* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Sony anunta o noua pereche de casti pentru PS4 Started at 05-11-2015 00:13 by OEE Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=95346 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : OEE Date : 05-11-2015 00:13 Title : Sony anunta o noua pereche de casti pentru PS4 Noua pereche de casti oferita de Sony pentru consolele PlayStation 4 se va lansa in Europa pe data de 9 decembrie. Castile sunt de tipul in-ear si vin cu boxe de 13 mm, microfon integrat, cablu textil, switch pentru volum si vor avea functie de anulare a zgomotelor exterioare. Tehnologia de reducere a zgomotelor, denumita AudioShield, va depinde de o baterie reincarcabila si va oferi aproximativ 15 ore de uz. Acest nou model va putea fi folosit si la PlayStation Vita, tablete si smartphone-uri. Pretul lor este, din pacate, unul destul de piperat, €89.99. Ce parere aveti, merita aceste casti sau pretul lor vi se pare exagerat? https://www.youtube.com/watch?v=o7aX94baSpw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Templier Date : 05-11-2015 00:20 90 de Euro for that piece of cr@p :o -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Khufu Date : 05-11-2015 12:38 De banii aia imi iau niste Sennheisere de cad toate B-urile de pe Beats si PS-urile de pe Sony. Dar se vor vinde oricum, nu imi fac griji. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : tudyniuz Date : 05-11-2015 13:02 Eu nu cred ca o sa vanda mare lucru. Sunt la acelasi pret cu celelalte (Pulse Gold) care mai mult ca sigur ofera un sunet mai bun. In plus de asta, nu ofera absolut nimic deosebit in afara de culori si logo-uri fata de casti de la alti producatori cu un nume mai mare in audio decat Sony. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : OEE Date : 05-11-2015 14:17 Eu le-aș cumpăra sincer să fiu. Dar în nici un caz la pretul ăla. Pe la 100 lei da... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Khufu Date : 05-11-2015 16:11 Nu multi sunt audio savvy, ca sa zic asa, sa faca diferente intre brand-uri sau calitatea sunetului. Ei vad Sony, merg cu PS4, sunt in ear si merg psi cu telefonul. Cadou frumos de Craciun. La 100 RON cati n-ar cumpara? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Encman Date : 10-11-2015 16:32 Ce pret.. :-/ Cred ca o sa incep sa le zic astora $ony curand. Nu stiam ca brandul cantareste chiar asa de mult :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Joystick Date : 12-11-2015 06:15 ehm PLAYSTATION GOLD HEADSET costa 99,90 euro si arata ca atare.... aceste casti de mp3 costa 89,90 ??? WTF .... se zice quality over quantity , insa sunt si exceptii frate. chiar daca as avea 90 $ cumpar un alt controller frate acestea de ps4 dupa 1 an deja le poti arunca -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Messi2015 Date : 12-11-2015 07:36 Gold Headset e la 370 lei la Altex/MediaGalaxy. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Peetzy Date : 12-11-2015 12:55 Arata frumos, marketing de nota zece, bine, la pretul asta ai fir textil, comenzi pe fir si alte cele, dar daca "se aud" in genul celor cu care a venit si Vita la un moment dat... Khufu a sintetizat bine de tot mai sus, un cado' frumos, nimic mai mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : Encman Date : 13-11-2015 01:27 ... sau un "cado" de sarbatori din partea Sony -- noua revizie sa vina cu aceste casti in pachet :D (nu amaratele alea ce vin la pachet cu PS4). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 11:44.