Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Iti doresti asa ceva !

  1. #1 SP
    Member darcangel's Avatar

    Iti doresti asa ceva !

    Vrei sa reduci timpii de incarcare ?
    Vrei sa protejezi blocul optic ?
    Vrei sa ai toate jocurile - fireste ca cele originale - laolalta, pe un hard sau stick USB, de unde sa-l incarci pe cel care-l vrei ?
    Raspunsul este, USB Loader; ......... da, exista !

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hihihi ! Ce reclama "mascata". Da-le si oamenilor detalii, atata vreme cat nu este vorba de warez, piraterii, etc.

    Stiu ce vorbesc... pentru ca si eu mi-am pus HDD pe PS2 tocmai pentru a scapa de "blestemul lentilei" care pica la 2-3 luni. Nu mai vorbim de linistea care se lasa atunci cand nu se mai invarte diskul, de viteza mai mare de incarcare, etc... Hell yeah, de-asta pana si oficial pe Xbox 360 exista posibilitatea sa-ti pui jocurile originale pe HDD. Pacat ca Wii nu are HDD... prin urmare, merge si pe stick

    P.S. Aveti grija ca stickurile nu sunt atat de rezistente precum HDD-urile (avand numar limitat de scrieri). Bafta !

  3. #3 SP
    Member darcangel's Avatar
    Hahaha ! "reclama" ai reusit sa faci acum, chiar tu, MonkY, dar nu despre asta este vorba; am dorit sa impartasesc si altora ceva care le-ar putea fi de folos, iar detalii le voi furniza celor care au "nevoie" de USB Loader. Nu ma suspecta de altceva, decat de bune intentii !! doar ma cunosti, si nu numai tu.

  4. #4 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    List of homebrew loaders - WiiBrew

    Aveti mai sus tot ce doriti in materie de homebrew pentru Wii, inclusiv USB Loaders.
    Am testat personal cam 70% din aplicatii si sint functionale.

    Spor la instalat.

  5. #5 SP
    Member darcangel's Avatar
    Pt. tiberiu_sim: in lista aceasta nu figureaza USB Loader-ul de care vorbeam eu si care iti permite sa copiezi un joc pe hard sau stick usb. Si nu am amintit ca la copiere, marimea jocului se reduce simtitor. Exemplu: Jocul Wii Play / Wii Sport ajunge la putin peste 500 MB !!

  6. #6 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    Pt. tiberiu_sim: in lista aceasta nu figureaza USB Loader-ul de care vorbeam eu si care iti permite sa copiezi un joc pe hard sau stick usb. Si nu am amintit ca la copiere, marimea jocului se reduce simtitor. Exemplu: Jocul Wii Play / Wii Sport ajunge la putin peste 500 MB !!
    Nu stiam ca te referi la acel gen de USB loader, eu nu agreez pirateria si de asta am dat lista cu aplicatii homebrew.

  7. #7 SP
    Member darcangel's Avatar
    Parca suntem in secolul XVIII in Salem; vanatoare de vrajitoare in toata regula, ne temem atat de piraterii - ca sa fiu in ton cu tine - incat am ajuns sa le vedem peste tot. Cineva m-a sfatuit inainte de a deschide topicul ca asa se va intampla, dar nu l-am crezut ........... Ma retrag. Probabil ca daca MonkY ar fi spus: "o, ce veste minunata", totul era ok.
    PS: Daca este posibil din punct de vedere tehnic, rog sa fie sters acest thread, care mi-a lasat un gust amar.

  8. #8 SP
    Member Cata25's Avatar
    Ce titlu subiectiv. Altă metodă de a face oamenii să intre nu ai găsit?

  9. #9 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai mai Stefane - deschizi thread .. discuti despre niste chestii aflate la LIMITA legii (in zona gri) - probabil ca daca i-am intreba pe cei de la nintendo ar fi direct in oala pirateriei - si apoi tot tu te superi ?

    Stii foarte bine ca forumul este reprezentat de o firma - are niste acte in spate - nu e asa ceva ... "in eter" unde poti sa vii sa spui absolut ce vrei - de aceea exista si un regulament sa nu mai vorbim de legile tarii in care traim - pe care vrem/nu vrem - le respectam.

    Ca sa revenim la subiect - e interesant un USB loader pentru copiile backup pe care le putem face, insa aceste copii, sunt mai nou considerate ILEGALE - deci mai bine nu ne batem capu - jucati domni mei originale - mai ales pe WII care are maxim 20j de jocuri BUNE care merita (avand in vedere ca are peste 2 ani de zile de cand a aparut => nici macar investitie 1 joc / luna ... )

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca am fost inteles gresit... si nu inteleg de ce cade pe mine. Chiar am crezut ca este vorba de un homebrew, de o aplicatie despre care se poate vorbi public. Nu m-am opus, nu am sters nimic, nu am deranjat nimic. De aceea nu inteleg partea aceea cu "cineva m-a sfatuit inainte de a deschide topicul ca asa se va intampla"... Acel cineva, chiar sunt curios cine este de stie atat de multe. Cat despre MonkY si "o ce veste minunata"... iarasi nu inteleg. Fiecare e liber sa faca ce doreste cu consola sa, cu jocurile sale... doar ca ma gandesc la userul necunoscator care intra pe forum... vede "Iti doresti asa ceva !", se gandeste ca isi doreste... citeste... citeste... Si ramane cu cititul. Macar daca tot ai postat "impotriva" sfatului acelui prieten, fa-o pana la capat si spune despre ce este vorba. Asa, e pe sistemul "Stiu cum sa va injumatatiti consumul de combustibil ! Acum exista o metoda ! Acum se poate ! Dar n-o sa va spun !"

    Singurul post informativ vad ca este al lui tiberiu_sim care chiar da o lista de homebrew. De-aceea nici nu vom sterge threadul... poete va ajuta pe cineva. Pana la noi threaduri publicitare de acest gen, va doresc sa fiti iubiti !

  11. #11 SP
    Junior Member nereea's Avatar
    ciao am si eu o intrebare am modat un wii si acu nu se mai aprinde ma poate ajuta cineva?

  12. #12 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    felicitari ai castigat premil - grave digger al anului ... acest thread are o vechime de 1 an jumate - cine crezi ca iti mai raspunde.

  13. #13 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by nereea View Post
    ciao am si eu o intrebare am modat un wii si acu nu se mai aprinde ma poate ajuta cineva?
    IA datele mele de contact !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce consola iti doresti? (2014 edition) By tudyniuz in forum Polls
    Replies: 40 Last Post: 18-12-2014, 10:26
  2. Iti doresti un PlayStation 4? By Dant3 in forum Polls
    Replies: 24 Last Post: 07-04-2013, 18:01
  3. Replies: 24 Last Post: 22-02-2013, 20:54
  4. Ce consola iti doresti? By MonkY in forum Polls
    Replies: 17 Last Post: 26-04-2012, 11:15
  5. Asa ceva nu se poate! By Dunno in forum Funny
    Replies: 7 Last Post: 29-12-2009, 10:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts