* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Lista companiilor inscrise pentru PlayStation Move Started at 11-03-2010 23:00 by RonanN1 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=21532 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : RonanN1 Date : 11-03-2010 23:00 Title : Lista companiilor inscrise pentru PlayStation Move PlayStation Move, noua jucarie a celor de la Sony, este programata sa apara anul acesta. O lista de 36 de companii (third-party) interesate de colaborari a fost facuta publica astazi pe site-ul celor de la kotaku.com. Lista contine nume mari ca: Activision, Sega, EA, Capcom, Konami, Square Enix si Ubisoft, dar si cateva nume mici precum: Marvelous and the Q twins, Crave, Q-Games si Q Entertainment. Lista completa: 505 Games U.S. Activision Publishing, Inc. AQ INTERACTIVE Inc. ARC SYSTEMS WORK CO.,LTD ATLUS Co., LTD. Bigben Interactive CAPCOM CO., LTD. CCP Crave Entertainment CYBERFRONT Corporation Disney Interactive Studios Electronic Arts Inc. FromSoftware, Inc. Game Republic, Inc. GUST CO., LTD. HUDSON SOFT CO., LTD. IREM SOFTWARE ENGINEERING INC. Koei Co., Ltd. Konami Digital Entertainment Co., Ltd. Majesco Entertainment Marvelous Entertainment Inc. NAMCO BANDAI Games Inc. ONGAKUKAN Co., Ltd. Oxygen Games PAON CORPORATION Q Entertainment Inc. Q-GAMES, LTD. SEGA CORPORATION Sony Online Entertainment Spike Co., Ltd. SQUARE ENIX GROUP TECMO, LTD. THQ Inc. UBISOFT Warner Bros. Interactive Entertainment Zoo Entertainment, Inc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : eXist Date : 12-03-2010 02:16 Wow, frumoasa lista, frumoasa stire :D Nu-mi aduc aminte cand ai postat ultima oara o stire. (si de PS3 related) ... Well, la mai multe :yes: Pentru discutii despre Move aici: Playstation Move - Console Games Forum (http://www.consolegames.ro/forum/f15-sony-playstation-3/21506-playstation-move) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : romey Date : 12-03-2010 10:13 Da interesanta lista ,acum vom vedea si jocurile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : RonanN1 Date : 12-03-2010 10:35 on-rail shooter paradise :-B(cel puțin din partea celor de la Capcom și Konami). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Snoopz Date : 12-03-2010 10:36 RonanN1 (http://www.consolegames.ro/forum/members/ronann1/), te tenteaza? (http://www.consolegames.ro/forum/members/ronann1/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : RonanN1 Date : 12-03-2010 11:10 Nope, sorry :) - am pe ce juca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Nariggar Date : 12-03-2010 19:18 Se pare ca PS3 chiar va deveni un fel de Wii HD, parca vad ca va incepe sa curga cu jocuri casual, nu ca ar fi ceva rau. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Witchalok Date : 12-03-2010 19:26 Ma poate lamuri cineva care are Wii cam cat de mare este un joc (MB)? Daca sunt portate jocurile ma gandesc ca majoritatea vor putea fi downloadate cu usurinta de pe PSN, asa ca sper sa fie undeva pe la 10-20$. Pentru mine ar fi mai tentant decat sa le iau pe disc (ar fi si o irosire a spatiului de stocare cred). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : AndRewqp Date : 12-03-2010 19:29 Ma poate lamuri cineva care are Wii cam cat de mare este un joc (MB)? Daca sunt portate jocurile ma gandesc ca majoritatea vor putea fi downloadate cu usurinta de pe PSN, asa ca sper sa fie undeva pe la 10-20$. Pentru mine ar fi mai tentant decat sa le iau pe disc (ar fi si o irosire a spatiului de stocare cred). cine a zis ca se vor porta jocurile de pe Wii? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : RonanN1 Date : 12-03-2010 19:33 ...nu toate, dar se vor porta (mai ales on-rail shooterele). Poate...cine știe...chiar The House of The Dead 4 (ARCADE) B-) Doar pentru ăla merită să-ți iei un PS3 w/ MOVE. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : erik95 Date : 12-03-2010 19:52 cine a zis ca se vor porta jocurile de pe Wii? Lord of the Rings: Aragorn's Quest si Dead Space: Extraction sunt doar 2 exemple, ma indoiesc ca vor fi si singurele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Witchalok Date : 12-03-2010 19:54 Pai primul joc anuntat am impresia ca era un port de pe Wii. Sport resort sau ceva in genul asta... citisem pe Kotaku. Parca asa citisem pe undeva :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : RonanN1 Date : 12-03-2010 20:03 ...hai totuși să ne limităm la jocuri serioase nu la jocuri care-ți transformă casa într-o sală de sport. Alea nici casual nu-s. Sunt un fel de...dar mai bine mă abțin lol (ahahaha ce era să scriu). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : kkkotto07 Date : 12-03-2010 22:56 Cei de la Activison parca n-ar mai fi vrut sa lucreze cu Sony dar cascavalul asta... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : emptysilence Date : 12-03-2010 23:31 logic daca acest Move e pe piata vor fi scoase si jocuri in genul celor de pe Wii , eu nu inteleg de ce sunteti asa de fustrati pe chestia asta daca nu iti place sa te zbenguiesti prin casa cum fac acum cu WIi iti va baga cineva jocul pe gat ? eu nu cred -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : drik Date : 12-03-2010 23:46 NoMorHerozKThxBye. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : Nariggar Date : 14-03-2010 16:05 Ma poate lamuri cineva care are Wii cam cat de mare este un joc (MB)? Daca sunt portate jocurile ma gandesc ca majoritatea vor putea fi downloadate cu usurinta de pe PSN, asa ca sper sa fie undeva pe la 10-20$. Pentru mine ar fi mai tentant decat sa le iau pe disc (ar fi si o irosire a spatiului de stocare cred). Ai sa rizi dar multe din jocurile de Wii ocupa fix 4GB cit e un DVD. Cele gen PSN/XBL ocupa undeva pina in 300mb. Cum spunea cineva Dead Space si LOTR sint 2 exemple elocvente, ambele confirmate de firmele producatoare. Sint si alti producatori care si-au manifestat interesul pentru PS3 Move, Ubisoft ar vrea sa aduca Red Steel 2 pe PS3 din ce am inteles, mentionez ca e doar in stadiu de propunere, am citit un interviu pe IGN. Ar fi interesant un World of Goo sau Lost Winds de portat pe PS3, ambele fiind jocuri download-abile. PS: stie cineva ceva de zvonul... cum ca Resident Evil 4 va veni pe PS3 in format HD? Ceva de genul Gow Collection. Citisem pe undeva despre Move si era un link catre acest zvon. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : MonkY Date : 14-03-2010 16:33 tiberiu_sim: "multe" din jocurile acelea de Wii de care vorbesti tu de 4GB au de obicei niste fisiere imense filled with zeroes. Stiu ca vazusem un pack pt. USB or something unde cred ca erau 20 jocuri in 1GB or so... Acum, ca ne place sau nu... Wii va avea wiimote + nunchack + wiifit + volane si alte alea, PS3 va avea sixaxis + volan + eye + etc, Xbox 360 va avea gamepad + natal + cam + volan + etc... Toate au DJ Hero, Rock Band & Co... Cum sa zic, industria de gaming o duce bine dupa cum se poate vedea, iar consolele urca si urca si urca... Cred ca avem cu totii de castigat, fiecare fiind liber sa-si aleaga ce il atrage. Mai rau e cu cei care le vor pe toate... dar aceia probabil ar fi nabab kids, sau persoane cu prea mult timp liber si cu prea multe "credite doar cu buletinul" :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Tudoran Date : 14-03-2010 16:40 PS: stie cineva ceva de zvonul... cum ca Resident Evil 4 va veni pe PS3 in format HD? Ceva de genul Gow Collection. Citisem pe undeva despre Move si era un link catre acest zvon. singurele jocuri care am auzit ca vor veni pe ps3 HD ar fi Shadow of the Collosus si ICO . De RE 4 nu am auzit nimic :-?? . Desi ar putea sa il relanseze ca si cum au facut cei de la Nintendo :p . Asa am avea RE4 Move edition :> . si la fel ar putea sa faca si cu Okami . PS Move si cu Okami ar fi o combinatie de vis :X -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : GuCOZA Date : 14-03-2010 18:13 Ma intreb cat o sa coste jucaria asta numita Move in Romania ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : emptysilence Date : 14-03-2010 22:45 camera+move+un joc --100 de dolari in jurul acestei sume -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Nariggar Date : 18-03-2010 21:15 tiberiu_sim: "multe" din jocurile acelea de Wii de care vorbesti tu de 4GB au de obicei niste fisiere imense filled with zeroes. Stiu ca vazusem un pack pt. USB or something unde cred ca erau 20 jocuri in 1GB or so... Ce spui tu e exclusiv pentru HDD sau SD play, ca daca vrei sa le rulezi de pe DVD trebuie sa aiba musai 4gb ca altfel Wii nici nu se uita la ele, cel putin asa stiam eu, asta daca nu cumva au descoperit mai nou o metoda sa evite CRC Check-ul la discuri pe care Wii-ul il face. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 18:38.