* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Ce titlu va fi GOTY in 2008 ? Started at 07-10-2008 02:21 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=1669 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 07-10-2008 02:21 Title : Ce titlu va fi GOTY in 2008 ? Well, time for a new poll. Desi mi-a fost greu sa aleg din "bazarul" de titluri bune aparute deja si din "navala" de jocuri ce vor fi lansate pana la finishul lui 2008, am selectat 15 titluri care promit sau care au primit deja note foarte bune. Sper ca sunt pe gustul vostru. Astept sa vad alegerile voastre, si de ce nu, sa specificati de ce ati ales jocul respectiv ca fiind GOTY. P.S. Pentru cei care nu stiu, GOTY = Game Of The Year. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Snake Date : 07-10-2008 02:25 Eu spun ca Little Big Planet pentru originalitatea de a se intoarce la radacini. Mai exact, un platform, jump & run, adventure/action game. Un all in one, cu posibilitatea ca orice gamer sa-si poata creea propriile povesti, propriile niveluri, propria lume. Sau de a juca (for fre i hope) toate creeatiile celorlalti. Superb intr-un singur cuvant, si fun. And no guns and blood ! Pacat ca este insa exclusiv PS3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : MonkY Date : 07-10-2008 02:27 Eu am ales Gears of War 2 tocmai pentru ca din pacate gamerii lately sunt atrasi mai mult de FPS-uri decat de funny games. Si am ales asta pentru ca Gears of War a fost primul joc care m-a impresionat pe Xbox 360. Sper ca 2 sa nu o dea in bara :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : ciypriyan Date : 07-10-2008 12:06 call of duty 5 Waw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : GeOKeR Date : 07-10-2008 12:18 Eu tind sa cred ca LBP va fi alesul, desi concurenta este foarte mare. Insa cred ca deja si-a facut o reputatie foarte buna si va reusi sa umbreasca celelate jocuri :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : SiCK Date : 07-10-2008 14:11 GOTY ar trebui sa fie un joc multiplatform cu succes imens.Asta ar fi GTA IV. Alt candidat serios dupa ultimele clipuri vazute e Gears 2.E imposibil sa ignori asemenea calitate...daca GTA IV at fi fost released acum, era clar ca e GOTY,dar s-a cam dus euforia (pun intended) de atunci. Deci ramane Gears 2,restul titlurilor nu se adreseaza unui numar considerabil de fani.GOTY e o masina de bani,iar GTA si Gears asta sunt. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : paul Date : 07-10-2008 16:05 Anul asta ar trebui sa fie mai multi castigatori. Pacat ca ia numai unul, merita mai multi. :) Am ales GTA 4, si ar mai fi LBP,R2,GeOW 2,MGS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Mitzage Date : 07-10-2008 16:07 Am ales Metal Gear Solid 4. Merita sa fie GOTY. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : istrategie Date : 07-10-2008 19:26 MGS4 de la o posta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Khan Date : 07-10-2008 19:31 Fallout 3 - multiplatform awesomeness MGS4 si GTA4 au primit nota 10 datorita artificiilor de marketing dar nu vor primi titlul de GOTY decat poate pe ici pe colo la diferite categorii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : obidan Date : 07-10-2008 19:32 Votat GoW2, dar Fallout si Cod5..si fable...damn... Poate : Games of the year?:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Mitzage Date : 07-10-2008 19:33 Fallout 3 - multiplatform awesomeness GTA4 a primit nota 10 datorita artificiilor de marketing Fixed. MGS4 merita cel putin 9.9, daca 10 e jocul perfect si da , are sanse enorme sa fie GOTY. Parerea mea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Bobby Date : 07-10-2008 19:44 Sincer eu nu stiu, le-as vota pe toate. Intai sa le joc si dupa mai vedem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Khan Date : 07-10-2008 19:45 really? Crezi ca intreaga comunitate de gaming vrea sa fie intrerupta cu filmulete din 15 in 15 minute sau vrea un gameplay dinamic care sa te tina prins de actiune? MGS 4 e un fel de interactive novel si un milestone din punct de vedere grafic, dar ca gameplay vor fi jocuri care sa-l detroneze. Little Big Planet e unul dintre ele, desi eu imi pun mari sperante in Fallout 3 si in succesul sau mai ales ca va fi disponibil pe toate cele 3 platforme -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Mitzage Date : 07-10-2008 19:45 E ciudat cum pe primul loc se claseaza nu joc care nici macar nu a aparut. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Donely Date : 07-10-2008 19:48 Cred ca va fi Call of Duty 5 WaW -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : Bobby Date : 07-10-2008 19:51 E ciudat cum pe primul loc se claseaza nu joc care nici macar nu a aparut. :) Pentru ca in poll este vorba de "crezi". Adica la care ne asteaptam sa fie cel mai bun din 2008. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Mitzage Date : 07-10-2008 19:53 Ce titlu va fi GOTY in 2008 ? Unde e crezi aici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Bobby Date : 07-10-2008 19:54 Nu am zis de titlul. Este vorba despre parerea fiecaruia, despre ce joc se asteapta sa fie cel mai bune, goty. La care are cele mai mari asteptari. Doar 2 jocuri au aparut. In rest toate sunt neaparute, tocmai pentru a vedea la care se asteapta lumea cel mai mult sa fie the best :D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Mika Date : 07-10-2008 20:14 E ciudat cum pe primul loc se claseaza nu joc care nici macar nu a aparut. :) Nici nu s-a terminat poll-ul si deja crapi de ciuda ca mult iubitul tau joc nu este primul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Mitzage Date : 07-10-2008 20:19 Prietene pune mana pe un PS3, joaca MGS4 si apoi sa vii sa vb. HF with your Gears of War 2. Crap de ciuda ? =)) Doar mi-am spus parerea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : paul Date : 07-10-2008 20:22 13 jocuri care nu sunt lansate. Cam devreme pollul. Si eu mi-am facut idei despre unele jocuri, unele imi plac altele nu, dar pana nu le joc... :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : leggollas11 Date : 07-10-2008 22:58 Al naibii de greu anu` asta :| ... asa imi doresc sa fie fiecare an deacum inainte :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : MonkY Date : 08-10-2008 01:22 Desi am votat cu Gears of War 2, stiti de ce cred ca va fi GTA IV ? Acum mi-am adus aminte... de DLC :D Se pare ca l-au "gandit" in asa fel incat sa-l scoata la apa la finishul anului, pentru a readuce in memorie un super joc. Probabil si pentru a mai repara diverse, adauga tons of gameplay items. Adica, exact ce a facut si Oblivion la urma urmei. Si prin urmare, sa se vanda mai departe un GOTY edition cu toate addonurile. Talk about marketing :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : SiCK Date : 08-10-2008 01:31 GTA IV e locul 2 pe Live dupa COD 4,deci e un nume foarte greu in lupta pentru GOTY. Banuiesc ca Gears 2 va debuta direct pe locul 1 ca multiplayer.DLC-ul GTA va fi tare,dar nu stiu ce impact are Gears 2,sa nu uitam ca GTA IV se lanseaza si pe PC deci o audienta si mai mare decat pana acum (asta a facut COD 4 si a devenit rege). Pentru mine astea doua raman jocurile cu cele mai mari sanse la titlul de GOTY. Acum am vazut..Race PRO ? :D :D O fi el sim,dar arata jalnic pentru 2008,n-are nici cea mai mica sansa... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Mika Date : 08-10-2008 01:36 Sa speram ca vom putea descarca acel DLC pentru GTA IV... Prima optiune: GoW2, iar a doua ar fi Fallout 3. PS: Ati vazut ce a votat Mo? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Bobby Date : 08-10-2008 01:38 Ce ti se pare jalnic la acest joc? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Khan Date : 08-10-2008 01:46 haha ce caterinca... userul 'princepersia' a votat FarCry 2 desi poate sugestiv era sa voteze Prince of Persia. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : Tekken Date : 08-10-2008 02:02 Ce ti se pare jalnic la acest joc? Grafica -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : SiCK Date : 08-10-2008 02:03 Ce ti se pare jalnic la acest joc? Ascunde-l te rog,fac cu inima.Stiu pozele,eram bucuros ca apare pe 360 pana l-am vazut. Pune-l langa Forza 2,GRiD si GT5 Prologue. In Race PRO e lipsa de lumina (ma refer la calitate),texturi cetoase cat cuprinde,a doua poza parca ar arata cat de cat omeneste,dar e praf.E sfarsitul 2008,sunt alte pretentii acum.NU POT sa ma uit la ceva atat de slab grafic...asta e.Stiu ce sim are seria GTR,dar degeaba.La cum arata nu ma intereseaza nici daca e free. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : MonkY Date : 08-10-2008 02:24 PS: Ati vazut ce a votat Mo? :D A votat asa ca sa ne faca pe cat mai multi sa nu ne mai gandim la GoW2. Cu cat ne gandim mai mult, cu atat cautam mai multe infos, si prin urmare cu atat mai multe spoilere il vor lovi. Vrea si el (ca si mine dealtfel) sa mai aiba o surpriza (cat de mica) in GoW2. Mai am un pic si-l stiu draq pe dinafara din atatea trailere si prezentari, stories, etc... Despre Race PRO, desi l-au laudat Dj Mo, Bobby, GreyhounD... eu am vazut un gameplay cu ceva care mergea ca o barca (si era masina)... cu un antialiasing muuult sub Forza2 (care e la limita inferioara de antialiasing pt. standardele mele). Sa speram ca ce-am vazut eu n-are legatura cu realitatea. Oricum, in nici-un caz GOTY. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : ShpioOn Date : 08-10-2008 07:41 E greu de ales intre Metal Gear Solid 4 care este o capodopera (parerea mea cel putin) si Little BIG Planet despre care nu mai am cuvinte dupa ce am jucat beta-ul. Este funny, este inovator, este ceea ce multi visau si nu credeau ca poate deveni si realitate. Un joc simplu la prima vedere, dar foarte complex overall. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Mika Date : 08-10-2008 11:53 A votat asa ca sa ne faca pe cat mai multi sa nu ne mai gandim la GoW2. Cu cat ne gandim mai mult, cu atat cautam mai multe infos, si prin urmare cu atat mai multe spoilere il vor lovi. Vrea si el (ca si mine dealtfel) sa mai aiba o surpriza (cat de mica) in GoW2. Mai am un pic si-l stiu draq pe dinafara din atatea trailere si prezentari, stories, etc... Despre Race PRO, desi l-au laudat Dj Mo, Bobby, GreyhounD... eu am vazut un gameplay cu ceva care mergea ca o barca (si era masina)... cu un antialiasing muuult sub Forza2 (care e la limita inferioara de antialiasing pt. standardele mele). Sa speram ca ce-am vazut eu n-are legatura cu realitatea. Oricum, in nici-un caz GOTY. De aceea nu cred ca am vazut nici macar 25% din trailere din GoW2 :D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : SiCK Date : 08-10-2008 14:23 Mai am un pic si-l stiu draq pe dinafara din atatea trailere si prezentari, stories, etc... Aia crezi tu. :D Asa spuneam de Gears 1 si de fapt nu vazusem decat 5%. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : zNowkid Date : 08-10-2008 20:50 am votat FarCry 2 cu toate ca ar mai fi Call of Duty:World at War si Gears of War 2 :D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : I Zuben I Date : 11-10-2008 19:19 Pentru mine va fi foarte greu de ales intre Gears of War 2 si Metal Gear Solid 4 , asa ca cel mai bine ar fi sa dau cu banul , ca amandoua le iubesc la fel de mult. Oricum, eu nu ma rezum la un singur joc, GOTY overall, eventual pentru fiecare platforma in parte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : Tavitzu Date : 15-10-2008 21:02 nu stiu cum de poti sa pui jocuri ca nfs ....insulti cuvantu goty! :D Votul meu merge pe Resistance 2, dar cred ca va fi undeva close intre lbp-mgs4-geow2-gta4 (toate astea 4 sunt jocuri magnifice) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : MisterJuice Date : 16-10-2008 15:02 Am votat MGS4... err... urasc sa atrag atentia, dar scrie Gears in loc de Gear :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : Mika Date : 16-10-2008 15:12 huh? e scris bine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : MisterJuice Date : 16-10-2008 15:25 http://i262.photobucket.com/albums/ii84/TheGameAlin/SS.png -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Mika Date : 16-10-2008 15:31 Scuze. Credeam ca vorbesti de jocul celor de la Epic :D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : SiCK Date : 16-10-2008 15:48 ROFLMAO... Race PRO. :)) Nici macar din mila n-a luat voturi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : MonkY Date : 16-10-2008 15:51 Fiind single selection poll, e cam complicat sa ia vre-un joc voturi de mila... poate ar fi trebuit sa-l fac multiselection, desi ar fi fost aiurea sa fie desemnate GOTY mai multe jocuri... s-ar fi numit Games Of The Year :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Enthroll Date : 16-10-2008 17:50 cred ca MGS4 va fi GOTY. nici nu l-am terminat inca si mi se pare fantastic de bine realizat. ca dovada e primul pana acum pe poll :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : Wargasm Date : 17-10-2008 17:23 Gears of War 2. Cu siguranta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : MisterJuice Date : 20-10-2008 15:03 MGS4 is owning this thread:P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : nurv Date : 22-10-2008 09:04 Desi sunt un mare fan al seriei Gears of War 2, eu "cred" ca jocul anului va fi Far Cr 2. Are grafica cea mai buna din toate titlurile de pana acum pentru ca se bazeaza pe o derivatie de CryEngine [DUNIA se numeste motorul grafic] si promite un gameplay foarte bun. Desi joc cu placere si COD4, de COD5 nu zic nimic pana nu il joc odata. Experienta lui COD3 fata de COD2 ma face sa fiu reticent la capacitatea Treyarch de a scoate aceeasi calitate ca si Infinity Ward. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : TiBiKiMiR Date : 23-10-2008 08:34 Am votat pt COD -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : obidan Date : 23-10-2008 12:09 MGS e BIN Best interactive novel :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : SiCK Date : 23-10-2008 12:38 Desi sunt un mare fan al seriei Gears of War 2, eu "cred" ca jocul anului va fi Far Cr 2. Are grafica cea mai buna din toate titlurile de pana acum Tu n-ai vazut Gears of War 2. :) GOTY e un joc complet,nu numai grafica ar conta,desi la GoW2 e uimitoare si pentru mine in afra de spatiile mari e peste Far Cry 2 la orice ora.FC2 e un joc de 9...GoW2 e un joc de 10. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : GreyhounD Date : 26-10-2008 16:40 Eu nu pricep ce cauta Race Pro si Street Fighter IV in acest poll, nu ies anul asta ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : MonkY Date : 26-10-2008 17:53 Eu nu pricep ce cauta Race Pro si Street Fighter IV in acest poll, nu ies anul asta ... Eeeh, sorry. Cand am facut poll-ul erau anuntate ca fiind 2008... Au deja cate un vot, asa ca nu le voi scoate de tot. E bine ca au primit chiar si un vot totusi :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : GreyhounD Date : 26-10-2008 18:55 Eeeh, sorry. Cand am facut poll-ul erau anuntate ca fiind 2008... Au deja cate un vot, asa ca nu le voi scoate de tot. E bine ca au primit chiar si un vot totusi :)) Pai oricum e ciudat poll-ul pentru ca anul inca nu s-a terminat si mai sunt titluri de aparut. Avem titluri care nu apar anul asta si titluri care apar anul asta, dar nu sunt in poll, mi se pare aiurea. Merita facut mai prin decembrie poll-ul :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : MonkY Date : 27-10-2008 04:03 Merita facut mai prin decembrie poll-ul :D Well, cine stie... poate noi in Decembrie nici n-om mai exista... asa ca am zis sa facem poll cu jocurile aparute (si mari) si jocurile ce vor aparea si se anunta a fi mari. Alta idee de poll mai bun n-am avut... sorry. Iar poll cu "Cine va castiga la concursul Forza Motorsport 2" nu cred ca facem, ca va avea prea putine raspunsuri posibile :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : GreyhounD Date : 28-10-2008 00:26 Pai mi se pare un pic dezechilibrat, pentru ca e aiurea sa votez un joc care n-a aparut doar pe premisa ca atunci cand va aparea, va fi mare. Oricum, nu te opreste nimeni sa nu faci poll-ul atunci cand n-om mai exista (in decembrie). Acuma Doamne fereste, doar nu inchizi poll-ul ca m-am trezit eu :p Si poll despre Forza va fi, dar nu despre virtualii castigatori :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : weriwulf Date : 08-11-2008 20:00 Tocmai am ales MGS 4 pentru un storyline superb, o grafica la fel....si gameplay exceptional. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : leggollas11 Date : 17-11-2008 13:53 sunt fanboy MGS :) ... dar nu iese GOTY.. are un story (ca de obicei) care iti ridica paru` pe maini, dar nu este un joc complet... eu nu vreau sa ma pronunt cine ia coroana, desi tind spre GTA (sandbox, poveste, notorietate, review`uri cu nota 10 etc); sa`mi improspateze cineva memoria cand am mai avut un an asa de bun pt. jocuri ? si ma refer mai recent de 2002 :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : istrategie Date : 18-11-2008 20:45 Tinand cont ca in poll-ul "Ce console detineti?" e superioritate Xbox 360 clar, nu stiu cum pot fi mai multi fanboy MGS decat Gears 2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : leggollas11 Date : 18-11-2008 20:54 Si din multimea verde suntem multi fanboy MGS mai vechi. Nu e obligatoriu cand se vorbeste de MGS vs. GoW2, sa fie rezultatul unui PS3 vs. X360. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Mika Date : 18-11-2008 21:46 Tinand cont ca in poll-ul "Ce console detineti?" e superioritate Xbox 360 clar, nu stiu cum pot fi mai multi fanboy MGS decat Gears 2. Deja "va" gasiti scuze in caz ca "pierdeti"? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : erik95 Date : 06-12-2008 14:26 Am votat MGS4 pentru ca are un story foarte bun,o grafica excelenta si un gameplay excelent. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : zaice Date : 31-08-2009 08:44 Eu am ales Street Fighter 4,dar am ales sentimental nu rational.Daca ar fi sa aleg rational as alege Metal Gear 4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : cobain Date : 31-08-2009 09:17 Overall Game of the Year 2008 Fallout 3 (PC/360/PS3) Overall Top 10 Games of the Year 1. Fallout 3 (PC/360/PS3) 2. Warhammer Online: Age of Reckoning (PC) 3. Left 4 Dead (PC/360) 4. Gears of War 2 (360) 5. LittleBigPlanet (PS3) 6. Grand Theft Auto IV (PC/360/PS3) 7. Rock Band 2 (360/PS3) 8. World of Warcraft: Wrath of the Lich King (PC) 9. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3) 10. Professor Layton and the Curious Village (NDS) Sursa : GameSpy - Overall Awards Recap (http://goty.gamespy.com/2008/overall/11.html) PS: Street Fighter IV (console version) nu a aparut cumva in februarie 2009 ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : oBL1O Date : 31-08-2009 10:19 PS: Street Fighter IV (console version) nu a aparut cumva in februarie 2009 ? Da. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : taz@ Date : 03-09-2009 18:46 Metal Gear Solid 4...Hideo Kojima rules :rulez: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 22:28.