* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Wrestling Games: Unde au disparut toate jocurile bune? Started at 13-12-2009 21:10 by erik95 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=16421 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : erik95 Date : 13-12-2009 21:10 Title : Wrestling Games: Unde au disparut toate jocurile bune? Wrestlignul a devenit din ce in ce mai popular. Cum oamenii ar fi platit ca sa joace un joc de Wrestling, companiile au profitat lansand de-a lungul anilor destul de multe jocuri. Din pacate jocurile de gen nu mai sunt ce au fost odata. Imi amintesc cu placere de jocurile de pe Nintendo 64, de WWF No Mercy, de WWF Attitude, de Wrestlemania 2000... O perioada am pierdut contactul cu jocurile de gen, PCul fiind o platforma pe care nu au prea existat titluri de gen. Am pierdut jocurile de PS2, dar acum realizez ca nu au fost o pierdere foarte mare. Dorinta de juca seria Smackdown vs Raw a devenit mai mare din cauza unor colegi care considerau versiunea de PS2 a jocului exceptionala. Astfel la scurt timp de la achizitionarea consolei PS3 am decis sa achizitionez si Smackdown vs Raw 2008. Da stiu, critic seria pe baza unui joc aparut acum cativa ani, dar si pe baza versiunilor demo ale jocurilor ce l-au urmat. Una dintre cele mai mare probleme ale seriei Smackdown vs Raw este modul principal de joc, asa zisa "campanie". In versiunea 2008 este foarte repetitiv si foarte scriptat. Plus ca modul nu profita de numeroasele tipuri de meciuri existente in joc, majoritatea meciurilor fiind normale. O alta problema a acestui mod, cel putin in opinia mea, este faptul ca nu poti lupta pentru ce titlu doresti, fiind obligat sa lupti pentru unul dintre titlurile majore. OK, singleplayer slabut, dar restul? In 2 jocul poate fi destul de distractiv, desi ma indoiesc ca aveti mereu un prieten dispus sa joace jocul. Tocmai asta era frumos la jocurile vechi: erau distractive, in orice mod, solo sau cu un prieten. Existau mai putine tipuri de meciuri, dar acolo distractia era garantata. Versiunea de PS3 nu are o grafica foarte buna si intalnesti la tot pasul probleme de detectare a coliziunilor sau buguri. Desigur ca jocul are moduri online. Nici macar acestea nu par a fi facute cu simt de raspundere, motiv pentru care online e pustiu, iar in cele cateva meciuri jucate am avut lag. WWF No Mercy si jocurile din epoca lui sunt motivele pentru care aceste jocuri mi se pare dezamagitoare. Probabil daca nu as fi avut norocul sa le joc as fi avut o cu totul alta parere despre seria Smackdown vs Raw. Avand in vedere zecile de ore petrecute cu WWF No Mercy si Wrestlemania 2000 pot spune ca tot ce-mi doresc acum de la producatori in materie de wrestling ar fi un joc cu un gameplay asemanator, care sa fie distractiv, cu o grafica la nivelul FNR4/UFC 09 si fara probleme de detectare a coliziunilor. Din pacate aceasta va rama cel mai probabil doar o dorinta, care nu se implini niciodata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : PwJBoy Date : 14-12-2009 19:23 Nota* : Online a fost pustiu pentru ca a trecut ceva timp de cand s-a lansat jocul. Mai gasesti cu greu pe cineva chiar si in 2009. 2010 e full. On : Exista jocuri bune de Wrestling (inca). Ultimul lansat este Fire Pro Wrestling Returns.2D Sprites,roster imens (sunt multe salvari pe net cu rosterul updatat),si gameplay demential.Mai exista si jocurile Wrestling Encore ; Wrestling MPire.Ca si FPWR,numai ca are mai putine miscari,dar este 3D. Topul dupa parerea personala,e cam asa : 1.Fire Pro Wrestling 2.Smackdown : Here Comes The Pain 3.Smackdown Vs Raw 2006;2007 (nu ma pot decide...ambele au avut career mode foarte bun). Chiar daca sunt dezamagitoare,eu continui sa le cumpar in fiecare an,in speranta ca poate poate,o sa primi ceva asemanator cu jocurile bune,din trecut. PS : Ce va place la No Mercy?M-am plictisit de fiecare data la el. :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : erik95 Date : 14-12-2009 19:42 Nota* : Online a fost pustiu pentru ca a trecut ceva timp de cand s-a lansat jocul. Mai gasesti cu greu pe cineva chiar si in 2009. 2010 e full. Cand am jucat 2008 era ultimul joc lansat si era pustiu online -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : PwJBoy Date : 15-12-2009 11:20 Mi-e greu sa cred. Probabil erau probleme de la tine si nu te conectai cu ceilalti jucatori. Eu am tot jucat pana a aparut 2009 si era destula lume. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : RonanN1 Date : 29-12-2009 11:25 Tecmo World Wrestling = best! B-) ...atāta l-am jucat cānd eram mic...că uitam de mine īn fața TV-ului. Muzică bună și funny, wrestleri cu miscări personalizate, comentator funny lol, etc - wooooooo Iar īnainte de meci...erau cāteva serii de antrenamente. Doamne ce mă mai distram...cum puneam controllerul jos pe covor și băgam ABABABABABABABABABABAABA - să fac scor. AHAHAHAH! Tecmo World Wrestling - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Tecmo_World_Wrestling) YouTube - tecmo wrestling nes (http://www.youtube.com/results?search_query=tecmo+wrestling+nes&search_type=&aq=1&oq=tecmo+wr) ...alea-s toate clipurile =D> Păcat că nu se face un port pe PSN/XBLA la jocurile astea :( - MARE păcat. Măcar pentru ăștia mai...care trăiesc din amintiri (cum sunt eu) ;;)... ---------- Post added 29-12-2009 at 11:01 AM ---------- De astea noi...nici nu m-am atins de ele. Au luat tot ce era mai important īntr-un joc cu/de wrestling...și anume FUN-ul. Cānd te joci un joc de wrestling...trebuie să rāzi...să te distrezi...să simți ceva. ...jocurile din ziua de azi...N-AU ESENȚA. Gata! - că e worba de jocuri cu/de Wrestling...că e vorba de alte genuri. 90% din ele...n-au esență sau mai bine zis...n-au identitate. Sunt jocuri...și atāt. Oribil. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 15:54.