga din aplicatia de telefon tot ce tine de trading si poti face asta oricand, de oriunde. E mai simplu si nu mai esti limitat la consola/tv :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : Xander RO Date : 11-10-2020 14:38 MediaGalaxy eu tot in Bucuresti sunt... Intre timp mi-a confirmat un prieten din satul General Scărişoreanu jud. Constanta ca lui i-a ajuns comanda de la eMAG la punctul local de livrare. =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : 077danyel Date : 11-10-2020 14:45 Baga tare la squad battle ca diseară sunt premiile Nu ai jucat meciurile alea 5 de repartizare? Mie mi-au dat mulți coinsi după ce le-am jucat ,plus ca acum sunt mult mai ieftini jucătorii ar trebui sa iti faci ușor echipa Nici eu nu mai stau de trading ca mie sila ---------- Post added 11-10-2020 at 12:50 ---------- https://youtu.be/ZQdb-9o8IzY Echipa bună de start Apropo am trecut pe co op camera 20-0 parca e mai bine -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : Khufu Date : 11-10-2020 15:01 @razvanrazy Stiu, dar nu problema de mobilitate era la mine, ci faptul ca nu mai am cheful necesar sa fac asta, sa verific telefonul, sa tot dau relist, sa caut sa fac snipe la jucatori, etc. Oricum e destul de greu sa prinzi ceva bun la pret mic, cand se listeaza ceva bun la un pret mai mic este luat instant de cei care au autobuyere. @077danyel Nu am jucat alea 5, ca nu am echipa de online, am jucat doar SB. Sa joc doar sa iau bataie, nu are rost. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : Se7en Fury Date : 11-10-2020 16:53 Eu cu echipa asta am jucat și am câștigat 3 din 5 meciuri, când sa lansat jocul era bine să le joci că nu avea nimeni echipă, sunt în Divizia a 5-a acum și fac față cu ea. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201011/0e6b8ae052cd0efcf73f931d44bae976.jpg ---------- Post added 11-10-2020 at 17:04 ---------- Cel mai bun lucru pe care l-au făcut anul asta este că au scos cardurile de fitness, îți salvează atâta timp și coinsii. Nu știu cum sunteți voi dar îmi este atât de scârbă să fac meciuri de Squad Battle dacă nu ar fi obiective nici nu aș mai juca. Ce nu îmi place este că au băgat multe obiective în friendly, ăștia sunt bătuți in cap, cine crede că stă să joace 50 de meciuri în modurile alea de tot ***ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : Spike Date : 11-10-2020 18:55 Încă un an încă un rahat (și nu de ăla turcesc) de joc. Aceleasi meciuri scriptate (când pentru o parte când pentru cealaltă). Contează f mult dc e meci decisiv de promovare sau retrogradare. Portarii sunt de decor. Online înscriu aproape la fiecare fază, la fel si adversarul. Scoruri gen 5-4 la pauză sunt normale -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : 077danyel Date : 11-10-2020 23:23 Nu știu cum joci tu de se dau atâtea goluri,eu sunt în divizia a 2 și majoritatea meciurilor se da maxim 1-2 goluri ---------- Post added 12-10-2020 at 13:55 ---------- https://youtu.be/YnvLi-5IO3U -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : Xander RO Date : 14-10-2020 17:15 Oh well, dupa doar 2 zile cu noul Fifa (si +1 an practic cu celalalt pentru ca este acelasi joc), iata si parerea mea. Ceea ce urmeaza sa spun nu este un rage quit/scream, ci doar concluzia la care am ajuns: 1. Echipele romanesti sunt o aditie super nice pentru orgoliul nostru, insa prea slabe ca sa poti fi competitiv cu ele in Online Seasons. Pur si simplu jucand online, m-am vazut de nenumarate ori in situatia in care am centrat perfect si efectiv atacantul echipei romanesti face luft din 6 metri, ori daca atinge mingea totusi este facut atat de slab si de anemic incat finalizarea este comica. 2. Am realizat (mult, mult prea tarziu) ca jocul asta in Online este facut strict pentru cei care se pricep la jocuri, nu la fotbal. Am observat atat de multe situatie ireale de joc, pase date cu exteriorul din pozitii nefiresti, pozitionare aiurea, suturi din animatii nefiresti... Am si castigat, am si pierdut, dar sunt convins ca ceea ce inseamna in realitate fotbalul nu va putea fi niciodata replicat/simulat corect intr-un joc. Poate sa dispara EA si sa preia altii licenta, pur si simplu nu se poate ca acest joc sa reflecte realitatea si tu ca si pasionat de fotbal sa iti etalezi cunostintele in joc. Au fost atatea faze in care instinctul mi-a dictat corect ce sa fac si totul sa rezulte intr-o animatie handicapata sau un carambol idiot. 3. Realizez ca acest joc a dezvoltat o comunitate atat de toxica si de cancerigena incat sincer, ar trebui sa dispara. Cred ca am 30 de jocuri deja in Online Seasons si niciodata nu am reusit sa duc la capat un meci intreg in care eram in avantaj. Pur si simplu cand vede ca pierde handicapatul da quit si castig la masa verde cu 3-0. Este inadmisibil cum EA nu a vrut in atatia ani sa dezvolte un adevarat sistem de pedepsire a retarzilor. Dai quit in meci, nu ai access la online 1 luna... nu stiu... something. Pur si simplu imi e sila sa mai conduc, stiind ca urmeaza sa dea handicapatul quit. Voi continua totusi sa cumpar jocul pentru a ma relaxa cu prietenii in Online Friendlies si pentru a imi continua colectia de jocuri Fifa originale inceputa inca de la Fifa 99. Din pacate pentru mine cel putin, termenul de couch play a disparut odata cu viata normala pe care o stiam de dinainte. Nu am cum sa mai aduc in casa momentan nici un prieten so... online friendlies it is. PS: Pentru mine cel mai fluid si bine facut Fifa a fost 08, pur si simplu am iubit jocul ala, m-a obsedat. Cred ca am avut 500 de meciuri in Online la 08 pe Xbox360. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : 077danyel Date : 14-10-2020 17:38 Dacă vrei bagam câteva amicale add me Moldo_007 Pana acum am jucat doar ut dar jucam și cu echipe normale nu e problema -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : Xander RO Date : 14-10-2020 18:31 Title : FIFA 21 Cu mare drag daca esti treaz cand pot eu sa ma joc (00.00-04.00) =)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : 077danyel Date : 14-10-2020 18:47 Da ca și asa sunt schimbul 2 tocmai bine ajung pe la 23 și ceva acasa -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : clax_117 Date : 14-10-2020 21:30 Salut .. am dat si eu astazi redeem pe store la voucherul primit cu varianta champions si dupa ce am introdus codul, in momentul in care am selectat download mi-a dat eroare . Cand am intrat in fifa, supriza, nu am primit packul bonus .Am reincercat sa dau redeem la cod, dar imi zice ca e invalid acum . Credeti ca se mai poate face ceva ? ---------- Post added 14-10-2020 at 19:34 ---------- LE : Am reintrat in joc si am primit packul . Mi-a picat doar szczesny mai interesant, dar nu am ce face cu el pentru echipa premier league:wall: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : vladthegamer Date : 20-10-2020 17:15 Si eu care, la 23 de ani, ma bucur ca scot Gold 2 la Weekend League si am ajuns in divizia a doua la Rivals cu o echipa de aproximativ 100k. [emoji23] https://wesport.ro/stiri/magicianul-de-14-ani-5132 Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : Se7en Fury Date : 20-10-2020 22:54 Anul asta pay 2 win este și mai evident, în seara asta au băgat SBC cu UCL, ăștia sunt retardați pentru ca încă nu au dat drumul la jucători de UCL în Pachete, au căzut câțiva însă se bate toată lumea pe ei am avut și eu unul și l-am vândut cu 10k. Jocul este plin de bug-uri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : vladthegamer Date : 20-10-2020 23:00 Cu cat joc mai mult Fifa, cu atat apreciez mai mult fotbalul adevarat, real. :)) Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : awaytokill Date : 21-10-2020 00:36 Anul asta pay 2 win este și mai evident, în seara asta au băgat SBC cu UCL, ăștia sunt retardați pentru ca încă nu au dat drumul la jucători de UCL în Pachete, au căzut câțiva însă se bate toată lumea pe ei am avut și eu unul și l-am vândut cu 10k. Jocul este plin de bug-uri. SBC-ul tine 6 zile, joi vin pachetele de la Rivals&WL. Este timp. O sa scada preturile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : florent Date : 24-10-2020 17:54 Nu inteleg cum se va face acel free upgrade pe generatiile noi . Se baga discul in consola si incepe descarcarea unui update cu texturi 4k ? Se descarca jocul integral de 50+ GB ? Se laudau ca folosesc un engine nou pe PS5 / XSX , ala nu cred ca vine prin patch-uri . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : Se7en Fury Date : 24-10-2020 18:05 Se va descarca integral o versiune pentru PS5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : Khufu Date : 24-10-2020 20:01 Eu nu am citit de new engine pentru FIFA 21, este acelasi Frostbite, cu niste mici imbunatatiri. New engine poate de la 22 sau 23 incolo. FIFA 21 will be using new lighting systems, fast SSDs (to decrease load time), haptic feedback (PS5 DualSense controller), and other next-generation technology to enhance the gameplay experience. For anyone who owns the digital version of*FIFA 21*already, the next-gen version of the game can be downloaded from the PS5's or Xbox Series X's store once the user owns one of those consoles. However, people who buy a physical copy of*FIFA 21*can still benefit. It'll just take an extra step. In order to get the next-gen upgrade, anyone who buys a physical copy of*FIFA 21*will have to insert the disc into the PlayStation 5 or Xbox Series X. Once the disc is inserted and read, a next-gen upgrade will be available to download. This information is especially important for anyone considering buying the all-digital PS5 or*the Xbox Series S,*since they'd be unable to use a disc with those consoles and get the free upgrade. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : Se7en Fury Date : 24-10-2020 23:25 Pai nici nu este vorba de un new engine, jocul va fi diferit pe, PS5 față de PS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : palflo Date : 26-10-2020 14:01 salut baieti , care din voi joaca fifa 21 pe ps4 ? unde pot gasii jucatori de fifa 21 ? pentru niste meciuri amicale co-op -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : paul Date : 27-10-2020 16:52 Versiunile pentru next-gen vin pe 4 decembrie: 1321074339631013888 Detalii despre cum functioneaza Dual Entitlement: FIFA 21 Dual Entitlement - EA Official (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-dual-entitlement-info-faq). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : razvanrazy Date : 27-10-2020 16:55 Cam ciudat. Ma asteptam sa fie disponibil day 1 si pe next gen. Ce fac oamenii care-l joaca pe current gen si renunta la current gen in momentul in care trec pe next gen, dar totusi joaca FIFA la un nivel mai avansat? :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : vladthegamer Date : 27-10-2020 17:20 Title : FIFA 21 Pro-playerii raman pe PS4, PS4 Slim, PS4 Pro/Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, deoarece toate competitiile oficiale vor avea loc pe last gen, iar FIFA pe next-gen nu va fi cross play cu last gen. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : Khufu Date : 27-10-2020 17:21 Din acest motiv nu am inceput o cariera sau Pro Clubs, pentru ca am inteles de la lansare ca nu se transfera progresul pe noua generatie. Evident ca tot ce tine de UT o sa fie usor transferabil si interesul lor acolo e, oamenii care joaca la nivel avansat/profesionist oricum doar UT joaca, nu prea vezi campionate de mare anvergura facute pe Career Mode, Online Seasons, Pro Clubs, etc. It's all about the money. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : razvanrazy Date : 27-10-2020 17:32 Exista pro players de altceva inafara de Ultimate Team? Nu urmaresc deloc deci este o intrebare absolut serioasa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : vladthegamer Date : 27-10-2020 17:40 Title : FIFA 21 Doar de Pro Clubs si Ultimate Team si, la noi, de kick-off, eLiga I. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : Khufu Date : 27-10-2020 17:47 Oamenii pro nu prea isi bat capul cu alte moduri de joc pentru ca nu se fac bani din alea. Daca nu exista turnee de niciun fel, nu poti sa faci nimic, decat regional, cu ceva sponsori locali adunati care poate dau ceva premii micute. Ca si cum ai face tu ceva turneu pe Facebook. Doar UT are turnee regionale/nationale/internationale facute cu sprijinul EA & co, unde se dau bani buni pentru ca se face si reclama multa, sponsori mari, etc. Jucatorii oricum decarteaza bani multi ca sa aiba sansa la vreun castig acolo, echipele cu care joaca sunt ale lor, cu playerii din clubul lor. Ca sa faci fata acolo iti trebuie orice e META, in acest caz, end game players si Legende. Cam greu sa iti pice Vieira, Gullit si R9 la pachete saptamanale daca nu bagi bani.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : razvanrazy Date : 27-10-2020 17:50 Daca chiar stii sa joci si joci destul de mult, nu ai nevoie sa bagi niciun ban. Chiar zilele trecute, un prieten care acum e in liga 1 la Ultimate Team, l-a castigat pe Ronaldo (Nazario) in urma unui squad battle mai complicat. L-a vandut pe 7.5 mil $ si si-a facut super echipa cu banii aia si acum e in liga 1 pe care probabil o va castiga in curand. Dar omu joaca mostly FIFA si e si bun la asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : Khufu Date : 27-10-2020 18:02 Aia e o sansa una la 1 milion, sa iti pice ceva super OP/legenda/jucator foarte scump la un pachet de SB. Pro players au nevoie de jucatori META rapid si trebuie sa ii cumpere sau sa ii prinda in pachete, de aceea baga bani masiv in FIFA points la inceput de fiecare FIFA, pentru a prinde jucatori buni, a se antrena si a participa la competitii ulterior. Degeaba esti bun si ai cate un R9 sau ceva de genul in echipa daca nu ai full stacked team si joci doar cu gold rare players. Arunca un ochi sa vezi ce echipe au oamenii la turnee, nu prea le intalnesti in joc in mod normal decat daca esti si tu Pro. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : Se7en Fury Date : 27-10-2020 18:17 @razvanrazy de aia bagă pro playeri mii de dolari că nu știu să joace și nu pot bate pe toată lumea. Bine nu bagă ei personal, sunt bani veniți din sponsorizari și donați. Chestia este că din premii ca să îți scoți bani înapoi trebuie să te clasezi între primii 4 altfel nu scoți nici bani de mâncare. Îți garantez eu că indiferent cât de bun ai fi când mergi la un turneu pro și vi cu o echipă făcută numai din rewards te bat aia de te căci pe tine. Este cel mai de *** game pentru e sports in comparație cu altele, aici bagi bani in game doar pentru niște carduri la altele îți cumperi accesorii, controller custom, fighting stick, headset însă știi ca sunt ale tale și nici nu te costă mii de dolari. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : razvanrazy Date : 27-10-2020 18:19 Stiu, ideea e ca se poate si fara. Iar el sigur nu a bagat niciun ban in joc acum (in 21) si nah, nu participa la turnee. Iar eu stiu ce inseamna UT. Am avut si eu ca adictie cativa ani, dar am renuntat si de atunci mai joc doar amical cu el, sau co-op seasons :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : 077danyel Date : 27-10-2020 23:58 Eu unul nu am băgat nici un ban și nici nu am stat de trading și am vreo 2M de coins pana acum doar din premii și sbc ( gold1 la wk,rank 1 in div 2 și elite 1 la squad battle ) Treaba proasta ca au stricat iar astia ultimate team ,toate șuturile sunt blocate automat de ai nu contează dacă faci fente ceva tot te blochează deja e super enervant Majoritatea oponenților stau cu fundul în poarta și te prinde pe contraatac ,iar e super enervant -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : vladthegamer Date : 28-10-2020 01:08 Cum este jocul dupa noul update? Eu iau 2-3 zile de pauza dupa Weekend League. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : razvanrazy Date : 28-10-2020 09:59 Tipu care l-a prins pe Ronaldo dupa un sbc, aseara l-a prins pe Gullit (a facut un sbc pe fuga, tarziu noaptea) care valoreaza 6 mil, deci isi ia vreo 5 pe el lejer @-) So, daca jucati UT, bagati sbc-uri la greu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : paul Date : 29-10-2020 15:45 EA a incalcat legea cu loot boxes, se incadreaza la gambling in Olanda: Imposition of an order subject to a penalty on Electronic Arts for FIFA video game 29 October 2020 In 2019, the Netherlands Gambling Authority (Kansspelautoriteit, Ksa) imposed an administrative order subject to a penalty of up to 5 million euros on Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl each for violating the Gambling Act through its ‘Packs’ in the FIFA video game. The District Court of The Hague recently ruled in favour of the Ksa in this matter. The judgment was published today. The Ksa imposed the orders subject to a penalty because the popular FIFA football game contained illegal loot boxes. These loot boxes are like treasure chests. The FIFA loot boxes, for example, would contain football players that could improve the performance of the team that the player was using to play the game. The players contained by the loot box are determined by chance, and the contents cannot be influenced. The fact that football players sometimes have a high value and that they can occasionally be traded constitutes a violation of the Gambling Act. Under Dutch law, a game of chance that allows a prize or premium to be won can only be provided if a relevant licence has been granted. A study carried out by the Ksa in 2018 found that there may be a correlation between playing games that incorporate loot boxes and development of an addiction to gambling. Chairmen René Jansen: ‘The Ksa believes it is crucial to shield vulnerable groups, such as minors, from exposure to gambling. For that reason, the Ksa supports a strict separation between gaming and gambling. Gamers are often young and therefore particularly susceptible to developing an addiction. As such, gambling elements have no place in games.’ Following the publication of the study, the Ksa called on companies in the gaming industry to adapt their games so they were no longer infringing the Gambling Act. A number of companies heeded the Ksa’s call. However, Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl did not. Further information is provided in the five questions and answers below. Why did the Ksa impose an order subject to a penalty? Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl are violating the Gambling Act through its Packs in the FIFA video game. The law stipulates that games of chance may not be offered without a licence. This is not without cause; games of chance are high-risk products that can only be offered under strict conditions. Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl are not licensed to offer games of chance. The orders subject to a penalty were imposed in order to compel the companies to put an end to the violation. The Ksa considers the violation of the law to be particularly serious given that a large number of children and young adults have access to Packs in the FIFA game and are particularly vulnerable to developing gambling addictions. What is the background to this case? In 2018, the Ksa conducted an investigation into loot boxes, after concerns were raised by gamers, parents and care institutions, among others. This issue is by no means unique to the Netherlands; regulatory bodies around the world are addressing the blurring boundaries between gambling and gaming. The fact that each country has its own gambling laws, all of which are structured slightly differently, complicates the matter. The Ksa’s investigation revealed that several loot boxes were not in compliance with Dutch law. Non-compliance was found in cases where the content of the loot boxes could not be influenced, the content had a high value and the content could be traded. The investigation also found a potential correlation between loot boxes and the likelihood of players developing a gambling addiction. As a result of the investigation, the Ksa called on game developers and game companies to comply with the standard set by the law, which is that games of chance offered without a licence are prohibited. A number of providers subsequently adapted their games accordingly. Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl did not, despite having already been notified by the Ksa in April 2018 that its Packs in FIFA 2018 were in violation of the Gambling Act. In early 2019, the Ksa informed Electronic Arts Inc. that the same violation occurs in the FIFA 2019 game. According to the law, the Packs constitute a game of chance. Why did it take so long? Legal proceedings entail a very lengthy process and must be conducted with a lot of care and diligence. The same applies to any investigations that may be required. The stakes are high. Since the investigation in 2018, the Ksa and Electronic Arts Inc. have communicated on this matter on several occasions and various procedures have been followed. In some cases, the Ksa is prohibited either by the court or by law to publicise a measure during legal proceedings. This was the case in this matter as well. What is the Ksa’s overall impression of loot boxes? The Ksa’s study into loot boxes in 2018 showed that a number of loot boxes were not in compliance with Dutch law. In addition, the Ksa concluded that there was evidence to suggest a possible association between loot boxes and the development of addiction in players. This was not only the case for illegal loot boxes. The Ksa is alarmed that more and more games are appearing with elements of gambling, not least because gamers tend to be young and particularly susceptible to developing a gambling addiction. Loot boxes (called ‘packs’ in FIFA) are the exponent of this trend. The Ksa believes it is crucial to shield vulnerable groups, such as minors, from exposure to gambling. Adults likewise stand to benefit in this regard, as they should be aware of what kind of game they are playing. This is, in part, why the Ksa feels that a strict distinction must be made between games and games of chance. Games of chance are high-risk products, and offering them without a licence is prohibited. If a FIFA player feels they have been wronged, where can they report it? Players who wish to file a complaint about the operation or modification of the game can contact the game's providers. The game's providers are the parties that decided to include a gambling game within the game, thereby breaking the law. The Ksa has pointed this out to Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl repeatedly. Electronic Arts Inc. and Electronic Arts Swiss Sàrl are therefore itself responsible for changing the game such that it is no longer in contravention of the law. How exactly it accomplishes this is at their discretion. Imposition of an order subject to a penalty on Electronic Arts for FIFA video game - Kansspelautoriteit (https://kansspelautoriteit.nl/nieuws/nieuwsberichten/2020/oktober/imposition-an-order/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : Se7en Fury Date : 29-10-2020 15:48 Foarte bine, sper să le interzică. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : ymess Date : 11-11-2020 23:27 Am intrat si eu in randul lumii, am trecut la 21. M-am reapucat de Fifa UT. Am reusit un placement in div 4 dand quick sell la starter si am facut un squad cheap de Seria A, cu Ibrahimovic in atac. Din rewardul de placement am facut un squad destul de bun zic eu: https://www.futbin.com/21/squad/2777636 Intrebarea e, ce ligi / squaduri recomandati mai departe? Urmatorul reward e maine si mai intra inca 60K. Deci buget de 150K pentru squad saptamana asta. Vad ca in Premier League jucatorii high rated sunt ingrozitor de scumpi, la liga pare ceva mai accesibila. In Bundesliga sincer nu vad cum pot sa imbunatatesc echipa, poate doar cu Neuer in poarta. Vazand la adversari nu mi se pare sincer o aditie super notabila. Sau poate daca recomandati anumiti must-have players, si sa pot face un squad in jurul lor? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : Xander RO Date : 12-11-2020 10:29 Am o rugaminte pentru colegii care il vor juca pe Series X/S si PS5 dupa data de 4 decembrie cand apar versiunile enhanced pentru 'next gen'. Puteti posta va rog aici daca se continua progresul la achievements/trofee pe jocul normal pornit pe Xbox One/PS4 sau apare alta versiune de joc in lista/progress? Eu l-am inceput pe Xbox One la lansare si momentan imi apare in lista 'Fifa 21 Xbox One'. Cand am bagat discul in Series X insa, s-a apucat ca un tolomac sa instaleze 2 versiuni simultan si acum in My games&apps am 2 jocuri Fifa, o versiune de Xbox One si inca una de Series X care asteapta a fi pornita pe 4 Decembrie. Momentan cand o selectez ma duce in MS Store. Tare n-as vrea daca pornesc pe 4 decembrie versiunea enhanced sa imi apara 2 jocuri Fifa in lista... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : keanustar Date : 12-11-2020 12:51 Din motivul asta eu l-am luat, m-am jucat cateva amicale si l-am lasat pt PS5. Intentia mea e sa ma joc Career mode si ala nu se salveaza pt next gen. Daca stiam la lansare ca n-o sa aiba patch-ul de next gen pana pe 19 nov, il luam mai tarziu, dar acum faptul e consumat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : paul Date : 13-11-2020 16:00 Play next level: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : 077danyel Date : 20-11-2020 05:20 Deci se poate https://youtu.be/8dqzm4eCHMY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : fdkenzo Date : 20-11-2020 11:56 Chiar sunt curios cat de mult va evolua upgrade-ul pentru NextGen. Vom vedea pe 4 Decembrie, nu am mai cumparat fifa de vreo 2 ani, poate se schimba acum situatia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : paul Date : 24-11-2020 17:59 https://youtu.be/m8CBAjDjfwc FIFA 21 on PS5: First gameplay details Haptic feedback and adaptive triggers on the DualSense wireless controller make every match feel even more real. Out December 4 on PS5. Hi everyone! With under two weeks to go until the launch of FIFA 21 on PS5 on December 4, we wanted to take some time to give you a special in-depth look at next level EA Sports FIFA, as well as an exclusive early look at how we’re using the incredible new DualSense wireless controller. Welcome to FIFA 21 on PS5. Next Level Gameplay One of the things we’re most excited for you to experience is the new PlayStation 5 DualSense wireless controller. Whether you’re making a last-ditch block to save a certain goal, or smashing one in off the bar from outside the box, the DualSense controller’s haptic feedback responds to what happens on the pitch. With more control over both the intensity and the location of the haptic feedback, you’ll now feel things like powerful left-footed shots with vibrations on the left side of the controller, and more intense feedback from crunching head-on tackles than when players jostle for position at corners or free-kicks. The adaptive triggers on the DualSense controller also allow us to increase trigger resistance as stamina drains, meaning you’ll feel the effects of players’ tiredness as their fitness decreases throughout the game. This is only available on PS5, and we’re excited for you to feel the difference the DualSense makes to FIFA 21, immersing you into the intensity of a match in ways that weren’t possible before. Also exclusive to PS5 players is Activity Cards which let you jump to your favourite mode directly from the PlayStation home screen. Combined with the lightning fast load times provided by the power of PS5 you’ll be able to get into matches quicker than ever before. We’re clocking in at under two seconds from the pre-game menu to a Kick-Off match. Sorry, pre-game practice arena fans! Next Level Visuals More power also means we can take a huge leap forward in visual quality to make players and stadiums look even better. A new deferred lighting system called LiveLight Rendering creates ultra-realistic football environments. You’ll see visually stunning recreations of the world’s biggest stadiums like Anfield and the Parc des Princes that make them feel more alive than ever before. LiveLight Rendering also combines with muscle flex and strand-based hair technology to take players to an incredible new level of detail and unlock our most detailed recreations of the world’s biggest stars like Kylian Mbappé and Trent Alexander-Arnold to date! A new gameplay camera gives you a fresh perspective on it too. The EA Sports GameCam is inspired by the look and feel of top-level football broadcasts, and makes a big difference to the game. We’re excited for you to try it. Next Level Atmosphere While we’re all missing being inside the stadium watching our favourite teams and players, we know the incredible scenes and sounds that home and away fans create that make football what it is. In FIFA 21 we’re dialing up the spectacle of football on the biggest stage to reflect the incredible atmospheres that crowds provide. Firstly, PreMatch Live adds a series of new cinematics to increase your matchday immersion. You’ll see fans streaming through the turnstiles and more as it sets the stage for the most authentic matchday experience we’ve ever been able to deliver. Secondly, we’re now able to better reflect the incredible scenes that go alongside a UEFA Champions League-winning goal, or relegation-saving equalizer. New Big Goal Moments mean you’ll now see the absolute scenes in the stands and on the pitch after crucial goals. Next Level Simulation FIFA 21 on PS5 also allows us to create the most natural movement and behaviour to date. Responsive Multi-Touch Animations take player movement to the next level of realism, enhancing the visual quality and responsiveness of linked animations on the ball, giving you more agility and control over the ball than ever before with over 700 new animation combinations. We’re even able to make players act even more realistically than in any previous EA Sports FIFA title thanks to Off-Ball Humanization, with players displaying more human behaviour like cleaning sweat from their face after a run, shouting for a pass, and regaining their breath after sprinting to make them feel truly alive in FIFA 21 on PS5. Dual Entitlement Finally, we’re excited to be offering Dual Entitlement with FIFA 21 on PlayStation, meaning you can upgrade your copy of FIFA 21 from PlayStation 4 to PlayStation 5 at no additional cost* at any time from December 4 until the launch of FIFA 22! You’ll also carry over all of the progress you’ve made and content you’ve acquired so far in FIFA Ultimate Team and Volta Football so you can keep building that dream squad and bossing it on the streets when you move to PS5. From that jump in visual quality to getting you to matches faster and more besides, we’re so excited about FIFA 21 on PS5 and hope you’ve enjoyed a look at just some of the features that make every matchday feel even more real. We can’t wait for you to Feel Next Level when FIFA 21 launches December 4 on PS5! *Conditions apply: ea.com/dual-entitlement FIFA 21 on PS5: First gameplay details – PlayStation.Blog (https://blog.playstation.com/2020/11/24/fifa-21-on-ps5-first-gameplay-details/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 135] Author : 077danyel Date : 24-11-2020 18:06 Dacă și după up se mai misca jucătorii ca leșinații chiar ca e ultimul fifa -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 136] Author : Se7en Fury Date : 24-11-2020 18:24 Păi sunt făcuți să se miște așa, au sistemul ala de *** în care balansează gameplay ul de ai impresia ca aleargă în nămol. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 137] Author : ConuGeo Date : 28-11-2020 18:24 Next Gen Opening Cinematic [4K] https://www.youtube.com/watch?v=ji_ri2YbgVc ora 20:00 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 138] Author : paul Date : 02-12-2020 23:44 :) [...] The pair assert that the Criminal Code of Canada prohibits unlawful gaming, betting, lotteries and games of chance. Since EA does not hold a gambling license in the region, it is accused of operating "an unlicensed, illegal gaming system through their loot boxes." [...] EA facing class action lawsuit over Ultimate Team loot boxes | GamesIndustry.biz (https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-18-ea-facing-class-action-lawsuit-over-ultimate-team-loot-boxes) [...] He is calling for a jury trial and damages of $5 million. The case claims EA "relies on creating addictive behaviours in consumers to generate huge revenues." Ramirez himself assets Ultimate Team compelled him to spend money, having spent more than $600 in both FIFA and Madden since 2011. "EA's Ultimate Team packs are loot boxes," the case reads. "Buying the packs are nothing more than a gambling bet. "Purchased using real money, the Ultimate Team packs are simply wagers on completely randomised chances within the game to win valuable professional players and other items for the EA gamer's virtual sports team." [...] EA facing Canadian class action lawsuit over loot boxes | GamesIndustry.biz (https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-21-ea-facing-canadian-class-action-lawsuit-over-loot-boxes) The plaintiffs say that EA uses this technology -- whose stated intention is to allow AI to adjust difficulty on the fly to keep players from becoming either too bored or frustrated with the challenge level of a game, keeping them playing longer -- to push players into purchasing more loot boxes in the form of Player Packs, saying that it effectively makes even high stat players not play as well as they should. Additionally, the suit notes that EA uses this technology without disclosing it to players, noting that EA has denied its use in the past in multiple games mentioned in the suit. "EA's undisclosed use of Difficulty Adjusting Mechanisms deprives gamers who purchase Player Packs of the benefit of their bargains because EA's Difficulty Adjusting Mechanisms, rather than only the stated ranking of the gamers' Ultimate Team players and the gamers' relative skill, dictates, or at least highly influences the outcome of the match," the lawsuit reads. "This is a self-perpetuating cycle that benefits EA to the detriment of EA Sports gamers, since Difficulty Adjusting Mechanisms make gamers believe their teams are less skilled than they actually are, leading them to purchase additional Player Packs in hopes of receiving better players and being more competitive." The plaintiffs say that EA's actions violate the California Consumers Legal Remedies Act, False Advertising Law, Unfair Competition Law, and qualify as unjust enrichment. EA faces yet another class-action lawsuit connected to loot boxes | GamesIndustry.biz (https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-11-ea-faces-yet-another-class-action-lawsuit-over-alleged-use-of-dynamic-difficulty-adjustment) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 139] Author : AndRewqp Date : 03-12-2020 10:41 A apărut update-ul de next-gen mai repede :) chiar o sa încerc astăzi sa vad diferența. https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-next-level-deep-dive Sent from my iPhone using Tapatalk ---------- Post added 03-12-2020 at 09:44 ---------- Sunt plăcut impresionat ca în ciudata faptului ca este un joc multiplatform și cross platform EA a decis sa ofere un suport pentru toate funcțiile exclusive ps5 și chiat detaliază pe larg acest lucru :) (card activities, haptics feedback și adaptive triggers) intrați pe articol pentru mai multe informații Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 140] Author : fdkenzo Date : 03-12-2020 10:47 Nu a aparut inca update-ul pentru NexT gen, update-ul de ieri doar corectează anumite probleme din joc. Din cate stiu abia pe data de 4 (maine) apare acel update. Eu am intrat acum in Fifa si nu are nici un update nou, iar jocul e acelasi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 141] Author : AndRewqp Date : 03-12-2020 10:59 A apărut deja. Sunt deja videouri pe net cu noile îmbunătățiri. Trebuie sa cauți din store varianta de ps5. La versiunea pe care o ai apasă pe cele 3 puncte și selectează ps5. Sent from my iPhone using Tapatalk ---------- Post added 03-12-2020 at 10:01 ---------- Mie de exemplu pe aplicație îmi apare versiunea de ps5 și ca pot sa o copiez. Dar trebuie sa cauți versiunea de ps5! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201203/d9391baa65476b7667aa2686433e1dd2.jpg Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 142] Author : fdkenzo Date : 03-12-2020 11:16 Da, ai dreptate! Am dat acum la Download, sunt vreo 50gb. Multumesc! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 143] Author : 077danyel Date : 03-12-2020 15:03 Am facut și eu upgrade dar nu cred ca a trebuit sa descarce tot deoarece în 5 min a fos gata Gazonul se vede mai clar dar nu mai e natural pare pictat ,se misca și puțin mai bine,au mai bagat și o camera noua . Ce ma deranjează e ca am scos haptic și feedback de pe maneta dar tot se activează ---------- Post added 03-12-2020 at 14:09 ---------- https://youtu.be/ItI5nZ0CekU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 144] Author : keanustar Date : 03-12-2020 15:12 Eu nu am reusit sa gasesc versiunea de PS5 a discului de PS4 nici pe cont de RO si nici pe UK. Voi aveti luat digital jocul sau tot pe disc? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 145] Author : 077danyel Date : 03-12-2020 15:41 Digital Din iconița jocului dai în jos unde scrie joaca si ai 3 puncte lângă ,dai acolo apoi vizualizare produs apoi iti apare fifa 21 ps5 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 146] Author : keanustar Date : 03-12-2020 15:46 Eu am pe disc. Procedura o stiu de la celelalte jocuri, dar la asta nu imi apare inca. Ma gandesc ca poate au da drumul doar la digital version upgrade de azi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 147] Author : 077danyel Date : 03-12-2020 16:31 Trebuia sa meargă pentru orice versiune doar găsești jocul de ps5 și ți-l da gratis Eu am făcut pe ro și a mers -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 148] Author : keanustar Date : 03-12-2020 16:35 Cred ca sunt diferente in implementarea upgrade-ului pt digital vs disc. Pur si simplu apare ca si cum nu ar exista. Pe store nu gasesc doar versiunea de PS5.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201203/537a44bd57fa0a3be0edaabad76fdc3c.jpg Astept sa mai confirme cineva care are jocul pe disc, deoarece de aici pare a fi problema. Probabil pe disc vor da drumul maine, cand era planificat initial sa se lanseze. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 149] Author : 077danyel Date : 03-12-2020 16:51 Sunt diferențe foarte mari fata de versiunea de ps4 In afara de grafica foarte bună au mai bagat și animatii noi iar faza cu butoanele care se apasa mai greu când iti obosesc jucatorii e foarte tare Am jucat acum un meci online și se misca foarte bine iar când am egalat in minutul 90 a sărit tot stadionul in sus Asta nu era pe ps4 ---------- Post added 03-12-2020 at 16:09 ---------- Sau întrecut pe ei de data asta ce detalii pot sa fie pe next gen ,cât de reali sun jucătorii și cum li se vad picăturile de transpirație sau dacă se murdăresc particulele de pământ pe fata sau echipament -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 150] Author : Se7en Fury Date : 03-12-2020 17:28 Mă interesează mai degrabă gameplay ul dacă poți juca și nu se mișcă aia ca în nămol, artificile alea nu fac 2 lei dacă jocul este la fel de prost pe online. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 151] Author : 077danyel Date : 03-12-2020 17:36 Acum se misca mai rapid dar astia schimba de la zi la zi ---------- Post added 04-12-2020 at 09:13 ---------- :evil::evil::evil: In sfarsit joc fifa cu drag după ani și ani Mai nene cum se misca acum astia agili gen neymar sau mbape abia poate sa le mai ia mingea adversarii Pe ps4 ziceai ca sunt de bronz și aici rup -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 152] Author : Xander RO Date : 04-12-2020 10:25 Si pe Xbox este o catastrofa totala ce au facut astia cu versiunile, l-am downloadat pe Series X enhanced si imi apare in continuare Xbox One in lista, apoi au aparut ambele versiuni una cu achievements si una fara... nu pot sa ii dau remove aleia cu 0G... niste mizerii asta au facut cu toate prostiile lor cu enhanced si smartdelivery. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 153] Author : Se7en Fury Date : 04-12-2020 12:03 L-am downloadat de pe PSN UK și mi-sa sa părut destul de simplu, ai două opțiuni cea de PS4 și cea de PS5. Am jucat doar 1 meci de Squad Battle și sa încărcat instant, în 3 secunde eram pe teren. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 154] Author : keanustar Date : 04-12-2020 12:40 Azi mi-a aparut si mie upgrade-ul pe UK la versiunea pe disc. Deci cred ca ieri au dat drumul doar la cei cu digital. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 155] Author : Xander RO Date : 04-12-2020 12:53 Nenorocitii astia n-au spus inainte intr-un disclaimer, 'ba prostule de Xander, daca bootezi discul ala din cutia de next gen cu 'X' logo pe care scrie Xbox Series X pe un Xbox One X iar apoi il bagi in Series X, o sa iti apara doua jocuri in lista, prostule care esti tu prost de Xander prost. Doua secunde iti ia sa pui un disclaimer... bine ca ma tine in alte jocuri 20 de secunde pe un ecran negru sa ma anunte ca daca sunt epileptic trebuie sa ma duc la doctor inainte sa reiau jocul. Acum am de ales, fie nu joc Fifa 21 pe next gen deloc desi am si discul si consola (tare rau), pentru ca deja am achievements deblocate pe versiunea de Xbox One (25%, ratio belit ireversibil), fie stau cu ambele in lista si in maxim cateva saptamani fac icter. Lasa ca ma ajuta EA si Microsoft cu sistemul lor de smart delivery de vanilie cu N intrebari si N+1 necunoscute sa fac 175% la alt joc ca sa compensez mizeria asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 156] Author : Se7en Fury Date : 04-12-2020 13:01 Pai nu poți șterge versiune veche? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 157] Author : Xander RO Date : 04-12-2020 13:05 Pai nu poți șterge versiune veche? Nu, odata ce ai deblocat 1 singur achievement mizerabil ramane in lista pe vesnicie si chiar daca unora li se pare penibil, eu tin la acel ratio si muncesc pentru el, iar 25% in Fifa Xbox One moloz edition ma trage in jos cu 6 luni de zile... :( Cum au explicat ei initial... ba baiatule te joci pe Xbox One apoi cand iti cumperi XSX, faci un update si gata, la acelasi joc!!! Au uitat sa spuna un lucru esential, ca ulterior iti apar in lista doua jocuri cu aceeasi icoana si % diferit, ABC Xbox One editiion si ABC Xbox Series X/S edition. Tare rau de tot... ce tare era sa am 15G la versiunea de Xbox One, nu 250G... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 158] Author : Se7en Fury Date : 04-12-2020 13:09 Pai nu este update sunt două jocuri separate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 159] Author : Xander RO Date : 04-12-2020 13:12 Pai nu este update sunt două jocuri separate. Nu s-au exprimat clar, in fine, voi avea grija de acum incolo. Mizeria ascunsa facuta de ei este ca mi-au vandut discul cu coperta 'next gen' in Septembrie sau cand a aparut, ca altfel nu cumparam si mai asteptam pana azi ca nu muream fara Fifa. De ce imi vinzi ca un nenorocit un disc cu Fifa 21 enhanced for XSX edition pe cutie, ma lasi sa-l joc pe One X si apoi imi spui 'stai ba ca o sa-ti apara 2 jocuri in lista'? De ce trebuia sa fie 2 jocuri... lasa-ma frate sa joc Fifa 21 si cand vrei fa-i update la next gen si lasa-ma sa continui de unde am ramas, nu imi porni alt joc de la 0. Nu trebuia sa lanseze discurile next gen pana azi, era clar pentru toata lumea. Jucai ce cumparai, ce scria pe cutie aia jucai si gata... Prost eu, scuze pentru rant... de aceea nu cumpar si nu ating nici Cyberpunk pe Xbox OneXSSeriesSXOneXSXS pana nu apare clar frate discul si cutia de next gen, nu ciorba asta de fasole ce fac ei acum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 160] Author : razvanrazy Date : 04-12-2020 13:15 E ciudat ca fac asa. Ar trebui sa ramana trofeele, desi am observat si la PS5 acelasi lucru. Desi raman trofeele si se transfera, jocurile apar de 2 ori in lista de trofee - odata cu 0%, ce jucasem in versiunea de PS4 si odata acum, pe PS5, cu ce s-a transferat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 161] Author : keanustar Date : 04-12-2020 13:22 Am jucat si eu meciul de intro si mi se pare ca arata f fain. Este upgradul grafic pe care il astept de cativa ani in Fifa. Cum nu ma joc online, nu prea imi pasa de ce se intampla la UT, asa ca ma bucur sa imi scald ochii in noua grafica si intr-un gameplay ceva mai fluid. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 162] Author : Xander RO Date : 04-12-2020 13:27 E ciudat ca fac asa. Ar trebui sa ramana trofeele, desi am observat si la PS5 acelasi lucru. Desi raman trofeele si se transfera, jocurile apar de 2 ori in lista de trofee - odata cu 0%, ce jucasem in versiunea de PS4 si odata acum, pe PS5, cu ce s-a transferat. Exact... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 163] Author : razvanrazy Date : 04-12-2020 13:46 E nasol si pot intelege ca este deranjant pentru multi oameni, mai ales pentru trofee hunters, dar personal nu ma deranjeaza. Nu-mi pasa cat de putin de acele trofee :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 164] Author : clax_117 Date : 04-12-2020 14:35 Am jucat si eu aseara pe PS5 doua meciuri si am avut probleme cu controllerul, in sensul ca, desi dezctivam toate vibratiile din setari, in joc tot aveam vibratiile pe controller, iar cele de pe triggere sunt deranjante pentru mine pe online. A mai intampinat cineva problema asta ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 165] Author : AngelOfPain Date : 04-12-2020 15:00 Trebuie dezactivat de tot din consola, nu nerge din joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 166] Author : paul Date : 04-12-2020 18:06 For example, FIFA 21 benefits greatly from the PS5's Activities feature. Here, from the PS5 home screen, you can press a button to jump straight into the various modes within Ultimate Team without having to go through the main FIFA 21 menu first. Brilliantly, FIFA 21 next-gen ditches the annoying language selection when you boot up the game - something that has been a staple of FIFA for years. You have to log into EA's servers - there's no avoiding that - but I was able to go from the PS5 home screen to matchmaking a Division Rivals game in 20 seconds, which is remarkable. It really is quite the thing. And once you've got a match, the game itself loads really fast - so fast in fact that there's not enough time to check out your opponent's team, which flashes on-screen just before kick-off. This is a good thing, I guess! But it is handy to know what you're up against before you start a match. Perhaps the PS5 is running too fast for its own good here. What you'll notice right off the bat is a new isometric camera angle, which makes it look like you're watching a game on telly. It's a bit like the camera you get in PES - and reminds me of football games of old. I'm still working out if I'll stick with it. It does give you more of the pitch to see, which is great for picking out runs downfield. But the perspective does throw me off at times, particularly when I'm trying to track a high pass. It's new and novel! Getting into a FIFA 21 game on PS5 is super fast thanks to Activities • Eurogamer.net (https://www.eurogamer.net/articles/2020-12-04-getting-into-a-fifa-21-game-on-ps5-is-super-fast-thanks-to-activities) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 167] Author : 077danyel Date : 04-12-2020 18:21 Exact... Ai dreptate xander ce au făcut acum nu a fost fair sau poate nu am înțeles noi Și eu credeam ca dacă ai versiunea de ps4 și iti face up la ps5 gratis cu salvările iti rămân și trofeele dar se pare ca nu e asa Adică sunt 2 jocuri diferite dar cum sau exprimat ei acum câteva luni nu dădea de înțeles asta ---------- Post added 04-12-2020 at 18:58 ---------- Încercați camera aia noua e buna rau se vad altfel culoarele pentru pase și in careu la șuturi nu mai ratezi Eu am pus-o 15 cu 15height zoom ---------- Post added 04-12-2020 at 19:15 ---------- E mai greu pe aparare dar dau goluri multe acum o medie de 4 pe meci și sunt în div.2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 168] Author : jon209 Date : 05-12-2020 13:43 Se poate șterge versiunea de PS4?Odata cu upgrade-ul a instalat versiunea de PS5 separat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 169] Author : Se7en Fury Date : 05-12-2020 13:45 Da, se pot șterge, apeși option pe iconiță și cred ca de acolo alegi ce să ștergi. ---------- Post added 05-12-2020 at 14:14 ---------- Am jucat azi câteva meciuri de Champions, se mișcă la fel de greoi ca versiunea de PS4, la ping îmi arată între 20-30 de milisecunde și în joc ai impresia că întorc camioane pe teren. Urât pentru ca nu se poate spune că ar fi serverele aglomerate întrucât nu sunt la fel de mulți jucători în versiunea de PS5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 170] Author : keanustar Date : 05-12-2020 14:59 Poti sterge versiunea de PS4, dar daca joci de pe disc o sa ti-o reinstaleze iar dupa ce repornesti consola. Cel putin mie asta mi se intampla cu toate jocurile pe disc care au versiune de PS5. Sper sa rezolve asta intr-un FW viitor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 171] Author : razvanrazy Date : 06-12-2020 18:56 Au bagat si hair physics =D> https://youtu.be/IXzIQMgTxds https://youtu.be/iR6dB59iKwM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 172] Author : fdkenzo Date : 06-12-2020 19:40 Doar eu nu vad un asa mare upgrade fata de versiunea curenta? Adica, cand te uiti la NBA 2K21 este cu cateva clase peste cand vine vorba de grafica. Sa nu mai zic ca, terenul arata foarte rau (Zici ca lipseste iarba 3D). Numai cand ma gandesc la cat de bine sunt realizate tribunele si oamenii in NBA 2K21 sau hainele si animațiile jucătorilor in miscare, fizica lor cu mingea.... fifa este la furat grav cand vine vorba de aceste aspecte. Momentan in ochii mei, este doar o îmbunătățire usoara pe iluminare, o îmbunătățire mica catre tribune si o îmbunătățire a fetelor jucătorilor, insa nimic special. Poate anul viitor daca vor trece la alt engine, sau sa fie gandit jocul in cap cu consolele NextGen, momentan eu unul sunt dezamagit... Este o opinie proprie... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 173] Author : razvanrazy Date : 06-12-2020 20:02 Pai sunt niste deferente colosale, de fapt. Avem 4k nativ (cel mai probabil) vs rezolutie dinamica pe PS4 Pro/Xbox One X si doar asta este monumental. Pe langa asta, se pare ca sunt texturi de calitate mai buna + aia cu fizica parului care este incredibila (sunt curios daca se vede/observa si in meci, sau doar in photo mode-u ala de la reluari). Also, mi s-a parut la minge ca ar fi vorba de alt fel de iluminare, dar nu sunt sigur. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 174] Author : Se7en Fury Date : 06-12-2020 20:12 Toate schimbările alea sunt în Single Player eu nu am văzut nimic în UT. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 175] Author : fdkenzo Date : 06-12-2020 20:21 Pai diferenta intre 4K nativ si Dinamica nu prea se observa, mai ales ca atat pe Pro cat si pe OneX scalarea este foarte buna, iar fizica parului se vede doar in reluări. Era normal sa aibe texturi mai bune, insa ma repet, nu este nici un salt mare fata de ediția standard. In plus, iarba arata mai bine in ediția standard comparativ cu cea “NextGen”. Razvan, cred ca cel mai bine te uiti la un clip cu NBA 2K21 NexTGen ca sa intelegi de ce sunt dezamagit de upgrade-ul la Fifa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 176] Author : razvanrazy Date : 06-12-2020 20:26 Stiu diferenta la NBA, dar acolo au facut downgrade intentionat la versiunea de PS4. Compara cu aia de anu trecut si o sa vezi. Iar aici chiar daca nu se vede asa usor diferenta de rezolutie, nu inseamna ca nu e acolo. Ci ca ne-am obisnuit noi cu canceru ala de rezolutie dinamica, sau cu jucat in rezolutie 2k cu upscalled in 4k, dar marketat ca fiind 4k. Daca te uiti la video 2 unde se vede clar diferenta, e penibil sa spui ca pe current gen este 4k cand abea acum avem 4k. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 177] Author : fdkenzo Date : 06-12-2020 20:34 Pai eu nu am comparat NBA cu versiunea jocului standard, eu am comparat NBA NextGen cu Fifa NextGen, din pacate Fifa nu este la acel nivel cand vine vorba de grafica. Daca tu vezi altceva e ok, insa eu vad un Fifa putin mai “frumușel” si atat, nimic care sa iasa din tipar. Cat despre curent gen, penibil sau nu, scalarea este destul de buna pe console, iar diferențele nu sunt asa mari precum crezi, sau vrei sa para ca sunt. Eu sincer judec dupa ce vad la mine pe TV, si ma repet, rezoluția nu este totul la un joc NextGen. Cum am zis, sper ca anul viitor sa fie un Fifa refăcut de la 0 pentru noile console. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 178] Author : razvanrazy Date : 06-12-2020 21:06 Pai da, dar fifa nu e facut si vandut separat. Also, e mai putin costisitor dpdv resurse sa ai 10 jucatori pe teren la calitate mai buna si multe ate detalii (gen iarba). Parerea mea e ca niciunu nu arata realist, ambele sunt supra saturate si cartoonish, dar da, NBA arata mai realist. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 179] Author : EzPzTy Date : 07-12-2020 16:40 A mai intampinat careva probleme cu upgradeul la PS5? Eu nici pana acum nu am reusit sa-l fac. Am disc Fifa cumparat din MediaGalaxy, consola cu disc cumparata de la Emag. Cei de la EA support mi-au spus ca nu am entitlement activat in cont sau ceva de genul?!? M-au pus sa le trimit o poza cu discul si PSN ID scris pe o foaie..lol -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 180] Author : razvanrazy Date : 07-12-2020 16:52 Pai fa chestia asta, poate ei te pot ajuta. In principiu nu ar trebui sa fie probleme, dar au tot fost probleme cu PSN-u si upgrade la anumite jocuri (vezi WD Legion) astfel ca cel mai probabil tot de la ei e si acum problema. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 181] Author : AngelOfPain Date : 07-12-2020 19:38 Pe teren nu e cine stie ce diferenta si se misca prost varianta next gen, lag si frame drops la greu in online. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 182] Author : ymess Date : 07-12-2020 20:06 Băieții care joaca Ultimate team. Imi puteti recomanda niște jucători fun to play si cat de cat accesibili, până în 100-200k nu neapărat meta. Am jucat recent cu David Silva și Fabregras record breakers si sunt super fun to play. Base icon Raul si el e super bun desi are low pace. Nu de alta dar mi-e rușine să joc cu Promes și Dembele. :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 183] Author : Teo Date : 08-12-2020 14:20 FIFA 21 Legacy Edition (Switch) Review IGN (https://www.ign.com/articles/fifa-21-legacy-edition-switch-review) :evil::evil::evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 184] Author : Se7en Fury Date : 14-12-2020 12:46 Eu am renunțat la UT PS5 este un bounce fest la fel ca și la PS4, în prima zi a mers bine 9 dec, după lansarea oficiala au început iar să facă două atingeri atât cât să pierzi mingia, aleargă aia de zici că sunt la patinoar, se vede că este de la EA din moment ce a mers bine în prima zi apoi au dat drumul la DDA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 185] Author : ymess Date : 14-12-2020 15:03 Nu stiu daca a mai sesizat cineva dar foarte recent (in acest Weekend League) a fost adaugat un patch. Suturile au mai fost nerfuite. Daca inainte 14/15 suturi erau pe poarta, paradoxal vad ca se mai dau si rateuri, ceea ce e un plus urias. Partea care strica tot cheful e ca toata lumea foloseste aceiasi jucatori. Rashford, Martial, Rodrigo, Adama, Saint Maxim, deci e imposibil sa nu dai de aceeasi echipa de BPL si mendy cu varane in aparere. Foarte rar gasesti oameni cu echipe diverse. Intre timp shareuiesc niste jucatori mai rar intalniti dar cred ca sunt super fun to play si accesibili: - David Silva, Fabregras, Falcao - rulebreakers. Pe primii doi ii am, Fabregras cel putin e cel mai bun CM de creatie pe care l-am folosit - Nani, Marquinios - Freeze. - Romagnoli in form: doar 30K si e aproape meta - Donnaruma: 10K base card, mi se pare ca e mult peste Neuer din ce am incercat - Elvedi: doar 12K, are si pace suficient si e super folosibil - team of the group stage Morata, 14K maxim, e un striker super okay, pozitionarea si finalizarea e mai mult decat decenta - Nicolas Pepe, team of the group stage - doar 40K, daca faci abstractie de la WF e genial - Modric - excelent cm / cam. L-am luat initial pt chemistry, dar a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-am incercat. Ignorati pace-ul, e foarte bun. - Sterling, team of the group stage - sub 200K. Probabil unul din cei mai buni LW la ora actuala - Benzema IF: a fost mult mai eficient pentru mine decat alti atacanti "meta". E mai slow, dar e foarte solid la minge. E foarte bun si cu engine si cu hunter. - totgs Keylor Navas, e doar 30 si ceva de K. E un portar bun, nu cel mai bun dar la pretul asta e deal fantastic. - Icons: Raul de 86 e cel mai bun icon pe care l-am folosit. Desi are pace mic, e super solid, si e cel mai reliable jucator sa suteze cu stangul. Si cand apuc sa sutez prost el tot da o multime de goluri. Am mai folosit apoi Hagi de 85. Desi nu e neaparat cel mai bun marcator, e cel mai bun CAM pe care l-am folosit. Si e folosibil si pe aripi. Ma uit in continuare poate reusesc sa il iau pe Crespo. Am folosit si 87-rated JJ Okocha, dar nu e incantator. Degeaba are 5 stars skills si weak foot, fizicul lui e destul de slab. Depinde fiecare dupa stil. Jocul e destul de fun daca stii sa te limitezi. Div 4, cu apucaturi de div 3 si dupa ce ajung gold in WL dupa 20 de meciuri pentru mine e suficient, altfel m-as enerva prea de tot. Sunt impacat cu ideea ca e sub demnitatea mea sa joc cu Klosterman, Promes, Dembele, Rodrigo, Lucas, Rashford, Martial, Sisoko, Varane, Mendy - daca jucati cu unul din acesti jucatori ar trebui sa vedeti cat de departe de fotbal a ajuns acest joc. PS: nici nu ma gandesc sa fac icon swaps. Nu am timp si nici chef mental sa joc atatea meciuri. Daca reusesc sa imi iau un baby icon a unui jucator care imi place atunci eu sunt happy. gamertagul meu de Xbox One e goalexboxer. Daca vreti sa jucam ultimate team, versus sau coop, puteti sa imi dati add. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 186] Author : awaytokill Date : 14-12-2020 16:12 Nu stiu daca a mai sesizat cineva dar foarte recent (in acest Weekend League) a fost adaugat un patch. Suturile au mai fost nerfuite. Daca inainte 14/15 suturi erau pe poarta, paradoxal vad ca se mai dau si rateuri, ceea ce e un plus urias. Partea care strica tot cheful e ca toata lumea foloseste aceiasi jucatori. Rashford, Martial, Rodrigo, Adama, Saint Maxim, deci e imposibil sa nu dai de aceeasi echipa de BPL si mendy cu varane in aparere. Foarte rar gasesti oameni cu echipe diverse. Intre timp shareuiesc niste jucatori mai rar intalniti dar cred ca sunt super fun to play si accesibili: - David Silva, Fabregras, Falcao - rulebreakers. Pe primii doi ii am, Fabregras cel putin e cel mai bun CM de creatie pe care l-am folosit - Nani, Marquinios - Freeze. - Romagnoli in form: doar 30K si e aproape meta - Donnaruma: 10K base card, mi se pare ca e mult peste Neuer din ce am incercat - Elvedi: doar 12K, are si pace suficient si e super folosibil - team of the group stage Morata, 14K maxim, e un striker super okay, pozitionarea si finalizarea e mai mult decat decenta - Nicolas Pepe, team of the group stage - doar 40K, daca faci abstractie de la WF e genial - Modric - excelent cm / cam. L-am luat initial pt chemistry, dar a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-am incercat. Ignorati pace-ul, e foarte bun. - Sterling, team of the group stage - sub 200K. Probabil unul din cei mai buni LW la ora actuala - Benzema IF: a fost mult mai eficient pentru mine decat alti atacanti "meta". E mai slow, dar e foarte solid la minge. E foarte bun si cu engine si cu hunter. - totgs Keylor Navas, e doar 30 si ceva de K. E un portar bun, nu cel mai bun dar la pretul asta e deal fantastic. - Icons: Raul de 86 e cel mai bun icon pe care l-am folosit. Desi are pace mic, e super solid, si e cel mai reliable jucator sa suteze cu stangul. Si cand apuc sa sutez prost el tot da o multime de goluri. Am mai folosit apoi Hagi de 85. Desi nu e neaparat cel mai bun marcator, e cel mai bun CAM pe care l-am folosit. Si e folosibil si pe aripi. Ma uit in continuare poate reusesc sa il iau pe Crespo. Am folosit si 87-rated JJ Okocha, dar nu e incantator. Degeaba are 5 stars skills si weak foot, fizicul lui e destul de slab. Depinde fiecare dupa stil. Jocul e destul de fun daca stii sa te limitezi. Div 4, cu apucaturi de div 3 si dupa ce ajung gold in WL dupa 20 de meciuri pentru mine e suficient, altfel m-as enerva prea de tot. Sunt impacat cu ideea ca e sub demnitatea mea sa joc cu Klosterman, Promes, Dembele, Rodrigo, Lucas, Rashford, Martial, Sisoko, Varane, Mendy - daca jucati cu unul din acesti jucatori ar trebui sa vedeti cat de departe de fotbal a ajuns acest joc. PS: nici nu ma gandesc sa fac icon swaps. Nu am timp si nici chef mental sa joc atatea meciuri. Daca reusesc sa imi iau un baby icon a unui jucator care imi place atunci eu sunt happy. gamertagul meu de Xbox One e goalexboxer. Daca vreti sa jucam ultimate team, versus sau coop, puteti sa imi dati add. pai nu poti sa joci competitiv fara jucatorii aia meta. pentru mine, cel mai bun jucator e Bernardo Silva de 87 cu Hunter. 93 stamina, foarte agil, cu hunter ajunge la 90 pace. Insa nu poti juca fara Gomez, Mendy, Kounde in aparare, fara Pogba si Sissoko la mijloc. Sunt ieftini si foarte buni. Daca asta e meta, nu ai ce face. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 187] Author : ymess Date : 14-12-2020 16:23 Asa e, e un jucător de dribbling foarte bun. Părerea mea e ca poți juca competitiv și cu jucători la limita metaului, doar că din păcate unii jucători de mare clasă rămân imposibil de folosit, Toni Kroos, Muller, Fifa e mult în urma la capitolul fotbal. Sa joci competitiv UT e un joc care se îndreaptă departe de fotbal. Dar repet, daca nu vrei sa ajungi mai sus de elite, poți juca și non meta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 188] Author : cnv23 Date : 19-12-2020 22:40 Salut, chiar nu stiu ce sa mai fac, nu reușesc sa ii fac upgrade la versiunea de ps5 al jocului. Apăs pe cele 3 puncte din dreapta play și îmi cere bani pt upgrade. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 189] Author : EzPzTy Date : 19-12-2020 22:48 Asa am patit si eu la varianta disc cu cont de US. Solutia a fost sa ma loghez cu un cont de RO, am instalat update-ul acolo apoi am trecut iar pe contul de US si acum merge perfect. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 190] Author : cnv23 Date : 19-12-2020 22:50 Asa am patit si eu la varianta disc cu cont de US. Solutia a fost sa ma loghez cu un cont de RO, am instalat update-ul acolo apoi am trecut iar pe contul de US si acum merge perfect. Vad ca pe CD e scris tot în franceza, deși e cumpărat din magazin în ro. Sa încerc poate cu un cont de Franța? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 191] Author : EzPzTy Date : 19-12-2020 22:51 Yup. Cei de la support mi-au spus ca update-ul e region locked insa dupa ce il ai instalat pe consola merge si pe contul original. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 192] Author : cnv23 Date : 19-12-2020 22:52 Yup. Cei de la support mi-au spus ca update-ul e region locked insa dupa ce il ai instalat pe consola merge si pe contul original. Mulțumesc mult, încerc și revin cu un feedback ---------- Post added 19-12-2020 at 23:36 ---------- Mulțumesc mult, încerc și revin cu un feedback A mers, sa trăiești 1000 de ani=D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 193] Author : EzPzTy Date : 20-12-2020 01:13 Nice, ma bucur ca a mers. De toata jena politica asta oricum, mai ales cand se aduc discuri de peste tot... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 194] Author : fdkenzo Date : 21-12-2020 00:32 Mai are cineva framerate drops pe PS5 când joaca FIFA? In alte jocuri nu am întâlnit, doar la FIFA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 195] Author : seba890 Date : 21-12-2020 01:36 Mai are cineva framerate drops pe PS5 când joaca FIFA? In alte jocuri nu am întâlnit, doar la FIFA. Am eu frame drops, 90% din ele se întâmplă când fac tackle la minge -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 196] Author : 077danyel Date : 09-01-2021 00:26 După mii de înjurături și nervi în sfârșit am găsit cum sa faci sa se miște jucătorii cum trebuie ca la aia pro Treaba e sa spamati cancel move ala la greu (L2R2) Exemplu Preluare apoi l2r2 fără sa mișcări jucătorul pasa- se duce pasa mult mai bine Dribling apoi iar l2r2 - tine mult mai bine de minge Șut l2r2 cu o fracțiune de secunda înainte și nu mai ratează și tot asa Din ce am observat e bine sa nu apăsați pe direcții fracțiunea aia de secunda cât faceți cancel move și sa apăsați în același timp pe amândouă -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 197] Author : ymess Date : 09-01-2021 12:04 Eu folosesc L2R2 cand schimb ritmul in dribbling. Sau e bun ca sa faci protect la minge când aștepți un coechipier. Părerea mea e ca dupa update s-a schimbat destul de mult metaul. Nu se mai dau atâtea goluri cu jucători low rated. Ai nevoie undeva la 90 shooting sa fie consistent. Eu nu ii mai înțeleg pe milioanele de jucători cu Martial in atac, acum Aguero mi se pare 10 clase peste după update. La portari e foarte important acel trait save-with-feet. Am încercat Pope dar nu a fost foarte bun, in schimb folosesc Baumann, e cel mai bun portar cu care am jucat. Dacă vreți portari buni: Ederson, Oblak, eventual Neuer, Lloris sau Donnaruma. Cred că ter Stegen e catastrofa, la fel și K Navas. Alte observații: - SBC-ul cu Robben a fost senzațional. L-am luat cu ochii închiși, e extreme de bun si cu 2 star wf daca il joc LM. - dupa update foarte util mi se pare engine ca chem style. Nu prea mai e la fel de util hunter. - sunt in sfârșit opțiuni de fundași affordable. 84 SIF Denayer, eventual cu Volland objectives, au fost game changer pentru mine. - in loc de pogba sissoko la mijloc eu joc Goretzka Kimmich. Never looked back. Si la jucători e f important Agility si Balance. Folosiți orice chem style care rezolvă problema asta. ---------- Post added 09-01-2021 at 21:31 ---------- Btw, recomand SBC-ul cu 84+ player pick. Mie mi-a cazut Headliners Goretzka. Si vad ca multora le pica jucatori buni, plus e destul de usor de facut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 198] Author : Xander RO Date : 26-01-2021 14:00 'e-Naționalele României și Norvegiei se întâlnesc joi, 28 ianuarie, de la ora 21:00, într-un duel în FIFA 21 contând pentru eNations Series.' https://www.frf.ro/recomandate/nationala-de-e-fotbal-joaca-impotriva-norvegiei-pe-28-ianuarie/ Ovvy s-a lasat sau sunt baietii astia tineri mai buni decat el? Multa bafta joi! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 199] Author : ymess Date : 10-02-2021 14:42 Jucătorii de UT, faceți cate SBC-uri posibile de 81+ player pick puteți, e absolut broken. Mai e valabil 5 zile. Eu tocmai am primit Mbappe -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 200] Author : dronology Date : 11-03-2021 08:24 FIFA 21 rocked by "EAGate" scandal after company employee is alleged to have sold coveted Ultimate Team cards for thousands of pounds FIFA is currently embroiled in one of the biggest scandals to ever hit the game after an EA employee was alleged to have sold coveted Ultimate Team cards for thousands of pounds. Unconfirmed direct messages appear to show a company employee selling Icon cards in packages priced 750-1000 euros. In one WhatsApp message, three Prime Icon Moments cards are offered for 1700 euros. https://www.eurogamer.net/articles/2021-03-10-fifa-21-rocked-by-ea-gate-scandal-as-company-employee-alleged-to-have-sold-coveted-ultimate-team-cards-for-thousands-of-pounds 1369761277636005888 #EAGate -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 201] Author : Alex Khan Date : 12-03-2021 12:06 Title : EA GATE-scandalul anului 2021 Situatia se pare ca e mai grava incat ca merita un topic pentru dezbatere. Este implicat un angajat de la sediul EA Romania in acest scandal international. S-ar putea sa fie scandalul anului in industria gamingului. Pe scurt, la EA Sports , un angajat face "bisnita" cu jucatori de fotbal digitali din FIFA mai ceva ca transferurile din Liga 1 facute de GIGI BECALI. E trist ca iar ne facem de ras ca tara. Ne stricam...din nou....reputatia, si ne mai miram de ce suntem facuti "popor de hoti". https://zonait.ro/ea-romania-eagate-fifa/ Declaratia oficiala al companiei: https://pbs.twimg.com/media/EwJeYB7VIAMM95P?format=png&name=small ---------- Post added 12-03-2021 at 11:14 ---------- Situatia e si mai urata avand in vedere ca vorbim despre un joc accesibil jucatorilor minori care contine elemente de "gambling" - faimoasele "loot-boxes". Recent, fostul presedinte al EA Sports, Peter Moore, spune ca nu sunt jocuri de noroc. https://screenrant.com/fifa-ultimate-team-loot-boxes-gambling-ea-president/ Alt reprezentat spunea ca sunt mecanici de joc cu "SURPRIZE", si chiar sunt oarecum morale. https://www.pcgamesn.com/ea-loot-boxes E ca si cum ai spune ca " Pastilele Ecstasy nu sunt droguri , ci pastile de fericire". https://www.youtube.com/watch?v=h6jofuuoG94&ab_channel=JCC https://www.youtube.com/watch?v=kJlWr5Ss0Cw&ab_channel=AngryJoeShow https://www.youtube.com/watch?v=UKyEN6-xFIs&ab_channel=penguinz0 https://www.youtube.com/watch?v=BCHHyUiwhOM&ab_channel=Nick28T -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 202] Author : Xander RO Date : 12-03-2021 12:31 Vezi Khan ca daca postezi lucruri la subiect si nu duci discutia in derizoriu se poate? Referitor la subiect, sper doar ca Romania sa nu fie scoasa total din Fifa din cauza scandalului provocat de acel retard, daca zvonurile sunt adevarate. Ar fi pacat, de la Fifa 98 astept ca Liga 1 sa fie oficial in Fifa si chiar ar fi pacat sa se duca totul de rapa dupa doar 2 sezoane din cauza unui vierme prost. Daca developmentul se muta de la EA Romania (si mai mult ca sigur se va muta daca zvonurile sunt adevarate si sunt implicati romani) este la revedere si Liga 1 in proportie de 99%... Nu mi-ar fi teama ca ne scot din joc daca nu as avea exemplul Cehiei, a carei Liga a fost in Fifa vreo 2 ani tot asa si ulterior a fost scoasa, lasand doar Slavia, Sparta si Plzen la Rest of the World. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 203] Author : razvanrazy Date : 12-03-2021 12:33 Mda, nu stiu...nu vreau sa sune aiurea, dar doar citind asta si doar atat, as fi zis de la inceput ca ala este sigur roman 8-}: un angajat EA vinde orice jucător de Ultimate Team ți-ai putea dori contra unei sume de bani. Sunt curios insa daca se va dovedi/afla si public daca este sau nu roman. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 204] Author : Se7en Fury Date : 12-03-2021 13:11 @Xander RO stai să înțeleg, nu ai nici o problemă cu faptul că EA îți vinde acei jucători pe mii de euro în loot boxes adăugând că nu este 100% sigur că îi vei și primi dar dacă altcineva îți vinde cea ce îți dorești pe sub mână deodată acea persoană devine diavolul. Nu este nici o diferență între EA și ce a făcut persoana respectivă. Sistemul în sine este corupt întrucât nu ai nici o șansă să colecționezi acei jucători doar jucând jocul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 205] Author : Xander RO Date : 12-03-2021 13:24 @Xander RO stai să înțeleg, nu ai nici o problemă cu faptul că EA îți vinde acei jucători pe mii de euro în loot boxes adăugând că nu este 100% sigur că îi vei și primi dar dacă altcineva îți vinde cea ce îți dorești pe sub mână deodată acea persoană devine diavolul. Nu este nici o diferență între EA și ce a făcut persoana respectivă. Sistemul în sine este corupt întrucât nu ai nici o șansă să colecționezi acei jucători doar jucând jocul. EA nu-ti vinde nimic ca nu te forteaza sa cumperi nimic, EA iti propune ceva si tu daca vrei cumperi daca nu, nu. Mie personal intreg modul UT mi se pare o mizerie totala si eu nu intru in acel meniu. Pentru mine Fifa reprezinta fotbal si fotbal inseamna echipele reale nu toate mizeriile fictive unde Tanase joaca in aceeasi echipa cu Baresi si cu Ronaldo sub o denumire random. Acum ca sa-ti raspuns la subiect da, am o problema cu ceea ce face EA ca si idee de bad practice, dar nefiind afectat direct de asta nu pot sa spun ca pierd somn pentru asta. Ca si jucator de Fifa insa, ma afecteaza in mod direct ce a facut acel idiot pentru asta ar insemna eliminarea din joc a tot ceea ce inseamna licenta romaneasca, ceea ce ar putea fi consecinte reale pentru intreaga comunitate de jucatori din Romania. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 206] Author : Se7en Fury Date : 12-03-2021 14:20 Eu nu l-aș caracteriza Idiot, omul este un Geniu dacă i-a trecut asta prin cap. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 207] Author : razvanrazy Date : 12-03-2021 14:27 Cred ca multor oameni care lucreaza cu bani, le-ar trece prin cap sa-si umple buzunarele cu ei. Genii sunt cei care nu o fac. Iar ce a facut el (oricine este acel el, ca este roman sau nu), mai ales ca este atat de usor de depistat, a fost o greseala mult prea mare ca sa realizeze el. Cel mai probabil va ramane fara loc de munca, cu cazier si cu un proces pe care cu siguranta il va pierde. Deci nu si-a nenorocit doar viata lui ci cel mai probabil si a familiei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 208] Author : Se7en Fury Date : 12-03-2021 14:51 Pai sunt curios și eu dacă există cadru legal pentru ce a făcut el. EA nu consideră cartonașele că ar avea valoare reală în bani și cum vor justifica ei că au fost furați. Asta este Bro Science bat și eu câmpii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 209] Author : Alex Khan Date : 12-03-2021 18:48 Eu nu l-aș caracteriza Idiot, omul este un Geniu dacă i-a trecut asta prin cap. Da, la fel de GENIU si romanul care pescuia bani din cutia milei din mai multe biserici din Irlanda. (https://www.europafm.ro/desteptarea-un-roman-a-pescuit-banii-din-cutia-milei-in-mai-multe-biserici-din-irlanda/) 8-} Sau ca aia care au jefuit un muzeu de arta din Rotterdam. (https://www.g4media.ro/un-tablou-de-picasso-furat-de-hoti-romani-de-la-un-muzeu-din-rotterdam-gasit-sub-un-copac-de-o-scriitoare-olandeza-de-origine-romana.html) Dupa aia ne miram de ce vesticii ne judeca ca hotii si inapoiatii Europei sau de ce britanicii ies din UE si ajung sa puna afise de avertisment in limba romana prin toate supermarketele. (https://www.g4media.ro/hypermarket-din-londra-avertisment-in-limba-romana-pentru-hotii-din-magazine-o-arhitecta-romanca-din-uk-a-cerut-conducerii-tesco-sa-indepartaze-afisul.html) Nici italienii, francezii si spaniolii nu ne mai suporta cand au de-a face cu conationali de-ai nostri care fac bisnita si proxenetism. Dar nu, noi zicem ca hotii si bisnitarii care ne fac de ras natiunea ca sunt niste GENIALI! =D> Suntem un popor exceptional care isi admira HOTII si BISNITARII! ---------- Post added 12-03-2021 at 17:53 ---------- Pai sunt curios și eu dacă există cadru legal pentru ce a făcut el. Pai este.Nu e niciun bro science aici. Nu are autorizatie de vanzare a unui produs,si mai ales la negru, si mai ales daca provine de la compania pentru care lucreaza. Figureaza la comert ilegal si la inselaciune, si se pedepsesc cu cativa ani de parnaie. Cazierul, concedierea si procesul ar fi cele mai mici probleme pentru el. Le mai vindea si la niste PRETURI ENORME! Deci inselaciune! Ma intreb cati jucatori disperati au pus botu' si au cumparat de la el la SUMELE ALEA URIASE? Chiar in halul ala te imbolnaveste dependenta de FIFA ? Mai degraba pe astia i-as cataloga drept "IDIOTI". Cum sa dai 1700 euro pe asa ceva? Cu astia iti iei un PC de 1000 euro high end si tot iti ramane de un PlayStation 4 si un TV 4k . :) ---------- Post added 12-03-2021 at 18:31 ---------- In mare, si EA se face vinovata. Daca nu crea sistemul asta cu F U T POINTS, poate nu s-ar fi ajuns in situatia sa existe site-uri din astea dubioase specifice unui capitalism de cumetrie. FIFA de la o vreme clar tinde sa devina un joc de noroc si mai putin sportiv. Va mai mirati de ce multi tineri devin "PIRATI" si "COMUNISTI". https://www.emag.ro/fifa20-2200-***-points-1078938/pd/DW2K0RBBM/ https://www.fifacoin.com/aff/92111?gclid=Cj0KCQiAv6yCBhCLARIsABqJTjbozuUES5ZrhdfLJJfBrPEKRMX55mqh01EApzpyBVz-L0nPqViLsCgaAj-fEALw_wcB https://www.mulefactory.com/buy_coins_for_***_21_with_safe_comfort_trade/?gclid=Cj0KCQiAv6yCBhCLARIsABqJTjaAn5Xhnro2OsbgA3NCJUxIcO0DFA-Ke3b87mnCatAAtoW_zpsmQFwaAuL5EALw_wcB https://www.amazon.de/s?k=***+points&language=en_GB&adgrpid=80368086685&gclid=Cj0KCQiAv6yCBhCLARIsABqJTjZUHoUT3MdpkQ-3OSdfkMavVrlq-ZvzB8uGo2obkD_KCl2oaWyFKaoaAkuAEALw_wcB&hvadid=394592758740&hvdev=c&hvlocphy=1011795&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=17272243390029611959&hvtargid=kwd-60342289038&hydadcr=24460_1811868&tag=googdemozdesk-21&ref=pd_sl_28rv3jv7ps_b https://www.u7buy.com/fut21/fut21-players.html https://www.g2g.com/fifa-21/coins-27650-27651?gclid=Cj0KCQiAv6yCBhCLARIsABqJTjZ-FlGHLL-Y4iYr1ObYYvvQYMl7SX-zu44W8edGohjjCJM2nGLp8DkaArWvEALw_wcB -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 210] Author : Se7en Fury Date : 12-03-2021 19:36 @Alex Khan să înțeleg că ai doctorat Drept Penal. Omu a găsit o portiță prin care poate să facă bani, sunt coins seller pe internet cu duiumul nu am văzut pe nici unul să facă pârnaie din cauza asta. Treaba asta nu este de acum se întâmplă de ceva ani și probabil nu este singurul care face asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 211] Author : Alex Khan Date : 12-03-2021 19:57 @Alex Khan să înțeleg că ai doctorat Drept Penal. Omu a găsit o portiță prin care poate să facă bani, sunt coins seller pe internet cu duiumul nu am văzut pe nici unul să facă pârnaie din cauza asta. Pai ar cam trebui. Ca se intampla intr-un joc PEGI 3+ care este jucat de foarte multi minori. Legislatia europeana spune clar: minorii nu ar trebui lasati sa se joace jocuri ce jnclud elemente de gambling. Si aici ar trebui sa raspunda si parintii, si distribuitorii din magazine, si teparii care vand "monede digitale" minorilor, si mai ales, EA, care dezvolta porcaria asta si ii pune PEGI 3+. Nu ar putea sa faca macar o FIFA PEGI 3+ Family Edition for Kids, si o FIFA Gambling -XXX Edition 18+ pentru jucatorii adulti (in care sa pariezi linistit, sa cumperi monede virtuale jucatori, sa castigi jucatori noi prin jucat la pacanele, sa faci "bisnita" legala ca-n Liga 1 cu transferuri prin retele , eventual sa te si joci un mod cu fotbaliste goale care fac orgie si pictorial porno cu mingea ) ? Zic si eu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 212] Author : Se7en Fury Date : 12-03-2021 20:16 Eu înțeleg ce spui, întrebarea mea era cum stabilesc ei un prejudiciu din moment ce cartonașele nu au valoare reală în bani, asta susțin ei, și apoi omul poate să spună că este idiot și nu știe ce *** face pe acolo. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 213] Author : dronology Date : 13-03-2021 01:42 Prejudiciul este enorm. :) În primul rând este vorba de un prejudiciu de imagine. Pe termen mediu consecințele pot fi imprevizibile pentru EA (chiar și pentru industria video), în sensul că se va mobiliza UE să modifice legislația (așa cum reglementează violența în jocuri) astfel încât să nu mai poată fi introduse loot boxes în jocuri video (probabil și altfel de restricții, de ex. pentru microtranzacții). Every Country With Laws Against Loot Boxes (& What The Rules Are) - https://screenrant.com/lootbox-gambling-microtransactions-illegal-japan-china-belgium-netherlands/ EA, after speaking to Belgian authorities, has agreed to follow the other games and specifically stop selling FIFA points which can then in turn be used to buy loot boxes, or player packs. Players will still be able to earn them in-game, they just can’t be bought with a currency being sold for real money. https://www.forbes.com/sites/insertcoin/2019/01/29/ea-surrenders-in-belgian-fifa-ultimate-team-loot-box-fight-raising-potential-red-flags/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 214] Author : Alex Khan Date : 14-03-2021 00:48 Un 18+ pe coperta ar fi suficient! Cu tot cu sigla in care sa te atentioneze ca jocul contine elemente de "Gambling", un icon cu zaruri de exemplu. Masura asta ar insemna scaderea vanzarilor .... si EA si-o cam merita. Bineinteles ca in Romania unde nu prea exista control si fiecare face ce vrea, orice puradel va continua sa joace FIFA, chiar si in varianta piratata. Dar in tarile vestice si cele asiatice unde legea chiar se respecta si se aplica, restrictionarea vanzarii exemplarelor de FIFA catre jucatorii minori chiar ar avea un impact negativ asupra profitului companiei. Pentru EA scaderea vanzarilor in Europa de Vest ar fi catastrofal. In felul asta, EA Sports s-ar mobiliza si ar renunta la *****urile alea de lootboxes, *** coins si carduri si ar invata sa faca un FIFA ca pe vremuri. Fie n-are decat sa dea faliment. In felul asta, tot mai multi vor trece la PES, o franciza alternativa la FIFA a celor de la Konami care inca pune in valoare skill-urile jucatorilor. https://www.youtube.com/watch?v=7-17fGrckm8&ab_channel=B%2FRFootball -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 215] Author : Espiritus Date : 14-03-2021 01:00 Mi se pare fascinant cum atat de multi oameni sunt revoltati cand o persoana fizica profita de modul irational in care altii isi cheltuie banii, dar accepta cu seninatate cand corporatiile fac asta. Cand EA vinde continut digital (cu alte cuvinte, vinde nimic) pe bani reali sunt considerati o companie de succes, dar daca un dude oarecare face fix acelasi lucru sare lumea ca vezi doamne e infractor si va ajunge cu dosar penal. Din pacate nu am o explicatie pentru fenomenul asta, dar mi se pare foarte des intalnit si in alte domenii. In general oamenii din jurul meu pare ca au o atitudine ostila fata de alti oameni care reusesc sa se foloseasca de aceleasi mecanisme de care se folosesc si companiile pentru a face bani (nu platesc taxe, pun preturi de 3 ori mai mari decat costul de productie etc. etc.). Pun pariu ca exista cel putin o persoana care si-a exprimat ura fata de bisnitarii ce vand PS5 la pret dublu si care detine un iPhone, vandut de Apple, la pret cel putin dublu fata de costul de productie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 216] Author : paul Date : 14-03-2021 01:26 Numai EA are voie sa profite: :)) The alleged behavior is unacceptable and in no way do we condone granting or purchasing player items in exchange for money. This practice runs counter to the game's competitive integrity, is a violation of EA’s User Agreement, and is not something we tolerate. We do not allow the trade or sale of items outside our game for many reasons, including that it would create an unequal playing field for our community. Pitch Notes: An Update on Our Player Item Investigation - EA SPORTS Official Site (https://www.ea.com/games/fifa/pitch-notes/news/fifa-21-player-item-investigation-update) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 217] Author : 077danyel Date : 14-03-2021 05:18 Mi sa scârbit e ultimul fifa care îl mai joc Zic ei ca s-a creat inegalitate pe teren dar ca la noi merge vai mama lui de joc și ca nu avem server în tara nu mai e inegal, când dai de unii praf,dar le merge jocul bine și nu poți sa le faci nimic -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 218] Author : ymess Date : 14-03-2021 09:07 Nu e mare chestie, un angajat, cel mai probabil ceva indian ca din ce inteleg e de pe pagina de EA help, a vandut cateva cartonase pe sub mana, de parca altii din fabrica in vremea comunistilor nu faceau la fel? O sa il gaseasca pe ala, il da afara, maxim un proces ca sa fie articole pe net, si o sa ia cu suspendare. Mare chestie, e doar de imagine. Problema reala acum e starea jocului. E unul din cel mai prost UT posibil, iar EA nu va schimba asta. Frustrarea care ti-o da jocul e ca sa te tina addict. Jocul nu mai are legatura cu fotbalul (acum cateva patchuri chiar nu era deloc rau). - Nimeni nu se mai apara cu CB, LB/RB ca aparatori centrali pe 7 chem sunt mult mai buni - Meta ca meta inteleg, dar deja orice jucator in majoritatea body-typeurile sub 85 la oricare dribbling stat sau sub 90 agility e inutilizabil - Sa nu zic de pace, daca nu ai maxed-out pace cu un chem style degeaba - Daca ai o echipa average, vei pica cu adversari - Cristiano Ronaldo te rupe - Daca ai o echipa ok cu Ronaldo, Neymar, Mbappe - pici cu adversari care il au pe Pele, Cruyff - Jucatorii care nu le au f. bine cu skillul sunt in ligi inferioare, te sperii ce echipe au zici ca sunt pro playeri - Promourile sunt varza, icon swaps o mizerie, iar obiectivele uitati de ele, modul ala cu max overall de 77 e infiorator Ultimul Fifa bun cu gameplay rezonabil a fost Fifa 15. Dupa, lucrurile au luat-o la vale. Va sfatuiesc daca jucati sa jucati doar offline, online nu se va schimba treaba ca e prea profitabil. Frustrarea asta iti da spike-uri cum ruleta sau pacaneaua iti da, in unele cazuri chiar mai rau. Dopamina cand deschizi un pack e over the top. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 219] Author : smits Date : 14-03-2021 17:32 total de acord. online-ul e o pierdere de timp. ---------- Post added 14-03-2021 at 22:19 ---------- m-am jucat azi niste rivals, vai si amar. toti sau nascut cu fifa. nu merita nervii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 220] Author : dronology Date : 18-03-2021 16:19 EA accidentally made the FIFA Ultimate Team debug menu available to all on the F U T web app yesterday and in the process let players see their account settings in a way never publicly available before. Though the tools were visible, players couldn't use them to add content or make permanent changes to their own or anyone else's accounts, EA has insisted. However, at least one player was able to disable their own F U T transfer market access using these debug tools. The video below, uploaded to reddit by user Lqurens, clearly shows how they were able to access the debug menu within the web app and block their own access to the transfer market. EA accidentally makes FIFA Ultimate Team debug menu available to all on the F U T web app (https://bit.ly/2NynU8K) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 221] Author : dronology Date : 26-04-2021 20:21 1386716962835910660 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 222] Author : dronology Date : 30-04-2021 16:56 With fresh ways to team up with friends and win as one both on the street and in the stadium, FIFA 21 lets you enjoy even bigger victories together. And - starting May 6th - EA Play* members on PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, and PC will get more FIFA 21 when the game comes to The Play List, a collection of top titles! Get More FIFA 21 With EA Play. FIFA 21 Joins The Play List on May 6th! (https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/news/get-more-fifa21-with-ea-play) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 223] Author : dronology Date : 01-05-2021 23:24 EA is selling FIFA 21 cosmetics outside loot boxes for the first time. The FIFA 21 Ultimate Team store was updated today, 1st May, to include a new Stadium tab. You can buy a tifo, a stadium theme, and a new home and away kit individually, or all available items in a bundle. EA is selling FIFA 21 cosmetics outside loot boxes for the first time. But they're overpriced. (https://www.eurogamer.net/articles/2021-05-01-fifa-21-sells-cosmetics-outside-loot-boxes-for-the-first-time) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 224] Author : dronology Date : 06-05-2021 20:17 1390350804603781120 EA Play: For the Game. For the World. #FIFA21 is now LIVE on The Play List. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 225] Author : paul Date : 18-06-2021 18:46 :> Under increasing pressure from governments, children's welfare groups and gambling charities, EA has today added the ability to see what's inside FIFA 21 loot boxes before you buy them. These Ultimate Team Preview Packs, as EA calls them, let you see all the specific items contained within them before you make a decision on whether to buy with *** Coins or FIFA Points. Here's how it works: the names of the packs are familiar, but work differently. In the *** Store, you can select a Preview Pack to preview its contents. Previewing a pack does not mean you've made a decision to buy it. Once you have selected to preview the pack, you will see the pack opening animation, which you can watch or skip. After the pack opening animation, you're shown all the items contained in the pack. If you decide you want to buy the pack you can now do so. If you decide you want the pack, and select Buy Pack, you're given one final prompt asking you to confirm your purchase and choose whether to use *** Coins or FIFA Points. (It's worth noting items found in Preview Packs do not currently display whether they are duplicates or not.) If you do not buy the pack, you will see the previewed pack remains in the store, where it is now on a refresh timer. The timer has to expire before you can preview another pack of the same type. In one example given by EA, a pack expired in 20 hours and 35 mins. EA now lets you see what's in FIFA loot boxes before you buy them • Eurogamer.net (https://www.eurogamer.net/articles/2021-06-18-ea-adds-ultimate-team-loot-boxes-that-let-you-see-all-items-before-you-buy-in-most-significant-shakeup-of-fifa-series-in-years) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 226] Author : fdkenzo Date : 19-06-2021 11:26 A reușit cineva sa descarce FIFA 21 din Ea Play? Îmi arată lacăt pe FIFA deși am abonament pe un an in Ea Play. In plus îmi mai da o eroare la descărcare in care îmi spune ca deja dețin jocul…. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 227] Author : iionut Date : 20-07-2021 23:31 L-am luat și eu la reducere și îl joc pe PS5 iar online îmi arată 2500 de jucători online. Ăștia să fie doar cu PS5 sau sunt și cei de PS4? Nu de alta, dar la FIFA 20 pe PC erau cam 100000 online și îmi găseam perechea repede. Aici, pe consola încerc de mai multe ori până găsesc pereche. Joc cu FCSB, dacă contează... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 228] Author : 077danyel Date : 20-07-2021 23:45 Sunt aia de ps5 decât Poți descarca gratis și varianta de ps4 și schimbi -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 229] Author : GabiCutlac Date : 21-07-2021 00:12 Probabil ca majoritatea joaca de pe varianta de PS4... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 14:56.