* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 Started at 19-11-2020 17:52 by dumiandrei99 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=143364 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : dumiandrei99 Date : 19-11-2020 17:52 Title : Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 Salut ! Am si eu o nelamurire si o s-o explic printr-un exemplu : pe un site (nu dau nume ca nu stiu daca am voie sa fac reclama), versiunea de PS4 pt Spider-Man Miles Morales este 230 lei. Versiunea de PS5 este 280 lei. Cu toate astea, din cate am inteles, daca eu as avea versiunea de PS4 si bag discul in PS5, ar trebui sa se faca un update la versiunea de PS5, nu ? Si atunci, daca tot ce am inteles eu este bine, de unde vine diferenta de pret, din moment ce este practic acelasi joc, doar ca pe un disc scrie PS4 si pe altul PS5 ? Nu-i vad logica, imi scapa ceva ? :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : keanustar Date : 19-11-2020 17:56 Din cate am vazut si eu, da, merge sa faci upgrade si cu versiunea de PS4. Poate e mai scumpa sigla de PS5. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : kkkotto07 Date : 19-11-2020 17:57 Ma intereseaza oferta cu 230 lei, o poti pune aici http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/302-jocuri-cu-preturi-bune/index462.html -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : paul Date : 19-11-2020 17:58 E politica noua de preturi oficiala Sony pentru noua generatie, dar la Miles Morales ar trebui sa fie la fel. Sigur nu e Ultimate Edition? Ia varianta de PS4 si ai upgradeul gratuit pentru PS5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : keanustar Date : 19-11-2020 18:21 Ar fi fain si la Horizon 2 sa fie tot asa, daca tot se lanseaza si pe PS4, dar ma cam indoiesc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : dumiandrei99 Date : 19-11-2020 18:39 Ma intereseaza oferta cu 230 lei, o poti pune aici http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/302-jocuri-cu-preturi-bune/index462.html Am pus ---------- Post added 19-11-2020 at 17:41 ---------- E politica noua de preturi oficiala Sony pentru noua generatie, dar la Miles Morales ar trebui sa fie la fel. Sigur nu e Ultimate Edition? Ia varianta de PS4 si ai upgradeul gratuit pentru PS5. Sigur. Este aceeasi versiune a jocului, doar tipul consolei este diferit. ---------- Post added 19-11-2020 at 17:41 ---------- Si pur si simplu merge introdus discul de PS4 in PS5 ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : paul Date : 19-11-2020 18:50 Nu sunt sigur, dar e de la acel magazin online. Nu iau direct de la Sony cu pret intreg, ci din piata cat mai ieftin posibil. De-asta au reusit sa aiba pret mic la varianta de PS4. Da, pui discul si merge. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : raduadelin Date : 19-11-2020 20:31 Mie nu imi apare sub nicio forma optiunea de a face upgrade la varianta de PS5. Nici pe contul de US nici pe cel de RO. Am bagat discul, am instalat jocul, dar consola vede doar varianta de PS4, fara a avea in hub optiunea de upgrade. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : keanustar Date : 19-11-2020 20:39 Pai doar la versiunea Miles Morales merge. Daca ai versiunea veche de Spiderman pt PS4, la ea nu poti face upgrade, trebuie sa cumperi ultimate edition sau cum ii spune pt asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : raduadelin Date : 19-11-2020 20:43 Pai de Miles vorbesc. Unde trebuia sa imi apara free upgrade, e un "link" care ma duce catre pagina de store unde jocul are pretul intreg. LE: merge pe contul de UK. Se pare ca trebuie sa fie un cont fix din tara/regiunea din care vine si discul. Ciudat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : keanustar Date : 19-11-2020 21:04 Ciudat. Ma asteptam sa nu mearga pe US cu discul de Europa. Sper ca n-au separat UK de RO ca regiune -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : kkkotto07 Date : 19-11-2020 22:26 Pai de Miles vorbesc. Unde trebuia sa imi apara free upgrade, e un "link" care ma duce catre pagina de store unde jocul are pretul intreg. LE: merge pe contul de UK. Se pare ca trebuie sa fie un cont fix din tara/regiunea din care vine si discul. Ciudat. Ai mai incercat? Tocmai am facut comanda pt acelasi joc pt ps4 cu gandul de a-l juca pe ps5 insa as vrea doar pe contul RO. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : keanustar Date : 19-11-2020 22:31 Pai de jucat il poti juca pe ce regiune vrei, ca si pana acum. Se pare ca doar upgrade-ul in sine trebuie downloadat de pe alta regiune. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : kkkotto07 Date : 19-11-2020 22:33 Daca e asa, e ok. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Cynical_fairy Date : 21-11-2020 18:16 Buna, am și eu o problema. Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5. Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,am toate jocurile luate pe cont uk și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac.. Help -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : 077danyel Date : 21-11-2020 18:39 Nu cred ca au momentan -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : raduadelin Date : 21-11-2020 18:46 Buna, am și eu o problema. Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5. Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,am toate jocurile luate pe cont uk și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac.. Help Spune-ne despre ce jocuri e vorba. Sa nu cumva sa faci o confuzie. Unele titluri au intr-adevar upgrade la versiunea de PS5, altele doar un patch care aduce ceva imbunatatiri, insa tot versiunea de PS4 o vei juca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Cynical_fairy Date : 21-11-2020 19:02 Am witcher, Ghost of tsushima , the last of us 2,.. Ideea e ca nu îmi apare la niciunul opțiunea de a upgrade sau de a schimba versiunile.:( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : razvanrazy Date : 21-11-2020 19:10 Pai astea nu au versiuni de PS5. Doar updates. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Cynical_fairy Date : 21-11-2020 19:21 Ahh, mersi mult , ma chinuiam eu mult și bine :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Asadar Date : 21-11-2020 19:38 “ The difference is immediately apparent when compared to the PS4 version. In combat, you can feel the tension in the DualSense adaptive triggers when you draw the string back on the bow, while every shot you fire on a weapon will also result in a feeling in the controller and it feels amazing.” Tlou2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Cynical_fairy Date : 21-11-2020 21:26 “ The difference is immediately apparent when compared to the PS4 version. In combat, you can feel the tension in the DualSense adaptive triggers when you draw the string back on the bow, while every shot you fire on a weapon will also result in a feeling in the controller and it feels amazing.” Tlou2 Mersi , nu știam ca unele au doar patchuri -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : razvanrazy Date : 21-11-2020 22:22 “ The difference is immediately apparent when compared to the PS4 version. In combat, you can feel the tension in the DualSense adaptive triggers when you draw the string back on the bow, while every shot you fire on a weapon will also result in a feeling in the controller and it feels amazing.” Tlou2 De unde ai asta? Am testat acum si nu se simte nimic tensiune la triggers la arc sau diferit cand tragi cu arma. Si nu am update disponibil iar versiunea e de PS4. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201121/d84c5f1bf952d5805d8016778ad0298e.jpg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Asadar Date : 21-11-2020 22:28 https://www.thesixthaxis.com/2020/11/11/the-last-of-us-2-ps5-update-enhanced/ Si quote ul e spus de cei de la Gamesradar https://www.gamesradar.com/the-last-of-us-2-ps5-supports-haptic-feedback/?utm_content=buffer590cc&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=buffer-opmtw Inca nu s a anuntat un update ptr ps5, dar chestia aia ar trebui sa mearga dupa spusele lor ---------- Post added 21-11-2020 at 21:40 ---------- De unde ai asta? Am testat acum si nu se simte nimic tensiune la triggers la arc sau diferit cand tragi cu arma. Si nu am update disponibil iar versiunea e de PS4. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201121/d84c5f1bf952d5805d8016778ad0298e.jpg Daca vrei, poti sa imi trimiti consola sa incerc cu cd ul meu, cine stie poate functioneaza :))) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : razvanrazy Date : 21-11-2020 22:44 Mda. Mai poate incerca cineva care are jocul si PS5? Poate e ceva ciudat la mine. Momentan am versiunea digitala instalata, dar daca e nevoie, instalez si de pe disc... desi 100% sunt identice. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Asadar Date : 21-11-2020 22:56 Sa inteleg ca nu vrei sa trimiti consola? :))) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : razvanrazy Date : 21-11-2020 22:58 As face-o cu mare drag, dar cum am si versiunea digitala si cea pe disc, nu vad ce ai putea face diferit :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Asadar Date : 21-11-2020 23:00 Eu stiu?! poate e de la priza :))))) Have fun pe consola -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : DannyXCM Date : 21-11-2020 23:24 Nici eu nu am adaptive triggers, haptic pe PS5 ,folosesc versiunea pe disc. ---------- Post added 21-11-2020 at 22:27 ---------- Am incercat sa caut update la joc pe cont de USA, Ro si UK, dar nu gaseste nimic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : raduadelin Date : 21-11-2020 23:59 Aproape ca instalasem si eu jocul sa testez. Intre timp am mai cautat pe google despre subiect si am vazut ca toata lumea se plange ca nu e inca implementat. Probabil va veni intr-un update viitor. Pana atunci folosesc spatiul ala pentru alt joc :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : razvanrazy Date : 22-11-2020 22:13 M-am uitat azi pe net si am vazut ca toate articolele oficiale/stirile spuneau inca de pe 10 Noiembrie ca update-ul este live. In schimb m-am uitat la versiuni la mine si ultima versiune este 1.07 iesit in Septembrie, deci clar nu se poate pune problema de asta. Sa vedem cand iese 1.08 :-S -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : DannyXCM Date : 22-11-2020 22:14 Confirm, si la mine e versiunea 1.07 . Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Asadar Date : 23-11-2020 07:25 Era varianta cu cont in Turcoa la anumite jocuri, poate merge si la Tlou2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : ReedV Date : 23-11-2020 10:23 Nu numai ca n-am haptic feedback in TLOU2 dar cred ca e si broken vibratia. Am reinstalat jocul de pe disc pentru ca m-ati facut curios si cel putin in primele scene, cu calaritul sau bulgarii de zapada, vibreaza doar putin motorul din stanga cu intensitate mai granulara decat pe DS4 dar fara nicio modulatie a vibratiei, e tot cea generica. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 08:36.