* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Life is Strange Started at 11-08-2014 18:06 by Dant3 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=84673 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Dant3 Date : 11-08-2014 18:06 Title : Life is Strange Remember Me dev announces new game Life is Strange • Eurogamer.net (http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-11-remember-me-dev-announces-new-game-life-is-strange) French developer Dontnod has announced a new PC, PS4, Xbox One, PS3 and Xbox 360 game called Life is Strange, to be published by Square Enix. Dontnod is best known for its work on storied futuristic third-person action game Remember Me, released last year. Strange is described in the press release as an "episodic, digitally delivered, narrative driven adventure game". The story involves uncovering the strange disappearance, some years earlier, of one of your fellow students in a fictional town called Arcadia. Dontnod has once again opted for female lead characters, this time in the shape of Max Caulfield, a young woman who discovers she has the power to rewind time, and her friend Chloe. Câteva imagini -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Dant3 Date : 14-08-2014 01:42 Life Is Strange - First Gameplay Video and Develo…: http://youtu.be/YzdwnRICzao -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : SavePluto Date : 30-01-2015 23:22 Un joc simpatic, am jucat primul episod, e un fel de beyond two souls in universul unei teenager. https://www.youtube.com/watch?v=mpRhaXfvG_0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : razvanrazy Date : 31-01-2015 00:45 Cam cat dureaza primul episod ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : jacksonikus Date : 31-01-2015 12:41 Nu l-am jucat, dar din ce spun altii, tine putin peste 2 ore.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : razvanrazy Date : 31-01-2015 15:44 Uh...deci este o noua moda. Credeam ca doar telltale face acest lucru... L-am inceput si eu pe X360 si grafic este foarte praf, unele obiecte par complet netexturate, doar colorate. Dar inafara de lip sync, e interesant, te tine in priza si efectiv este un serial cu adolescenti si dramele lor. Pare interesant. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : 077danyel Date : 02-02-2015 12:58 Este demo pe us -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : OEE Date : 02-02-2015 14:31 Pare interesant din ce am vazut pe twitch, dar o sa astept pana apare discount la tot sezonul. Nu mi-a placut sa le joc episodic nici pe cele de la Telltale, prefer sa bag cap coada. :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Razzosinni Date : 02-02-2015 20:29 Am jucat demo-ul adineauri. Pare OK, dar nici eu nu o sa il iau la pret intreg (nici vorba de Season Pass). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : razvanrazy Date : 02-02-2015 22:36 L-am terminat azi. E ffff scurt. Mult prea scurt. Timpul de joc efectiv, cred ca nu depaseste 1h. Doar daca tragi tu, mergand absolut peste tot si citind tot ce se poate citi, cred ca poti ajunge la 2h. Overall, e bun, dar nu-si merita banii pentru cat de scurt este. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : eagle-eye Date : 03-02-2015 04:26 Acest prim episod e plin e "teenage drama", dar nu stiu de ce mi-a placut atat de mult. O fi de la soundtrack, it puts you in a mood. Oricum, astept sa vad ce se intampla si in episoadele urmatoare, pare sa se indrepte intr-o directie buna. Iar dpdv grafic mi-a amintit un pic de The Vanishing of Ethan Carter. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : razvanrazy Date : 03-02-2015 18:58 Ce anume din grafica ti-a amintit de Vanishing of Ethan Carter ? Referitor la coloana sonora, intr-adevar, mi se pare foarte buna si impreuna cu voice acting-ul, chiar te introduce in atmosfera. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : eagle-eye Date : 03-02-2015 20:51 Ok, poate nu neaparat grafic ca este clar sub TVoEC, dar faptul ca totul se petrecea cam in aceeasi lumina de asfintit si unele elemente precum cititul biletelelor si alte chestii minore pur si simplul m-au dus cu gandul la jocul respectiv. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : raducucosmin Date : 13-02-2015 19:53 concept interesant, sunet si voice acting ok, dar pentru mine e bine ca au scos Demo. nu voi da bani pe el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : raducucosmin Date : 20-03-2015 20:43 Life is Strange Episode 2 trailer makes its debut - PlayStation.Blog.Europe (http://blog.eu.playstation.com/2015/03/20/life-strange-episode-2-trailer-makes-debut/) pentru cei interesati: https://www.youtube.com/watch?v=fIXX37HpnaQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : eagle-eye Date : 21-05-2015 02:09 Du-te baaaa, cum e sfarsitul celui de-al 3-lea episod. I was like "whadda****doyayo?!" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : eagle-eye Date : 23-07-2015 23:23 Asta se dovedeste a fi jocul anului pentru mine =D>. Yes, I just put this ahead of The Witcher. https://www.youtube.com/watch?v=ZT7qyyNXBZY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Dant3 Date : 23-07-2015 23:29 Câte episoade mai sunt? Vreau să iau și eu Season Pass pe PS4. Am jucat acel trial dar nu m-a dat pe spate, dar daca tu zici, merg pe mâna ta :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : razvanrazy Date : 24-07-2015 08:30 Mai sunt 2 episoade - 4 si 5. Si eu astept sa se termine toata seria pentru a-l juca pe tot. Am jucat doar primul episod si dupa cum am zis mai sus, a fost bun, dar nu extraordinar. Dar din ce am tot vazut peste tot, seria ar fi foarte buna, dupa primul episod, asa ca astept cu nerabdare sa se termine :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : eagle-eye Date : 24-07-2015 09:25 Incepe greu, dar de la sfarsitul episodului 2 incolo, things start to get freaky! Cel putin sfarsitul de la 3 a fost... n-am ramas in viata mea cu gura cascata la un joc pe ecran cum am ramas la ala :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : eagle-eye Date : 26-07-2015 13:15 Life is Strange should go down as one of the all-time greats - Gamespresso (http://www.gamespresso.com/2015/07/24/life-is-strange-should-go-down-as-one-of-the-all-time-greats/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : apbaciu Date : 26-07-2015 13:45 Si totusi merita cei 90 RON? Sunt la un click distanta de a cumpara tot sezonul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : 077danyel Date : 26-07-2015 14:17 poti sa mai astepti sigur o sa il prinzi la oferta pana apar toate episoadele -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Dant3 Date : 26-07-2015 14:18 Eu astept finalul si apoi il cumpar la reducere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : eagle-eye Date : 26-07-2015 18:17 Si totusi merita cei 90 RON? Sunt la un click distanta de a cumpara tot sezonul. Eu zic ca merita. Din nou, sunt de parere ca nu e pentru toata lumea jocul asta, cunosc multi care l-au incercat si au zis ca e o prostie (si eu m-am simtit asa la inceput, to be honest). Poti s-o vezi ca pe o combinatie intre Ethan Carter, jocurile de la Telltale si filmul Juno :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Dant3 Date : 28-07-2015 13:45 Cică a rupt si ep 4, cred ca nu mai aștept :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Dant3 Date : 20-08-2015 19:20 Baaaaaaaaai cum e jocul!!! Mi-a adus aminte de filmul Butterfly Effect -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : eagle-eye Date : 21-08-2015 10:27 Reached the ending of episode 3, sa inteleg? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : Dant3 Date : 21-08-2015 14:33 Am terminat și episodul 4 ieri seara. Foarte reușit, dacă făceau un serial avea succes cu siguranță -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : eagle-eye Date : 21-08-2015 16:01 Sa mai invete si Telltale de la ei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : kobayashi Date : 21-08-2015 16:07 L-am jucat si eu, foarte misto jocul...deabia astept ep.5...chiar reuseste sa te mentina interesat de ceea ce se va intampla mai departe, si in plus mi-a placut ca e mai "gamy" sa zic asa decat jocurile de la Telltale unde 90% din jocuri sunt cutscenes sau quick time event. Aici te lasa sa mai explorezi sa investighezi una alta, misto facut:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Trefla Date : 21-08-2015 23:56 Jocul asta este bun pentru Telltale , de ce ? pentru ca in sfarsit o sa inceapa sa mai lucreze si ei la engine ( care e cam vai mama lui de la primul TWD ) si la jocurile in sine overall , au devenit putin cam ... stall si reincalezesc ciorba cu alta poveste "furata" dintrun serial sau carte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : kobayashi Date : 16-09-2015 14:10 Ah sh*t, am dat peste melodia asta azi:( Stiti cumva cand apare ultimul episod? P.s. nu cititi comentariile de pe youtube ca is pline de spoilere pt joc, ascultati doar, daca va place. https://www.youtube.com/watch?v=kXcOyYEldZY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : eagle-eye Date : 16-09-2015 14:16 Atata emotie in jocul asta, rar am mai vazut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Bogdan Date : 16-09-2015 14:24 Stiti cumva cand apare ultimul episod? Episode 5: Polarized – October 6-13th, 2015 worldwide on Steam, Xbox Live, and PlayStation Network in America/Canada; Then October 7-14th, 2015 on PlayStation Network in Europe/Australia. Un episod la două luni, cam așa au scos. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Dant3 Date : 21-09-2015 17:39 În sfârșit, mai avem "doar" o lună :)) 256772 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : eagle-eye Date : 21-09-2015 20:05 Yes please! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : Dant3 Date : 20-10-2015 00:19 Ep 5 e live pe România -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : eagle-eye Date : 20-10-2015 09:17 Ies la 6 de la facultate, shiznit!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : razvanrazy Date : 20-10-2015 10:38 Si trailer de season finale https://youtu.be/pyxNBK1F9R0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : DeathOfArt Date : 20-10-2015 11:51 nici o reducere pentru tot sezonul ?:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Dant3 Date : 20-10-2015 13:15 L-am terminat aseară, nu am avut răbdare, mă așteptam la mai mult de la ultimul episod, e drăguț, dar sub eps 3 și 4. Un 9 de la mine pt tot sezonul, e mult peste jocurile de la Telltale. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : tudyniuz Date : 20-10-2015 13:20 Damn, trebuie si eu sa il iau. Nu sunt langa consola, primul episod e cumva free precum cele de la Telltale? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Dant3 Date : 20-10-2015 13:25 Din păcate nu, dar merită toți banii. O să fie sigur la preț redus, deși nu e scump la 20€. PS Am văzut la sfârșit ca au lucrat câțiva români la acest joc :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : eagle-eye Date : 20-10-2015 21:51 Du-te ba, n-ai cum s..., hai da-o-n ma-sa, cum asa joc? N-am mai avut un asemenea "feel trip" de... naiba mai stie. F*ck it, I'm writing a review, it's mine! Cumparati-l fratilor, n-o sa va mai vina sa puneti mana pe orice iese sub numele Telltale vreodata. GOTY clar si de departe pentru mine. Si una din cele mai bune experiente de cand ma stiu eu gamer. There, I've said it. Acum e posibil sa va fi creat prea mult hype si sa nu va indeplineasca asteptarile, but screw it :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Dant3 Date : 20-10-2015 21:56 Dacă nu apărea Witcher 3, GOTY clar :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : eagle-eye Date : 20-10-2015 22:11 Culmea, sunt fan IMENS Witcher, am jucat primele doua jocuri de nenumarate ori, iar pe al 3-lea il ador pur si simplu. Dar... nu stiu ce-a fost cu jocul asta de m-a acaparat total. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Dant3 Date : 20-10-2015 23:13 Mi-a plăcut și mie, dar am jocuri care mi-au plăcut mai mult, oricum, jocurile de la Telltale îmi par acum pistoale cu apă. Mi-ar plăcea să văd un sezon nou, cred ca se poate, deși ar fi mai ok să-l lase așa și să vină cu altă idee. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : eagle-eye Date : 20-10-2015 23:28 Da, si eu l-as lasa asa, n-as mai umbla la el oricat de mult mi-as dori asta in sinea mea :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : kobayashi Date : 21-10-2015 09:32 L-am descarcat si eu, dar cu Destiny asta nu am apucat sa-l joc inca, a trebuit sa iau No Time To Explain:)) Am sa incerc deseara sa il joc, sper sa apuc pana se aduna baietii de raid daca nu mai bine il las pe weekend, cam cat tine ultimul episod, 2-3 ore? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : deepjinx Date : 23-10-2015 02:30 Terminat. E cea mai impresionanta poveste dintr-un joc aparut anul asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : kobayashi Date : 23-10-2015 09:28 L-am terminat si eu. Frumos, emotional, insa au fost mai bune episoadele 3 si 4. Per total o experienta placuta ce isi merita toti banii, nu l-as numi GOTY insa e acolo sus cu jocurile bune de anul asta=D> https://www.youtube.com/watch?v=MnkrUTb6K1Y -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : Srachi Date : 23-10-2015 16:45 Chiar asa faina poveste are sau ce va impresionat la joc? Am jucat demo, nu prea iti dai seama de mare lucru din el. Cate ore de gameplay au toate epsioadele la un loc? Ma plictisesc si ma gandeam sa-l iau si eu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : GabiCutlac Date : 23-10-2015 16:48 Da faci ceva in jocul asta sau e mai mult un film interactiv? Gen Heavy Rain? Nu zic ca nu-mi place un joc cu o poveste bună, dar parca acum nu am chef de prea multa vorbăraie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : eagle-eye Date : 23-10-2015 16:52 E aproape numai vorbărie :) Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : Srachi Date : 23-10-2015 17:27 Numa vorbarie? In demo mai manipulam timpu, bla bla. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : kobayashi Date : 23-10-2015 17:51 Povestea, atmosfera si muzica sunt atributele principale pe care se axeaza jocul. Daca astea nu va plac, atunci nu e genul vostru de joc. Gameplay exita si el acolo putin cu rewind de timp inapoi si ceva investigation work si cautat diverse indicii, insa nu e pe primul plan. Eu l-am cumparat datorita parerilor pozitive de pe acest thread si nu am regretat.:) L.e. sa raspund si la intrebari mai precise: -durata jocului e undeva intre 2-3 ore/episod -nu e ca Heavy Rain, are mai mult gameplay moments si explorat, si nu contine quick time events -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : eagle-eye Date : 23-10-2015 21:21 Numa vorbarie? In demo mai manipulam timpu, bla bla. Am zis "aproape". Da, normal ca are si alte elemente de gameplay, dar se axeaza mai mult pe dialog si, cum zicea si koba, pe muzica. Si Doamne, ce muzica... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Dant3 Date : 09-11-2015 13:35 Rumor: Life is Strange 2 Confirmed by Dontnod Entertainment Co-Founder Alain Damasio (http://www.dualshockers.com/2015/11/08/rumor-life-is-strange-2-confirmed-by-dontnod-entertainment-co-founder-alain-damasio/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : orionpaxbb Date : 09-11-2015 13:47 Life Is Strange 2 NOT Confirmed According To Writer - (http://www.enixorigin.com/life-is-strange-2-not-confirmed/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : solecon Date : 09-11-2015 13:51 Life is Strange 2 Confirmed by Dontnod Entertainment Co-Founder Alain Damasio (http://www.dualshockers.com/2015/11/08/rumor-life-is-strange-2-confirmed-by-dontnod-entertainment-co-founder-alain-damasio/) Life Is Strange 2 NOT Confirmed According To Writer - (http://www.enixorigin.com/life-is-strange-2-not-confirmed/) Nice. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : Dant3 Date : 09-11-2015 13:56 Citește rândurile din prima postare, titlul e varză, dar o să vezi ca e vorba de acel domn care ar vrea să scrie scenariul și pt sezonul 2. Nu știu cum ajung anumite persoane să scrie, cum poți să spui "Zvon: LoS 2 confirmat"... Avez-vous d’autres projets vidéoludiques après Remember Me? AD :J’ai contribué modestement, comme Script Doctor, sur Life is Strange développé par le Studio Dontnod. S’il devait y avoir une suite, j’aurais plaisir à y contribuer aussi, bien sûr. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : snpz Date : 09-11-2015 14:28 Nu am jucat încă acest joc, însă am auzit numai cuvinte de lauda. Sper sa apară o versiune pe disc a lui, însă nu știu ce șanse sunt.. Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Dant3 Date : 09-11-2015 15:00 Uite și o recenzie la fel de bună, nu mai aștepta varianta pe disc http://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?p=1299841 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : Dant3 Date : 12-11-2015 18:24 Vine și pe disc, cu soundtrack inclus, superb. eagle-eye, o veste excelentă, nu? :) 259345 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : DeathOfArt Date : 12-11-2015 18:29 si eu vreau doar o reducere :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : eagle-eye Date : 12-11-2015 19:31 Pffff, ma mananca in palma :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : razvanrazy Date : 17-11-2015 12:29 L-am terminat si eu aseara. Absolut superb scris. In mod clar este in top 3 al jocurilor din 2015 pentru mine =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Srachi Date : 17-11-2015 13:41 Licensed soundtrack? Asta inseamna ca pot folosii coloana sonora in orice scop vreau? Chiar si comercial? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : Mousey Date : 17-11-2015 14:03 Nope. Nu tu esti licentiat, ci cei care au compilat soundtrack-ul. Ei sunt licentiati de catre artistii originali. Adica echipa Life is Strange a primit drepturile de folosire ale melodiilor, si fiecare artist prezent in soundtrack primeste o parte din incasari. Tu ai dreptul sa-l folosesti in scop personal (sa-l asculti acasa). Are sens ce zic? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : Srachi Date : 17-11-2015 15:42 Normal ca are, nici nu mai trebuia sa mentioneze pe disc ca e licensed soundtrack, de aia ma gandeam ca o data ce cumperi editia asta ai licenta de uz a coloanei sonore. Zici ca artisti primesc o cota parte din vanzari, asta e discutabil. Poate intelegerea pentru licenta sa facut la o suma fixa, si atat. Exact cum pot cumpara/licentia unele melodi de pe net si apoi sa le folosesc in voie cat vreau si unde vreau. Ok thanks si scuze de off topic oameni buni. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : DeathOfArt Date : 26-01-2016 09:24 https://www.youtube.com/watch?v=wsDoEZLgHn4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : apbaciu Date : 22-03-2016 23:13 Tocmai ce am terminat si eu Life is Strange. Pot spune ca un story asa bun ca in jocul asta numai in The Last of Us am mai vazut. Chiar va rog sa il jucati, nu as vrea ca nimeni sa piarda aceasta experienta de nota 10+! Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : DeathOfArt Date : 23-03-2016 14:41 Pe mine m-a dezamagit foarte mult lumea care este moarta, ce parere ai avut? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : apbaciu Date : 23-03-2016 14:50 Eu pur si simplu nu pot gasi un defect pentru acest joc, in ceea ce priveste genul jocului (adventure). Poate ca lumea este moarta cum spui tu dar exceleaza prin personajele foarte bine prezentate si repet prin povestea ce te tine cu sufletul la gura. L.E: A , era sa uit de soundtrack care si acesta este foarte bun. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : Dant3 Date : 25-03-2016 20:07 713057158238220288 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : lucas22010 Date : 25-03-2016 21:05 Eu pur si simplu nu pot gasi un defect pentru acest joc, in ceea ce priveste genul jocului (adventure). Poate ca lumea este moarta cum spui tu dar exceleaza prin personajele foarte bine prezentate si repet prin povestea ce te tine cu sufletul la gura. L.E: A , era sa uit de soundtrack care si acesta este foarte bun. pai si until dawn? :) mai putin soundtrack-ul... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : eagle-eye Date : 25-03-2016 21:17 Until Dawn nu-l scarpina nici la degetul mic de la picior. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : apbaciu Date : 25-03-2016 22:00 Intradevar este mai slab decat until dawn. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : Dant3 Date : 25-03-2016 22:26 La ce capitol, poate la grafică? Jocul asta e cel mai bun joc din 2015, după Witcher 3. Parerea mea, hâc :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : apbaciu Date : 25-03-2016 22:47 Acuma vad ce prostie am scris :). Vroiam sa zic ca Life is Strange este peste Until Dawn. Oricum ambele sunt jocuri ce nu trebuiesc ratate. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : lucas22010 Date : 26-03-2016 09:47 ce alte astfel de jocuri ar mai fi? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : apbaciu Date : 26-03-2016 09:51 Colectia de la Quantic Dream : Beyond Two Souls si Heavy Rain ; Grim Fandango si Day of the Tentacle. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : Dant3 Date : 26-03-2016 12:43 GF si DotT sunt point and click adventure, au fost ok la vremea lor, sunt ok si acum dar nu se compară cu Heavy Rain, Beyond, Life is Strange, Until Dawn. Eu îți recomand doar Quantic Dream Collection. Apoi joaca pe calculator si Fahrenheit, tot un joc creat de Quantic Dream. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : lucas22010 Date : 26-03-2016 13:37 Beyond Two Souls si Heavy Rain le-am jucat pe ps3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : eagle-eye Date : 26-03-2016 14:42 Te poti baga si la The Walking Dead de la Telltale, nu este la nivelul lui Life is Strange, dar e bun nonetheless. Daca vrei si alte contexte, fie mai comice sau mai SF, poti juca mai multe serii ale celor de la Telltale, sunt bunicele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : tudyniuz Date : 26-03-2016 14:58 Eu pe alea nu le mai recomand. Sunt facute in graba si chiar daca au deja 6-7 spin-offs, gameplayul tot stricat e. Eu am jucat primul episod din Life is Strange si mi-a placut atmosfera si povestea, pacat ca nu apare o reducere la tot sezonul, nu prea vreau sa dau mai mult de 10€ pe tot. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : Dant3 Date : 26-03-2016 15:15 A fost la preț redus de vreo 3 ori, 10$/10€. Cred că am postat chiar eu pe aria "Jocuri cu prețuri bune". Dacă vrei varianta fizica, da, mai ai de așteptat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : tudyniuz Date : 26-03-2016 15:29 Nu am fost pe faza atunci, astept pentru a patra oara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : razvanrazy Date : 26-03-2016 23:07 Mie mi se pare super pret, la varianta fizica, de 100-120 ron, mai ales ca ai si ceva extra in cutie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : eagle-eye Date : 27-03-2016 02:46 Eu pe alea nu le mai recomand. Sunt facute in graba si chiar daca au deja 6-7 spin-offs, gameplayul tot stricat e. Eu am jucat primul episod din Life is Strange si mi-a placut atmosfera si povestea, pacat ca nu apare o reducere la tot sezonul, nu prea vreau sa dau mai mult de 10€ pe tot. Wait, adica nu ai jucat decat primul episod? DUUUUDEEEE........ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : tudyniuz Date : 27-03-2016 03:50 Dupa discutiile de azi, am ajuns acum sa termin episodul 4, am facut rost de disc pentru One. Maine mai am un episod ca acum nu mai rezist@-) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : apbaciu Date : 27-03-2016 08:19 Cum adica ?! Ai terminat episodul 4 si nu ai fost curios sa vezi cum se termina... :)). Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : tudyniuz Date : 27-03-2016 10:53 Era prea târziu si nu mai stiam de mine, abia m-am descurcat la ultimele chestii ca eram prea obosit. A fost conform asteptarilor pana acum si e un exemplu perfect pentru a intarii ideea de a nu mai recomanda nimic de la Telltale, care par o gluma prin comparație. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : tudyniuz Date : 27-03-2016 20:52 Acum ca am terminat si ultimul episod, pot spune linistit ca povestea a fost printre cele mai bune din ultimii ani, cred ca trebuie sa ma gandesc cu ceva ani in urma sa gasesc un sfarsit atat de bun, e pe aproape cu The Last of Us. Mi se pare destul de greu sa spui o poveste de genul asta si sa pastrezi o continuitate fara sa pierzi momente sau sa lasi loc de interpretari, iar din punctul asta de vedere au reusit un lucru mare. Era foarte usor sa o dea in bara mergand pe unele clisee sau apeland la tot felul de artificii de storytelling incat sa ofere o experienta mai comuna, mai de film de Hollywood, si ma bucur ca nu s-a intamplat asta. Sper sa mai vedem jocuri similare, poate chiar si un sezon 2, merita din plin, executia, grafica, povestea sunt exemplare si sper sa mai am parte de experiente similare. O sa il rejoc cu siguranta pentru ca sunt unele lucruri pe care le-as face diferit a doua oara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : eagle-eye Date : 27-03-2016 21:19 Ce ai ales la sfarsit, de curiozitate? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : tudyniuz Date : 27-03-2016 21:22 Fara a spoileri, "the selfish ending". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : DeathOfArt Date : 28-03-2016 10:22 https://www.youtube.com/watch?v=wsDoEZLgHn4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : DeathOfArt Date : 06-06-2016 10:08 https://www.youtube.com/watch?v=VcBPDjGWnQc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : Dant3 Date : 20-07-2016 16:51 755755988116963328 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : DeathOfArt Date : 20-07-2016 17:17 them sales... oare o sa faca asat si pt hitman ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : Dant3 Date : 27-07-2016 23:14 758346917013254144 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : eagle-eye Date : 28-07-2016 11:43 N-o sa aiba acelasi farmec. Fara sa stii ca esti tu implicat in mod direct in evenimentele ce se desfasoara si fara mecanicile de choice-making esentiale in puterea impactului consecintelor, n-o sa fie altceva decat un teenage-drama flick. La urma urmei de-aia a avut efectul pe care l-a avut asupra jucatorilor, pentru ca ii faceau direct responsabili pentru outcome-urile actiunilor lor, facandu-i astfel sa empatizeze enorm de mult cu personajele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : Dant3 Date : 28-07-2016 15:43 Asa e, dar nici in Butterfly Effect nu am avut niciun rol și mi-a plăcut foarte mult. În perioada aia îmi doream un joc asemănător :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : Se7en Fury Date : 23-01-2017 20:42 Este la reducere 22 de lei pe Ro și £4 pe UK, e păcat să pierdeți oferta asta. Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : Schizoid Date : 23-01-2017 21:06 Este la reducere 22 de lei pe Ro și £4 pe UK, e păcat să pierdeți oferta asta. Sent from my EVA-L09 Pe PSN, presupun? Pe Xbox Live nu :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : Kratos666 Date : 23-01-2017 21:16 Pe PSN, presupun? Pe Xbox Live nu :( Da pe psn, nu poti sa ai cont de ro pe live... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : theusher Date : 12-06-2017 02:54 http://youtu.be/AvwDNGjEp7A http://eu.square-enix.com/en/blog/announcing-life-strange-storm -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : razvanrazy Date : 14-06-2017 17:28 Avem si un mic gameplay video https://youtu.be/GhIrGIyY01o Nu prea inteleg care-i faza si de ce am vrea sa jucam aceste 3 episoade. Adica, la jocul initial a impresionat povestea si mai ales faza cu timpu. Daca nu jucam cu acelasi personaj, deci fara puterile ce tin de timp, o sa fie doar un alt adventure/point and click in universul Life is strange, facut clar doar ca sa mai stoarca niste bani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : tudyniuz Date : 14-06-2017 17:48 Pai da, ce n-ai inteles? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : Papillon_ Date : 14-06-2017 18:07 Unii poate vor sa mai exploreze povestea caracterelor Chloe Price, Rachel Amber plus ca mai ofera un episod bonus " ‘Farewell’ - play one last time as a young Max Caulfield in a special bonus episode... " Pe langa acest prequel o sa mai fie un joc produs de DONTNOD Entertainment, un fel de continuare dar probabil cu alta poveste si caractere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : GabiCutlac Date : 14-06-2017 19:11 Nu ma pot abține, scuze de offtopic. Personaj! Înțeleg ca mai imprumutam din engleza, da' asta cu "caracter" nu are sens. La fel ca si aia cu "mape" in loc de maps. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : dark18 Date : 16-06-2017 17:01 Un episod dureaza intre 2-3 ore. Deci se poate termina prequel-ul in 6-9 ore. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : poiuyt Date : 22-06-2017 14:53 Am terminat si eu episoadele, ca si concluzie in ceea ce ma priveste n-as mai "juca" (asista) la o continuare.. este pur si simplu plictisitor sa tot dai back pana iese scenariu.. da ,este ilustrat ok si povestea este relativ ok, insa nu este un joc. mai bine citesti o carte, mai bine asa ,comparand cu a o citesti pe ecran ore la rand avand impresia ca schimbi mare lucru. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : Dant3 Date : 22-06-2017 16:28 tudy, ai legătura! :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : eagle-eye Date : 22-06-2017 21:17 Da nu mai da inapoi atunci si traieste cu consecinta. Crezi ca totul iese asa cum vrei? Totul are consecinte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : poiuyt Date : 23-06-2017 10:17 Man , 99% esti obligat de "joc" sa dai inapoi ca sa "treci mai departe" :) pt un joc free dat la ps plus este ok , insa nu merita dat bani pe el ,doar daca-ti plac foarte mult telenovelele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : eagle-eye Date : 23-06-2017 13:54 Merita cu varf si-ndesat, dar trebuie sa ai o anumita capacitate emotionala sa te prinda. Nu-i pentru toti (si nu, nu-mi plac telenovelele). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : poiuyt Date : 23-06-2017 15:33 a , ok . Tu esti mai sensibil deci, bun, asadar pt categoria asta de oameni este destinata aceasta nuvela "video". :) mie unul contrastul ala de butterflay effect corelat cu adolescentii aia peste care arunci un psihopat ..m-a cam lasat rece , dar fie, probabil fiecare gen isi are fanii lui. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : razvanrazy Date : 23-06-2017 16:17 Nu inteleg de ce va contraziceti aiurea. E clar ca nu e pentru oricine, la fel cum nici Battlefield sau FIFA nu sunt. E o chestie de gusturi. Personal, mi-a placut foarte mult primul, dar 2-u asta nu ma atrage deloc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : Dant3 Date : 23-06-2017 17:37 .....278373 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : eagle-eye Date : 23-06-2017 21:53 Nu inteleg de ce va contraziceti aiurea. E clar ca nu e pentru oricine, la fel cum nici Battlefield sau FIFA nu sunt. E o chestie de gusturi. Pai asta am zis si eu. Toti reviewerii si restul oamenilor carora le-a placut sunt niste sensibili aparent. Nu e vorba de sensibilitate, am vazut oameni cu 0 sensibilitate avand noduri in gat la jocul asta. E vorba de empatie :). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : bdevil Date : 31-08-2017 22:36 Salutare. Am achizitionat si eu Before the Storm, toate cele 3 episoade noi, si cand incerc sa joc episodul 2, imi spune ca deja l-am achizitionat dar e nevoie sa-i fac purchase. E ceva in neregula? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : OEE Date : 31-08-2017 23:37 Nu s-a lansat decât primul episod. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : bdevil Date : 25-12-2017 00:59 Aveti idee de ce nu pot juca episodul 3? Am cumparat Season Pass, cand dau pe Episode 3 imi zice Purchase / Install, ma duce in PS Store unde-mi spune ca deja l-am cumparat. Dar de jucat nu pot intra in episod. ====EDIT==== Rezolvat, trebuie descarcat separat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : solecon Date : 12-01-2018 03:07 Stie cineva daca e pe bune? Microsoft Xbox 360, X360, Playstation 3, PS3, PC, Console shop, service - Gamerland (http://gamerland.ro/playstation4/life-is-strange-before-the-storm-ps4) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : keanustar Date : 12-01-2018 03:47 E posibil, avand in vedere ca si prima parte a iesit pe disc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : cartus Date : 10-05-2020 23:38 Babaeti ce joc.... Nu l-am putut lasa din mana, in aproape 2 zile a fost gata. Superb, locul 2 in preferintele mele, pentru poveste, dupa TLOU. Sfarsitul ep 3 a fost fara cuvinte. Sfarsitul jocului un pic cam meh... Urmeaza Before the Storm saptamana viitoare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : razvanrazy Date : 11-05-2020 00:32 Da, foarte bine scris primul joc. M-a tinut cu sufletul la gura intr-un concediu la munte si din cauza lui, in loc sa iesim sa ne plimbam, eram lipiti amandoi de TV =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : eagle-eye Date : 12-05-2020 10:53 Si sequelul e bun, desi mi-a placut mai mult primul, 2-ul are appeal-ul lui. Voice actingul m-a dezamagit un pic, dar in rest il recomand. Also Before the Storm e superb :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : cartus Date : 13-05-2020 14:06 Am terminat primul sezon din Before the storm si imi pare mai slab. Comparativ cu primul LiS, BtS nu are modificarea timpului, dar au bagat "bataia" in cuvinte care imi pare puerila. Nu vad cum ai putea sa "faci" pe cineva cu frazele alea. Inca ceva, daca va loviti de situatia asta, cum m-am lovit eu: am luat season pass-ul si am descarcat primul episod care e gratuit. Dupa ce l-am terminat nu reuseam sa descarc sezoanele 2 si 3, din joc zicea ca trebuie cumparate, am reusit sa le descarc doar in store pe consola unde apareau "free". Si inca ceva: pretul sezoanelor 2 si 3 din joc nu are legatura cu cel din store, nu are discountul din store. Daca vreti sa cumparati, in store e mai ieftin ca in joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : cartus Date : 14-05-2020 22:13 Tocmai am terminat BtS si pot spune ca povestea salveaza jocul, chiar daca nu este la nivelul lui LiS. Frumos joc si asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : eagle-eye Date : 15-05-2020 13:48 Pai povestea e totul in seria asta, in rest nu prea e mare lucru. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : cartus Date : 15-05-2020 16:56 Coincidenta sau e episodul bonus din BtS ? Parca nu am vazut-o pe Max cu chitara in mana in LiS. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 18:09.