* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Concurs "Watch Dogs" Started at 15-05-2014 08:07 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=82541 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 15-05-2014 08:07 Title : Concurs "Watch Dogs" Cu ocazia lansarii oficiale in Romania a mult asteptatului joc Watch Dogs, am pregatit o surpriza pentru voi. Impreuna cu Media Galaxy va invitam la concurs, unde veti putea castiga o copie a jocului pentru consola favorita. Tot ce trebuie sa faceti este sa postati aici ce feature asteptati cel mai mult de la Watch Dogs sau ce v-a placut cel mai mult din prezentarile si trailere de pana acum. Sau puteti posta direct un filmulet sau o imagine favorita din joc. Va reamintesc ca jocul va avea mare lansare Marti, 27.05.2014, in Media Galaxy Orhideea, de la ora 18.00. Puteti sa va anuntati participarea pe pagina oficiala de pe Facebook (https://www.facebook.com/events/455011081299698/), sau sa intrati pe site-ul Media Galaxy (http://www.mediagalaxy.ro/lansare-watch-dogs) pentru a afla mai multe detalii despre lansare. Cu ajutorul celor de la Media Galaxy putem oferi ca premii un joc pentru PlayStation 4, 2 jocuri pentru PlayStation 3 si un joc pentru Xbox 360. O sa va rog sa postati doar o singura data (pentru a fi ok tragerea la sorti) si in postul vostru sa specificati exact pentru ce consola doriti jocul. Pe 27.05 se va face tragerea la sorti si va vom cere adresa castigatorilor, urmand ca jocul sa va fie trimis direct de catre Media Galaxy acasa. Succes! Mai jos aveti si comunicatul oficial Media Galaxy: Media Galaxy si Watch_Dogs va asteapta marti, 27.05.2014, la marea lansare a noului joc purtand semnatura Ubisoft. Ne strangem cu totii, la Media Galaxy Orhideea, unde avem pregatite sute de premii si o multime de surprize. Intr-o lume in care totul este interconectat, noul joc Watch_Dogs, promite o experienta futurista intr-un oras, Chicago, al carei viata cotidiana este sustinuta de catre o retea uriasa de calculatoare. Aiden Pearce, personajul principal al povestii, este un hacker extrem de indemanatic, manat de evenimentele din trecutul sau care il fac sa actioneze in vederea obtinerii dreptatii. In toata aceasta aventura a sa, Aiden va accesa informatii personale ale locuitorilor, se va juca cu semnalele luminoase ale semafoarelor din centrul orasului sau va urmari diversi inamici prin ochii camerelor de securitate. Nu rata lansarea celui mai digitalizat joc din istorie, vino la eveniment si preia tu controlul asupra informatiei. Fii pe faza si afla premiile pe care ti le-am pregatit! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : GabiCutlac Date : 15-05-2014 08:37 Ce bine ar fi sa castig jocul pentru Playstation 4! :) Abia astept sa invadez jocul altcuiva si sa-l vanez. Cred ca si povestea va fi buna, personajele par a fi destul de interesante. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Clopotarul Date : 15-05-2014 08:53 Mi-a placut trailer-ul de prezentare / gameplay demo de la E3 2012 ( PS3 ) : http://youtu.be/xU7WGAJPRRw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : eNHajeL Date : 15-05-2014 09:11 Astept de la Watch Dogs sa aiba un story foarte bun (m-a prins una din ultimele trailere lansate) si daca are gameplay pe masura hype-ului si al asteptarilor. Sunt curios daca o sa se foloseasca de tot ce au consolele noi de oferit. M-ar interesa pe platforma PS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : djleo666 Date : 15-05-2014 09:13 Watch Dogs pare foarte interesant la prima vedere. Astept cu nerabdare sa vad cat de mare este harta si cat de open-world este cu adevarat. In plus aduce cu el un suflu de Assassins Creed in epoca moderna. Per total insa abia astept ziua de 27 Mai. Si mi-ar place mult sa il joc pe Xbox360 :D ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Kratos Date : 15-05-2014 09:30 Ohoo, daca e cu premii ma bag si eu. Insa eu voi spune pe scurt ce astept de la Watch Dogs: vreau sa fie mai antrenant si mai interesant si mai fluent decat Grand Theft Auto V. Daca reusesc sa faca lucrul asta, Ubisoft are tot respectul meu! Felicitari Media Galaxy si CG pentru initiativa! La cat mai multe de genul acesta! Apropos, eu as vrea varianta de PS4 sau PS3 in caz ca zeii ma vor alege! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Hitman Date : 15-05-2014 09:32 Tot jocul mi se pare fenomenal, dar am ramas profund impresionat de partea audio. Efectele audio mi se par puse ca o manusa pe acest joc (cum ar trebui sa fie pe toate). M-as delecta putin cu acest joc. PS3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : AzFaust Date : 15-05-2014 09:52 Cum am vazut doar un clip cu jocul, gameplay-ul mi s-a parut foarte fain. Povestea poate sa fie de cacao, daca gameplay-ul o sa fie distractiv, nu ma intereseaza povestea (oricum nu pare asa promitatoare). Toate discurile PS3 sa apeleze la mine :evil:. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : paunstefan Date : 15-05-2014 09:53 Cel mai mult astept sa vizitez orasul Chicago, e activitatea mea preferata in jocurile open-world. (versiunea de PS3) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : hotshot95 Date : 15-05-2014 09:56 Am asteptari foarte mari de la orasul Chicago, care din cate am observat arata spectaculos, Watch Dogs o sa fie un open-world extraordinar, si cred ca asta m-a impresionat cel mai mult, orasul imens si foarte detaliat, atat grafic cat si audio, as vrea sa pot sa-l vizitez pe PS3-ul meu, deci as dori ca jocul sa fie pentru Playstation 3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : naz Date : 15-05-2014 10:35 Trailer-ul care m-a convins ca merita jocul chiar si in 900p :) (PS4) http://www.youtube.com/watch?v=pmWvbkxi89w -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : DeathOfArt Date : 15-05-2014 10:37 Astept sa ma plimb cu cele 100 de modele de masini prezente in joc. PS3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Viteza Date : 15-05-2014 10:44 Astept sa vad cat de bine a fost implementat multiplayerul in poveste. PS4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Honord Date : 15-05-2014 10:47 Pai avem asa: 1. Posibilitatea de a manevra poduri mobile; 2. Posibilitatea de a controla traficul; 3. Putem detine controlul metrourilor; 4. Posibilitatea de a cauza un Black Out intr-o cladire; 4. Peste 60 de vehicule; etc. Sunt prea multe de zis si il astept cu nerabdare. Hah, cum sa nu ai chef de un open-world cu o asemenea atentie la detaliu? ( Xbox 360 ) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : cosmina Date : 15-05-2014 10:52 Jocul este super interesant ! Mi-ar placea sa ma plimb cu masinile prin Chicago, oras care arata minunat in Watch Dogs , pe un xbox 360. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : SirAndrew Date : 15-05-2014 10:57 Astept sa vad cat de "open world" este... si sa il joc pe xbox one... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : SilviuThePlayer Date : 15-05-2014 11:04 Este unul dintre cele mai asteptate jocuri ale acestui an. Are o premiza interesanta,personaje destul de credibile, un multiplayer ce pare destul de bine implementat in single-player si un oras vast de explorat,unde sa mai pun ca este orasul meu preferat Chicago. PS4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : rascalov Date : 15-05-2014 11:04 Watch Dogs este un joc open-world foarte mult asteptat de mine. Abia astept sa joc povestea si sa ma bucur de gameplay. Sper ca si multiplayer-ul sa fie la fel de bun. Detin consola PS3, deci jocul sa fie de PS3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : dangerous Date : 15-05-2014 11:05 Abia astept sa hartuiesc oamenii dupa ce le invadez intimitatea. Sunt un born stalker si acest joc imi va oferi prilejul de a-mi face de cap -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : dinamovistu Date : 15-05-2014 11:20 Chiar astept sa vad daca se apropie de grafica aratata la E3 2012.(PS4). Imi place ideea de open-world and hacking stuff. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : poiuyt Date : 15-05-2014 11:32 Haha, aveam copy urma sa dau paste pe topicul watch dog cu lansarea Media Galaxy :))) Chiar, vine cineva ?! Parca as baga o vizita :) daca o sa arate asa pe ps4 sunt multumit :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Storm78 Date : 15-05-2014 11:37 Pe lângă grafică mi-a plăcut mult ideea că poți interacționa foarte mult cu mediul. Sunt curios cât de bine a fost implementat acest lucru. Mă refer la feelingul pe care îl ai când joci.(PS4) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : mihaidinbuc Date : 15-05-2014 11:42 Imi place ideea de hacking stuff si ca ai control asupra mediului inconjurator. PS4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : bufu1o1 Date : 15-05-2014 11:49 hack on. xbox one -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Smara Date : 15-05-2014 12:02 Imi doresc o poveste captivanta si un gameplay antrenant- Xbox 360 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Zen47 Date : 15-05-2014 12:17 Mi-a placut ideea jocului de a folosi orasul ca arma impotriva celor din jur - si nici grafica n-arata rau in prezentarile lor... PS3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Alexandru Date : 15-05-2014 12:21 O idee aparent revoluționară, însă aduce destul de mult cu Assassin's Creed. Atâta timp cât un massive open-world oferă un gameplay decent, idei revoluționare (hacking, interacționare foarte diversificată cu mediul de joc), oferind și câteva ore consistente de gameplay, este un mush-have. Probabil va fi un time-killer din cauza misiunilor secundare și a mediului care poate fi exploatat după bunul plac. (chiar dacă sunt repetitive.. eu mă gândesc la GTA V, unde plecam cu gândul să ajung la o misiune, însă pe drum eram distras de alte lucruri.. probabil în Watch Dogs voi fi distras cu atât mai mut datorită mediului) Insă rămâne de văzut dacă așteptarea a meritat sau nu. (Xbox 360) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : freddie91 Date : 15-05-2014 13:06 Mi-ar placea ca jocul sa aibe o diversitate bogata in materie de hacking si un fir narativ care sa exploateze din plin aceasta noua caracteristica adusa de Watch Dogs! (PS3) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : tavy3run Date : 15-05-2014 13:19 Ce imi place cel mai mult la Watch Dogs trebuie sa recunosc ca este aspectul grafic general. Chicago arata fantastic chiar si pe rezolutii mai mici de 1080p fapt care atrage de la sine multe priviri in mai toate comunitatile de gaming. Pe langa asta, eu cred ca abilitatea de a crea un black-out, alaturi de diferitele abilitati de hacking care iti ofera datele trecatorilor si multe altele dau foarte multa credibilitate mediului de joc si ajuta enorm in crearea atmosferei jocului. Partea audio pana acum mi-a lasat o impresie fantastica de asemenea. Tot ce pot sa spun este: Watch Dogs? Can't wait for it. Din pacate PC-ul meu are nevoie de un upgrade major pentru a il rula si astfel o sa ma rezum la o varianta de PS3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : flavi_us Date : 15-05-2014 13:27 Desi nu sunt fan multiplayer in general, in cazul de fata e capitolul care pare cel mai interesant. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : colossus Date : 15-05-2014 13:28 "Watch Dogs " este jocul cu cele mai multe controverse adunate intr-o perioada de cel putin doi ani ,intrand astfel in lumina reflectoarelor ,fiind cunoscut de aproape toti gamerii .De la E3 ,Machinima sau Gamespot jocul este atat de popular incat si Jimmy Fallon l-a incercat la show-ul lui ,iar micile retusari de framerate si rezolutii l-au schimbat pozitiv . Insa parca este cineva caruia nu-i pasa de critici .El se numeste Aiden Pearce ,eroul singuratic din Chicago .El este "elementul" meu favorit din joc ,ce mi-a placut inca din primul trailer .Felul in care se misca ,perspectiva stealth si confidentialitatea sub care se ascunde ,Aiden parca doreste mereu sa treaca neobservat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat ,si poate ca de aceea foloseste si hacking-ul ,pentru a nu alarma lumea din jurul lui . Astept deasemenea un gameplay fluid ,pentru ca la capitolul grafica si story se vede de ce jocul are peste patru ani de development .(PS4). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : HarryHaller Date : 15-05-2014 13:33 Mi se pare un joc bine muncit de Ubisoft. Astept cu ne rabdare sa il joc, mai ales sa descopar misiunile separate legate de fiecare om pe care il poti hack-ui. Xbox one -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Ma_Plictisesti Date : 15-05-2014 13:40 Ma intereseaza jocul pt ca imi da posibilitatea de a fi hacker si de a controla multe intr-un oras, dupa bunul plac, la un lick distanta :) Sper sa aibe si o cauza nobila :x multi platform, dar prefer vers de PS4. Cheers -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : Striker09 Date : 15-05-2014 13:49 Este primul joc bazat pe ideea inovatoare de a implementa hacking-ul online intr-un gameplay Open World. Must-have! PlayStation 4 (chiar si PS3) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Buyk Date : 15-05-2014 15:05 Ce imi place la mult asteptatul Watch Dogs este noua idee de a oferi cat mai multa libertate jucatorului si anume "Hacking", o alta idee interesanta mi s-a parut faptul ca poti vedea cat castiga pe an fiecare personaj din joc, astfel ii poti fura codul PIN si sa dai fuga la primul bancomat interesanta si unica idee de a face bani in joc. Ca asteptari ce pot spune, imi doresc sa fie addictive, sa aiba un feeling bun si sa nu fie un esec caci prea mult pret se pune pe publicitate in ultimul timp la generatiile noi de jocuri (gen COD), in alte ordine de idei sunt tare curios daca are aeroport :D si daca pot lua macar un elicopter ceva... daca nu sa hackuiesc un pilot de avion :evil: (au salarii mari astia ). In concluzie jocul este ok, plin de libertate, este free world si asta imi place. ( PS4) O zi buna. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : BlackSnake Date : 15-05-2014 15:26 Mie imi plac cel mai mult noile moduri Digital Trips: Spider Tank si Madness. PS3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : rareshica Date : 15-05-2014 17:05 Abia astept sa fiu urmarit de politie si sa fac un black-out cu ajutorul smartphoneului >:) .Ma inscriu la concurs pe X360 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : party_man Date : 15-05-2014 17:32 Vorba cuiva din finalul trailerului "my jaw hit the floor". E ceva ce nu am mai vazut pana acum si cred ca merita de luat indiferent ce consola ai, daca jocul si restul vor fi in ordine online cred ca ubisoft da o lovitura... PS3 https://www.youtube.com/watch?v=jObRAE3G6Vo -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : Bitza Date : 15-05-2014 17:37 Imi place in primul rand ca jocul combina multe elemente cu ar fi spionaj, impuscaturi, condus, hacking, va fi un joc complex ce sa mai. In al doilea rand sper si sunt sigur ca ma va tine mult timp in priza, impreuna cu controller-ul de PS4 desigur, alaturi de o grafica excelenta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : Dark Wadder Date : 15-05-2014 19:53 Cred ca scenariul conteaza cel mai mult la un joc. Fireste implementarea tehnica a acestuia are si ea un cuvant greu de spus. Deocamdata ideea e de zile mari, dar ramane de vazut punerea in practica. Speranta mea este ca Watch dogs sa devina un fenomen gen Assassin's Creed. Mi-as dori versiunea de PS3 sau Xbox 360 - am ambele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : eagle-eye Date : 15-05-2014 19:56 Eu o sa fiu simplu si direct - vreau sa-i hackuiesc pe toti si sa le aflu toate secretele murdare :evil: Ar fi minunat sa fac asta pe PS4, desigur :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : AlanPoe Date : 15-05-2014 20:10 Ce-mi doresc de la Watch Dogs: conexiunea organica dintre fundal si personaje untr-un mod similar cu experienta din Assassin's Creed, motorul de cover, stealth si shooting din Splinter Cell si credibilitatea atmosferei din GTA V. Ce m-a atras cu adevarat: imaginile verosimile si fluiditatea filmuletelor de acum doi ani de la E3. M-am simit ca dupa announcment trailer-ul de la GTA IV: habar n-aveam cum va fi dar mi se facuse deja pielea de gaina. Pe ce platforma mi-l doresc: Playstation 4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : tudomih Date : 15-05-2014 20:29 Tocmai ce am vazut mai multe trailere si pot spune ca jocul arata foarte bine! Tind sa cred ca amanarea lansarii a fost o decizie buna, intrucat pare ca s-a realizat o treaba buna. Cel mai mult imi place diversitatea actiunilor pe care poti sa le faci si cu cate device-uri poti sa interactionezi, practic imaginatiei ii este permis sa curga. Imi doresc jocul pe PlayStation 3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : whitewolfvictor Date : 15-05-2014 21:02 Astept jocul asta de cand am auzit ca Ubisoft va lansa un asemenea tip de joc. Sunt fan Person of Interest de unde a fost inspirat jocul si cred ca din aceasta cauza m-am atasat de joc foarte mult si cred ca grafica lui va fi geniala. Abia astept sa intru in joc si sa controlez toate camerele si toate calculatoarele din el. E interesant cum au gandit cei de la Ubisoft jocul si gameplay-ul e genial.Cea mai tare faza din trailere e cand stingi lumina in tot orasul ca sa fugi de politie. Sunt un outlaw asa ca Go Go Go Watch Dogs! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : Danny Date : 15-05-2014 21:57 Eu astept sa ma convinga sa imi cumpar o consola "next gen"..... :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Acso Date : 15-05-2014 22:54 Eu abia astept sa pot sa ma infiltrez in jocul altor jucatori [Imi doresc jocul pentru Playstation 4] https://www.youtube.com/watch?v=CUIowUR4r0o -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : iry Date : 16-05-2014 02:13 Open world, cine nu iubeste acest lucru? :x Cum zice un internaut, si bine zice: If we all set our clocks & calendars to May 27th tomorrow, you think they'll release the game??? http://www.youtube.com/watch?v=oNY7HFm466I -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Dant3 Date : 16-05-2014 02:37 Cum am mai spus, nu am aşteptări prea mari de la acest joc, dar mi-ar plăcea să-l am pe PS3 sa-i fac in acest fel si o recenzie, parca a primit prea multe critici aici pe forum, chiar vreau sa vad daca arata chiar asa de rau pe last gen. Mulţumim MG & CG! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : deepjinx Date : 16-05-2014 07:41 Abia astept sa hack-uiesc telefoane de celebritati. B-) PS4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : nameless_fear Date : 16-05-2014 08:46 Sper ca orasul sa fie mare si plin de viata, nu ca si Infamous unde NU AI ABSOLUT NIMIC DE FACUT! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : dragosdmx Date : 16-05-2014 11:33 Intotdeauana m-au atras atras jocurile open-world si cu atat mai mult Watchdogs care vine cu o grafica excelenta si cu elemente noi de gameplay: -anihilarea inamicilor si prin alte metode decat cele conventionale; -multitudinea de actiuni pe care le poti face cu device-ul lui Aiden Pearce ( hack-uirea telefoanelor, diverselor sisteme de care depinde orasul Chicago); -libertatea care ti-o ofera prin prisma device-ului pe care il controlezi; -stilul incognito al lui Aiden. Sunt sigur ca va avea un succes rasunator, personal abia astept sa apara...AMR 11 zile :) . PS: PS3 sa fie -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : snpz Date : 16-05-2014 12:03 Sunt foarte curios de soundtrack-ul jocului, sunt sigur ca va fi unul pe masura la fel ca in Sleeping Dogs . Melodia Miles to go , de pe fundal cand moare Jackie este incredibila. Ar fi cel mai bun cadou sa primesc Watch Dogs pentru Ps4. https://www.youtube.com/watch?v=LmolodMHKiM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : iubesc.albnegru Date : 16-05-2014 15:16 Jocul, in opinia mea, este un must have, deoarece este un open world, cu o actiune intriganta care este transpus in contemporaneitate. Din cate am vazut in trailere, jocul nu are un pattern fix pe care sa il urmeze personajul principal, ci ai o libertate de alegere care influenteaza direct actiunea jocului. Personal, cred ca dezvoltatorii jocului au lovit piata cu ceva inovator din moment ce au creat un fel de cyber assassin. Mai precis, faptul ca esti o persoana simpla (in-game), dar in acelasi timp si superioara, din punct de vedere al abilitatilor atat fizice cat si cibernetice, confera jucatorului un sentiment de dominare asupra mediului inconjurator, din moment ce poate influenta lumea moderna printr-o apasare de buton (repet, in-game). De altfel, daca jocul single-player este asa intrigant, abia astept sa descopar, pas cu pas, actiunea multiplayer. Ceea ce ma intriga pe mine este diversitatea obiectelor din mediul in-game (de la grafica persoanelor pana la aspectul cladirilor sau masinilor). Repet, jocul este un must have ! - PS3 owner & proud. https://www.youtube.com/watch?v=GHxZGDoTed0"]https://www.youtube.com/watch?v=GHxZGDoTed0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : 077danyel Date : 16-05-2014 15:56 Abia astept sa fac daune majore in orasul chicago si oricum sunt adeptul open-world (ps4) PS:am asteptari mari de la jocul acesta si nu cred ca o sa fiu dezamagit :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : Cristy Date : 16-05-2014 16:06 Mi-as dorii sa castig jocul pe PS3 :D Abia astept sa incerc jocul, sa hackuiesc pe toti cei din chicago.. Pare destul de bun din trailere.. Sa vedem insa produsul final -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : Espiritus Date : 16-05-2014 16:41 Niciodata nu mi-au placut jocurile open world, in afara de RPG-uri medievale sau fantasy, insa Watch Dogs chiar pare promitator. Poate ma va convinge sa incerc si GTA V, cine stie - PS3 all the way -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : enemigo Date : 16-05-2014 17:51 Sunt foarte curios de ideea de hacking, asta ar fi feature-ul cel mai interesant al jocului, zic eu. :) PS3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : alexxx2011 Date : 16-05-2014 23:39 Mi-as dori sa experimentez si eu acest joc pe "batranul" meu ps3 si as fi foarte curios sa vad detaliile grafice , modul de joc sa zicem inovator de mp , si de ce nu sa "hacuiesc" in voie :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Scofield91 Date : 17-05-2014 01:10 Ultimul trailer al jocului spune tot despre dorința mea de a juca acest joc pe Xbox 360. :) https://www.youtube.com/watch?v=ulFeUCAI5xM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : razvanrazy Date : 17-05-2014 14:05 Sper ca amanarea lansarii sa-l faca un joc mai bun, cel putin la fel de bun ca GTA V, cu care am pierdut peste 100h deja. Ma astept sa fac acelasi lucru si aici, astept ca dupa ce termin povestea, sa urmaresc oameni si cand ma plictisesc, pur si simplu sa-mi bat joc de politie si sa ma bucur de parkour :evil: Sper ca batranul meu X360 sa faca fata si sper ca Ubisoft sa nu scada foarte mult detaliile grafice petru "old gen". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : DarthhNik Date : 17-05-2014 16:40 De la E3-ul din 2012 il astept, daca o sa fie atat de open-world pe cat zic ei, grafica sa fie ca la prezentarea din 2012 si un gameplay fluid ar putea sa castige si goty usor, alaturi de multiplayer-ul care arata destul de atragator. Desigur ca grafica cea mai buna va fi pe PS4 unde vreau si sa-l joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : eneea Date : 17-05-2014 17:25 Abia astept sa invadez lumile prietenilor si sa le "stric" jocul :), Pt xbox 360 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : memol Date : 17-05-2014 23:00 Aceste poze mi-au placut la nebunie Daca jocul o sa fie precum in poze si in trailere,Watch Dogs o sa intre in lista mea limitata de Must Keep on PS3.:evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Leut Date : 18-05-2014 16:01 Imi doresc sa ma joc cu tehnologia disponibila si sa fac ca totul sa fie un haos in Chicago pe PS3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : GODZYLLA Date : 19-05-2014 01:02 Tot gameplay trailer-ul din 2012 de la E3 m-a impresionat cel mai mult, chiar arata a ceva next-gen. Acum parca au mai umblat putin la grafica, dar ideea jocului in sine conteaza mai mult ;) Mai conteaza platforma? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : validng Date : 22-05-2014 11:45 Single player-ul are o poveste faina iar multiplayer-ul are viitor pentru ca se pot inplementa foarte multe moduri. In concluzie posibilitatile la viitoarele variante sunt multe. Abia astept sa il joc cu detaliile la maxim pe PC =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : combatx Date : 23-05-2014 14:33 Sunt curios cum o sa fie Watch Dogs comparat cu GTA V ca fizica a gameplay-ului, mai ales fizica masinilor (cat de realistic se conduc, damage-ul cat de realistic e, cat de rau se poate strica o masina, cat de putin se poate strica o masina) si daca ar fi sa ne luam dupa trailer, in free mode ar trebui sa-ti faci de cap cu multe chestii, playerul nu cred ca se va plictisi, cel putin asa sper! Deci, in concluzie, ma astept ca jocul sa fie mai complex comparat cu alte jocuri de genul acesta. Mentionez ca jocul mi-l doresc pt consola mea PlayStayion 3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : zyx1141 Date : 23-05-2014 14:55 Este mai complex tocmai prin ce isi propune, controlul orasului (semafoare, camere, barierelor, podurilor, atm-uri). Comparativ cu GTA V, masinile se conduc mai mult arcade, destul de slab realizat, nu sar atatea componente din masina ca al GTA, dar iesa fum destul de curand. Cu motocicleta parca esti tot cu masina cand te lovesti, acelasi impact :) Are notiunea de crafting, ca in last of us, sa combini diferite obiecte pt arme. Sunt interesante submisiunile si cum interactionezi cu populatia. Daca intervii asupra criminalitati salvand oameni, iti creste reputatia intrun mod pozitiv, ulterior pare ca tear ajuta in joc. Daca esti un vigilante si calci oameni fara scrupule scade reputatia. :) Mecanica jocului pare robusta cu multe buguri, probabil vor fi o multime de updateuri, pt ps3 se zvoneste ca deja e un patch pregatit...grafica putin mai slaba... De ex, daca lovesti o banca si sunt 2 oameni pe ea, desi banca zboara, ei raman in aer, se ridica usor si apoi fug :) In final, ideea gameplay-ului e buna, dar implementarea lasa multe buguri de reparat, se vede ca ubisoft e la primul joc de acest gen....sau e o traditie la ei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Csander Date : 25-05-2014 18:45 Title : Watch Dogs - PS4 Din momentul in care am vazut primele imagini prezentate in cadrul E3 2012 am avut un singur gand: "jocul acesta trebuie avut in colectie".=D> Din acel moment si pana acum jocul a suferit o serie de schimbari: poate ca dpdv grafic nu se ridica la nivelul primelor imagini prezentate sau la nivelul asteptarilor comunitatii, poate ca gameplay-ul nu va mai parea la fel de revolutionar, poate ca storyline-ul va avea multe clisee, poate ca..., poate ca..., insa de atunci si pana acum un singur lucru a ramas neschimbat si anume gandul ca "jocul acesta trebuie avut in colectie". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : PayPerView Date : 26-05-2014 02:58 Cel mai mult la acest joc m a impresionat cum poti sa controlezi tot cu telefonul mobil. Cand am vazut si trailer ul despre multiplayer si cum poti sa intrii in jocul altuia sa l hack uiesti, mi am dat seama ca trebuie sa am jocul asta. Zilele trecute mi am cumparat ps4, si ar fi perfect sa am jocul la lansare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : leo_cosmin Date : 26-05-2014 04:28 Cel mai mult astept modul multiplayer. Desi de cele mai multe jocuri sunt interesat de single player, Watch Dogs pare extrem de fun cu niste prieteni, online. Mi-as dori varianta de PS4, desi detin si PS3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : AndRewqp Date : 26-05-2014 23:50 jocul acesta va ridica stacheta si probabil ca va avea acelasi impact pe care l-a avut assassin's creed generatia trecuta de console. ca sa va faceti o idee ce inseamna acest joc si cat de mult au lucrat si cat timp si resurse au investit producatorii in acest proiect va ofer un gif care sa arate un detaliu pe care probabil nu multi l-ati surpins, se numeste "Interior Simulation" si acest efect se gaseste in fiecare geam care apare in joc. nu cred ca trebuie sa va mai spun ca e prima oara cand apare acest feature intr-un joc, mai ales si open-world. it's insane :)) gif-ul pe care vi l-am promis: http://giant.gfycat.com/SandyAnyClownanemonefish.gif daca vreti calitate mai buna: watch_dogs - Jiffier gifs through HTML5 Video Conversion. (http://www.gfycat.com/OddballUnlawfulHawk) dar va previn ca are 145 de mb si dureaza ceva pana se incarca Pentru PS3, desigur -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : Caleb Date : 27-05-2014 00:19 Din trailer jocul pare foarte promitator. Ideea de a avea posibilitatea sa folosesti un intreg oras ca pe o arma impotriva oricui doresti mi se pare destul de interesanta. Abia astept sa il joc (PS4). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : MonkY Date : 27-05-2014 00:22 OK, incepe tragerea la sorti. Fingers crossed! ---------- Post added 27-05-2014 at 00:25 ---------- Primul castigator este dragosdmx cu postul #51: http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/82541-concurs-watch-dogs/index3.html#post1116296. Pentru PS3! ---------- Post added 27-05-2014 at 00:26 ---------- Al doilea castigator (conform random.org) este djleo666 cu postul #5: http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/82541-concurs-watch-dogs/#post1115839 (se pare ca ti-a priit spaga la random.org). Pentru Xbox 360. ---------- Post added 27-05-2014 at 00:31 ---------- Al treilea castigator este: Striker09 cu postul #34 http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/82541-concurs-watch-dogs/index2.html#post1115975. Varianta PS4! (norocosule!) ---------- Post added 27-05-2014 at 00:34 ---------- Si cel de-al patrulea castigator (si ultimul) este paunstefan cu postul #9 http://www.consolegames.ro/forum/f79-concursuri/82541-concurs-watch-dogs/#post1115859. Platforma PS3. Phew... din fericire s-au aruncat "zarurile" bine... astfel incat s-au dus fix pe platformele disponibile! Felicitari castigatorilor si astept un PM de la voi in care va rog sa-mi dati adresa completa (inclusiv cod postal), nume, numar de telefon... si eu le voi da mai departe celor de la Media Galaxy! Multumesc tuturor participantilor si imi pare rau ca nu am reusit sa facem rost de mai multe jocuri. Dar, nu uitati de MEDIA GALAXY | Lansare Watch Dogs (http://www.mediagalaxy.ro/lansare-watch-dogs) unde am inteles ca vor fi sute de alte premii (printre care si o consola PS4!). Totodata multumim celor de la MediaGalaxy pentru jocuri. Va garantez ca tot ce am primit am pus la concurs... nu am oprit nici macar o copie pentru review... dar am fi extrem de fericiti daca macar unul dintre castigatori va face un review serios pentru Watch Dogs. Respect! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : Striker09 Date : 27-05-2014 01:14 Mulțumesc ! Mulțumesc! Mulțumesc! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : DeathOfArt Date : 27-05-2014 01:39 felicitari castigatorilor -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : AzFaust Date : 27-05-2014 05:30 djleo you lucky wanker =D><:-P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : Buyk Date : 27-05-2014 06:43 Felicitări câștigătorilor si spor la joc :d. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : djleo666 Date : 27-05-2014 08:50 Wow wow wow wow MonkY I damn love you!!!!!! Dar nu ne putem casatori ca nu e de accord nevasta :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : alexxx2011 Date : 27-05-2014 09:06 Felicitări tuturor castigatorilor si tot respectul pentru COnsoleGames si Media Galaxy! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : paunstefan Date : 27-05-2014 09:18 Wow ! Multumesc CG si Media Galaxy !:gamer: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : dragosdmx Date : 27-05-2014 11:09 Woooooohhhuuuuuu joy, joy, joy!!! Multumesc CG & Media Galaxy - astept jocul cu nerabdare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : MonkY Date : 27-05-2014 12:45 Am trimis datele voastre catre Media Galaxy... sa ma anuntati cand le primiti. Din pacate nu am niciun ETA, dar astept detalii. Momentan am inteles ca e nebunie cu livrarile... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : djleo666 Date : 27-05-2014 13:05 Am trimis datele voastre catre Media Galaxy... sa ma anuntati cand le primiti. Din pacate nu am niciun ETA, dar astept detalii. Momentan am inteles ca e nebunie cu livrarile... Ok MonkY te anuntam, cedem ce si cum ne anunta cand vor fi livrate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : RonanN1 Date : 27-05-2014 19:45 https://www.youtube.com/watch?v=doJed2GD9B8 :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : colossus Date : 27-05-2014 20:35 Felicitari castgatorilor ; Dupa parerea mea trebuiau date exemplare free si pentru toti adminii site-ului & conducerea CG ,pentru munca depusa in ultimul timp . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : MonkY Date : 02-06-2014 11:59 Din cate am inteles de la MG, jocurile de PS4 si Xbox 360 au plecat deja spre castigatori. Ramane PS3. Sorry pt. delay... but it's not upto me! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : djleo666 Date : 03-06-2014 12:41 Din cate am inteles de la MG, jocurile de PS4 si Xbox 360 au plecat deja spre castigatori. Ramane PS3. Sorry pt. delay... but it's not upto me! Si.....au ajuns! Sa nu ma creada careva nerecunoscator, ba inca sunt foarte bucuros.....dar....si la premii dau "Promotional Copies, not for resale"?????? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : Alexandru Date : 03-06-2014 13:49 djleo666: Cred că e suficient să mulțumești pentru joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : djleo666 Date : 03-06-2014 14:42 djleo666: Cred că e suficient să mulțumești pentru joc. Alexandru - nu ma intelege gresit, sunt foarte multumit si multumesc din suflet consolegames.ro si Mediagalaxy. Doar ca nu ma asteptam la Promo Copy, atata tot... Adica m-a cam luat pe neasteptate, ma gandeam ca vine jocul retail... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : dragosdmx Date : 03-06-2014 18:27 @Monky: ai vreun info de la MG? Crezi ca ajung si variantele pentru PS3 pana la sfarsitul saptamanii? Multumesc! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : MonkY Date : 03-06-2014 21:19 Djleo: nici eu nu stiam in ce varianta vin... Dragos: dau un email si intreb. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : colossus Date : 03-06-2014 21:27 Si.....au ajuns! Sa nu ma creada careva nerecunoscator, ba inca sunt foarte bucuros.....dar....si la premii dau "Promotional Copies, not for resale"?????? Da ,asa e ....insa e ca si cand ai fi cumparat un bundle (consola + joc) ,iar pe coperta jucului scrie exact acelasi lucru : "not for sale'' ,nu e mare diferenta . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : Striker09 Date : 03-06-2014 23:17 Si.....au ajuns! Sa nu ma creada careva nerecunoscator, ba inca sunt foarte bucuros.....dar....si la premii dau "Promotional Copies, not for resale"?????? Pai sa fii bucuros chiar. Varianta primita de mine arata asa: Dar ma interesa jocul pe care oricum l-as fi cumparat. Multumesc CG! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : Alexandru Date : 03-06-2014 23:29 Da ,asa e ....insa e ca si cand ai fi cumparat un bundle (consola + joc) ,iar pe coperta jucului scrie exact acelasi lucru : "not for sale'' ,nu e mare diferenta . - e diferență între bundle copy și promoțional copy. (poți spune că seamănă felul în care sunt prezentate, in sensul că nu există artwork pe disc, nu sunt destinate revânzării, cele pentru Playstation nu vin în carcasă standard etc.) - în general copiile promoționale se oferă înainte de lansarea oficială celor care se ocupă de review-uri, pe când o copie bundle o primești în general când cumperi o consolă. (jocul fiind oferit ca un bonus, în general jocurile aflate sub Microsoft) În ziua de azi, în marea majoritatea a cazurilor (excepție făcând Microsoft, din ce am văzut se oferă copii standard ale jocurilor când cumperi un bundle cu o consolă) - uneori mai primesc și magazinele specializate pe gaming astfel de copii promoționale. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : tudyniuz Date : 04-06-2014 00:01 Eu cred ca lumea se astepta ca jocurile oferite sa fie de provenienta Media Galaxy, nu publisherul jocului, el fiind cel care distribuie jocurile in formatul asta. Magazinul nu comercializeaza in formatul asta. In cele din urma, bine ca s-a putut face atat si pe viitor la cat mai multe ocazii de genul asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : dragosdmx Date : 05-06-2014 15:12 @Monky: Ai primit un raspuns de la MG? Multam! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : MonkY Date : 05-06-2014 17:13 dragosdmx: au spus "in cursul saptamanii acesteia". O sa-i mai bat la cap... Imi pare rau, daca stiam ca vor trimite promo copy si va merge atat de greu... nu m-as mai fi agitat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : djleo666 Date : 05-06-2014 19:38 dragosdmx: au spus "in cursul saptamanii acesteia". O sa-i mai bat la cap... Imi pare rau, daca stiam ca vor trimite promo copy si va merge atat de greu... nu m-as mai fi agitat. Rahat, man stai linistit noi astia mici apreciem ce ai facut pt. noi, site, everyone.... Ideea din spatele MediaGalaxy era ca nu ne asteptam sa ajunga sa dea premii Promo Copy :D Pana mea... e ditamai magazinul, dar se pare ca au reusit sa-si faca reclama fara sa scoata bani din buzunar. Asta era idea. Si inca ceva e ciudat ca anumite jocuri premii nu le-au trimis pentru ca LOR nu le-au ajuns Promo Copy in depozite!!! La un magazin...sa ajunga jocuri Not For Resale =)) ---------- Post added 05-06-2014 at 19:40 ---------- Asta era la baza idea : Consolegames.ro very cool....MediaGalaxy not so cool :)) ---------- Post added 05-06-2014 at 19:41 ---------- Oh and BTW : buy a Mercedes-Benz, at least you, because I can"t afford one :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : dragosdmx Date : 05-06-2014 21:48 @Monky: multam pt efort...promo, nepromo sper sa vina cat mai repede...cert e ca odata ce s-au vazut cu boii la caruta si-au facut de cap -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : paunstefan Date : 19-06-2014 19:16 Gata, l-am primit si eu. Multumesc CG ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : dragosdmx Date : 19-06-2014 22:19 Multumesc CG! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 15:11.