* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Care versiuni sunt modabile? Started at 12-04-2009 20:44 by Szergiu Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=7253 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Szergiu Date : 12-04-2009 20:44 Title : Care versiuni sunt modabile? vreau sa imi iau un psp din italia si vreau sa il modez dar nu stiu care se pot ca am auzit ca unele nu se pot multumesc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Mika Date : 13-04-2009 13:14 Pai din cate stiu eu majoritatea sunt modabile. Doar ultimele FW-uri nu au fost sparte inca, dar vor fi in curand. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : trickz Date : 13-04-2009 13:30 Depinde si de placa de baza. Ce poti lua cu siguranta este PSP 100x (PSP FAT). Nu se mai fabrica/ gaseste in comert deci doar SH. Orice model este modabil. A fost inlocuit de PSP 200x. La PSP 200x (PSP SLIM) au fost modabile cu Pandora pana au scos o revizie a placii de baza. Momentan doar acelea se gasesc pe piata (acelea= cele nemodabile). A fost inlocuit de PSP 300x. PSP 300x este nemodabil indiferent de model, nemodabil. (x reprezinta regiunea: 4-europa, etc) Pe langa incompatibilitatea hardware intre modare si PSP mai exista si una software. De la un anumit firmware incoace, nu mai pot fi modate (cel putin in momentul actual nu pot fi). Nu stiu exact care este acel firmware. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : xLx Date : 13-04-2009 13:46 PSP 1000 a.k.a Modabil PSP 2000 - unele dintre ele se pot moda iar altele care au nu stiu ce chip nu se pot moda PSP 3000 - inca nu se poate moda (si sper sa nu se poata moda muahahaha) ANTI PIRATERIE ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Bitza Date : 13-04-2009 13:47 Ca un PSP sa se poate moda,varianta cea mai simpla descoperita de mine a fost cu litera de pe cutie.Respectiv C -ul de pe imaginea de jos. Daca litera este mai mare sau egala cu G,nu merge modat.Daca este sub G,respectiv A B C D E F merge modat,pentru ca este unul din PSP-urile cu placa veche care permit boot-area bateriei Pandora. Spor la cautat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Szergiu Date : 13-04-2009 14:21 Pai din cate stiu eu majoritatea sunt modabile. Doar ultimele FW-uri nu au fost sparte inca, dar vor fi in curand. sigur vor fi ca nu vreau sa imi iau o "teapa" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : steauacroitoru Date : 13-04-2009 17:09 nu iti iei nici o teapa,sony cand a fabricat aceste console nu a scris nicaieri ca cuvantul ,,tzeapa`` ar fi echivalent cu nemodarea acestora ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : huber Date : 13-04-2009 18:36 sigur vor fi ca nu vreau sa imi iau o "teapa" pentru tine cuvantul teapa inseamna ca o consola sa nu se poate moda ? prietene eu a-si spune ca daca nu iti merge consola e o teapa nu ca nu se poate moda. cat despre modele, ti-au spus baieti mai sus , as mai adauga ca la 3000 are mai multe functi pt internet si se vede mai frumos ( adica are mai multe culori) . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Szergiu Date : 13-04-2009 22:45 pentru tine cuvantul teapa inseamna ca o consola sa nu se poate moda ? prietene eu a-si spune ca daca nu iti merge consola e o teapa nu ca nu se poate moda. cat despre modele, ti-au spus baieti mai sus , as mai adauga ca la 3000 are mai multe functi pt internet si se vede mai frumos ( adica are mai multe culori) . am vrut sa zic ca nu imi arde sa dau 100 si ceva de roni pe un joc sunt genu de om care se plictiseste repede eu as vrea sa o iau in special pentru filme,dar si pentru jocuri pentru o excursie sa am ce face pe drum............. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : trickz Date : 13-04-2009 22:47 Un joc de Xbox/PS3 este 100 ron. Un joc de PSP este sub 50ron... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : huber Date : 13-04-2009 22:48 Pai filmele poti sa le vezi chiar daca ai psp-ul nemodat , iar jocurile se gasesc si la 50 ron bucata sa zic ca sau vandut pe forum cu 10 ron bucata. bafta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : zgub Date : 20-06-2009 21:58 Title : meah aici ai un tabel cu toate psp-urile de la fat1xxx la slim 3xxx: How to: Determine whether or not your PSP is hackable - Sony PSP Mod & PSP Hacks Forums (http://www.pspmod.com/forums/psp-misc-guides/46245-how-determine-whether-not-your-psp-hackable.html) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : bobollyno Date : 27-06-2009 18:08 Ca un PSP sa se poate moda,varianta cea mai simpla descoperita de mine a fost cu litera de pe cutie.Respectiv C -ul de pe imaginea de jos. Daca litera este mai mare sau egala cu G,nu merge modat.Daca este sub G,respectiv A B C D E F merge modat,pentru ca este unul din PSP-urile cu placa veche care permit boot-area bateriei Pandora. Spor la cautat. Daca imi permiti sa te contrazic ... o sa o fac :) uite aici o poza cu litera "A" ... dar totusi NU se modeaza :) Va rog daca nu e ceva sigur nu dezinformati , nu ca le stiu eu pe toate .... si eu invat de la alti ... si unde nu stiu intreb .... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : SYZYGY Date : 28-06-2009 14:05 Asta vroiam sa zic si eu, am un 3004 si are litera A...da ma cam indoiesc ca poate fi modat :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : bobollyno Date : 28-06-2009 22:08 Asta vroiam sa zic si eu, am un 3004 si are litera A...da ma cam indoiesc ca poate fi modat :)) depinde de ce versiune de firmware ai... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : username10000 Date : 29-06-2009 15:59 daca are sub 5.50 firmware se pote modda adik sa aiba cel mult 5.03 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 00:07.