* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Va creste subscriptia pentru Xbox Live Gold ? Started at 20-10-2009 14:32 by darcangel Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=13803 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : darcangel Date : 20-10-2009 14:32 Title : Va creste subscriptia pentru Xbox Live Gold ? Industria jocurilor video are angajata de partea sa speculatori si vanatori de oportunitati financiare, la fel ca in orice alta afacere profitabila în care ponturile sunt la mare cautare. Unul dintre angajatii unei asemenea firme, care a reusit sa-si faca auzita vocea si trebuie să fie luata în considerare, este Michael Pächter analist si consilier financiar la Wedbush Morgan securities. Acesta "prezice" ca in viitor Microsoft va renunta la PC gaming si ca abonamentul de Xbox Live Gold va inregistra o crestere in viitorul apropiat. Cand a fost întrebat de catre un fan al jocurilor video, ce a facut sa existe o asemenea lipsa de jocuri Xbox 360 portate pe PC, analistul a raspuns: "Este o afacere bazata pe profit; Microsoft vrea ca tu sa nu mai joci un joc pe PC, ci numai pe Xbox 360" Pächter, a adaugat: "da-i unui gamer de jocuri pe PC un stimulent pentru a cumpara un 360, pune-i la dispozitie ceea ce el vrea cu adevarat si doar pe 360, si vei vedea ce se va intampla" El nu a nu a rostit cuvinte goale si este gata sa-si sustina previziunile cu analize si exemple bazate pe logica deductiva. "Nu poti sa agati un jucator pe Xbox Live Gold si sa-l mentii, dacă el se joaca pe PC si vreau sa spun ca asta este problema: cum sa-l tina in carlig pe fiecare jucator care are un Xbox 360; vor ca acesta sa cumpere toate jocurile lor pe 360, sa joace online multiplayer pe 360 si sa platească pentru asta 50 de dolari pe an, iar în cativa ani, 100 de dolari pe an. Si pana la urma, asa se va petrece, o stim cu toţii." Michael Pächter a facut si alte predictii în trecut şi este cunoscut ca acestea s-au adeverit, ceea ce face ca, cuvantul sau sa reprezinte ceva cu greutate in aceasta industrie. Ceea ce a declarat Pachter, trebuie sa recunoastem ca este perfect realizabil si este greu sa se găsească un defect în logica lui. Sa ne gandim ca acum, Microsoft este singurul care solicita un tarif pentru jocurile online, si desi nu pare, a incercat deja sa crească preţul pentru abonament. Apartenenta la Gold a crescut cu acel adaos de streaming Netflix, iar acum, cu promisiuni de integrare Facebook, preţul ar putea creste din nou ...... Suna a teoria conspiratiei, nu ? Postati comentariile voastre ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : MonkY Date : 20-10-2009 22:13 Eu nu cred ca va creste. Asta daca nu cumva vor sa-si trimita cat mai multi gameri "on the dark side" aka PS3, unde subscriptia online este zero ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Skaar Date : 20-10-2009 22:42 Nu cred ca se va scumpi anonamentul la XBL. Daca microsoft s-ar hotari sa dubleze pretul subscriptiei ar trebui sa adauge ceva al naibii de bun incat sa mai aiba ceva vanzari la aceasta consola. Aceasta crestere ar impinge multi dintre potentialii clienti a acestei console spre partea cealalta unde online-ul este gratis, primesti si un bd-player si in special consola are acelasi pret. P.S. Si cu privire la "o stim cu toţii."... O stia cineva de pe acest forum? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : RonanN1 Date : 20-10-2009 22:43 unde subscriptia online este zero ;) ...deocamdată. P.S. Si cu privire la "o stim cu toţii."... O stia cineva de pe acest forum? ...când vine vorba de Microsoft "o stim cu toţii" că-s niște excroci fără limite - money hungry bastards. Sincer...pe mine nu mă deranjează un preț mai mare pentru XBL Gold. Pe mine mă deranejază...limitarea la sistem...aia e problema acuma, nu prețul abonamentului. Că poate să fie 100$....sau free...că dacă n-ai acces la el...ce faci? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Khan Date : 20-10-2009 22:48 WEDBUSH is a leading financial services and investment firm that, through its holdings, provides private and institutional brokerage, investment banking, private capital, research, commercial banking, and asset management to individual, institutional and issuing clients. Analistii lu' peste prajit de ce n-au meditat si prevazut criza financiara? Daca e chiar asa cum zice domnul, atunci de ce in 4 ani de 360 nu avem nici macar un MMO pe 360? De ce MS nu vrea sa agate si piata de MMO pe consola INAINTE sa mareasca preturile? Sunt curios cu cat vor creste vanzarile la PS3 Slim dupa ce nenea asta si-a umplut buzunarele slinoase in urma declaratiilor belicoase. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Skaar Date : 20-10-2009 23:11 ...când vine vorba de Microsoft "o stim cu toţii" că-s niște excroci fără limite - money hungry bastards. Sincer...pe mine nu mă deranjează un preț mai mare pentru XBL Gold. Pe mine mă deranejază...limitarea la sistem...aia e problema acuma, nu prețul abonamentului. Că poate să fie 100$....sau free...că dacă n-ai acces la el...ce faci? Si cu aceasta scumpire, pretul ptr XBL tot ar fi un nimic (1 leu pe zi), dar e ceva revoltator ca microsoft sa incerce sa stoarca tot mai multi bani de la consumatori. Eu nu joc pe live pentru ca nu am timp (nici macar nu am gold), dar e insultator ca pretul sa se dubleze doar ptr ca ei vor tot mai multi bani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : darcangel Date : 20-10-2009 23:11 ---------- Post added 21-10-2009 at 01:46 AM ---------- Dupa cum bine zice RonanN1, acei "money hungry bastards" imi iau bani si cand incarc controlerul; a trebuit sa cumpar acumulatorul ...... pe cand Sony mi l-a dat odata cu controlerul. Eu nu cred ca supozitiile, predictiile acestui Pachter nu sunt posibile, cand e vorba de Microsoft. Ganditi-va doar la experienta Windows. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Khan Date : 20-10-2009 23:27 Exista vreun controller lansat PANA la cel de PS3 care sa ofere posibilitatea de incarcare a acumulatorilor prin fir, fara sa-i cumperi separat? Microsoft era in tendintele vremii, Sony a lansat consola un an mai tarziu observand ce e de modificat pentru a-si atrage clientii cu argumente in plus. Dar nu poti din atata lucru sa spui ca MS e in foame de bani mai mult decat sunt alte companii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : RonanN1 Date : 20-10-2009 23:46 ...dacă e vorba de modificări, cei de la Microsoft puteau îmbunătății controller-ul de n ori (aici mă refer strict la faza cu...acumulatoarele...bateriile...). Nu se iau în calcul cele 3-rd party. Pur și simplu nu le pasă...(să n-aduc în discuție D-padul...). Dar nu poti din atata lucru sa spui ca MS e in foame de bani mai mult decat sunt alte companii. Să fim serioși. Microsoft nu e în nicio criză de bani. Sunt doar lacomi. E o diferență enormă... Nu vreau să contrazic sau să mă cert cu nimeni...dar așa e, sunt lacomi (lacomi au fost mereu...și copycats), iar comunitatea LIVE simte asta. Dar fiecare continuă să meargă cu ei din diferite motive. Sunte destule categorii...de la Xbox fanboys...la oameni care pur și simplu au investit prea mult ca să dea acum înapoi...să schimbe platforma...sau mai știu eu ce. Ai intrat în horă? O joci până la capăt... Iar pentru Microsoft am doar asta... -> Greed will imprison us all... ...ei îs mari experți...cu servere ce ruelază Linux (ahahaha, doamne ce-am mai râs)...mda...mă rog... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Sanjuro Date : 21-10-2009 00:16 Cand a fost întrebat de catre un fan al jocurilor video, ce a facut sa existe o asemenea lipsa de jocuri Xbox 360 portate pe PC, analistul a raspuns: "Este o afacere bazata pe profit; Microsoft vrea ca tu sa nu mai joci un joc pe PC, ci numai pe Xbox 360" Pächter, a adaugat: "da-i unui gamer de jocuri pe PC un stimulent pentru a cumpara un 360, pune-i la dispozitie ceea ce el vrea cu adevarat si doar pe 360, si vei vedea ce se va intampla" Cand imi va oferi Microsoft cea mai buna varianta a unui joc ca fiind cea de consola, din toate punctele de vedere, atunci nu ma voi mai juca pe calculator. In loc sa bage bani sa elimine pirateria de pe PC ca sa fie cu adevarat profitabil segmentul, ei au ganduri chiar mici. Chiar daca nu voi avea la dispozitie toata libraria de jocuri la care a contribuit Microsoft X Games, oricum nu de-acolo ies cele mai tari titluri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : h0stile Date : 21-10-2009 00:35 cea mai buna consola din punctul de vedere al oricarui producator este cea care este cel mai ieftin de produs si care nu permite piratarea software. motivul pentru care Pachter sustine ca s-ar putea mari taxa este ca in viitor consola asa cum stim noi va disparea, ramanand in locul ei doar un dispozitiv care te leaga la un cloud unde ai contul si tot ceea ce tine de el (inclusiv jocurile achizitionate). Pachter se bazeaza aici pe citeva trenduri in materie de tehnologie care au potential sa devina mainstream in citiva ani, pe intentiile producatorilor sa-si mareasca cifrele de afaceri, sa reduca costurile (si rata de fail in cazul lui MS) si pe faptul ca in perioada mentionata de el cu siguranta va iesi noua generatie de console. ceea ce voi trebuie sa intelegeti este ca si el indica un posibil trend care cu siguranta va avea ca efect o scumpire a serviciilor online. acum, cit de sigur e acest trend, asta tine de capacitatea lui Pachter de a face PR, nicidecum de analizele lui. pina la urma, realitatea e ceea ce crede cel care primeste informatia, nu ceea ce crede cel care o furnizeaza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Khan Date : 21-10-2009 00:38 ...dacă e vorba de modificări, cei de la Microsoft puteau îmbunătății controller-ul de n ori (aici mă refer strict la faza cu...acumulatoarele...bateriile...). Nu se iau în calcul cele 3-rd party. Pur și simplu nu le pasă...(să n-aduc în discuție D-padul...). Să fim serioși. Microsoft nu e în nicio criză de bani. Sunt doar lacomi. E o diferență enormă... Nu vreau să contrazic sau să mă cert cu nimeni...dar așa e, sunt lacomi (lacomi au fost mereu...și copycats), iar comunitatea LIVE simte asta. Dar fiecare continuă să meargă cu ei din diferite motive. Sunte destule categorii...de la Xbox fanboys...la oameni care pur și simplu au investit prea mult ca să dea acum înapoi...să schimbe platforma...sau mai știu eu ce. Ai intrat în horă? O joci până la capăt... Iar pentru Microsoft am doar asta... -> Greed will imprison us all... ...ei îs mari experți...cu servere ce ruelază Linux (ahahaha, doamne ce-am mai râs)...mda...mă rog... Nu zic ca nu, zic doar ca asa SUNT TOTI. Sony e cel mai mare copycat Nintendo din cati exista. Trophies te pomeni ca le-au inventat fara sa se fi gandit nici macar o clipa ca Xbox a lansat deja Achievements. Lacomi erau si EA cand scoteau acelasi joc an de an schimband cifra de la coada titlului. Lacomi sunt si cei de la Activision care scot 3-4 jocuri din seria Guitar Hero pe an si la care ar trebui sa ne facem subscription pentru seria CoD. Lacomi sunt si cei care scot un titlu de 2 lei bazat pe o franchiza sau un film, ii pun pret de raft de joc AAA si iti iau banii cu 5 ore de gameplay mediocru. Asa ca de aia m-am saturat eu si ti-am si spus in cateva randuri ca n-are rost sa mai continui cu rant-urile tale impotriva Microsoft. Pentru ca esti impartial. Ei nu te "fura" mai mult decat o fac toate celelalte companii. Deci daca e sa ai o problema cu cineva, ori fii impotriva tuturor ori treci peste toate astea indiferent. Dar sa te iei doar de MS mi se pare ca e de porc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : h0stile Date : 21-10-2009 00:58 Khan, true, e de porc dar depinde ce e, ca daca e sunca de praga e una si daca e ciolan presat e alta. Ronan, pls, sa nu intelegi ca am ceva cu ce ai spus mai sus. Khan, eu sunt de acord si cu tine si cu Ronan, doar ca nu cred ca ii poti baga pe toti in aceeasi oala, pentru simplu fapt ca in cazul unora e si de oaie. atentie mare, nu te contrazic cind spui ca asa sunt toti. si ca sa nu ziceti ca nu m-ati inspirat concluzia e ca porcu vrea mai repede ca in reclama pentru pateu, vaca mulge linistita iar oaia neagra se prostitueaza la preturi de criza. lupu (clientu) zace intr-o continua dilema...pateu vs pastrama iar ciobanu (Pachter) e ca in bancu cu sex, prostitutie, droguri. wtf? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Khan Date : 21-10-2009 01:01 Si cand o tranteste si vaca iese macel... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : erik95 Date : 21-10-2009 09:14 100$ pentru ceva ce ar trebui sa fie gratis? Nu e cam mult? Sunt de acord ca ofera servicii ce ar trebui platite, dar multiplayerul ar trebui sa fie gratis -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Krusht Date : 21-10-2009 10:05 Eu zic sa nu il luati in serios pe Pachter asta ... l-am mai vazut pe GT in ceva emisiuni, e un fel de Ogica al industriei de jocuri video. A mai avut el niste predictii legate de GTA4 si COD 5 si nu i-au iesit deloc (COD 5 - multiplayer care nu va avea succesul scontat de Treyarch). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : dogdan Date : 21-10-2009 10:54 incer pacter nu mi se pare chiar asa mare profet,sa analizam......: Cand a fost întrebat de catre un fan al jocurilor video, ce a facut sa existe o asemenea lipsa de jocuri Xbox 360 portate pe PC, analistul a raspuns: "Este o afacere bazata pe profit; Microsoft vrea ca tu sa nu mai joci un joc pe PC, ci numai pe Xbox 360" Pächter, a adaugat: "da-i unui gamer de jocuri pe PC un stimulent pentru a cumpara un 360, pune-i la dispozitie ceea ce el vrea cu adevarat si doar pe 360, si vei vedea ce se va intampla"well no sh!t ?!! un pusti de 12 ani stia asta. "Nu poti sa agati un jucator pe Xbox Live Gold si sa-l mentii, dacă el se joaca pe PC si vreau sa spun ca asta este problema: cum sa-l tina in carlig pe fiecare jucator care are un Xbox 360; vor ca acesta sa cumpere toate jocurile lor pe 360, sa joace online multiplayer pe 360 si sa platească pentru asta 50 de dolari pe an, iar în cativa ani, 100 de dolari pe an. Si pana la urma, asa se va petrece, o stim cu toţii." aici raspunsul lui e eronat, pe langa faptul ca se bazeaza doar pe raportul pc-xbox ,cat si din punctul lui de vedere asupra xbox live-ului , noi nu ne jucam "xbox live" ne jucam jocuri si xbox live este mediul(platforma) pe care o facem iar daca alt mediu psn sau wii network are jocuri mai bune o faci acolo ms nu poate sa ne opreasca din a alege alt mediu si din aceasta cauza nu va creste pretul la xbl. Daca nu ar exista concurenta sunt 100% sigur ca ms ar mari pretul la 100$ de anul viitor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : darcangel Date : 21-10-2009 18:22 Sa nu uitam ca aici este vorba de cel mai mare rechin al afacerilor software si mai nou, hardware, taica Bill; hai sa facem putina istorie: n-a reusit el in ultimii ani sa patrunda in toate casele cu al sau sistem de operare care, fie vorba intre noi, e departe de ceea ce ne dorim ?; si oare nu toti cei care produc aplicatii pentru a sa platforma, ii platesc “tribut”?; nu a legat el toata industria jocurilor de tot al sau DirectX, primind bani pentru asta?; si nu tot el a vrut sa termine cu dominatia Sony pe piata consolelor, fapt reusit in doar cativa ani?. Asa ca nu va lasati amagiti, daca isi va pune in minte sa infaptuiasca ceea ce spune Pachter, atunci sa fim siguri ca o va face ….. Unii dintre noi vor spune ca este firesc si in regula sa primeasca bani pt. produsele sale; asa este, dar eu vreau sa scot in evidenta faptul ca daca vrea ceva, are si mijloacele si instrumentele si puterea financiara si de orice alt fel, sa duca la bun sfarsit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : tray Date : 21-10-2009 19:14 Cand imi va oferi Microsoft cea mai buna varianta a unui joc ca fiind cea de consola, din toate punctele de vedere, atunci nu ma voi mai juca pe calculator. In loc sa bage bani sa elimine pirateria de pe PC ca sa fie cu adevarat profitabil segmentul, ei au ganduri chiar mici. Chiar daca nu voi avea la dispozitie toata libraria de jocuri la care a contribuit Microsoft X Games, oricum nu de-acolo ies cele mai tari titluri. lol -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : TheOtherAI Date : 21-10-2009 20:10 Am ambele console si desi pe Ps3 online-ul e gratuit, mi-am luat gold subscription pe un an pt ca am fost de acord cu faptul ca live-ul e superior insa daca ei decid sa DUBLEZE pretul cu siguranta eu(si nu numai) vom folosim online-ul pe Ps3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : BigG Date : 21-10-2009 21:11 Am Xbox 360, pot sa zic sa sunt multumit si nemultumit totodata depinde cum privesti lucrurile. Ma gandesc sa-mi cumpar PS3 si cred ca la el voi ramane. Microsoft sunt scarbe si asa vor fi mereu. Prosti suntem noi care cumparam produsele lor, ca daca nu s-ar fi vandut deloc, ajungeau si eu la "gandirea" celor de la Sony si atunci era alta treaba. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Atrium Date : 21-10-2009 21:22 Eu unul oricum am inceput sa migrez incet incet pe PS3. Desigur, nu voi lasa balta nici xbox-ul, dar sa ajunga subscriptia de 100$ trebuie sa fie tampiti. Singura exceptie ar fi sa adauge ceva in plus care ulterior sa ma convinga sa cumpar in continuare. Adica dai bani si pe jocuri, platesti sa ai multiplayer, ca sa iei demo-uri de-asemenea trebuie sa ai gold, pentru add-on-uri la fel, si in plus mai te si ard pe la spate, ca doar esti client M$. Eu unul nu cred ca vor face asa ceva... Si daca vor face, am multiplayer pe PS3 gratuit. Ar fi o miscare proasta din partea lor, ar creste migrarea catre competitori. Nu ca le-ar pasa lor cu ceva, chiar si asa ar gasi ei ceva sa atraga clienti noi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Dj Mo Date : 23-10-2009 11:19 Denied Microsoft Denies Xbox Live Price Hike Microsoft's group manager of corporate PR ('PR man') David Dennis has played down Michael Pachter's recent statement that the company is looking to double Xbox Live membership fees. Says Mr Dennis to Matt Peckham at PC World, "I don't foresee a scenario where we're going to double the price of LIVE any time in the next couple (of) months". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Khan Date : 23-10-2009 13:34 Am Xbox 360, pot sa zic sa sunt multumit si nemultumit totodata depinde cum privesti lucrurile. Ma gandesc sa-mi cumpar PS3 si cred ca la el voi ramane. Microsoft sunt scarbe si asa vor fi mereu. Prosti suntem noi care cumparam produsele lor, ca daca nu s-ar fi vandut deloc, ajungeau si eu la "gandirea" celor de la Sony si atunci era alta treaba. Mestere la cat de mult dai tu banii pe jocuri, nu cred ca e frumos din partea ta sa zici de astia ca-s scarbe. Ia sa te vad pe PS3 cate jocuri iti iei :) GoW2 jucai cu vreo 2-3 saptamani inainte de lansare (se vedea in gamertag). Ma indoiesc ca ti l-ai mai cumparat dupa... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 20:34.