* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Fire Emblem: Awakening Started at 28-06-2013 21:16 by sol1d Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=74615 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : sol1d Date : 28-06-2013 21:16 Title : Fire Emblem: Awakening Salut! Nu am gasit nici un thread ceva cu acest joc asa ca il deschid :P Am cumparat astazi jocul si am o intrebare. Stiu ca face parte dintr-o serie foarte lunga (spre suprinderea mea, n-am aflat acest lucru decat dupa ce am citit review-ul la ultimul joc din serie) si ma intrebam daca trebuie sa joc vreun joc ceva din serie inainte de a ma apuca de acest titlu (ca nu vreau sa pierd nimic din poveste). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Venom Date : 28-06-2013 21:46 Wow! Cred ca sunt mai mult de 10 jocuri de fire emblem aparute, majoritatea in japoneza. Tin minte ca am jucat pe gba unul din ele, personal nu m-a impresionat, e mult de atunci. Tin minte ca era un TBS destul de placut si tactic, dar din poveste crede-ma ca n-am retinut nimic. Ai incercat "Shining Force"? E mai tare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : sol1d Date : 29-06-2013 12:10 dap, dar desi am avut si nes si n64 nintendo ramane un mister pentru mine, nestiind multe din titlurile ,,cult" din seria sa (din seria TBS nestiind decat de seria Chrono Trigger, si asta doar asa vag cum arata personajele/nimic din poveste etc.) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : boborpacku Date : 05-07-2013 06:49 Am jucat Fire Emblem: Radiant Down pe Wii și povestea nu are nici o legătură cu Awakening. Oricum Awakening e cel mai tare, îl am și eu de vreo 10 zile și deși nu pre am timp, tot îmi găsesc câteva zeci de minute să mai ard o bătălie. Sistemul de save-uri e foarte bine gândit pentru un joc de consolă, practic poți să întrerupi oricând, e bine potrivit pentru reprize scurte și dese de gaming! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : sol1d Date : 05-07-2013 18:38 Peste tot unde am citit am gasit ca modul cel mai potrivit de a juca e pe modul Hard Classic (unitatile odata ce sunt invinse in lupta sunt pierdute pt. totdeauna). Si Hard..ca pe Normal dupa mijlocul jocului nenorocesti cam tot :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : alexrazor1910 Date : 13-07-2013 16:34 Salut! Ai cumparat jocul de pe eShop sau dintr-un magazin?Pentru ca eu nu-l gasesc niciunde. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : solecon Date : 04-02-2016 23:57 Americanii au inceput sa faca unboxing-uri si noi nu avem nici macar o data de lansare :wall: https://www.youtube.com/watch?v=Wsz8TQw7lFI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : solecon Date : 04-03-2016 01:56 Fire Emblem Fates se lanseaza pe 20 mai in Europa! https://www.youtube.com/watch?v=vtfBsACbzr0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : xenocid Date : 04-03-2016 11:25 day 1 buy for me -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : SonnyXS Date : 21-03-2016 14:58 Gamerland a dat drumul la precomenzi pentru Fates. Pret bun, zic eu, pentru Special Edition : Fire Emblem Fates Limited Edition 3DS - - Gamerland (http://gamerland.ro/ds/fire-emblem-fates-limited-edition-3ds) Desi, tre' sa recunosc, as fi preferat cutia de US... Dar na, sa zicem mersi ca se lanseaza si in EU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : solecon Date : 22-03-2016 13:55 Mie imi place formatul cutiei, mai ales ca Nintendo EU apeleaza din ce in ce mai mult la el (pe Wii am avut Last Story si Pandora's Tower, Wii U are Bayonetta, Mario Maker, Project Zero si Xenoblade, 3DS are Majora's Mask si Fire Emblem). Si in plus, un steelbook e mult mai interesant decat un saculet. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : solecon Date : 12-04-2016 12:55 Best love story :x. Pacat ca Lucina nu o sa aiba Support cu niciun personaj in Fates. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : xenocid Date : 18-05-2016 17:41 Salut. De unde luam Fates in Romania? ALTEX nu-l are nici la precomanda. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : solecon Date : 18-05-2016 18:09 Cel mai probabil de la gamerland. Nu cred ca o sa primeasca editia speciala, dar editiile standard nu ar trebui sa fie o problema. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : xenocid Date : 18-05-2016 20:43 Merci! Din pacate nu mai au SE la gamerland. Sper sa fie un discount la versiunea electronica Conquest pentru cei ce cumpara Birthright retail. Sau invers ca inca nu m-am hotarat :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : burebistas Date : 19-05-2016 21:16 Imi place ca thread-ul este pentru Awakening, dar a inceput sa se vorbeasca despre Fates xD. Nu ar trebui sa se creeze unul separat pentru fates? Eventual thread-uri separate pentru Birthright/Conquest/Revelations pentru a evita spoilere etc. ---------- Post added 19-05-2016 at 21:23 ---------- Best love story :x. Pacat ca Lucina nu o sa aiba Support cu niciun personaj in Fates. Inca regret ca am facut S rank Support intre Robin si Lissa :< -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : solecon Date : 05-07-2016 00:03 Finally :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : solecon Date : 19-10-2016 17:35 Luna trecuta intram zilnic pe bookdepository ca sa vad cum scade numarul zilelor pana la lansarea artbookului Fire Emblem. Pana cand au amanat lansarea. Acum au, in sfarsit, cartea in stoc. BUT F*CK THAT, pentru ca bookdepository au varianta paperback, iar eu, intre timp, am descoperit ca pe amazon exista varianta hardcover si am facut preorder acolo. Doar ca acum cei de la amazon imi spun ca nu stiu cand se va lansa editia aceea si totul se duce de rapa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 17:14.