* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Dupa ce joc video ai dori sa se faca un film? Started at 23-12-2011 01:47 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=54673 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 23-12-2011 01:47 Title : Dupa ce joc video ai dori sa se faca un film? Desi stim foarte bine ca majoritatea filmelor inspirate din jocuri au fost un dezastru... nu putem sa nu ne intrebam ce personaj din joc am dori sa prinda viata pe marele ecrane. Prin urmare, un nou poll: Dupa ce joc video ati dori sa se faca un film? Jocurile nominalizate sunt urmatoarele: The Elders Scrolls The Legend of Zelda Portal Uncharted Gears of War Deus Ex: Human Revolution Resistance Killzone Halo Battlefield RAGE Assassin's Creed Dead Space Mass Effect God of War -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Webpredator Date : 23-12-2011 02:20 Am votat Uncharted - desi Deus Ex ar oferi un film SF de exceptie :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Tudoran Date : 23-12-2011 02:20 am zis sa votez doar la jocurile care le-am jucat, stiu povestea si/sau vreau neaparat sa se faca. Deci am ales God of War, Zelda, Portal (acel fan video vazut acu o luna ar fi criminal de ar avea mai mult de 10 minute) si Uncharted (fiecare joc din serie mi s-a parut ceva mai mult decat un simplu joc). Nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjeaza sa vad si alte filme gaming related (Dead Space cred ca ar fi si un bun horror movie) dar acestea 4 ar fi pentru mine niste must-have-uri/must-make-uri/must-whatever-uri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : x2z Date : 23-12-2011 10:04 Fara indoiala Uncharted. M-am atasat in mod deosebit de personaje, astfel ca la sfarsitul lui U3 am senzatia ca o sa incerc un sentiment de uriasa tristete. (asta daca va fi intr-adevar vorba de finalul seriei) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : kobayashi Date : 23-12-2011 10:29 Am votat Mass Effect,Halo si Deus Ex,I'm a sucker for SF-uri;)). Uncharted e deja mai bun ca un film si ma indoiesc ca cei de la Hollywood ar reusi sa faca o treaba mai buna ca ND:p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : kkkotto07 Date : 23-12-2011 11:03 După Assassin'S Creed s-a făcut. Votez pt Uncharted şi aş mai vrea şi după Heavenly Sword chiar dacă nu e trecut. Sent from my GT-S5670 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : paunstefan Date : 23-12-2011 11:14 Am votat Uncharted care e jocul cel mai apropiat de feeling-ul unui film, Killzone si God of War. Dar mi-as dori de-asemenea sa vad un film dupa Metal Gear Solid care deja e aproape film. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Mask Date : 23-12-2011 11:39 Am votat Mass Effect, Deus Ex si Portal. :) SF ftw!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : FishyBon3 Date : 23-12-2011 11:46 Subscriu ce a zis paunstefan in legatura cu uncharted,in rest,am mai votat assassin's creed:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : styng Date : 23-12-2011 13:14 Am votat Mass Effect, Uncharted si Dead Space. Dupa ele chiar mi-as dori un lungmetraj -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : Ares Date : 23-12-2011 14:02 indiscutabil Uncharted , sper sa nu supar pe nimeni , dar Unch , este unul din cele mai bune jocuri ever :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Venom911 Date : 23-12-2011 14:06 Normal ca Uncharted:evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Rasko Date : 24-12-2011 12:40 un Mass Effect regizat de Riddley Scott cu Edward Norton in rolul lui Shepard. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : RaverX Date : 24-12-2011 13:39 1. Uncharted - ma si mir cum de nu s-a facut inca un film, cred ca ar fi super fain. Ar fi bestial Harrison Ford in rolul lui Sullivan :) 2. Resistance - cu un scenariu bun si un regizor ok ar iesi un film excelent, chiar n-ar trebui super actori. 3. Portal - cred ca ar fi foarte interesant un astfel de film. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : djleo666 Date : 24-12-2011 14:09 Dintre toate jocurile alese recunosc ca mi-ar place la nebunie sa vad filmul Mass Effect si Uncharted. Dar as dori sa vad si un film Prince of Persia mai apropiat de joc ( ultimul facut de Disney e... asa si asa)./ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : asterix Date : 24-12-2011 14:27 Mass Effect as zice... dar visul meu de-o viata chiar daca nu e in poll si nu are leg cu consolele tot WoW ramne :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : spielhosen Date : 25-12-2011 07:52 După ce am văzut cāt de bine se pot comporta lanţurile īntr-un film (Immortals) chiar īmi doresc un God of War live action, pentru că tehnologia ar permite ceva mişto. Deus Ex ar fi o altă idee bună deşi ideea de bază e şi īn Repo Men. Cāt despre uncharted, mă-ndoiesc că se va face film, ar ieşi prea Indiana Jones fără pălărie. Zic şi eu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : iPaul Date : 26-12-2011 09:02 Dead Space :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : iry Date : 26-12-2011 11:54 1. Uncharted - ma si mir cum de nu s-a facut inca un film, cred ca ar fi super fain. Ar fi bestial Harrison Ford in rolul lui Sullivan :) Subscriu :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Honord Date : 26-12-2011 13:51 Dead Space, God of War si Uncharted ( chiar daca nu l-am jucat, am tot vazut filmulete si este perfect pentru un film ). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : tudyniuz Date : 26-12-2011 18:24 Cred ca ar iesi cel mai bine un joc bazat pe universul Fallout, desi din lista Uncharted ar fi ok. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Zombozo Date : 26-12-2011 20:26 Un joc făcut după povestea din The Longest Journey... Şi din listă cred că universul Mass Effect. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : siNcE Date : 26-12-2011 22:59 Supaplex :banana: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Mask Date : 26-12-2011 23:05 Cred ca ar iesi cel mai bine un #film bazat pe universul Fallout, desi din lista Uncharted ar fi ok. :D Am si uitat de Fallout. S-ar face un serial foarte bun in universul Fallout. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Csander Date : 26-12-2011 23:11 As vrea sa vad o adaptare dupa Vanquish, inFamous sau Dragon Age! Din lista prezentata aleg (Deus Ex si Uncharted). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : divayo Date : 27-12-2011 04:50 Uncharted :rulez: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : crossbreed Date : 30-12-2011 21:29 Am votat ce mi-a placut prin care si uncharted si mass effect problema e ca o sa si apara astea 2 file si mai mult ca sigur o sa le faca praf cum au stricat si toata povestea la prince of persia -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : axton Date : 30-12-2011 21:35 Mass Effect si Deus Ex ar fi :o -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : SkyBorg Date : 05-01-2012 21:56 Am votat Assassin's creed si God of war. Cred ca ar fi perfecta povestea din Assassin's creed cu Nicolas Cage in rolul lui Ezio :evil: Cred ca in lista s-ar fi potrivit si Mortal Kombat chiar daca deja s-a facut un serial.Daca jucam Uncharted cred ca l-as fi votat si pe el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : Boghy02 Date : 17-01-2012 00:07 Uncharted si Mass Effect din cate am inteles va iesi in cativa ani... Deus ex ar fi un film superb:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : RonanN1 Date : 17-01-2012 01:33 Dead Space! B-) ...ei o votat Uncharted. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Madk91 Date : 17-01-2012 03:13 As vrea sa fie unul facut dupa oricare din lista , numai sa fie la acelasi nivel ca jocul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : lupumariuseugen Date : 06-03-2012 22:12 Ceva gen Dead space ..sa nu mai dorm o noapte -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 11:49.