* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : CoD: Black Ops se vinde foarte bine Started at 11-11-2010 12:21 by erik95 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=32601 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : erik95 Date : 11-11-2010 12:21 Title : CoD: Black Ops se vinde foarte bine Nu cred ca va fi cineva surprins cand va afla ca Black Ops se vinde foarte bine. Numarul de pre-order-uri a atins impresionanta cifra de 4.5 milioane, dar vanzarile jocului depasesc aceasta valoare. Conform unor estimari ale site-ului VGChartz, CoD: Black Ops s-a vandut in prima zi in 7 milioane de exemplare. Daca estimarile sunt adevarate, Black Ops si-a depasit predecesorul, Modern Warfare 2, cu 10%, devenind cea mai mare lansare din istorie. Cifrele sunt confirmate si de numarul jucatorilor de pe Xbox Live si PSN, peste 4 milioane de jucatori intrand pe Xbox Live, in timp ce pe PSN s-a inregistrat un numar asemanator. Momentan vanzarile par a fi distribuite astfel: 3.6 milioane in USA, 1.4 milioane in UK, peste un milion in Europa continentala si 350K in Canada. Cele mai multe jocuri au fost vandute pentru Xbox 360 (59%), 36% pentru PS3 si restul pentru PC, Wii si DS. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : zempty Date : 11-11-2010 12:56 Din cate stiu intotdeauna s-au vandut mai bine pe 360 COD-urile :) dar se apropie din ce in ce mai mult PS3 la vanzari :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : AndRewqp Date : 11-11-2010 19:21 Din cate stiu intotdeauna s-au vandut mai bine pe 360 COD-urile :) dar se apropie din ce in ce mai mult PS3 la vanzari :D e si normal avand in vedere cat de popular e COD-ul in USA :) si stim cu totii ca X360 domina piata de gaming din state :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : hayabusa Date : 11-11-2010 21:07 imi amintesc de un documentar pe discovery era legat de industria jocurilor video se vorbea de implicatiile guvernului in creeare de shootere de astea si de impactul lor asupra tanarului american faza cu teroristi arabi,rusi ,koreeni se inrolau pe capete astia dupaia ma mira faptul ca prinde asa bine la europeni -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : george1976 Date : 13-11-2010 23:12 Mie mi se pare un joc mai slab si mai prost optimizat decat MW2. Daca o sa ne multumim cu atat producatorii nu o sa fie stresati sa scoata ceva mai bun. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Wargasm Date : 14-11-2010 09:52 Optimizat in ce sens? Te referi la PC? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : george1976 Date : 14-11-2010 19:46 La scaderi de frameuri ma refeream, cu MW2 nu am avut problemele astea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Wargasm Date : 15-11-2010 12:04 PS3 sau 360? Daca e pe ps3, e normal, din moment ce pt. sony e de ajuns un fps de 20. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 12:45.