* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Watch Dogs 2 Started at 11-02-2016 20:35 by Dant3 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=97547 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Dant3 Date : 11-02-2016 20:35 Title : Watch Dogs 2 https://s3.amazonaws.com/f.cl.ly/items/3V221f2g3F0q2r3q2X0m/Image%202016-06-16%20at%207.47.38%20PM.png?v=8f988804 Watch Dogs 2 Will Launch Before April 2017 - GameSpot (http://www.gamespot.com/articles/watch-dogs-2-will-launch-before-april-2017/1100-6434710/?ftag=GSS-05-10aaa0b) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : razvanrazy Date : 11-02-2016 20:49 Foarte bine. Si Wildlands la fel =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : tudomih Date : 11-02-2016 21:13 La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : razvanrazy Date : 11-02-2016 21:38 Sunt o gramada de alte jocuri proaste care au continuari peste continuari. E foarte simplu. Nu-ti place, nu joci si nu te interesezi de continuari, ca sa comentezi despre ele. Jocul a fost bun pe anumite parti, a adus multe lucruri noi, grafica relativ buna pentru "next gen". Ce l-a tras in jos, a fost driving-ul. Anywho, eu il astept cu interes. La cum s-au mobilizat cei de la Ubi dupa ultimile jocuri proaste si si-au reparat din greseli cu noile aparitii (Syndicate si Division), cred ca Watch Dogs 2 si Wildlands chiar vor fi bune. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Razzosinni Date : 11-02-2016 21:41 Sper sincer. Mai ales ca au potential, acum vreo 3-4 ani erau una dintre cele mai iubite companii producatoare de titluri AAA, dar au facut o gramada de mizerii si si-au pierdut serios din credibilitate. Oricum, au indreptat multe lucruri in ultima perioada. Mai mult decat orice, in momentul asta, ma intereseaza sa vad cum se prezinta Primal. Iar Watch Dogs, desi nu pot spune ca mi-a placut in mod deosebit, a adus ceva nou (ceea ce e cel mai important) si a fost interesant pe alocuri. Sunt convins ca vor imbunatati semnificativ sequel-ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Khufu Date : 11-02-2016 21:56 Sunt o gramada de alte jocuri proaste care au continuari peste continuari. E foarte simplu. Nu-ti place, nu joci si nu te interesezi de continuari, ca sa comentezi despre ele. So...daca nu are cuvinte bune/de lauda despre joc, sa nu comenteze, corect? Poate ca nu a avut cel mai argumentat post legat de parerea lui despre joc, dar asta nu inseamna ca oamenii sa nu mai scrie nimic. Nu cred ca tu nu ai facut la fel pe alt thread-uri, deci nu vad de unde spiritul politienesc. Atat timp cat respecta regulile forumului, eu zic ca e ok. Tu ce zici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : razvanrazy Date : 11-02-2016 23:13 Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari. Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe. Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Mayhem Date : 11-02-2016 23:13 Mie mi s-a parut bunicel jocul, m-a incantat nebunia cu hacking-ul de pe telefon si craftingul de diferite device-uri, povestea a fost un pic cam mediocra dupa gustul meu, dar mi-au placut personajele care te ajuta, bine scrise, bine conturate si incadrate ok in actiune. La partea cu condusul masinilor da, a avut niste neajunsuri la control dar daca gaseai masina potrivita sau o deblocai din meniul de masini disponibile condusul devenea distractiv. Grafica nu stiu ce sa zic, eu nu prea judec jocurile dupa grafica chiar daca multi dintre noi sunt indignati de modul cum sunt prezentate la E3 jocurile si cum arata in varianta finala, mie mi s-a parut ok. Am sentimente amestecate pentru Watch Dogs 2, pe de-o parte as vrea sa vad ce ar mai fi de spus si daca continua povestea lui Aiden Pierce, pe de alta parte nu stiu daca nu cumva resursele ar fi meritat pompate intr-un titlu nou. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : tudyniuz Date : 11-02-2016 23:51 Ma acum no offence, dar mie imi displace Ubi mai mult decat EA in ultimii ani. Parca odata cu Far Cry 3 au inceput sa faca toate jocurile la fel. In toate sa ai aceleasi elemente de gameplay repetate, povesti slabe si lansari problematice (vezi Unity sau Watch Dogs). Eu tin minte cum Far Cry 2 nu a fost grozav, dar era atat de diferit fata de precedentul si de ce a urmat dupa el incat l-as juca cu mai multa placere acum decat 3-ul. Au facut o ciorba din Assassin's, Far Cry, Splinter Cell si chiar si "noile" IP-uri gen Watch Dogs nu au fost decat o amestecatura de cele mentionate inainte cu niste schimbari de locatie si cu un minim de efort la gameplay. Consider ca fac prea multe jocuri si nu mai sunt in stare sa vina cu ceva nou sau diferit incat macar sa distinga seriile intre ele. Au gasit o formula buna: open world, grafica draguta, catarat pe kaka maka de turn pentru a descoperi din harta, side questuri de tip fetch, personaje NPC aruncate in numar mic pe harta (sau boti ordinari multi si prosti in AC) si cam atat. Mi-e sila de ei mai mult decat de EA. Eu nu mai cumpar nimic facut de ei decat la un sale masiv sau second hand, incat sa nu primeasca nimic, pentru ca nu consider ca merita si nu vreau sa incurajez un astfel de comportament. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Khufu Date : 12-02-2016 01:27 Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari. Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe. Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie. Ei, stii ca nu ne certam. Discutam si noi. Evident, cum am precizat, postarea nu era cea mai constructiva. Asa e bine in viata (in general), sa te bazezi pe lucrurile pozitive si pe cele care iti plac. Acum na, mai sunt si derapaje. Daca e trolleala ieftina, nu se accepta. Ca sa nu fiu total offtopic, nu sunt entuziasmat atat de mult. Cum a precizat si Tudy, astia au amestecat oalele foarte mult, ai 5 gusturi in gura cand joci un joc Ubisoft. Sunt convins ca va veni momentul unui reboot in birourile Ubi, dar nu stiu daca va fi odata cu WD2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : AndreiRobert6 Date : 12-02-2016 03:35 Si de ce (cui i s-a parut) este Watch Dogs un joc slab? Din cauza downgrade-lui vizual?Pai parca nu spuneam noi ca" grafica nu conteaza "?:-?:-?:-?:-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : kobayashi Date : 12-02-2016 10:39 Eu l-am avut gratis acasa vreo 2 luni de la un prieten si nu l-am jucat pe primul:)) Cum a zis si tudy, m-am saturat si eu de formula Ubi-open world pana peste cap, si toate jocurile lor pt mine sunt la fel. Deasta nici de Division nu prea sunt incantat. In fine, era de asteptat ca o sa faca continuare la asta, s-a vandut destul de ok din cate tin minte primul, sper macar sa vina cu ceva mai original de data asta, desi am mici sperante:( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Victor420 Date : 12-02-2016 11:04 Cum sa nu faca si o continuare, cand la sfarsitul anului 2014 jocul se vanduse in 9 milioane de exemplare (!!!!!!!!!!!) Watch Dog Ships 9 Million Copies, Helping Ubisoft Sales Rise Sharply - GameSpot (http://www.gamespot.com/articles/watch-dog-ships-9-million-copies-helping-ubisoft-s/1100-6423279/) Tot ce a demonstrat WD1 e ca poti sa iti dublezi/triplezi investitia daca bugetul de marketing e mai mare decat cel de developing. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Dant3 Date : 12-02-2016 11:11 9 milioane au ajuns în stocul magazinelor, nu în casele noastre :) "Shipped" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Victor420 Date : 12-02-2016 11:17 Ubisoft tot si-a luat banii. Magazinele au luat teapa daca nu s-au vandut exemplarele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Dant3 Date : 12-02-2016 11:20 Magazinele pot trimite jocurile înapoi, dacă știu să facă un contract -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : poiuyt Date : 12-02-2016 11:56 mie nu-mi pare rau :) lasa sa fie , cine vrea sa-l joace e ok , eu din cauza WD 1 din E3 am fost inebunit sa-mi iau ps4 :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : PoisonRemedy Date : 12-02-2016 12:34 Mie mi-a placut cat de cat jocul. Nu a fost WOW dar a avut niste chestii interesante. Cel mai nasol lucru a fost ca nu a mers MP o luna dupa lansare, si in felu asta a pierdut mult din farmec pentru ca nu am am avut experienta aia sa fie hackuit de un alt individ. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : tudomih Date : 12-02-2016 17:48 Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari. Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe. Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie. Răzvan, atât de tare te-am supărat / jignit (din moment ce spui ca nu am bun simt) ? Dacă da, îmi cer scuze! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : eagle-eye Date : 13-02-2016 10:41 Ma acum no offence, dar mie imi displace Ubi mai mult decat EA in ultimii ani. Parca odata cu Far Cry 3 au inceput sa faca toate jocurile la fel. In toate sa ai aceleasi elemente de gameplay repetate, povesti slabe si lansari problematice (vezi Unity sau Watch Dogs). Eu tin minte cum Far Cry 2 nu a fost grozav, dar era atat de diferit fata de precedentul si de ce a urmat dupa el incat l-as juca cu mai multa placere acum decat 3-ul. Au facut o ciorba din Assassin's, Far Cry, Splinter Cell si chiar si "noile" IP-uri gen Watch Dogs nu au fost decat o amestecatura de cele mentionate inainte cu niste schimbari de locatie si cu un minim de efort la gameplay. Consider ca fac prea multe jocuri si nu mai sunt in stare sa vina cu ceva nou sau diferit incat macar sa distinga seriile intre ele. Au gasit o formula buna: open world, grafica draguta, catarat pe kaka maka de turn pentru a descoperi din harta, side questuri de tip fetch, personaje NPC aruncate in numar mic pe harta (sau boti ordinari multi si prosti in AC) si cam atat. Mi-e sila de ei mai mult decat de EA. Eu nu mai cumpar nimic facut de ei decat la un sale masiv sau second hand, incat sa nu primeasca nimic, pentru ca nu consider ca merita si nu vreau sa incurajez un astfel de comportament. For Honor se îndepărtează mult de la reteta asta. And you'll see how that will go :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : theusher Date : 03-05-2016 17:36 WATCH DOGS 2 HAS A NEW LEAD CHARACTER, APPARENTLY Watch Dogs 2 will have a new lead character, if an actor's (now hidden) Instagram account is anything to go by. Spotted by NerdLeaks, actor Cort King uploaded an image of a glasses and bandana-wearing 3D model, with the caption, "Had a blast doing motion capture work as the lead character in a new video game series!", following up with "#WatchDogs2". As mentioned above, King has since made his profile private, but a cached version of his account page shows the post in question. There is a chance that King means a new main character, as opposed to a replacement for the first game's protagonist Aiden Pearce. That said, the series' creative director, Jonathan Morin has said that Ubisoft would be "taking risks" with the sequel. It could be the right choice to swap out Pearce - our review of the original called the protagonist, "an empty trenchcoat as far as personality goes". We'll likely have more information soon - Watch Dogs 2 is scheduled for release in the current financial year, making E3 a prime candidate for a full reveal. Watch Dogs 2 Has a New Lead Character, Apparently - IGN (http://www.ign.com/articles/2016/05/03/watch-dogs-2-has-a-new-lead-character-apparently) http://s32.postimg.org/t4h4zvv6d/Full_Size_Render.jpg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : poiuyt Date : 03-05-2016 17:47 lol Watch dogs - 2014 Watch Dogs 2 - 2016 Watch Dogs 3 - 2017 Watch Dogs 4 : Revenge of the Dogs - 2018 Watch Dogs Unity - 2019 Watch Dogs vs Asscreed - 2020 Watch Dogs Black Flag - 2021 =))=))=)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : PoisonRemedy Date : 03-05-2016 18:33 Ai uitat de Watchdogs Watch Dogs. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : calin_kalf Date : 03-05-2016 18:57 Urmand sa faca un reboot: Watch Dogs -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : calin_kalf Date : 14-05-2016 01:33 Am aflat că și Ubisoft România lucrează la Watch Dogs 2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : raduadelin Date : 14-05-2016 07:25 Ubisoft Romania lucreaza la toate proiectele mari ale companiei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : PoisonRemedy Date : 14-05-2016 09:26 De aia sunt jocurile pline cu buguri :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : ingerulol Date : 15-05-2016 01:31 @PoisonRemedy - o gluma foarte proasta ! In loc sa te mandresti cand la CREDITS sunt listati confrati de-ai nostrii in niste jocuri excelente , voi dati cu noroi . Nu cred ca exista in lumea asta natie mai critica decat a noastra ! X(X(X( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : nops66 Date : 15-05-2016 03:11 De aia sunt jocurile pline cu buguri :evil: Studioul din Bucuresti e printre cele mai bune pe testare, daca nu chiar cel mai bun. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : daviddd Date : 15-05-2016 05:06 @PoisonRemedy - o gluma foarte proasta ! In loc sa te mandresti cand la CREDITS sunt listati confrati de-ai nostrii in niste jocuri excelente , voi dati cu noroi . Nu cred ca exista in lumea asta natie mai critica decat a noastra ! X(X(X( Daca vezi numele unui cetatean roman in lista de credits (cine se uita la credits dupa ce termina un joc?) ti se umple inima de fericire, intr-adevar; parca privesti viata cu alti ochi apoi. Totul devine mai frumos. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : PoisonRemedy Date : 15-05-2016 10:33 Si eu sunt in QA la alta firma, a fost o gluma jeez :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : eagle-eye Date : 15-05-2016 11:12 Lumea nu mai stie de gluma pe-aici :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : tudyniuz Date : 15-05-2016 11:20 Studioul din Bucuresti e printre cele mai bune pe testare, daca nu chiar cel mai bun. Oare din cauza asta au avut lansari gen Watch Dogs, AC Unitiy in ultimii ani? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : marv Date : 15-05-2016 13:21 (cine se uita la credits dupa ce termina un joc?) tot timpul, din respect pentru cei care s-au chinuit sa-l faca. Si sa prind vreo scena after-credits daca exista. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : nops66 Date : 15-05-2016 15:02 Oare din cauza asta au avut lansari gen Watch Dogs, AC Unitiy in ultimii ani? :)) Soarta bug-ului depinde de project manager, testarea doar raporteaza :p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : FishyBon3 Date : 06-06-2016 19:20 http://youtu.be/4xjSlHRBBck -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : Kratos666 Date : 06-06-2016 19:32 Un video sec -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : razvanrazy Date : 06-06-2016 20:31 Dap, foarte sec si inutil, dar macar ne-a fost confirmat hipsteru ala... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : marv Date : 07-06-2016 09:34 la video-ul de mai sus cineva a comentat ca se asteapta sa aiba caderi de frame rate la care a primit raspuns: Suoy Idl10 hours ago They program it for consols. No one does it for the pc anymore. RAM became usless... Asa ca fiti pe pace, jocul va merge perfect pe console pentru ca nu exista RAM pe console. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : FishyBon3 Date : 07-06-2016 11:54 http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/4ba7297e28affca5c85eebc62011ceca.jpg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : razvanrazy Date : 07-06-2016 12:06 Uuuu, San Francisco... + data de aparitie, 15Nov2016 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : OEE Date : 07-06-2016 12:13 sper sa nu faca vreo tampeie si sa ingramadeasca Watch Dogs cu Ghost Recon si For Honor. Chiar sper sa il mai amane putin pana prin mai iunie la anu cand oricum nu prea sunt jocuri atunci. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : razvanrazy Date : 07-06-2016 12:29 Pai cu Ghost Recon cu siguranta nu-l vor ingramadi, ca pun pariu ca se lanseaza prin februarie/martie, la fel ca Division. Iar For Honor, ori prin Septembrie, ori Aprilie. ---------- Post added 07-06-2016 at 19:19 ---------- Se pare ca maine seara vom primi si un world premiere trailer. Asta probabil pentru a vedea la E3 direct gameplay. ---------- Post added 08-06-2016 at 08:59 ---------- Aici vom vedea trailer-ul, live https://www.youtube.com/watch?v=YEU-BJwd4uE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Dant3 Date : 08-06-2016 10:48 Ce porcarie, ma asteptam la altceva, sper sa vad gameplay la E3 https://twitter.com/Fobwashed/status/740412510654898176 Daca nu mai functioneaza acel tweet aveti "trailer" aici: http://www.dualshockers.com/2016/06/08/watch_dogs-2-trailer-leaked-ahead-of-official-reveal-to-no-ones-surprise/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : razvanrazy Date : 08-06-2016 10:56 OMG ce prostie :)) Oricum, ni se confirma orasul si free running-ul, exact cum ma asteptam. Se pare ca avem si gasti de cartier, mai nou. Eu tot sper la o surpriza de la jocu asta, cam cum au facut cu Assassins Creed II vs I. Acum astept totusi full trailer, poate o sa fie mai lung, diseara. Daca nu, la E3 cu siguranta vom vedea un gameplay cu o grafica ce va fi downgraded inainte de lansare :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Dant3 Date : 08-06-2016 11:12 Ma, in downgrade nu mai cred, il vedem oribil de la inceput. Sincer, nu prea ma intereseaza acest joc. Vreau sa vad ceva despre AC-ul de anul viitor, un teaser cu Egipt, orice. Anul asta astept cu sufletul la gura conferinta EA pentru Mass Effect, Battlefield 1, Star Wars-ul lui Henning si chiar Fifa 17. Dupa o pauza de cativa ani vreau sa ma intorc la Fifa, sa vad daca ei vor sa ma intorc :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : paunstefan Date : 08-06-2016 19:22 https://www.youtube.com/watch?v=udAWr1wnBHQ Pare interesant din gameplay-ul pe care l-au aratat in reveal. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : b615dub Date : 08-06-2016 19:35 Wow, un trailer mai lung de 60 sec umitor. Nu mai fac greseala primului WD cand salivam la cum arata m-am invatat minte cand am vazut ce-am primit. In alta ordine de ideei, Let the drinking games begin :) prietenii stiu de ce. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : paunstefan Date : 08-06-2016 19:43 Reveal-ul complet: https://www.youtube.com/watch?v=MnXKuhJzPj0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : keanustar Date : 08-06-2016 20:07 N-arata rau deloc, dar tot timpul exista elementul surpriza de la Ubisoft, care te uimeste facand un downgrade de ultim moment. Poate nu va mai fi cazul, daca se va face trecerea la PS4K si XO 4K. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : razvanrazy Date : 08-06-2016 20:10 Foarte misto realizat CGI-ul si foarte colorat pe alocuri, dar totusi iluminare realista. Sa vedem ce se pastreaza in joc din toate astea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : flames95 Date : 08-06-2016 20:20 https://www.youtube.com/watch?v=C6-aKFZ7wiA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : razvanrazy Date : 08-06-2016 20:42 Wow. Acum parca e o combinatie de GTA V cu Infamous: Second Son si Assassin's Creed. Arata interesant si el se misca foarte misto, desi animatia normala de mers cam aluneca pe podea si nu paseste iar grafic nu este stralucit, desi e posibil sa nu mai avem downgrade, so....macar asta este ok. Si desi totul pare mai ok si zona completa mai mare, orasul nu pare prea viu... Ce-mi place e ca au introdus elemente actuale, gen VR, Drone, 3D Printing samd. E cam dubioasa faza cu controlul tuturor masinilor, intrucat nu toate sunt electrice, mai ales alea vechi, deci nush cum o face. Totodata, mi se parea mai misto "batul" lui Aiden decat Yo-Yo-ul lu asta. Btw, am vz chiar si un cuplu de gay p-acolo. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : Graft Date : 08-06-2016 22:02 Au făcut vreun parteneriat cu Instagram pentru filtre? E prea curcubeică (is that even a word?) atmosfera, mă mir că n-a țopăit nici un unicorn din vreun tufiș pe parcusul trailerului .. În altă ordine de idei, sunt singurul căruia i se pare că Ubisoft începe să exagereze cu numărul de ediții disponibile pentru unele titluri? Pentru cel de față vom avea 6. ȘASE! Pe bune, Ubi? Și nici măcar una cu steelbook? Pffft. Watch_Dogs® 2 - The Return of Dedsec Collector's Case (http://store.ubi.com/eu/watch_dogs--2---the-return-of-dedsec-collector-s-case/574d3fa60c8ee4bd5d8b4567.html#rykdoXJG87CGVEg5.97) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : dark18 Date : 08-06-2016 22:19 Prezentarea lui Marcus mi-a adus aminte de Need for Speed ProStreet :)). Ma refer la efectele prezente in filmulet. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : razvanrazy Date : 08-06-2016 22:23 În altă ordine de idei, sunt singurul căruia i se pare că Ubisoft începe să exagereze cu numărul de ediții disponibile pentru undele titluri? Pentru cel de față vom avea 6. ȘASE! Pe bune, Ubi? Și nici măcar una cu steelbook? Pffft. Watch_Dogs® 2 - The Return of Dedsec Collector's Case (http://store.ubi.com/eu/watch_dogs--2---the-return-of-dedsec-collector-s-case/574d3fa60c8ee4bd5d8b4567.html#rykdoXJG87CGVEg5.97) Si basically, nu e niciuna care sa contina tot. Daca vrei tot, trebe sa cumperi vreo 3. Ce sa zic, o sa iau de la baietii de la Ubi, editia pe care o primesc si o sa ma "multumesc" cu jocul simplu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : dark18 Date : 08-06-2016 22:28 +1 razvanrazy :) . Pe mine ma intereseaza Deluxe Edition, pentru pachetul Deluxe, litografii si harta orasului... dar, ca si tine, ma pot multumi si cu varianta Standard. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : tudomih Date : 08-06-2016 22:29 Ce-mi place e ca au introdus elemente actuale, gen VR, Drone, 3D Printing samd. E cam dubioasa faza cu controlul tuturor masinilor, intrucat nu toate sunt electrice, mai ales alea vechi, deci nush cum o face. Nu trebuie ca masina sa fie electrica pentru a putea fi comandata de la distanta. Orice masina, chiar daca e veche de 20 de ani, are un calculator de injectie, care e electronic. Asta ti-o spune cineva care lucreaza in domeniu ;). In alta ordine de idei, imi place ca jocul pare sa nu mai fie atat de simplu ca precedentul, unde pur si simplu aveai instructiuni cam peste tot si era destul de usor sa faci misiunile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : razvanrazy Date : 09-06-2016 09:15 Personal sunt incantat de ce vad si se vede ca au lucrat mult. Din ce zic aici, s-au ocupat si de driving si aici vreau sa vad cele mai mari rezultate. Acum astept cu interes demo-ul de la E3 si sper la un AC II style :evil: https://youtu.be/YEU-BJwd4uE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : marv Date : 09-06-2016 09:16 din cauza esecurilor precedente legate de grafica si gameplay, eu nu ii mai cred. Pana nu vad jocul complet nu ii mai cred. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : poiuyt Date : 09-06-2016 11:11 Orice masina, chiar daca e veche de 20 de ani, are un calculator de injectie, care e electronic. Asta ti-o spune cineva care lucreaza in domeniu ;). Da, da, dar tot nu se comanda wireless ci printr-un cablu (obd la astea mai noi) infipt sau prin scoaterea efectiva a empromului ( la alea mai vechi) :) asa ca tot vrajeala este. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : OEE Date : 09-06-2016 15:08 O mica stire si despre WD2: Watch Dogs 2 se va lansa anul acesta (http://www.consolegames.ro/forum/f7-console-news/100981-watch-dogs-2-se-va-lansa-anul-acesta) ---------- Post added 09-06-2016 at 18:44 ---------- Si inca una legat de CE-uri si lacomia Ubisoft: Watch Dogs 2 - The Greed of Ubisoft (collector's edition) (http://www.consolegames.ro/forum/f7-console-news/100993-watch-dogs-2-greed-ubisoft-collectors-edition) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : BizZare Date : 06-08-2016 15:12 Eye candy. 42min de gameplay https://youtu.be/TlV8awwuIRY Poate de aceeasta data nu vor face downgrade(speranta moare ultima). :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Trefla Date : 06-08-2016 16:05 Imi place ca majoritatea developerilor amana jocurile pe cand cei de la Ubisoft vor sa le lanseze mai repede :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : BizZare Date : 06-08-2016 16:46 Nu strica ei traditia lansarii de toamna doar pt. ca nu au un AC. :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : razvanrazy Date : 17-08-2016 12:43 Sincer, chiar imi place ce vad :x https://youtu.be/5FwFDYOYjb8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : poiuyt Date : 17-08-2016 13:22 mie mi-a placut si prima parte si asta pare mai bun decat primu' -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : Mayhem Date : 17-08-2016 14:43 =D>Did I just hear CO-OP? :O :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : b615dub Date : 17-08-2016 19:33 Sincer, chiar imi place ce vad :] Asa am zis si la prima parte, si cu toti stim cum a fost cand a iesit [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : razvanrazy Date : 17-08-2016 19:58 Mie mi-a placut prima parte. Mai putin driving-u. Daca il 2 il repara si aduce imbunatatiri si pe restul planurilor, ma declar multumit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : theusher Date : 29-08-2016 19:45 Watch Dogs 2 Gameplay Walkthrough: Open World Free-Roam with Multiplayer - GamesCom 2016 [US] http://www.youtube.com/watch?v=hCi-DNzJTyA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : razvanrazy Date : 23-09-2016 17:12 Pretty awesome :) https://youtu.be/O5oITnkxBBg https://youtu.be/ISkXH1fIKSQ Ce dubios mi se pare, cand vad atat de multe personaje facute cu super atentie la detaliu si il vad pe antagonistul acestui joc care arata ca un personal fictiv pe care l-as face in FIFA sau intr-un joc de gen. Sa speram ca are o personalitate mai puternica. LE: ce dubios mi se pare in video postat de IGN, ca au inregistrat audio 2.0 desi sigur foloseau ceva de surround si nu se aud toate sunetele :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : raduadelin Date : 23-09-2016 17:20 Din cate stiam, T-Bone trebuia sa reprezinte o surpriza pentru fani, facandu-si aparitia pe la jumatatea jocului. Au stricat-o si pe asta... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : razvanrazy Date : 23-09-2016 17:27 Mda, probabil au vazut ca nu e lumea super excited pentru joc si d-aia au aratat. Chiar ma miram, ca am vazut un leak acum vreo 2 sapamani, cu acest trailer, dar T-Bone nu aparea in el. Oricum, orasul pare super gol si lipsit de viata. Dar sincer, ma declar multumit cat timp este mai bun ca primu si cu un control al vehiculelor imbunatatit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : Dant3 Date : 23-09-2016 17:49 Hai ca până se lansează îl vedem pe tot https://youtu.be/t85XD3ezBBo https://youtu.be/VIz_q7fnr6g https://youtu.be/PINaYEXPs4Q https://youtu.be/Vde6wHt4v8M -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : razvanrazy Date : 24-09-2016 17:21 Tipu asta chiar stie sa joace si pierde mai mult timp in free roam. Si sincer, imi place ce vad =D> https://youtu.be/kqCJM7AMRWM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : Mayhem Date : 28-09-2016 20:06 https://youtu.be/qDts0N-cNVA Se pare ca lucrurile merg spre bine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : raduadelin Date : 03-10-2016 21:43 Ultima parte din secventa 2 http://www.youtube.com/watch?v=_eRbh6wWwNw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : DeathOfArt Date : 04-10-2016 10:40 dar si inceputul cand se baga in apa si nu se uda... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : razvanrazy Date : 13-10-2016 09:01 Pretty awesome :) https://youtu.be/BKE0GPjqqvw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : tudyniuz Date : 13-10-2016 09:15 Eu sincer nu stiu daca sa il iau sau nu. Inca de la primul din serie am zis ca doi-ul va fi mult mai ok, iar faptul ca au aratat deja atat de mult ma face sa cred ca sunt increzatori ca e destul content incat sa nu ai impresia ca ai mai vazut totul inainte. Eu nu m-am uitat prea mult la videos astea, prefer mereu o experienta cat mai fresh, dar pe cat imi place locatia noua fata de un Chicago care nu imi spunea nimic, parca tot nu sunt convins ca orasul e la fel de plin de viata si animat precum unul din seria GTA. Voi il luati launch day sau asteptati vreo reducere? Eu pornisem cu ideea de a-l amana, dar parca prea mi-e dor de San Fransisco :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : PoisonRemedy Date : 13-10-2016 09:21 In ziua de azi cred ca cel mai bine e sa astepti un pic. Vorbim totusi de Ubisoft. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : Khufu Date : 13-10-2016 11:09 Eu cred ca ei fac asta (arata foarte mult content) pentru a nu mai fi in situatia primului joc, cand de la o opera din punct de vedere grafic, am ajuns la...Watch Dogs. Asa, macar stii de la inceput cum arata ca vezi tone de video-uri, deci backlash-ul va fi minim. Nu arata ca si cand iti trebuie doua PS4 puse in SLI, deci e ok. Plus ca vor sa fie GTA asa tare ca au scapat toata paleta de culouri pe plansa, zici ca esti in Vinewood. Personal, nu cred ca are atat de mult continut incat sa nu fi vazut deja mare parte din joc. Poate se bazeaza pe faptul ca fiind sandbox, oamenii vor pierde timpul prin joc facand chestii random, a la GTA, cand poti sa pierzi ore intregi pe zi fara sa faci macar vreo misiune principala. Pentru asta trebuie si sa ai ce sa faci. Si sa ii hackuiesti pe altii devine boring destul de repede... Foarte bine punctat de catre Poison. Ubi este Ubi, deci no pre-orders. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : raduadelin Date : 13-10-2016 12:02 @tudy iti pot spune ca orasul este foarte animat, iti da senzatia de autenticitate. In rest, ubisoft:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : DeathOfArt Date : 13-10-2016 13:08 testezi la el? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : raduadelin Date : 13-10-2016 13:24 Am testat o perioada. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : DeathOfArt Date : 13-10-2016 13:47 deci deep deep sale ? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : raduadelin Date : 13-10-2016 15:10 Oricum il gasiti la un pret bun la baieti. Daca vreti ceva detalii, pm :) ---------- Post added 13-10-2016 at 17:20 ---------- LE: nu ma refeream la detalii despre pretul jocului, ci la informatii despre jocul propriu-zis. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : poiuyt Date : 14-10-2016 11:05 pai asta e singurul lucru bun cu jocurile de la UBI , ca e plin de "baieti " in RO :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : DeathOfArt Date : 25-10-2016 11:21 https://www.youtube.com/watch?v=gtkg3IP0LLQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : PoisonRemedy Date : 25-10-2016 12:15 Nu arata rau Watchdogs 1 :) Nu o sa fie oricum day one buy in cazul meu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : dark18 Date : 09-11-2016 23:25 Eveniment Watch Dogs 2, pe 15.11.2016, la Media Galaxy Park Lake, ora 18:00. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : DeathOfArt Date : 14-11-2016 14:38 https://www.youtube.com/watch?v=65ZSDkbjUhk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : vladthegamer Date : 14-11-2016 14:42 http://www.dualshockers.com/2016/11/14/watch-dogs-2-ps4-pro-ps4-screenshot-comparison-anti-aliasing/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : BlackSnake Date : 14-11-2016 14:51 https://www.vg247.com/2016/11/14/watch-dogs-2-reviews-round-up-all-the-scores/ Key Watch Dogs 2 Multiplayer Features Disabled a Day before Launch - IGN (http://www.ign.com/articles/2016/11/14/key-watch-dogs-2-multiplayer-features-disabled-a-day-before-launch?abthid=58299fce6d74b99166000005) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : BizZare Date : 14-11-2016 15:54 Din articolul se mai sus. Watch Dogs 2's seamless multiplayer features are currently disabled, with no ETA on when they will be reinitialised, just a day before the open world game's launch. Parca vad dupa lansare, online disponibil doar cu Season Pass :memetroll: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : Dant3 Date : 14-11-2016 16:09 Postați va rog si o descriere data viitoare, pe telefon nu se vede scris decât youtube video. Parcă nu aveam voie sa postăm linkuri fără un quote, plin de linkuri fără conținut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : DeathOfArt Date : 14-11-2016 17:22 https://www.youtube.com/watch?v=pquADFwMYqg easter (video)egg gasit in watchdogs. mie imi pare a fi Beyond Good and Evil 2? voi ce credeti? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : Dant3 Date : 15-11-2016 19:45 Eveniment Watch Dogs 2, pe 15.11.2016, la Media Galaxy Park Lake, ora 18:00. O glumă proastă din nou, mai mulți copii decât la grădiniță, nu mă interesează ca unii sunt cu părinții, mi se pare si mai rău. Dar si ăștia de la MG sunt de vină, nu ai 18 ani, nu participi la concursuri cu jocuri 18+. Eh, obosesc degeaba... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : raduadelin Date : 15-11-2016 19:51 Am renuntat de mult timp sa mai merg la astfel de glume, pardon "evenimente":)) @Dant3 te-ai mutat in Bucuresti? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : Dant3 Date : 15-11-2016 20:09 Nu, m-am uitat un pic pe YT, am vrut sa vad daca s-a schimbat ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : DeathOfArt Date : 15-11-2016 21:12 a fost mai naspa ca la Orhideea? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : tudyniuz Date : 15-11-2016 23:32 Parerea mea este ca la aceste lansari e mai importanta interactiunea pe care o ai cu alti oameni pasionati decat lansarea in sine. Cei care am fost de pe forum: Templier, Razvanrazy, AlanPoe si cu mine ne-am simtit bine, am mai povestit, etc. Asta dupa parerea mea a facut lansarea sa fie reusita, desi in plan secund. Legat de joc insa, din putinul gameplay vazut si putinele raspunsuri la cele si mai putine intrebari pertinente despre joc, am fost oarecum dezamagit de viziunea Ubi. Cu toate astea, notele primite pana acum de joc par sa reflecte altceva, dar astept sa vad ce parere aveti si voi, cei care l-ati cumparat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : dark18 Date : 16-11-2016 01:43 Daca stiam, veneam si eu. Pacat ca la ora aceea eram la munca. Totusi puteam da o fuga, ca doar coboram cu liftul 2 nivele :)). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : eagle-eye Date : 16-11-2016 01:49 https://www.youtube.com/watch?v=pquADFwMYqg easter (video)egg gasit in watchdogs. mie imi pare a fi Beyond Good and Evil 2? voi ce credeti? Hehehe. Hehe. Stai linistit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : AndRewqp Date : 16-11-2016 04:51 HAHHAHA a explodat neogaf in seara asta, un tip a facut o descoperire foarte interesant in timp ce "explora" prin joc, aparent cei de la ubi au randat pana si partile intime ale NPC :)), in mod normal ca orice gamer a postat imediat pe twitter sa impartaseasca cu prietenii. partea nasoala e ca a primit ban de la Sony pentru o saptamana care a fost extins pentru o luna ulterior:)). mai jos detaliile complete. I received my copy of Watch Dogs 2 on Saturday evening due to a mistake on Amazon Prime Now and I've been having a great time with the game so far. On Sunday evening I accidentally blew up a few women in a back alley with a gas pipe and then I saw *it*; someone at Ubisoft had rendered a full *****a on one (or maybe more) of the females in the game. I took a picture of this funny oversight with the ingame camera and shared it on twitter for my friends to see and I posted it in one of the Watch Dogs early release threads on here. Cut to tonight where I can't access any services while playing the game and then when I tried to sign in there was a very brief message about my account being suspended. I checked my emails and this is what I have received from Sony: si poza cu princina, dar atentionez NSFW!!! https://twitter.com/Swizzasaur/status/797941221016670208 link la thread -> I found a *****a in Watch Dogs 2 and Sony suspended me (Update: Ban extended 1 month) - NeoGAF (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1314516) LE: au raspuns si cei de la Ubisoft pe tema asta: We’re aware that one of the NPC models in Watch Dogs 2 is rendered in a way that is particularly explicit. While Watch Dogs 2 is a mature-rated game, we apologize and will update this NPC model to make it more consistent with other NPC models in the game in a patch to be released this week. We also are working with our first-party partners to ensure that players can continue to play and share all content from the game within the bounds of the first parties’ respective codes of conduct. LEE: din cate vad cei de la Sony i-au scos banul macar atat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : DeathOfArt Date : 16-11-2016 09:23 @eagle-eye. do share -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : FishyBon3 Date : 16-11-2016 09:34 Haha :)) Watch 2 Dogs watch Watch Dogs 2 https://www.reddit.com/r/gaming/comments/5d6ltd/watch_2_dogs_watch_watch_dogs_2/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : razvanrazy Date : 16-11-2016 09:37 Bai, eu m-am jucat aseara vreo 2h si pot spune ca sunt placut impresionat. Grafic arata bine, cu texturi clare in mare parte si este ajutat foarte mult de iluminare si de lumina calda a soarelui. Momentan nu am explorat foarte mult ci am facut misiunile de la inceput. Imi place mult mai mult telefonul, decat in primul. Ai inclusiv un magazin de aplicatii, chiar daca fff rudimentar. Inclusiv un music player de unde poti pune linistit ce melodie/playlist vrei. Controlul lui Marcus este destul de bun si animatiile de parkour sunt foarte misto realizate, dar am avut cateva probleme in a intra in cover in timpul unui gun fight si nu a reusit sa ajunga unde voiam eu. + mici probleme de animatii la melee combat (din cauza sforii de care e legata bila de biliard). Controlul vehiculelor este foarte mult imbunatatit fata de 1, dar inca mai slab/diferit fata de GTA V. Masinile au mai multa greutate si se controleaza muuult mai bine, dar motoarele parca nu sunt la fel de reusite. Teoretic, daca mergi incet, cam toate se controleaza bine, practic, daca te grabesti undeva, cu motoru nu prea poti lua curbele in viteza mai mare. + de asta, am observat ca in 9 din 10 impacturi frontale cand esti pe motor, nu patesti nimic, chiar daca omori oameni sau avariezi alte masini. Una din chestiile care nu-mi place, e faptul ca desi ai un 3D printer, unde-ti pot printa o gama fff limitata de items, acestea se fac pe loc. Ar fi fost frumos sa ne lasa macar de pe o zi pe alta. Stiu, sunt dubios :evil: Overall imi place si sper sa scap mai repede azi de la munca si sa merg sa ma joc. Referitor la lansare, iar a fost o prostie si iar au dat 70% din premii puradeilor, desi in mod clar nu aveau voie. La fel, au fost vandute jocurile, desi scrie mare pe coperta 18+, celor cu mult sub 18 ani si care nu era nici insotiti si tot ei au castigat, apoi, niste geci interesante dar mult prea mari pentru ei. Anywho, mi-a facut placere sa-i revad pe cei 3 magnifici de pe forum, chiar daca n-am stat foarte mult si ne revedem la urmatoarea iesire :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : eagle-eye Date : 16-11-2016 10:50 @eagle-eye. do share Nu pot, imi sar astia in cap. Am vrut doar sa arunc putine paie pe foc :)) ---------- Post added 16-11-2016 at 17:38 ---------- Uite na Sources: Ubisoft's Watch Dogs 2*Teaser Is A Real Sci-Fi Game -- But It's In Trouble (http://kotaku.com/sources-ubisofts-watch-dogs-2-teaser-is-a-real-sci-fi-1788999298) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : DeathOfArt Date : 16-11-2016 19:02 la ei ai dat interviu huh? "The project was supposed to be announced next year,” said one source, " -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : daviddd Date : 21-11-2016 05:37 Cum de se vinde Watch Dogs 2 atat de ieftin pe net desi a aparut recent? (daca are cineva idee) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : keanustar Date : 21-11-2016 05:53 Sunt baieti care lucreaza la Ubisoft in RO. Il primesc gratis si il vand. La fel se intampla si cu cele de la EA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : razvanrazy Date : 21-11-2016 09:27 https://youtu.be/DU7fq01BP4M Dupa cum ziceam, un joc destul de bun. Am incercat in weekend si cateva misiuni co-op cu un prieten. E foarte misto faptul ca nu esti limitat la misiuni si pot cutreiera toata harta, ca in The Crew si sa pierdeti timp gasind hidden packages. Cel putin pana acum, sunt foarte multumit de joc si m-am obisnuit cu el din toate punctele de vedere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : thomas Date : 21-11-2016 11:39 Pentru Watch Dogs 2 DLC-ul Zodiac Killer : AMCL-LE4T-GTM8-8LMK -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : keanustar Date : 21-11-2016 13:55 Eu am jucat vreo 4-5 ore pana acum. Am facut cateva side missions si m-am invartit putin pe harta. Pot spune ca arata foarte fain jocul pe PS Pro. Pe langa asta, inca nu m-am obisnuit complet cu controlul. Nu stiu cum resusesc cei de la Ubi sa aleaga mereu o schema a de control diferita de majoritatea jocurilor. Era bine daca te lasau sa iti alegi din mai multe, cum a facut Eidos cu Deus Ex. Una peste alta, se vede clar ca s-a pus mare accent pe toate micile detalii. Atmosfera este total diferita fata de primul WD. Daca ar fi mai putin hipsteri personajele, ar fi super. Chiar recomand, mai ales la pretul de la baieti :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : tudyniuz Date : 21-11-2016 15:00 Cred ca mi-l iau si eu odata ce ajunge pe la 100ron, mai mult nu sunt dispus sa dau pe un joc Ubi. Am luat teapa de prea multe ori de la ei :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : BizZare Date : 22-11-2016 01:35 @razvanrazy , jocul are misiuni secundare? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : keanustar Date : 22-11-2016 02:43 Are misiuni secundare, iar din cate am vazut, nu sunt chestii repetitive pe stil clasic Ubisoft. O misiune secundara este cuprinsa din mai multe misiuni diferite. Eu am facut una din ele, care era compusa din vreo alte 4 sau 5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : razvanrazy Date : 22-11-2016 11:01 What he said :)) Sincer, e destul de misto si fun de jucat, mai ales cand mergi cu Marcus. Ai multe lucruri de facut si nu odata s-a intamplat sa merg spre o misiune si sa ma opresc de 15 ori sa mai colectez ceva. Nu va asteptati la o capodopera. Jocul are si probleme, unele mai deranjante decat altele, dar overall, e cam ce a fost Assassins Creed 2 pentru Assassins Creed 1. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : eagle-eye Date : 22-11-2016 11:55 Look at it this way: WD2 este pentru WD1 ce Avengers este pt Batman v Superman. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : tzakalaka Date : 22-11-2016 15:09 Avem ceva baieti de la Ubisoft pe aici ? //Problema este ca nu vrea nimeni sa trimita in tara :). Poate gasesc un binevoitor pe aici.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : Dant3 Date : 22-11-2016 15:16 Găsești jocul pe OLX la 150 de lei, trebuie să fii un pic atent si sa negociezi un pic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : DeathOfArt Date : 23-11-2016 10:57 https://www.youtube.com/watch?v=1c2iQJM-FNc aahhh, funny -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : parazitu86 Date : 23-11-2016 11:55 ce ziceti ce sa aleg intre mafia 3 si wd 2? intreb asta deoarece pentru mine primul wd mi sa parut extrem de plictisitor si nu l-am putut termina, iar mafia 3 din ce vad din reviews pare un joc mediocru. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : marv Date : 23-11-2016 11:57 daca unul ti se pare plictisitor si celalalt mediocru, de ce sa alegi unul dintre ele? Doar de dragu' de a fi in pas cu moda? Mai bine iti pastrezi banii pentru ceva ce chiar iti place. Oricum nu asta e topicul pentru decizii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : poiuyt Date : 23-11-2016 12:20 ce ziceti ce sa aleg intre mafia 3 si wd 2? M-am apucat eu de mafia 3 , e foarte greu la inceput sa accepti jocul , are grafica de ps2-3 si pare extrem de boring.. abia dupa primele 2 misiuni ce se vor un fel de tutorial incepe jocul sa arate bine si sa devina interesant , insa exista riscul cum era sa patesc si eu ca primele impresii sa te puna sa stergi jocul si sa-ti vezi de altele :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : eagle-eye Date : 23-11-2016 13:05 Daca nu te deranjeaza momentele exagerate si ceva mireasma hipstareasca, go with WD2, e la ani lumina de cancerul ala de WD1. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : DeathOfArt Date : 23-11-2016 13:18 daca vrei mai colorat and wacky ia WD2 daca vrei mai gritty and dark ia Mafia -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : Hazer Date : 23-11-2016 15:31 Look at it this way: WD2 este pentru WD1 ce Avengers este pt Batman v Superman. Pai nu inteleg, cum asa? Daca ar fi dupa tine, WD1 e superior. :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : tudyniuz Date : 23-11-2016 16:01 Daca ar fi cum zice el, ambele sunt porcarii :)) L-a terminat cineva? Sunt curios de durata, unii ziceau ca putin sub 20h pentru main story, cea ce la un joc de genul e putin. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : Hazer Date : 23-11-2016 16:06 Cica undeva la 20 de ore ar dura (http://howlongtobeat.com/game.php?id=37861). Am jucat cam 4-5 ore pana acum si nu prea am avansat mai deloc in poveste, probabil daca stai sa explorezi tot si sa faci toate misiunile secundare, ajungi pe la 30h lejer. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : eagle-eye Date : 23-11-2016 16:07 Pai nu inteleg, cum asa? Daca ar fi dupa tine, WD1 e superior. :P Ca drept dovada ca unora le-a placut WD1 mai mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : ymess Date : 01-12-2016 10:54 Am un cod de la twitch prime cu in game content in watch dogs, nu stiu exact ce e :) : 33MX-VGMK-8WJE-K8WM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 135] Author : poiuyt Date : 20-12-2016 12:47 Arata foarte bine WD2 pe PRO , insa pot spune ca mi-a placut mai mult WD1 ca si mecanica de joc, atmosfera.. asta e prea colorat si parca cumva gay (sau joc de hipsteri) .. parca stilul sau mecanica de joc aduce cumva cu Saints Row .. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 136] Author : tudyniuz Date : 20-12-2016 13:04 asta e prea colorat si parca cumva gay (sau joc de hipsteri) :wall: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 137] Author : poiuyt Date : 20-12-2016 16:38 Imi mentin parerea. Stiind cum a fost WD1 speram sa fie ok si asta, insa personajele sunt penibile.. ca si mecanica jocului, masinile in WD1 erau mai misto la condus , camera mai ok, acum ai un fel de tinta si daca faci stanga trebuie sa misti camera cu sticul drept pt ca altfel nu vezi pe unde mergi.. marog , te poti obsnui cu jocul, insa tot un joc slab ramane. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 138] Author : AlanPoe Date : 20-12-2016 16:40 (...) si parca cumva gay http://youtu.be/Oj3VphK9AMk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 139] Author : poiuyt Date : 20-12-2016 16:55 Da, nu ca ar fi ceva rau in asta doar ca cei ce au dat o "directie" ca si imagine generala sigur sunt niste fatalai, cumva seamana cu unul din personajele din joc, mai exact hacarul ala mega trist. Stau in niste cozi.. ma plictisesc ..urata este aceasta perioada a anului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 140] Author : Dant3 Date : 20-12-2016 17:54 Da, nu ca ar fi ceva rau in asta doar ca cei ce au dat o "directie" ca si imagine generala sigur sunt niste fatalai Deja o dai in Brigada Diverse, iti pot accepta părerile referitoare la jocuri mai ales acum când m-am convins ce îți place. Ai dat de pământ cu Uncharted, TloU, samd, te înțeleg, dar de aici pana la fatalai, joc de gay, etc... Seria Battlefield e fenomenală, făcută de bărbați adevărați, cu păr pe piept, barbă, topor in mâna dreaptă si stropiți cu Old Spice. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 141] Author : DeathOfArt Date : 20-12-2016 18:30 si nu uita ca sunt si membrii ai familiei traditionale :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 142] Author : poiuyt Date : 20-12-2016 18:49 (Dante) Si mai vorbesti de diverse cand tie iti place cel mai mult acest aspect de fapt , inteleg ca-ti place sa dai peste nas tuturor dar mai abtine-te sau cere un post de moderator ca sa-ti stisfaci nevoile. ( normal ca nu trebuie sa fi de acord cu mine, e democratie, inca) Jocul e tampit , nu ma ateptam sa aibe personaje atat de triste in el , peste care sa adaugi o mecanica jenanta . Dezamagirea mea pleaca de la faptul ca am dat bani pe un joc de la care aveam asteptari apropite cu primul WD , insa abordarea din WD2 este cu o destinatie diferita ca public fata de primul WD , genul de grup din care nu mi-ar placea sa fac parte . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 143] Author : DeathOfArt Date : 20-12-2016 18:56 pai l-ai luat fara nici a te uita la nici o recenzie? in toate recenziile se zice ca e absurd ca aia sunt hipsteri care vor binele dar masacreaza in masa ps: e ubisoft. mediocritatea intruchipata -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 144] Author : Dant3 Date : 20-12-2016 20:32 (Dante) Si mai vorbesti de diverse cand tie iti place cel mai mult acest aspect de fapt , inteleg ca-ti place sa dai peste nas tuturor dar mai abtine-te sau cere un post de moderator ca sa-ti stisfaci nevoile. ( normal ca nu trebuie sa fi de acord cu mine, e democratie, inca) Jocul e tampit , nu ma ateptam sa aibe personaje atat de triste in el , peste care sa adaugi o mecanica jenanta . Dezamagirea mea pleaca de la faptul ca am dat bani pe un joc de la care aveam asteptari apropite cu primul WD , insa abordarea din WD2 este cu o destinatie diferita ca public fata de primul WD , genul de grup din care nu mi-ar placea sa fac parte . Exact, e democrație, pe care tu nu o înțelegi si arunci cu tâmpenii in stânga si in dreapta. Am observat ca prin țara asta atunci cand tragi pe cineva de urechi la figurat, o bagă pe asta cu democrația si libertatea... Ți-am dat peste nas? Ți-am răspuns la o aberație aruncată pe un forum. Cum a spus și colegul, trăim în secolul 21, vezi ca există internet, avem forum, ceri o parere inainte. Dar hei, mai bine arunci cuvinte aiurea decât să încerci să te informezi, până la urmă scopul acestui forum e scandalul, nu? PS: E o intrebare retorică. ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 145] Author : eagle-eye Date : 20-12-2016 22:36 Sefule, daca ai urmari cu atentie scena asta numita "gaming" ai fi observat ca toata lumea s-a plans de primul joc (si pe buna dreptate) ca era monoton, gri, posac si plictisitor. Hence, Watch Dogs 2, unde Ubi au ascultat si au schimbat directia cu 180 de grade, chiar daca au cam exagerat un pic. Eu inca n-am jucat, nu-mi dau cu parerea, dar era de-ajuns sa vezi un trailer de-al jocului ca sa iti dai seama ca nu seamana deloc cu primul (si foarte BINE ca n-o face pentru ca primul a fost o mizerie). Si asta n-o spun doar eu, o spune mai toata lumea, de la gameri de rand la critici. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 146] Author : poiuyt Date : 21-12-2016 01:51 Am inteles, o sa incetez sa mai las comentarii in ceea ce priveste un joc pe care l-am jucat, ce rost are, avem reviewuri peste tot. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 147] Author : micul_ Date : 21-12-2016 03:34 Mie îmi place mult mai mult WD2 fata de primul. Acum sigur nu se discuta gusturile dar pentru mine e unul dintre jocurile mele favorite de anul asta. Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 148] Author : ragnarlodbrok23 Date : 21-12-2016 05:19 Si eu sunt de parere ca primul a fost o mizerie. L-am comandat ieri pe asta de la MG, sper sa fie mai bun ca primul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 149] Author : eagle-eye Date : 21-12-2016 10:17 Am inteles, o sa incetez sa mai las comentarii in ceea ce priveste un joc pe care l-am jucat, ce rost are, avem reviewuri peste tot. Nu zice nimeni sa nu te plângi dacă nu ti-a plăcut, dar nu la modul în care ai făcut-o tu... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 150] Author : razvanrazy Date : 21-12-2016 10:30 Bai nu stiu cum sunteti voi, dar mie mi se pare un joc mai bun decat decent si in mod clar, mai bun decat media parerilor de pe aici. Este un joc deschis in care poti pierde ore facand side missions sau explorand. Iar povestea e chiar interesanta. Da, este un joc cu o paleta de culori mai extinsa, dar care ofera niste momente foarte frumoase dpdv grafic. Animatiile sunt excelente (de altfel, este un lucru la care cei de la Ubisoft se pricep, de cand cu Assassins Creed) iar driving-ul a fost mult imbunatatit. Ba chiar am ajuns sa traversez harta de la un capat la altul cu masina si sa nu o lovesc absolut deloc. Pe partea de hacking, jocul sta mult mai bine si este o adevarata placere sa stau in masina in afara zonei interzisa si sa termin o misiune doar cu drona sau masinuta cu telecomanda :x Da, jocul are si probleme, dar totul tine de asteptari si consider ca in proportie de 90%, oamenii astia au oferit ce si-au propus, ba chiar consider ca jocul arata si se misca super bine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 151] Author : nops66 Date : 22-12-2016 17:31 Am jucat si eu cateva ore aseara si jocul mi-a lasat o impresie mult mai buna decat ma asteptam. Chiar ma bucur ca ubisoft au renuntat la genul de protagonist "hurr durr mi-a murit un membru de familie, ma duc sa-l razbun dar pe parcurs descopar idealuri mult mai mari decat mine si le imbratisez". Marcus mi se pare mult mai potrivit pentru un astfel de joc, iar povestea chiar daca e usor propaganda de stanga, e light si fun, cu referinte la cultura pop si satira la adresa unor evenimente reale. Personajele sunt usor cringey, dar la modul amuzant. Pe partea de gameplay imi place ca e mult mai stealthy si eagle vision 2.0 ajuta enorm la terminarea unei misiuni, drivingul e considerabil imbunatatit, ideea de a introduce gadget-urile a fost una foarte buna. In multiplayer nu am intrat inca, nu ma pronunt. Overall, e un joc fun si mi se pare ca asa ar fi trebuit sa fie watch dogs de la bun inceput. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 152] Author : asperas Date : 23-12-2016 00:24 Am luat si eu gold edition de pe ps store aseara, am jucat cateva ore bune in care chiar m-am distrat in joc..! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 153] Author : eagle-eye Date : 23-12-2016 00:35 E clar, e o mizerie. Luna viitoare ar trebui sa primesc si eu jocul, can't wait. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 154] Author : poiuyt Date : 23-12-2016 11:27 Pai nu stiu de ce ma ataci de aiurea, exista zeci de reviewuri pe net , nu ti-ai facut inca o parere ?! lol.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 155] Author : raduadelin Date : 23-12-2016 11:37 Cei care nu au reusit sa descarce ieri jocul cu "smecheria" de pe reddit, pot sa stea linistiti. S-au miscat repede baietii si l-au blocat, asa ca nici cei care l-au descarcat nu-l pot juca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 156] Author : eagle-eye Date : 23-12-2016 15:00 Pai nu stiu de ce ma ataci de aiurea, exista zeci de reviewuri pe net , nu ti-ai facut inca o parere ?! lol.. N-ai inteles nimic din ce-am zis. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 157] Author : Se7en Fury Date : 25-12-2016 00:58 Mie unul îmi place jocul, este careva disponibil pt. coop ? Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 158] Author : poiuyt Date : 25-12-2016 11:38 ok , am jucat multe ore deja .. retrag tot ce-am zis nasol de joc ,e clar ca m-am grabit sa trag concluzii pt ca se vede ca de data asta si-au dat interesul cei de la UBI jocul asta arata cam ce poate combinatia PRO + display 4k + HDR sunt momente cand mergi mai incet cu masina ca sa admiri imprejurimile , cand este noapte si treci pe sub iluminarea stradala parca simti ca-ti trece lumina peste controller , e o senzatie misto, draw distanceul este incredibil , ca si sorele la rasarit ,chiar si partea de online este fun, viitorul suna bine. si niste poze comprimate care palesc in comparatie cu "the real thing" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 159] Author : Se7en Fury Date : 25-12-2016 12:12 Aveți idee cum pot să obțin ce am cumpărat din UBI Club, o masina si haine ? Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 160] Author : keanustar Date : 25-12-2016 14:28 Hainele le gasesti in garderoba, undeva unde poti schimba hainele. Masina sau masinile achizitionate le gasesti in aplicatia de pe mobilul din joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 161] Author : Se7en Fury Date : 25-12-2016 15:32 Da, am observat, este un paint pentru mașina, nu se baga nimeni la un co-op hack ? Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 162] Author : vladthegamer Date : 25-12-2016 15:44 ok , am jucat multe ore deja .. retrag tot ce-am zis nasol de joc ,e clar ca m-am grabit sa trag concluzii pt ca se vede ca de data asta si-au dat interesul cei de la UBI jocul asta arata cam ce poate combinatia PRO + display 4k + HDR sunt momente cand mergi mai incet cu masina ca sa admiri imprejurimile , cand este noapte si treci pe sub iluminarea stradala parca simti ca-ti trece lumina peste controller , e o senzatie misto, draw distanceul este incredibil , ca si sorele la rasarit ,chiar si partea de online este fun, viitorul suna bine. si niste poze comprimate care palesc in comparatie cu "the real thing" Ce televizor ai? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 163] Author : poiuyt Date : 25-12-2016 16:05 Sony bravia panou IPS ---------- Post added 25-12-2016 at 16:56 ---------- X8509c https://www.sony.ro/electronics/televizoare/x8500c-series -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 164] Author : cryyo Date : 25-12-2016 18:05 poiuyt, am inteles ca ai un TV 'beton', dar reprosul colegilor era pt reactia asta: "personaje atat de triste in el , peste care sa adaugi o mecanica jenanta". HDR-ul si 4K au schimbat mecanica si personajele sunt mai vesele ?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 165] Author : Se7en Fury Date : 25-12-2016 21:32 @cryyo is not nice. Până acum am 7h39m in joc și am făcut doar 12% din joc, pe mine ma prins jocul, dacă la GTA5 partea de online mi-se părea boring la WD2 ma prins, îmi place că poți juca în co-op împotriva altora, ce mă deranjează este că atunci când faci hacking nu au inclus și ei să ai opțiunea de blend in, era frumos să te poți așeza pe o bancă și să citești ziarul sau mai știu eu ce, eu mă k.a.k. în ele rewiew-uri că bat câmpii nu va luați după ele,nu prea aveam încredere în cei de la UBI dar chiar și-au dat silința la acest joc, harta deși pare mare, nu este atât pe cât aș vrea dar merge, faza aia cu filmul mi-sa părut tare :)) are destule momente funny, customizarile mi-se par ok ajungi să pierzi câteva ore bune căutând tot felul de lucruri, în fine dacă tot este la reducere eu vi-l recomand chiar își merită bani. http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161225/083f03eb70490f10b0dd990c2e8d973a.jpg Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 166] Author : BizZare Date : 25-12-2016 23:19 Am vrut sa cumpăr jocul sâmbătă, si nu mai era pe rafturi la Altex(Bacău), si acuma observ că varianta standard a dispărut și de pe PSN(ro), sau cel puțin de pe aplicația de mobil a psn-ului. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 167] Author : poiuyt Date : 26-12-2016 00:31 HDR-ul si 4K au schimbat mecanica si personajele sunt mai vesele ?! Da, pt ca superficial. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 168] Author : Se7en Fury Date : 28-12-2016 04:38 Ia de aici :)))http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/a69d94d93f3753b3f3a61c3f4b05af9d.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/ddd29ee48b528b85d14e9fd357863823.jpg Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 169] Author : cryyo Date : 29-12-2016 17:42 Ce caciula misto are! Bine ca s-au preocupat sa-i acopere capul. Va dati seama ca fara ramanea in pielea goala !!! Tocmai joc si eu WD2, dar se pare ca numai unii au noroc. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 170] Author : Se7en Fury Date : 29-12-2016 18:45 Oamenii cultiva Marijuana dacă nu ai observat :)) Sent from my EVA-L09 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 171] Author : poiuyt Date : 02-01-2017 18:38 Acum ca l-am platinat : Story 6 Gameplay 8 Grafica 10 Online 7 General 7,75 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 172] Author : b615dub Date : 12-01-2017 16:47 Este vreo oferta la joc pe undeva? Ca vad ca s a umplut olx ul de anunturi cu Watch Dogs :) Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 173] Author : miculas10 Date : 12-01-2017 16:50 Si eu am vazut , multe bucati cu 100 ron sigilat si deluxe edition pe OLX, nu stiu ce s a intamplat :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 174] Author : raduadelin Date : 12-01-2017 16:55 Ubisoft Romania, asta s-a intamplat:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 175] Author : razvanrazy Date : 12-01-2017 16:55 Cred ca sunt doar baietii de la Ubisoft care au tinut de pret si au ramas cu ele :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 176] Author : eagle-eye Date : 12-01-2017 17:58 Nu, dar acum 2 zile s-au primit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 177] Author : razvanrazy Date : 12-01-2017 18:35 Ah, deci nu le mai primesc nici ei in ziua lansarii...cool. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 178] Author : eagle-eye Date : 12-01-2017 21:50 Primesti daca ai lucrat la el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 179] Author : GabiCutlac Date : 17-01-2017 23:23 Demo disponibil pe PS Store US -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 180] Author : GabiCutlac Date : 24-01-2017 16:08 Ce naiba se întâmplă cu aliasingul in jocul asta? Peste tot numai liniute mișcătoare, mai ales ziua. Ma și dor ochii de la ele. Asa e si pe PS4 Pro? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 181] Author : b615dub Date : 24-01-2017 16:14 Mda se pare ca m am bucurat degeaba ca l am luat cu 80 lei. E extrem de prost facut, ce naiba n au invatat din primul joc care macar ala e mai bun ca asta. Totul e prea colorat exagerat chiar, ii dau cu teazer unui pazic de langa mine si ma aude altul de la 2 niveluri mai jos si chiar stie exact unde sunt, masinile se conduc ca naiba mai rau ca in 1. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 182] Author : DeathOfArt Date : 25-01-2017 11:06 Eu am dat in el ca in surdu in clopot Mie imi place, e mult peste 1, au facut o gramada de chestii faine, de la scos turnurile la faptul ca poti da teleport la orice shop din lume. Ideea ca poti termina o misiune doar stand in cur aproape si jucand cu robotelu si drona (gameception) e super faina, misiunile secundare is variate si complexe, collectibles is facute misto, nu mai ai 1000 de pene, ai lucruri chiar faine de facut, de la puzzelurile de verticalitate la locatii diferite de vizitat. Misiuni de MP decente, am gasit 2 oameni random cu care am facut niste misiuni si a fost super ok. Singurul lucru care nu imi place nici mie e cum se conduc unele masini, nu au greutate. De la mine are 8/10 fata de primul care avea 6/10 Ah, si au rezolvat problema cu politia din primul de te gasea si in gaura de sarpe daca nu foloseai gadgeturile vietii, acum poti fugi de ei si scapi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 183] Author : razvanrazy Date : 27-01-2017 09:58 https://youtu.be/wK1JLrVkVns -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 184] Author : Frankie. Date : 28-01-2017 10:14 Eu il consider mai slab decat primul.Toate repet TOATE misiunile is aproape identice intre ele.Povestea este penibila fata de primul unde chiar am inteles ceva din poveste. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 185] Author : DeathOfArt Date : 28-01-2017 11:44 in sensul ca un grup de hackeri se duc sa hakearsca ceva? povestea nu e grea, e fat frumos negru care se bate cu zmeul ce controla informatia -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 186] Author : Frankie. Date : 28-01-2017 12:15 In general ma refer.Ii dau dreptate userului poyut cand a scris in urma cu cateva pagina parerea lui.L-am jucat datorita hype-ului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 187] Author : tudyniuz Date : 19-03-2017 12:01 Care e faza in jocul asta de insista mereu sa ma cupleze cu nu stiu cine in multiplayer? Nu reusesc nicicum sa joc in singleplayer. Am schimbat din Online Preferences totul in NO sau OFF, dar jocul asta insista sa ma cupleze constant cu cineva. Vreau sa il joc ca pe un rahat de singleplayer open world cum si e, dar nu vrea. Imi pierd timpul cu el? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 188] Author : razvanrazy Date : 19-03-2017 15:06 Tudor, cred ca ai probleme. Pe mine nu m-a pus niciodata cu cineva in MP fortat. Chiar te vazusem zilele trecute prin el si asteptam sa postezi p-aici :evil: Da-i o sansa in SP, ca e chiar fun. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 189] Author : tudyniuz Date : 19-03-2017 15:17 Am jucat vreo 2h si ma scoate din minti, cred ca il voi lasa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 190] Author : eagle-eye Date : 19-03-2017 15:27 E bine, ai rezistat cu 1h30 mai mult ca mine :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 191] Author : razvanrazy Date : 19-03-2017 15:29 Ce anume va scoate din minti la jocu asta ? Eu am peste 20h in el, dar din lipsa de timp si prea multe jocuri, n-am apucat sa-l termin, dar pe partea de SP jocul e chiar fun si bug free. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 192] Author : tudyniuz Date : 19-03-2017 16:03 Du-te acolo, intra in camera de supraveghere, intra pe ceva circuit si bubuie-l, hack the main door, trimite jumperul pe usita mica, hack the mainframe, leave the area. Rinse and repeat. E plictisitor, orasul e ok-ish dar stilul grafic e obositor si de prost gust. Tehnic e ok intradevar, dar partea artistica imi aduce aminte de galeriile alea de arta unde se strang hipsterii care considera trei anvelope distruse o opera de arta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 193] Author : Florin85 Date : 19-03-2017 16:05 Eu am terminat campania . E foarte fain jocu , sunt multumit de ce au reusit sa faca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 194] Author : eagle-eye Date : 19-03-2017 16:33 Ce anume va scoate din minti la jocu asta ? Eu am peste 20h in el, dar din lipsa de timp si prea multe jocuri, n-am apucat sa-l termin, dar pe partea de SP jocul e chiar fun si bug free. Inundatia de iconite peste tot pe ecran pe care o gasesc obositoare si invasive, plus "puzzle-urile" care nu sunt grele pentru ca iti pun mintea la incercare ci pentru ca stai 10 ani sa te fatai din camera in camera ca sa gasesti nodurile (am stat si 20 de minute la unul pe o cladire ca sa aflu de pe net ca imi trebuia drona ca sa ajung sus sa vad unul din noduri). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 195] Author : razvanrazy Date : 19-03-2017 19:55 Du-te acolo, intra in camera de supraveghere, intra pe ceva circuit si bubuie-l, hack the main door, trimite jumperul pe usita mica, hack the mainframe, leave the area. Rinse and repeat. E plictisitor, orasul e ok-ish dar stilul grafic e obositor si de prost gust. Tehnic e ok intradevar, dar partea artistica imi aduce aminte de galeriile alea de arta unde se strang hipsterii care considera trei anvelope distruse o opera de arta. Pai stai mah omule, stilu grafic nu l-ai vazut din tona de trailer-e si reviews care au aparut pe internet de la lansare pana acum ? Partea artistica la fel. Adica...ce te astepti ? N-ai vazut ca este un joc cu si despre hipsteri si hacking ? Despre repetivitate nu ma pronunt. Asta e valabil la toate jocurile open world, inclusiv Witcher 3. Iti spun doar ca daca ai putina rabdare, o sa vezi diversitate la misiuni. Ba chiar am ramas uimit in urma cu 2-3h (deci dupa app 17h de joc) de un fel de misiune noua. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 196] Author : tudyniuz Date : 19-03-2017 20:00 Nu vezi toate meniurile, toate bannerele care iti apar pe ecran, etc in trailerele jocului, astfel ca primul impact cu ele a fost unul foarte neplacut. Jocul sufera si de chestii gen invisible walls, sarituri aiurea, chestii tipice Ubisoft. Pana acum e extrem de meh, o sa incerc sa imi mai fac rabdare ca poate ma prinde, dar la cum se prezinta pana acum ma indoiesc. Daca in 5h nu ma prinde, e clar. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 197] Author : razvanrazy Date : 19-03-2017 20:20 Am inteles. Ce sa zic, n-ai vazut destule chestii despre el, inainte sa-l iei. Eu stiam tot ce presupune inclusiv grafica meniurilor din closed beta la care au avut acces unele persoane si care au fost postate pe youtube. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 198] Author : tudyniuz Date : 19-03-2017 20:23 Nu stiu man, nu am timp, chef sau rabdare sa ma uit la 1000 de prostioare despre fiecare prostioara de joc. Asa ca l-am luat dupa ce ati zis ca e mai ok decat primul, cea ce 100% este, dar daca nu imi place, nu am ce sa ii fac. Nu mai joc orice, nu mai pierd vremea cu orice mediocritate, si 10h daca m-ar tine as fi multumit de un astfel de joc, dar daca nici de 2-3h nu pot sa trec, e clar ca imi pierd timpul. Asta e, vin dupa ce am terminat Zelda, clar e greu sa dea bine ceva acum :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 199] Author : tudyniuz Date : 20-03-2017 21:18 Ce porcarie e car on demand, iti da masina la 300m si e astfel complet inutil. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 200] Author : GreyhounD Date : 21-03-2017 13:20 Ti-o da in parcari de obicei, nu ti-o lasa bucuresteneste la orice colt de strada :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 201] Author : geo971986 Date : 21-03-2017 13:50 l-am luat si eu ieri. Ma asteptam ca hackurile sa fie ceva mai realist, mai complex decat hipstereala gen "push this button to hack NASA". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 202] Author : poiuyt Date : 21-03-2017 16:45 Ce amuzant , atunci cand am zis eu ca jocul e cu hipsteri lumea cam dadea din cap , acum vad ca mai toti au ajuns la concluzia ca jocul are laturi de hipstereala in el :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 203] Author : tudyniuz Date : 21-03-2017 17:34 Tin minte discutiile, lumea s-a luat de exprimarea ta defectuasa cand ai descris jocul ca fiind "cu fatalai" si "gay". Nu cred ca te-a contrat nimeni la partea de hipstereala. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 204] Author : tudyniuz Date : 22-03-2017 00:55 L-am terminat. A fost cam scurt, cred ca 10-12h. Mai sunt side missions, de explorat harta si alte prostioare tipice Ubisoft, nu ma voi obosi cu ele, sunt de umplutura. Pana la urma povestea a fost ok-ish, ea in sine e chiar buna, dar felul in care ti-e livrata o face greu de digerat, daca jocul avea o directie mai realista spre lumea hackerilor, cred ca putea fi un joc foarte bun. In rest gameplayul slab, driving robotic, San Francisco frumusel si muzica si sunet slabute si ele. Peste 7 imi iese nota, dupa media aritmetica obisnuita. Merita incercat daca ai rabdare sa treci de primele ore si sa nu te enervezi la gameplayul uneori problematic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 205] Author : keanustar Date : 22-03-2017 03:10 Parca side missionurile n-au fost asa repetitive la asta, din cate imi aduc aminte, netipic Ubi. Asta exceptand collectibles unde e tipic Ubi. Eu cred ca am vreo 40 de ore in el cu tot cu side missons si o parte din collectibles ajutatoare in joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 206] Author : razvanrazy Date : 01-05-2017 22:43 Hai ca l-am terminat si eu. Bai mie mi-a placut cu totu. N-am facut prostiile alea de curse sau alte puncte colorate de pe harta (bine, am facut cate 1 din fiecare, sa vad daca e ceva misto, dar n-a fost cazu), doar misiunile principale si secundare, fara cele de MP (am jucat si in co-op cateva, da sunt boring as hell), dar chiar mi-a placut si povestea si diversitatea misiunilor, dar si stilul ales, animatiile, orasul, masinile, hacking-ul si cam tot ce a insemnat acest univers. In mod clar este mult peste primul WD si din partea mea, primeste un 8 pentru orele pe care le-am petrecut in el (putin peste 50h), marea majoritate cu placere :evil:, pentru poveste, oras si grafica. Unul din jocurile in care am petrecut destul de mult timp facand poze cu aplicatia in game. Cred ca n-am facut in viata mea atatea selfie-uri, cate am facut in joc :evil: Ubisoft a invatat foarte mult din greseli si apreciez lucru asta =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 22:55.