* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Ati avut probleme cu PSP-ul pana acum? Started at 24-10-2008 00:04 by Sc0rp10 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=2060 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Sc0rp10 Date : 24-10-2008 00:04 Title : Ati avut probleme cu PSP-ul pana acum? Deschid acest thread pentru ca eu de exemplu am o problema, imi lipseste butonul "Open UDM" si trebuie sa cumpar unul. Ma intrebam daca se poate strica joystick-ul ca mi se pare foarte sensibil, sau daca apesi foarte tare pe butoane, sau dupa mult timp de folosire daca se uzeaza ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Khan Date : 24-10-2008 00:34 i s-a intamplat unui prieten cu un PSP second hand cumparat sa i se blocheze butoanele din senin.. adica pur si simplu sa nu mai mearga. A aflat ulterior ca era de la butonul R, dar avand in vedere ca PSP-ul era luat SH, naiba stie in ce masura a fost uzat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : MonkY Date : 24-10-2008 00:51 Apeleaza la Donely, poate are ceva piese de schimb. Daca nu are, iti poate aduce :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Sc0rp10 Date : 24-10-2008 02:18 o sa-i arat despre ce este vorba cand o sa ma duc sa modez o consola la el -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Bitza Date : 24-10-2008 10:08 Eu am avut problema cu un PSP,o problema de nand or something.I l-am dat unui nepot sa se joace putin cu el,si,nu stiu pe ce draq a apasat,dar nu mai citea jocurile,nici de pe card nici UMD-urile,in rest mergea orice altceva. Dupa multe incercari ,documentatii si ore pierdute pe forumuri,am incercat un program nou,am uitat cum ii zice,i-am facut NAND-DAMP,back-up,si apoi am rescris NAND-ul,cu programul respectiv,desii te atentiona ca e periculos,oricum statea degeaba.Acum merge ok,sper sa nu mai am probleme de genu asta,am stat cu el 2 luni degeaba.:-/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Sc0rp10 Date : 29-10-2008 16:15 i-am facut NAND-DAMP ce este NAND-DAMP? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Bitza Date : 29-10-2008 17:57 NAND-ul este memoria flash a PSP-ului,unica fiecarui PSP in parte,nu se potriveste de la un PSP la altul. NAND-DAMP este operatiunea de back-ul a flash-ului respectiv,care se salveaza pe card si ocupa cam 66 mb. Este bine sa ai asa ceva pus bine,in caz ca PSP-ul tau se brick-uieste (se strica ceva in flash memori-ul lui),cum am zis,fiecare NAND este unic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : leggollas11 Date : 17-11-2008 00:19 Mie mi s`a stricat analogul (stick) .... chiar daca nu il folosesc, aparatul considera ca e apasat spre in jos... asta dupa 2 ani de frecat (e phat).. de cateva luni ia praf, dar probabil o sa ajunga pe la Donely sa vada daca are ce sa`i faca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : david4uta Date : 01-12-2008 11:02 Am o problema la psp-ul meu (3004) luat de 2zile: http://www.youtube.com/watch?v=PZcV8Qq1dus http://www.youtube.com/watch?v=1VtQ-Qbsu-M&feature=related iar cand ma joc se vede bine, numai la filme si cand intra in joc face asa... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : leggollas11 Date : 01-12-2008 15:19 e un fapt oficial ca display`ul de la seria 3000 e cu diverse probleme... sony lea recunoscut, dar le`a numit drept 'features' :> .. asta pt. a nu iesi in pierdere schimband atatea display`uri... imi pare rau pt tine, sincer.. dar cand mai intentionezi sa achizitionezi ceva (consola, casa, masina, avion s.a) documenteaza`te inainte in legatura cu ele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : david4uta Date : 01-12-2008 17:34 @leggollas11 (http://www.consolegames.ro/forum/members/leggollas11/): chiar nu am crezut ca va avea asa mari probleme cu display'ul, dar am garantie la el, maine il duc sa mi-l schimbe... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : eXist Date : 02-12-2008 14:36 Tin sa va informez ca am acelasi PSP 3004, iar eu nu am probleme cu display-ul. Jocurile ruleaza frumos, filmele la fel ... toate bune si frumoase. david4uta (http://www.consolegames.ro/forum/members/david4uta/) ce ai tu, se numeste ghinion. aparatul are probleme. Nu generaliza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : leggollas11 Date : 02-12-2008 14:57 @eXist .... esti tare prost informat; ce ai tu se numeste noroc, nu invers. Eu mai am 2 prieteni care si`au luat teapa cu noul PsP; de asemenea, stirea a fost peste tot pe net, ma indoiesc ca nu sti despre ce vorbesc. Doar asa, ca sa ma fac putin lamurit... News: While PSP 3000 Has Display Problems, Best Buy Has No Refund Problems - Kombo.com (http://psp.kombo.com/article.php?artid=4988) Sony: Sony Has "No Plans" To Fix New PSP Display Problems (http://kotaku.com/5066849/sony-has-no-plans-to-fix-new-psp-display-problems) CrunchGear Archive PSP-3000’s screen showing all sorts of problems: Jaggies, interlacing abound (http://www.crunchgear.com/2008/10/21/psp-3000s-screen-showing-all-sorts-of-problems-jaggies-interlacing-abound/) deci, dupa cum ti`am spus, stirea a fost pe tot net`u, pt. cine a avut ochi sa vada. Nu mai generalizati in functie de o singura bucata care o detineti. Asa pot sa conduc si eu un Megane 6 luni si sa nu pateasca nimic, si sa spun vai domne masina fiabila, buna, nu te lasa la greu, nu va luati dupa altii.... in timp ce 90% din proprietari se plang de cate ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Bitza Date : 02-12-2008 16:01 @Leggollas11 (http://www.consolegames.ro/forum/members/leggollas11/): Eu personal am vandut 6 PSP-uri din astea noi,model 3004, si tin sa-ti spun ca NIMINI nu a avut probleme cu ele.Toti au fost multumiti.Sunt PSP-uri noi.Probabil ca cele cu probleme au fost alea primele scoase.Daca aveti garantie de ce nu va duceti cu ele inapoi? Tu detii o astfel de consola de zici de noi,cei care o avem,ca vorbim prostii? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : leggollas11 Date : 02-12-2008 16:25 Am 2 PsP`uri.... un phat de la lansare si un slim putin dupa ce a fost lansat... varianta 3000 nu`mi da prin cap vreun motiv rezonabil sa vreau sa o cumpar. Dar au cumparat 2 dintre colegii mei din grupa. E adevarat, le`au luat la lansare, sunt din UK, si ambii se plang de display. Ideea e ca te duci la garantie.... si daca il schimba tot cu unul cu probleme? Cel mai bine cand va duceti sa vi`l schimbe, desfaceti pachetul de fata cu ei si testati`l de fata cu ei pe cel nou. Cat despre problemele mele cu psp`urile, am avut cateva.. una din ele ramanand nerezolvata pana in ziua de azi (la phat) ps. sti cand nu vor mai fi asa multumiti? cand o sa le puna langa un model mai vechi, si vor compara face2face... probabil multi care cumpara sunt la primul psp, si nu au cum sa isi dea prea repede seama daca interlace`ul ala e de la model sau asa a fost la consola mereu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : eXist Date : 10-12-2008 02:43 Mai am inca 2 colegi cu 3004, si nimeni nu se plange ... leggollas11 (http://www.consolegames.ro/forum/members/leggollas11/) - Ori esti usor paranoic si generalizezi, ori te oftici ca ti-a venit consola stricata. ! Sic! Eu zic ca ambele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : leggollas11 Date : 10-12-2008 04:03 @eXist... vad ca o ti pe a ta. Am impresia ca esti si putin fanboy sony :-j. In fine.. Ma bucur ca va merg psp`urile perfect tie si prietenilor tai :> ai mei nu au fost asa norocosi ca voi :-< vad ca desi esti la primul psp... esti atotstiutor in domeniu ^:)^ Tin sa te anunt ca nu am avut la nici un psp probleme de display, ci doar un analog stricat , care am specificat ca a fost la cel phat, care nu mai are mult si face 3 ani;( posibil mai multi decat ai tu contact cu lumea consolelor.) am specificat mai sus ca nu eu am 'descoperit' aceasta problema, nu e ceva ascuns, ci ceva recunoscut si de sony. de asemenea, am specificat ca NU TOATE sunt asa, posibil cele noi sa fi fost rectificate, dar nu ai de unde sa sti ce data de fabricatie au cele din magazinele de la noi, si am recomandat sa testeze fiecare produsul la fata locului. Eu nu am nimic impotriva psp`ului, si nu ma oftic pe nimic. Ambele modele detinute si`au facut treaba foarte bine si consider ca si`au meritat banii. Acum acumuleaza praf pana apare ceva (joc) care sa le resursciteze; dar asta nu inseamna ca ar trebui sa jignesc in stanga si`n dreapta pe oricine spune ceva de rau (cu dovezi) de PSP ;;) , si sa ma foiesc ca mai am si eu prieteni si nu se plange nimeni si e cea mai buna consola si sony nu are cum sa scoata rebuturi pe piata domne ca e sony :> . p.s. te rog sa citesti macar atent alta data cand mai ai de gand sa postezi; eu am dorit decat sa informez pe cei interesati de psp la ce defecte sa se uite cand testeaza unul inainte de cumparare, daca tu vrei sa anunti ca e de fapt flawless ultimul model, cel mai bun dintre psp`uri, nu ai decat, dar asta e un topic unde se discuta problemele consolei, nu altceva; p.p.s. end of story; nu vreau sa transformam topicul asta intr`o cearta... ca nah.. stii bancul cu cearta pe internet. ;) mai usor cu improscatul, te rog -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : h0stile Date : 10-12-2008 06:38 eXist, daca pe leggollas11 nu il crezi, intra pe forumurile oficiale sa vezi acolo. e prapad. si eu sunt la primul psp (un 2000 rosu) insa nu ma incumet sa fac 'upgrade'. eu il folosesc 99% pentru filme/seriale on the go. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : huber Date : 11-12-2008 13:09 am citit si eu pe un site depsre acesta problema cu display-ul la 3004 si cand ma-m dus la magazin la-m desfacut inainte sa il eu si si mergea foarte bine, pana acuma nu am avut probleme dar daca apar il schimb imediar . doamne fereste. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : eXist Date : 12-12-2008 01:23 leggollas11 (http://www.consolegames.ro/forum/members/leggollas11/) Nu sunt nici un fanboy, sunt constient de marea "problema" de care se tot vorbeste pe forumurile oficiale. Faza este, ca EU NU VAD ACEASTA PROBLEMA >.. Comprende ? ... Habar nu ai cate console detin/ am detinut ... Stai in banca ta. Eu mai sus vorbeam cu david4uta (http://www.consolegames.ro/forum/members/david4uta/) , care chiar are probleme cu aparatul... Nu problema "generala" de care vorbesti tu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : leggollas11 Date : 12-12-2008 01:57 of of mai mai... nu`mi spune ca te`ai simtit jignit :-j eu doar ti`am raspuns cu aceeasi moneda. Hai sa iti raspund pe rand la ce ai scris tu acolo. Eu mai sus vorbeam cu david4uta (http://www.consolegames.ro/forum/members/david4uta/) , care chiar are probleme cu aparatul... Nu problema "generala" de care vorbesti tu. -> cred ca tu habar nai ce postezi pe forumul asta... tind sa cred ca uneori postezi in somn sau in stare de ebrietate. iti amintesc ca tu mi te`ai adresat in mod direct (vezi postul 16 al thread`ului), intr`un stil mai aparte, acelasi stil in care ti`am dat si eu replica. De asemenea, cum poti sa spui ca vorbeai cu un anumit user cand de fapt tu ai postat aici pe thread, unde multi intra sa citeasca cam ce probleme are consola IN GENERAL. Ca a ta merge perfect rep. 0.0000001% din consolele produse. Alta data cand vrei sa vb. cu un singur user, foloseste PM cu incredere. Habar nu ai cate console detin/ am detinut ... Stai in banca ta. -> chiar crezi ca ma intereseaza pe mine ce console ai mai detinut tu? :| sincer acum.. respectul meu va ramane la acelasi nivel in privinta ta si daca ai inceput ori de la pong ori de la ps3. Nu sunt nici un fanboy, sunt constient de marea "problema" de care se tot vorbeste pe forumurile oficiale. Faza este, ca EU NU VAD ACEASTA PROBLEMA >.. Comprende ? ... -> sigur prietene, nu esti fanboy. :-j e posibil sa nu realizezi, aici as fi de acord cu tine. Daca spuneai frumos o parere de genu` : "Desi am auzit de aceea problema, mie si altor 2 prieteni de`ai mei ne merg consolele foarte bine. Nu am avut probleme, si sper ca toti sa aveti parte de norocul meu; oricum, ca sa nu va treziti cu defectele acasa cel mai bine le testati la fata locului", era sincer de apreciat. dar cum tu te`ai bagat in seama "domne, eu am un psp dasta si merge perfect si mai am inca 2 prieteni carora le merge perfect... nu va luati dupa "paranoicu` si ofticatu`" asta de leggollas11 ca mananca *****. Ale noastre merg perfect deci produsul este foarte bun! Nu exista nici o problema majora, luati cu ochii inchisi ca nu aveti cum sa gresiti!".... in fine... nu stau sa`ti mai dau exemple de fanboysm pt. ca daca le cauti cu atentie, cred ca le gasesti si tu usor ;)) Din acest moment eu ma retrag din aceasta polemica incantatoare cu tine, deoarece tu refuzi sa vezi esentialul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : MonkY Date : 12-12-2008 08:44 leggollas11 si eXist: guys, nu va inteleg. Aveti opinii si puncte de vedere diferite, dar chiar e necesar sa va jigniti unul pe celalalt cand aduceti argumente pro sau contra ? Nu mai bine va intalniti voi, fiecare cu consola in manuta si faceti o comparatie/test (beti si o bere impreuna :D ) ? Poate de fapt unul dintre voi nu a observat defectul, sau unul dintre voi are o consola fara probleme... Poate aveti amandoi dreptate si va jigniti inutil. Aveti warning "verbal", ca sunt sarbatorile prin preajma si nu vreau sa apas botonul "caruia nu-i spunem numele" :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : david4uta Date : 12-12-2008 22:37 am fost la flanco de unde am luat psp-ul (si bine ca l-am luat de acolo, pt garantie nu de alta) si mi-au dat altul... baietii de acolo au zis ca au vandut in jur la 200 de aparate, printre care doar 5 au fost cu probleme... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : huber Date : 13-12-2008 02:28 cei de la flanco sunt baieti seriosi am avut o problema cu aparatul foto si imediat mi-au dat altul,nu cum au fost cei de la altex care cand am fost cu tata sa luam un tv ne-au zis ca ni-l rezerva pana ziua urmatoare si cand ne-am dus lau dat . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : IEN Date : 13-12-2008 14:22 Salut, Am un PSP2004 si nu pot juca Harry Potter and the Goblet of Fire (ambele sunt originale) cu memoria instrousa in PSP. Daca incerc sa il jos cu memoria in PSP apare intai un ecran in care sunt informat ca este recomandat sa am memorie pentru salvari intermediare. Dupa ce aleg "Accept", de fapt singura optiune, trece la un al doilea ecran in care sunt informat ca a memoria a fost accesata si ca nu este indicat sa o scot din PSP pentru ca pot pierde informatiile. Apoi ramane in acest ecran si nu trece mai departe numai daca inchide jocul. Daca joc alt joc PSPul salveaza pe memory stick. Am incercat cu alt joc Harry Potter and the Goblet of Fire si am aceeasi problema. Jocul meu Harry Potter and the Goblet of Fire poate fi jucat pe alt PSP fara problema. Ma poate ajuta cineva cu vreo parere? Multumesc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : eXist Date : 14-12-2008 02:23 Este Magic Gate ? memoria ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : david4uta Date : 14-12-2008 14:36 @IEN: incearca sa formatezi cardul... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : sebah_fit Date : 16-12-2008 01:46 sal la toata lumea..:|tocmai mi-am modat psp-u si nu imi merge nici un joc descarcat:((...am versiunea 3.90 m33-3 nici macar 1 joc asa ceva[-(...ma puteti ajuta va rog...cu ceva soluti pentru a rezolva treaba asta:|psp-u e slim 2004,deci nu pot sa-mi explic de ce nu merge:wall: va rog care stiti cu asa ceva, modari sau dak atzi putea sa ma ajutati ^:)^peace -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : leggollas11 Date : 16-12-2008 01:48 da`i un PM lui Donely. El te poate ajuta cu siguranta. p.s. Discutiile despre Warez sunt interzise pe forum. sorry. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : sebah_fit Date : 16-12-2008 02:30 da`i un PM lui Donely. El te poate ajuta cu siguranta. p.s. Discutiile despre Warez sunt interzise pe forum. sorry. poi i-as fi dat dak eram in romania:wall: si scuze k am deschis discutiile astea:|my bad:(|) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : leggollas11 Date : 16-12-2008 02:33 Nu are nici o legatura cu locul in care te afli... PM nu inseamna ca te duci sa ii sufli in ureche in Bucuresti.... Ii descri detaliat ce problema ai; omul este foarte amabil. Daca va putea sa te ajute fara sa ajunga consola la el o va face, crede`ma. Poate e din setari ce ai tu, el iti va spune unde/ce sa schimbi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Pastilutza Date : 16-12-2008 12:05 @eXist... vad ca o ti pe a ta. Am impresia ca esti si putin fanboy sony :-j. In fine.. Ma bucur ca va merg psp`urile perfect tie si prietenilor tai :> ai mei nu au fost asa norocosi ca voi :-< vad ca desi esti la primul psp... esti atotstiutor in domeniu ^:)^ Tin sa te anunt ca nu am avut la nici un psp probleme de display, ci doar un analog stricat , care am specificat ca a fost la cel phat, care nu mai are mult si face 3 ani;( posibil mai multi decat ai tu contact cu lumea consolelor.) am specificat mai sus ca nu eu am 'descoperit' aceasta problema, nu e ceva ascuns, ci ceva recunoscut si de sony. de asemenea, am specificat ca NU TOATE sunt asa, posibil cele noi sa fi fost rectificate, dar nu ai de unde sa sti ce data de fabricatie au cele din magazinele de la noi, si am recomandat sa testeze fiecare produsul la fata locului. Eu nu am nimic impotriva psp`ului, si nu ma oftic pe nimic. Ambele modele detinute si`au facut treaba foarte bine si consider ca si`au meritat banii. Acum acumuleaza praf pana apare ceva (joc) care sa le resursciteze; dar asta nu inseamna ca ar trebui sa jignesc in stanga si`n dreapta pe oricine spune ceva de rau (cu dovezi) de PSP ;;) , si sa ma foiesc ca mai am si eu prieteni si nu se plange nimeni si e cea mai buna consola si sony nu are cum sa scoata rebuturi pe piata domne ca e sony :> . p.s. te rog sa citesti macar atent alta data cand mai ai de gand sa postezi; eu am dorit decat sa informez pe cei interesati de psp la ce defecte sa se uite cand testeaza unul inainte de cumparare, daca tu vrei sa anunti ca e de fapt flawless ultimul model, cel mai bun dintre psp`uri, nu ai decat, dar asta e un topic unde se discuta problemele consolei, nu altceva; p.p.s. end of story; nu vreau sa transformam topicul asta intr`o cearta... ca nah.. stii bancul cu cearta pe internet. ;) mai usor cu improscatul, te rog Dude eu il am de 1 an jumate.Am versiunea Phat White.....l-am primit cu versiunea 1.60...Si nu am avut decat o problema..si anume...am mancat in timp ce ma juca si s-au adunat frimituri si mi-au blocat <= si => ...dar s-a rezolvat cu 2 palme. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Eduard Date : 17-12-2008 14:29 Salut la toata lumea! De 2 sapt juma sunt si eu fericitul posesor al unei console Sony PSP 3004 piano black! E prima mea consola si tb sa recunosc ca e destul de bun! Am in schimb o singura pb: am incercat sa pun un film sa'l vad, dar consola nu mi'l vede, desi cand il conectez la pc, e acolo; ca sa nu mai zic ca imi arata ca ocupa spatiul si pe card! Am incercat diverse formate cu un convertor cu care nu am avut pb! In rest, cu pozele, muzik, jocurile netul nu am avut nicio pb! Dak ma puteti ajuta, as fi bucuros! Sper sa nu fie ceva grav! Multumesc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : candya76 Date : 22-12-2008 19:47 am cumparat si eu un psp 2004 slim modat cu versiunea 5.00m33 si am o graza de probleme.se blocheaza la unele jocuri ,ca sa ies din joc trebuie sa-l opresc ca nu functioneata tasta stanga dupa ce apas home nu merge nici start ....help -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : iNk Date : 23-12-2008 09:34 Title : Psp piano black 3004 pb salut david4uta (http://www.consolegames.ro/forum/members/david4uta/) tu ai psp piano black 3004 PB dak da zimi si mie dak e decodat sau baga id meu smiley_4u95 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Bitza Date : 23-12-2008 11:12 Bai voi nu intelegeti ca PSP-urile noi nu se pot moda?adica cele 2004 cu placa de baza noua si cele 3004. Nu mai speculati atat ca inca nu se modeaza si daca se va face,stati linistit ca o sa aflati atunci. Ma mai aburea unu azi dimineata ca el a facut pe youtube PSP 3004 modat,ca-i vezi doamne ii mergea jocurile. A-Be-Ra-tiiiii -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : consol3 Date : 23-12-2008 14:20 Gresit,se pot moda exista "tool batery'' inventatade DATEL si cu aceasta baterie poti moda orice psp de la 2004 in sus.;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : huber Date : 23-12-2008 16:52 cat ar costa modarea cu acesta baterie ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : iNk Date : 24-12-2008 10:25 Title : Piano Black 3004 PB decetiva la uniri si intrebati pe acolo la magazinul uniri undeva la etajul 3 se modeaza ori c fel de psp ducetiva acolo e 70 lei modarea adica 700 de mi de lei vechi bafta yo ma duc maine sa mil fac sau dupa sarbatori -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : leggollas11 Date : 24-12-2008 17:32 decetiva la uniri si intrebati pe acolo la magazinul uniri undeva la etajul 3 se modeaza ori c fel de psp ducetiva acolo e 70 lei modarea adica 700 de mi de lei vechi bafta yo ma duc maine sa mil fac sau dupa sarbatori Intrebati`l pe Donely ce se poate moda si cum se poate moda.. daca el zice ca nu se poate, el stie mai bine. Nu va lasati consola pe mana oricui; pt. cei noi in breasla sa stiti ca cei din unirii (playcom) nu au o reputatie prea buna (modeaza prost, ofera o garantie verbala de care nu se tin s.a.m.d.). Nu e Don singurul expert in domeniu, dar e cel mai bun. Daca e foarte ocupat, va poate indruma catre oameni in care are incredere si stie el ca fac treaba buna. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : iNk Date : 24-12-2008 17:59 Title : d care Donely?????????????? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : consol3 Date : 24-12-2008 18:35 care Donely??????????????Donely este cel care se ocupa cu modari cauta thread-ul lui in bazar. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : leggollas11 Date : 24-12-2008 18:48 iNk ... uite aici (http://www.consolegames.ro/forum/f41-console/31-modificari-multisistem-console-ps2-psp-xbox-xbox-360-wii/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : iNk Date : 24-12-2008 18:54 pai dati-mi id lui k sa vb cu el sa im modeze si mie un PSP PIANO BLACK 3004 PB Version 5.02 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : walkman88 Date : 28-12-2008 21:34 nu auzi frate ca inca nu se pot moda?! esti disperat? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : bobob1 Date : 21-07-2009 14:30 Title : PSP net Am si eu o problema cu net-ul psp-ului(psp 2003 5.03 mm3-6) Deci decshid browser-ul psp-uluui scriu www.google.ro(sau altele)si imi fac o conecsiune(e 67%) Iimi zice Obtading ip... Si dupa ce mai ma tine un minut imi da eroare. A connection error has occurred. The acces point was not detected. plz hellp multumesc anticipat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : Cata25 Date : 21-07-2009 14:38 Am si eu o problema cu net-ul psp-ului(psp 2003 5.03 mm3-6) Deci decshid browser-ul psp-uluui scriu www.google.ro(sau (http://www.google.ro%28sau) altele)si imi fac o conecsiune(e 67%) Iimi zice Obtading ip... Si dupa ce mai ma tine un minut imi da eroare. A connection error has occurred. The acces point was not detected. plz hellp multumesc anticipat În primul rând felicitări pentru analfabetism =D> Deci, dacă vrei să te conectezi pe internet cu psp-ul ai nevoie de un acces point. Adică trebuie să te conectezi la un router wireless (să zicem) care îi dă psp-ului un ip și acces la internet. Nu îți merge pentru că acces point-ul la care încerci tu să te conectezi nu mai e activ (sau nu mai are semnal/ nu mai are wireless-ul activat). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : bobob1 Date : 21-07-2009 14:45 Ma scuzi ca am scris analfabetic dar trebuia sa ma duc la baie sa ma usurez. Sa revenim la problema...daca ma duc la McDonalds cu psp-ul si incerc sa ma conectez pot? Asa am inteles de la unii de pe alte forumuri. :rulez::rulez: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : Cata25 Date : 21-07-2009 14:49 Da, faci conexiune nouă și ar trebui să meargă. Dar s-ar putea să aibă parolă acces point-ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : Bitza Date : 21-07-2009 15:48 Nu toate acces pointurile sunt compatibile cu PSP-ul,asa ca vei intampina destul de des aceasta problema. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Cata25 Date : 21-07-2009 15:54 De ce să nu fie compatibile? Atâta timp cât conexiunea emite pe 802.11b nu înțeleg de ce nu ar merge. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : Bitza Date : 21-07-2009 15:59 Si daca nu emite pe 802.11b ?De unde-ti dai seama daca un acces point transmite sau nu ca sa te poti conecta cu PSP-ul la el? Care apropo,conectivitatea la PSP mai se pierde,chair daca stai intr-un singur loc.Mi se mai intampla mie acasa sau pe la Mc,chiar si cu alte aparate cu wi-fi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : Cata25 Date : 21-07-2009 16:07 Păi de obicei emit și pe b și pe g. Doar e net wireless nu? Telefoane, laptopuri... Iar dacă detectează punctul de acces atunci e clar și pe 802.11b. Îți dai seama dacă transmite pentru că poți scana zona. Așa cum faci la PS3 de găsește SSID-ul. Și nu se pierde conectivitatea în mod normal, poate ai multe interferențe în casă, că la mine merge PS3-ul, laptopul, PSP-ul și telefonul fără să piardă conexiunea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : ffocus Date : 21-07-2009 16:23 În primul rând felicitări pentru analfabetism =D> Poti sa cobori putin de pe soclul iluzoriu de clasic in viata? Poate imi permiti sa te si citez putin... "Are dobitocul omul 2-0 e tare." Ai cam intrecut masura, in opinia mea. Si nu numai aici. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : Cata25 Date : 21-07-2009 16:27 1) Dobitocul era tăiat. 2) Dobitocul nu era scris aiurea 3) Tu scrii corect. Eu scriu corect. Chiar e așa de greu să se mențină un limbaj corect pe forum? Mă rog, oricum nu înțeleg care e problema ta. Și cum adică am întrecut măsura....? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : dextertag Date : 12-01-2010 23:20 Fratilor...ma doare sufletul dupa PSP-ul meu 3004! :(( Am avut o problema cu el acum doua luni: brusc, dupa ce l-am deschis, am observat ca nu mai citeste NIMIC d p card iar LED-ul martor clipea in continuu! M-am dus sa cumpar un card nou pt. ca cel pe care-l aveam era dezlipit intr-un coltisor la conectori! Am luat, l-am probat pe loc si...la fel (bine ca mi-au returnat aia banii)! Am fost la Don si mi-a spus ca l-a probat cu un card de-al lui si merge...In sfarsit, ieri l-am vandut unui baietas si m-a sunat omul innebunit ca nu merge prin USB la PC! Mi l-a dat inapoi si i-am returnat banii ca asa e frumos! Are 6.10 firmware-ul! Card-ul merge dar nu mai merge conectat la PC (clipeste LED-ul in continuu)! Ce MM are?! Ati mai patit asa ceva?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : davidteen14 Date : 12-01-2010 23:44 Am avut si am o groza de probleme la care nu gasesc solutii... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : RazvyLord Date : 04-03-2010 13:21 Am psp-ul de un an si doua luni ( psp 2004 ) si am avut o singura problema... cu display-ul. A trebuit sa-l schimb. Toate bune si frumoase pana cand am inceput sa-l montez. Dupa ce am desfacut carcasa si l-am montat, m-am trezit ca nu mai pot fixa la loc bara de jos. Am avut noroc ca am vecinul inginer. Cu vreo 25 de lei, a terminat ce-am inceput eu ( Avea ceva dexteritate... la atelier e plin de televizoare dezmembrate si piese de schimb :) ) Totusi, de atunci am mai multa grija de el si nu consider ca v-a mai avea ceva defectiuni in viitorul apropiat . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Cristy Date : 05-03-2010 08:46 Am si eu , o problema , cand ma joc jocuri pe psp , rar mi se blocheaza displayul, psp-ul asteapta sa il resetez eu de la buttonul on/off iar cand il pornesc din nou in loc sa imi intre inapoi in joc imi intra in xmb :( si dupaia stau sa-mi rup paru din cap ca nu am salvat...(precizez din nou se intampla rar) Oare il suprasolicit? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Ayrton Date : 05-03-2010 19:09 Poate ca cardul e unul fake.Introdu cardul in psp,dute la orice meniu in xmb,la muzica de exemplu,apasa triunghi si dai pe information.Daca la magic gate scrie supported e original si alta e problema...daca scrie la magic gate unknow sau alte bazaconi recomand sa-ti schimbi cardul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : Cristy Date : 08-03-2010 23:26 Cardul e "supported" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : Ayrton Date : 09-03-2010 11:53 Ce firmware ai? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : Cristy Date : 10-03-2010 11:14 E nemodat, versiunea 5.50 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Ayrton Date : 10-03-2010 12:28 Man,de ce nu ai zis ca nu il ai modat?Atunci e vreo problema hardware.Mie asa mi s-a intamplat,a trebuit sa schimb nustu ce porcarie de la UMD,o piesa mica foarte delicata care citea UMD-urile.L-ai scapat pe joc sau ce? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : Cristy Date : 11-03-2010 09:55 Eu cand ma pun pe jucat stau vreo 4-6 ore pe el , si cand mi se duce bateria il pun la incarcat, eu cred ca il supra solicit -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : Ayrton Date : 11-03-2010 12:37 E posibil.De cat timp ai PSP-ul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : Cristy Date : 12-03-2010 09:55 3 luni -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : Ayrton Date : 12-03-2010 10:07 E nou deci.Eu unul nu cred ca in 3 luni,oricat de mult te-ai juca sa-l strici,este facut sa dureze mai mult.Daca mai ai garantie dute cu el la garantie si arata-le la aia cum fac jocurile,si poate ti-l schimba. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Cristy Date : 12-03-2010 10:22 Dar nu mi s-a mai intamplat in ultima vreme... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : RazvyLord Date : 12-03-2010 16:39 Dar nu mi s-a mai intamplat in ultima vreme... Nu inteleg de ce alegi calea grea :) Daca e in garantie, du-l la reparatii... e mai simplu, ori ti-l repara, ori ti-l schimba. nu trebuie sa-ti bati capul , ca e pe gratis :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : nomad171832 Date : 02-04-2010 15:02 Baieti pls help....deci..mi-am luat un psp de la un tip, l-am modat cu 5.50 gen d3, m-am jucat pe el in fericire cam o luna...si hop apare o problemaa...nu l-am mai folosit de vreo 4 zile si azi cand l-am deschis, mi-a aparut pe ecran un text "information is corrupted" sau ceva de genu, scris in vreo 10-15 limbi (chineza, engleza etc..stiti voi, limbile din memoria psp-ului), fundal albastru si imaginea tremura, vibra, cum vreti voi sa ii ziceti...l-am inchis si cand l-am redeschis mi-a cerut sa refac setarile (ceas, limba data....). Stiti cumva de ce mi-a facut asa?? un mic virus sau ceva??? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : RazvyLord Date : 03-04-2010 17:18 Probabil era vreo problema cu jocul....sau ai avut un fisier care ti-a creat aceasta neplacere, pana la urma 5.50 Gen-D3 nu este cel mai stabil CFW. De atunci Psp-ul a mai facut lucruri din acestea, dubioase? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : nomad171832 Date : 04-04-2010 12:04 nu, nu a mai dat erori....ideea e ca ceea ce aveam pe psp cand mi-a facut problema era pus de 1 saptamana (jocuri) si totul a mers perfect...nu i-am facut nimic care sa provoace acea eroare..nu l-am scapat pe jos ca sa zic ca i s-au ametit circuitele, nu i-am pus programe, deci nu avea ce sa incurce software-ul....chiar nu stiu ce a putut provoca acea eroare...... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : bodytel Date : 05-05-2010 11:11 sal ajutati-ma si pe mn va rog care stiti cum se rezlva Problema este ca mi se blocheaza in jocuri astep un min si se stinge dupa am psp 2001 soft 5.03 Gen-d2.....Ce trebuie sa fak? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : verde Date : 05-05-2010 18:11 remodeaza-l. hmm.probleme cu pspul...destule dar marunte ,in cel mia rau caz s-au rezolvat cu pandora -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : RazvyLord Date : 05-05-2010 18:49 Cred ca se refera la 5.50Gen-d2, deoarece nu exista 5.03Gen-d, deci in nici un caz 5.03Gen-D2... Sfatul meu : Fa un update la 5.50Gen-D3, si spune aici pe thread daca mai ai probleme. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : iracatalin Date : 10-04-2014 18:43 sal a o problema nu pot sa ies din joc cand dau home trebuie sa blochez tastele dupacare sa le deblochez deabea atunci pot sa selectez yes ca sa pot sa ies din joc si mai am o preoblema cu fifa ( 10 ,13 ) cand dau start mach tot mi se pune pe pauza si la pes cand dau end ( start ) nu merce tot pe butonul de deblocare trebuie sa apas, ce sai fac este problema de soft am versiunea 6.60 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 16:02.