* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Concurs "Header CG 2010" Started at 25-08-2010 21:24 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=29028 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 25-08-2010 21:24 Title : Concurs "Header CG 2010" Well, am avut deja de 2 ori un astfel de concurs... dar unul in plus nu strica, nu ? Cu cat dam mai multe premii, cu atat ne simtim mai bine. Mai ales ca in ultima vreme au parte de premii doar cei care vin la intalnirile CG. So, o noua sansa... Acum avem nevoie de un nou header, care sa aiba marimea de 1200px pe 60px (sau 1200px pe 80px). Nu mai mare, nu mai mic. Va trebui sa fie in format .png (cu transparenta) si sa se integreze perfect cu restul forumului (cu alte cuvinte, rosu, albastru, negru, alb, gri). Cum intre timp am devenit si noi mai profi, nu se vor lua in calcul decat lucrarile care: - respecta marimea (1200 x 60 / 1200 x 80) - au atasate si sursele (.psd or else) - au atasat si un preview cu pagina (ca sa poata vedea oricine cum ar arata pe pagina actuala) Concursul va fi de tip "fulger" asa ca va trebui sa va puneti imaginatia si experienta la contributie. Mai exact, concursul tine pana pe data de 3 Septembrie, ora 16:00. In aceeasi seara juriul (echipa CG) va si anunta castigatorul. Iar pe 4 Septembrie, la intalnire, vom si inmana premiul. Daca e un user mai sfios si nu doreste sa vina la intalnire (sau nu poate), nicio problema... va fi trimis prin curier. Aveti mai jos sample-ul pe care TREBUIE sa atasati headerul vostru. Va puteti inspira din celelalte concursuri (http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/20968-concurs-un-nou-inceput/ si http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/790-concurs-un-nou-look-pentru-consolegames-ro/) iar ceva resurse aveti aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/21040-resurse-cg/. Daca mai doriti ceva in mod special, nu ezitati sa cereti ! Premiul va fi un joc original (la alegere, din tolba cu minuni a CG-ului) si o surpriza. Supriza, mai tarziu :) Bafta si nu uitati, trebuie sa arate al naibii de bine. After all, la headerul acela o sa va uitati voi si mii de alti useri mult timp de-acum inainte ! P.S. Daca sursele depasesc marimea acceptata de forum, urcati fisierele pe un server de file sharing or something. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : MonkY Date : 28-08-2010 14:51 Nu vrea nimeni premii ? Well... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : PwJBoy Date : 28-08-2010 17:54 Nu stiu cum de am ratat topicul.Odata cu el si intalnirea din pacate.M-am trezit cu o zi prea tarziu. Am facut si eu un logo.Timp de lucru circa 35 de minute.Ti-am dat parola arhivei pe PM. Download Proiect Logo.zip - FisierulMeu.ro (http://fisierulmeu.ro/514LXN5OQONK/Proiect-Logo-zip.html) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Walkman Date : 28-08-2010 19:57 Am mai incercat si eu ceva..:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : eXist Date : 29-08-2010 00:33 Va trebui sa fie in format .png (cu transparenta) si sa se integreze perfect cu restul forumului (cu alte cuvinte, rosu, albastru, negru, alb, gri). Cred ca ati ratat partea asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Walkman Date : 29-08-2010 01:02 Dar au transparenta ma. Am dat un punct cu guma de 1 px. Uita-te pe PSD daca nu ma crezi:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : PwJBoy Date : 29-08-2010 02:28 Better? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : eXist Date : 29-08-2010 04:44 ............ Turcoaz are mult mai multa legatura cu, culoarea fontului de pe site in momentul de fata. , Eu unul as folosi turcoaz, nu acel albastru. Daca se va rezolva problema cu "60px" inaltimea, ... adica sa fie dubla "120px", cred ca se vor face niste lucruri mult mai tari. Momentan exista o limitare fenomenala pe acea inaltime. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Walkman Date : 29-08-2010 11:34 ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Tudoran Date : 29-08-2010 22:57 Asa? looks like we have a winner ;) %% -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : Daniel Date : 29-08-2010 22:58 Monky, unde's cartonasele? :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : PwJBoy Date : 29-08-2010 23:45 looks like we have a winner ;) %% Cui i-ai dat quote? lol Te pot ajuta eu insa daca-ti dau resize trebuie sa umplii spatiul liber care o sa fie foarte mare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Tudoran Date : 29-08-2010 23:48 Cui i-ai dat quote? lol. se pare ca s-a rusinat ciprianoss si si-a sters postul . Era interesant desenul acela intins . Zici ca aveam o hitamai plasma in loc de header :)) . A fost amuzant oricum -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Graft Date : 30-08-2010 00:34 Lazy ass, am încropit ceva dintr-o propunere precedentă, însă sper să-mi spăl păcatul cu cel puțin o altă variantă până pe 3 :D Sursa aici (http://cl.ly/4fbb69bc78401e7afffe). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Honord Date : 30-08-2010 00:35 Superb =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Dudel Date : 30-08-2010 00:39 GG Graft. Fara suparare da' fontu actual ii urat :p. Maneta o inceput sa-mi placa da fontu' ~:>" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : AndRewqp Date : 30-08-2010 00:39 Lazy ass, am încropit ceva dintr-o propunere precedentă, însă sper să-mi spăl păcatul cu cel puțin o altă variantă până pe 3 :D Sursa aici (http://cl.ly/4fbb69bc78401e7afffe). arata foarte bine, doar ca.. inimoare :|. in rest e superb, felicitari:D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Daniel Date : 30-08-2010 00:41 Cele 3 iconite (gamepad'ul, inimioara...) ar putea fi inlocuite cu altceva. In rest e superb :) LE: Ar putea fi inlocuite cu ideea lui Walkman (News, Reviews, Previews, Videos) :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : eXist Date : 30-08-2010 00:48 Deci se poat folosi "drept logo" si altceva in afara de logoul "oficial" CG? ... Din cate am inteles trebuie sa ne folosim doar de ce este aici : (http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/21040-resurse-cg/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Graft Date : 30-08-2010 01:12 arata foarte bine, doar ca.. inimoare :| Inimioara are un rol important, de aia am și poziționat-o la mijloc, între controller și bula de dialog, pentru că în principiu cam asta facem aici, iubim jocurile și ne place să vorbim despre ele, nu? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : MonkY Date : 30-08-2010 01:29 Deci se poat folosi "drept logo" si altceva in afara de logoul "oficial" CG? ... Din cate am inteles trebuie sa ne folosim doar de ce este aici : (http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/21040-resurse-cg/) Ai inteles gresit. Se poate folosi orice (mai putin aveti grija la logurile licentiate, sau imagini din diverse produse comerciale)... Important e sa se potriveasca, sa pice ok pe culori, etc... exact cum am spus in primul post. Bafta baieti ! Hai ca e suficient timp... mai aveti 4 zile :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : eXist Date : 30-08-2010 03:33 ok.... am mai facut ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Daniel Date : 30-08-2010 03:34 Mie imi place cum arata in a2a poza. Frumos :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Alex Date : 30-08-2010 12:10 Sper sa va placa! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Ovidiu Date : 30-08-2010 12:15 Sincer ... unde nu te pricepi , nu te bagi ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : MonkY Date : 30-08-2010 12:21 Sincer ... unde nu te pricepi , nu te bagi ... Lasa-l man, macar omul a incercat... Altii care se pricep, nici macar nu incearca... din pacate :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Alex Date : 30-08-2010 12:23 Am facut imaginea in PAINT. :)) Tocmai mi-am reinstalat windows-ul si nu mai am Photoshop. Am incercat totusi cu ce am avut la indemana:) Sper ca nu am suparat pe nimeni.;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : eXist Date : 30-08-2010 13:07 A aparut o poza noua in header (cu produse comerciale) ... care are alte dimensiuni, sa inteleg ca se pot face design-uri si pe 1600x110 ? ... PS: motoul "By gamers - for gamers !" cred ca apartine de Razer (http://www.razerzone.com/). Doar ca este scris invers, "For Gamers. By Gamers." ...same -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : GS0Ls Date : 30-08-2010 13:16 tin .psd-uri de mi-am umplut hdd-urile cu ele... Insa va trebui sa facem un header mai mic pe inaltime... ocupa prea mult din pagina. Din pacate :( Asta a zis in SpamBox. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : rodarkone Date : 30-08-2010 13:17 A aparut o poza noua in header (cu produse comerciale) ... care are alte dimensiuni, sa inteleg ca se pot face design-uri si pe 1600x110 ? ... Conditiile sunt destul de clare - nu va luati dupa bannerul actual. PS: if you google it -> "for gamers by gamers" vei gasi foarte multe referinte la aceasta sintagma. (la fel si pentru "by gamers for gamers") -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Graft Date : 30-08-2010 13:44 ok.... am mai facut ceva. Dude, no offence, dar seamănă destul de mult cu ce am făcut eu aici (http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/20968-concurs-un-nou-inceput/index3.html#post305013), până și unghiul de înclinare a dungilor este același [-( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : nameless_fear Date : 30-08-2010 14:55 +1 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : MonkY Date : 30-08-2010 15:03 Pentru ca au fost atat de multe cereri referitoare la marime si la dificultatea de a lucra in doar 60px inaltime... o sa facem totusi o exceptie... si puteti pune si bannere de 1200px x 80px. Se accepta in continuare si 1200px x 60px ca si pana acum. May the best design win ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : eXist Date : 30-08-2010 15:14 Dude, no offence, dar seamănă destul de mult cu ce am făcut eu aici (http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/20968-concurs-un-nou-inceput/index3.html#post305013), până și unghiul de înclinare a dungilor este același [-( lol ... n-are nici o treaba, dar daca tu zici ca "liniile alea" verticale seamana cu ce ai tu acolo ... le dau mirror si am rezolvat "problema" ... Totusi eu nu vad legatura. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : MonkY Date : 30-08-2010 15:48 M-am folosit si eu de liniile lui Graft. A se vedea noul header temporar :)) Thx Graft ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Graft Date : 30-08-2010 16:54 Graft mulțumește la rândul său userilor care oferă credit ;) %% Apropo, cei 20 de pixeli în plus sunt bineveniți, poate își fac curaj mai mulți useri și instalează Adobe Photoshop http://img821.imageshack.us/img821/2981/photoshopfavbymetaa.gif (http://img821.imageshack.us/i/photoshopfavbymetaa.gif/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : MonkY Date : 31-08-2010 23:57 Hai cu Photoshoapele alea... ca acum se face 3.09... Nu pot sa cred ca nu aveti idei pt. noul header. Nu vreau sa cred asta :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : AndRewqp Date : 01-09-2010 00:01 @MonkY sa stii ca headerul temporar arata foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" :P. simplu si de efect (imo) :D. incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : Honord Date : 01-09-2010 00:03 @MonkY sa stii ca headerul temporar arat foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" :P. simplu si de efect (imo) :D. incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine:D Exact despre asta vroiam sa zic si eu :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : MonkY Date : 01-09-2010 00:27 @MonkY sa stii ca headerul temporar arat foarte bine, mai putin partea cu "under reconstruction" :P. simplu si de efect (imo) :D. incearca sa pui "consolgames.ro" in stanga, cred ca ar arata mai bine:D Asa cum e acum noul header temporar ? (damn, cred ca o sa ajung sa pun "un header pe zi" :evil: ) Anyway, sunt sigur ca maestrii in ale designului vor veni cu ceva... wow ! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Bugghy Date : 01-09-2010 00:43 Exact, cel care e acum temporar. Si mie mi se pare perfect.. Cu mici ajustari chiar merge ca header definitiv :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Graft Date : 01-09-2010 00:54 Eh, idei bune la foc automat nu prea se poate, trebuie lăsate să dospească. Se pun pixelii în tigaie la foc mic, se adaugă câteva legături de layere, două linguri de filtre și efecte de transparență după gust. Tot procesul durează cam două-trei clocote, dar e gata la timp și arată ... gustos, așa că răbdare http://img191.imageshack.us/img191/6343/makingpancaekbycarmelat.gif (http://img191.imageshack.us/i/makingpancaekbycarmelat.gif/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : unlike Date : 02-09-2010 00:44 :) O sa ma gandesc si pt partea din dreapta, revin cu un edit . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Uziwood Date : 02-09-2010 00:47 Foarte frumos, dar schimba cumva .ro-ul ala, e ca nuca in perete. Ai votul meu daca e sa fie publica votarea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : eXist Date : 02-09-2010 00:57 Eu cred ca e ok ... Reprezinta "Romania". :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : MonkY Date : 02-09-2010 17:56 :) O sa ma gandesc si pt partea din dreapta, revin cu un edit . De data asta nu uita si .psd-ul, altfel nu se ia in considerare pt. concurs. Bafta cu editul ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : unlike Date : 02-09-2010 19:00 Ok, am facut ro-ul mai mic, si am mai adaugat cate ceva sa nu fie asa gol in partea dreapta . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Graft Date : 02-09-2010 19:07 Hah, ce tare, aceeași idee o aveam și eu, de fapt e în curs de finalizare (mă refer la simbolurile de pe butoanele de controller). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : eXist Date : 03-09-2010 00:28 Da, defapt te-a copiat :D cu gandul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : Graft Date : 03-09-2010 01:54 De fapt am exploatat amândoi aceeași idee, dar el s-a mișcat mai rapid ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : MonkY Date : 03-09-2010 11:36 Mai sunt vreo 4 ore pana la inchiderea concursului... Hurry up :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : Graft Date : 03-09-2010 14:48 Iată și a doua variantă, îmi pare rău că nu am apucat să lucrez și la a treia idee pe care o aveam. Oh well, poate data viitoare. Sursa psd aici (http://cl.ly/796d2388c419cf2f4c7b). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : Daniel Date : 03-09-2010 15:15 Now this is freaking awesome! Well done Graft =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : Honord Date : 03-09-2010 15:23 Iată și a doua variantă, îmi pare rău că nu am apucat să lucrez și la a treia idee pe care o aveam. Oh well, poate data viitoare. Sursa psd aici (http://cl.ly/796d2388c419cf2f4c7b). Epic thing right there!!!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : AndRewqp Date : 03-09-2010 15:34 Iată și a doua variantă, îmi pare rău că nu am apucat să lucrez și la a treia idee pe care o aveam. Oh well, poate data viitoare. Sursa psd aici (http://cl.ly/796d2388c419cf2f4c7b). @graft pot sa vin si eu cu o sugestie :-B, nu poti sa-l faci putin mai dark? cred ca s-ar potrivi mult mai bine cu site-ul. e prea bright si iti sare in ochi si uneori chiar te deranjeaza, totul in jur e negru si gri, iar header-ul e... luminos sa-i zicem (actualul header, chiar daca e unul temoprar, se integreaza perfect). sa nu crezi ca nu-ti apreciez munca, chiar ai facut o treaba foarte buna si felicitari pentru asta =D>, dar parca l-as prefera mai mult pe cel facut de @unlike, my honest opinion. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : MisterJuice Date : 03-09-2010 15:44 ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : Enthroll Date : 03-09-2010 15:49 here goes nothing... am vazut cateva design-uri impressive pe thread =D> (controller-ul cu CG e preferatul meu) ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : Graft Date : 03-09-2010 15:58 @AndRewqp: între layerele din fișierul psd se află și unul de brightness, se poate diminua efectul de luminozitate sau chiar elimina. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : roby_selesan Date : 03-09-2010 16:05 sa terminat...e 16.00 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Daniel Date : 03-09-2010 16:08 lolBuna asta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : AndRewqp Date : 03-09-2010 16:12 @AndRewqp: între layerele din fișierul psd se află și unul de brightness, se poate diminua efectul de luminozitate sau chiar elimina. @Graft sper sa nu te superi, dar am umblat putin in PSD pus de tine... parca, parca se vede mai bine, ce zici?:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : Graft Date : 03-09-2010 16:17 Daaa, e mai bine. NOT! Nu mă supăr, am zis că se pot aduce modificări - dar mă refeream la Monky sau juriu, dacă ei decid că-i prea luminos se poate umbla în sursă (pot face chiar eu modificările după indicații), evident în cazul în care varianta respectivă este votată ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : AndRewqp Date : 03-09-2010 16:22 Daaa, e mai bine. NOT! Nu mă supăr, am zis că se pot aduce modificări - dar mă refeream la Monky sau juriu, dacă ei decid că-i prea luminos se poate umbla în sursă (pot face chiar eu modificările după indicații), evident în cazul în care varianta respectivă este votată ;) sure, dar nu cred ca era cazul sa-mi raspunzi ironic. am venit cu o propunere si puteai frumos sa o refuzi, in fine.. bafta in concurs. my two cents... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Graft Date : 03-09-2010 16:33 N-am făcut-o cu răutate, era în spirit de glumă. Hugs & kisses :X :X -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : PwJBoy Date : 03-09-2010 16:35 Felicitari tuturor.Sunt superbe toate creatiile.Se pare ca exista talent si pe ConsoleGames. @Graft Sunt de acrod cu AndRewqp Parca se vede mai bine cu brightness-ul scazut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : Daniel Date : 03-09-2010 16:40 Nu stiu daca arata mai bine, insa se potriveste foarte bine cu background'ul site'ului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : AndRewqp Date : 03-09-2010 16:42 N-am făcut-o cu răutate, era în spirit de glumă. Hugs & kisses :X :X Back to you xoxo ;;) PS: gata am terminat cu offtopicul :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : MonkY Date : 03-09-2010 17:59 Juriul s-a retras pentru deliberare... intre timp, ma duc sa fac poze la joace... Revin cum am toate voturile. Good job everyone (chiar daca a fost cam din scurt concursul) ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Walkman Date : 03-09-2010 18:15 (pot face chiar eu modificările după indicații), evident în cazul în care varianta respectivă este votată ;) Altfel nu merita efortul, nu?:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : BoDoPSX Date : 03-09-2010 18:16 good job everyone! dpmdv toti sunteti castigatori :D KEEP UP THE GOOD WORK GUYS -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : MonkY Date : 03-09-2010 18:54 Momentan sunt 2 care se lupta pt. locul I... head 2 head... asteptam votul decisiv :) ---------- Post added 03-09-2010 at 08:14 PM ---------- Gata... juriul a deliberat. La diferenta de un vot... castigator Graft ! Felicitari ! Bravos si celorlalti... si scuze ca v-am pus sa lucrati in asa scurt timp. Graft, go here for the prize: http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/29451-concurs-fifa-si-header-cg-2010-premii/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : ReNeGaDe124 Date : 03-09-2010 20:27 Felicitari Graft! =D> Dar cu care versiune a castigat? Prima (http://www.consolegames.ro/forum/418246-post14.html) sau a doua (http://www.consolegames.ro/forum/421657-post52.html)? De asemenea, cand o sa fie pus headerul pe site? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : Mask Date : 03-09-2010 20:30 Felicitari Graft! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : MonkY Date : 03-09-2010 20:33 Felicitari Graft! =D> Dar cu care versiune a castigat? Prima (http://www.consolegames.ro/forum/418246-post14.html) sau a doua (http://www.consolegames.ro/forum/421657-post52.html)? De asemenea, cand o sa fie pus headerul pe site? :D Cu a doua. Dar o sa-l rugam sa mai faca mici modificari... daca nu ne descurcam noi cu .psd-ul :) Pe site, cand e gata... il punem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : Graft Date : 03-09-2010 20:39 Wohooo, thanks guys >:D< Aștept un PM cu modificările, le fac la minut ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : PwJBoy Date : 03-09-2010 21:09 Felicitari Graft. Ai meritat.Superbe creatiile!:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : unlike Date : 03-09-2010 21:35 Felicitari . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : Honord Date : 03-09-2010 21:48 Felicitari Graft si toti ceilalti! =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : Enthroll Date : 04-09-2010 00:31 Congrats Graft! =D> beautiful work ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : Graft Date : 04-09-2010 03:42 Thanks dudes. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : MonkY Date : 24-06-2011 04:04 Am facut un mic test cu headerul lui Graft (un pic modificat)... si cum ziceam, nu prea se pupa culorile cu noul "Login" din dreapta... Am scos rosul acela aprins... mutat un pic controllerele... Still not ok. Needs more work (in primul rand pare out of place - ca marime, in al doilea rand e mai inalt - 80px vs 60px). Anyway, le pun mai jos pentru comparatie... :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 11:20.