Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Puncte Wii gratis - Cum sa conectezi consola Wii la internet (wi-fi)

  1. #1 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar

    Wink Puncte Wii gratis - Cum sa conectezi consola Wii la internet (wi-fi)

    Salut. M-am gandit sa deshid un topic prin care poate ajut pe unul sau altul sa-si conecteze consola Wii la internet prin wireless.

    1. Primul pas, cum sa conectezi la internet.
    In primul rand va trebuie un router wireless compatibil, lista poate fi gasita aici:http://www.nintendowifi.com/


    Din Home Menu in Wii mergeti la Wii Options in stanga jos. Apasati Wii Settings. De acolo apasati sageata dreapta pana dati de "Country". Apasati si alegeti UK (numai asa merge internetul wireless momentan). Apasati OK si apoi mergeti inapoi in meniul Wii Options pana dati de "Internet". Apoi apasati "Connection Settings". Alegeti Connection 1, Wireless Connection, si apoi "Search for an Access Point". Asteptati cateva momente, pana cand apare o lista cu cele mai apropiate Access Point-uri, de acolo il alegeti pe cel care este al vostru sau la care aveti access. Apoi apasati OK, OK din nou, si va testa conexiunea. Daca a reusit, va aparea o cerere de update de sistem Wii. Apasati Yes to update.
    Acum inapoi in Wii System Settings, cautati si apasati WiiConnect24. Selectati On si confirmati sa salveze setarile. Acum aveti internet pe Wii si puteti accesa Internet Channel si Wii Shop Channel de unde puteti cumpara joculete (Virtual Console - jocuri NES, SNES etc; sau WiiWare - jocuri noi) cu puncte Wii



    2. Acum cum sa iei 500 de puncte Nintendo gratis (valabil doar in prima luna de cand ati conectat Wii-ul la internet)


    Sa consideram ca textul de mai sus te-a ajutat sa-ti conectezi consola la internet.
    Deschide canalul "Wii Shop Channel" si alege "Connection Ambassador" (apare doar dupa ce faci update de Wii Shop Channel). Alege apoi Person who has helped" (in partea dreapta). Aici introduci numarul meu de consola Wii = 4126 2494 5151 4469 si OK. Completeaza chestionarul si OK pentru a termina.
    Intra apoi in adress book (in partea dreapta - pliculetul), si alege hartia cu pix din stanga jos (Create Message). A aparut apoi in partea dreapta "Address Book", selectati si ar trebui sa apara un numar format din 12 cifre grupate cate patru (daca nu, apasati pe sageata minus in stanga ecranului). Notati pe o hartie tot numarul, si trimiteti-mi un pm pe forum cu numarul consolei voastre. De abia dupa ce inregistrez si eu iti poti lua cei 500 de puncte gratis pe care-i poti folosi in Wii Shop Channel.

    Succes!

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    A win-win situation,eh?

  3. #3 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    scam..

  4. #4 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Nu este nici un scam, este totul pe bune, cititi aici pe site-ul oficial.
    Nintendo launches Connection Ambassador Promotion - Nintendo - News
    Nu implica nici un cost din partea niciunuia, in plus, mi-a luat ceva sa fac tutorialul, asa ca nu e vorba de nici o pacaleala.

    Prin oferta asta castiga amandoi, e adevarat ce spune Junnkie. Numai ca cel ajutat poate castiga cei 500 de puncte doar in primele 30 de zile. Dupa poate ajuta si el.
    Castiga de doua ori, o data cand isi inregistreaza consola pe site, o data cand completeaza si pasul doi.

  5. #5 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    E scam in sensul in care ai deschis si descris topicul. Tu vrei sa ii ajuti pe altii cand de fapt altii te ajuta pe tine. Insa e ok chestia din cate stiu si chiar functioneaza. Multa bafta!

    Quote Originally Posted by SamJigga View Post
    2. Acum cum sa iei 500 de puncte Nintendo gratis [...]

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Poti "ajuta" pana la 20 de useri.

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Samjigga, no offense dar e primul tau post aici si in acelasi timp o "afacere" care te avantajeaza doar pe tine, nu are nimeni vreo garantie ca tu o sa te mai obosesti sa returnezi favorul.

  8. #8 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    eu ca sa conectez consola Wii pe internet a trebuit sa ma interesez pe un astfel de forum. Din pacate mi-a luat destul de mult sa aflu ca daca alegi Ro nu o poti conecta la internet. Si eu am fost ajutat la randul meu. Cele 500 de puncte sunt luate in acelasi timp de ambii useri. Daca eu nu scriu numarul consolei userului "ajutat" nici eu, nici el nu primim 500 de pouncte. Daca scriu eu si el nu, nici unul nu primeste 500 de puncte. Doar daca scriem amandoi, luam amandoi punctele. Deci garantia ca eu voi returna favorul exista, daca sunt interesat sa iau cele 500 de puncte. Altfel, afacerea care ma "avantajeaza doar pe mine" de fapt nu-mi aduce nici un punct.
    In concluzie, doar daca luam amandoi punctele merge treaba, nu exista sa ia doar unul si celalalt nu, pentru ca nu-ti valideaza decat daca este totul scris corect din ambele parti.
    Ca sa fie clar.

    Si poti intradevar ajuta pana la 20 de useri. Pana acum n-am ajutat decat un user, asa ca mai am...

    EDIT:
    In cel mai rau caz, cel care ramane cu buza umflata sunt eu. Mi-am batut capul vreo ora sa fac pasii pe Wii, sa scriu textul cap coada, si cel ajutat poate scrie numarul consolei oricui vrea el si ei doi sa ia punctele fiecare. E normal. Dar am zis sa incerc, ca poate cineva chiar o sa vrea sa facem chestia asta, sau n-are prieten cu Wii.
    Nu am niciun folos material din chestia asta, nu-mi fac reclama, sunt o duzina de astfel de topicuri pe internet, dar care-ti explica doar pasul doi, cei care le-au postat nu si-au mai batut capul cu primul pas.
    E normal ca un user cu 3 post-uri sa-ti inspire neincredere, dar n-am niciun gand ascuns, pur si simplu m-am logat pentru chestia asta.

  9. #9 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    M-a inregistrat cineva astazi cu numarul consolei **** **** **** 7810. Imi trebuie numarul complet al consolei pentru a putea sa-l inregistrez si eu, ca sa luam punctele. il puteti scrie aici. Multumesc.

    ---------- Post added 03-10-2010 at 10:13 PM ----------

    S-a rezolvat. Pe viitor, nu uitati sa-mi scrieti si numarul vostru de consola, altfel nu ne aproba cererea si nu luam cele 500 de puncte.

  10. #10 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Userul cu nr consolei **** **** **** 3170 (sau ceva de genul, 3710 poate), care m-a inregistrat astazi sau ieri, rog sa-mi trimita prin pm sau sa posteze aici numarul complet al consolei, ca sa-l pot inregistra si eu, sa-si primeasca punctele. Multumesc.

    ---------- Post added 09-10-2010 at 11:16 PM ----------

    si cu 3374 in coada, aceeasi rugaminte.

  11. #11 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    S-a rezolvat cu primul. Cu al doilea repet:
    O persoana cu numarul consolei Wii XXXX XXXX XXXX 3374 (nu mi-l arata niciodata pe tot) m-a adaugat sambata la "Person Who Helped". Trebuie neaparat sa va adaug si eu la mine in consola, altfel nu ati primit si nu veti primi nimic. Rog persoana ori sa se logheze pe forum, ori sa-mi trimita un mail cu numarul consolei la samueljigga(a-rond)yahoo.com. Daca va stiti ca m-ati adaugat sambata, rog cautati numrul consolei voastre si trimiteti-mi-l in mail sau scrieti-l aici. Daca nu mai stiti cum sa gasiti numarul, cititi primul post la pasul 2. Multumesc.

  12. #12 SP
    Junior Member horia2222's Avatar
    cand mai intri? am bagat serialul tau, dar tre sa iti zic si serialul meu...
    id de mess: horia2222
    mercy

    ---------- Post added 23-10-2010 at 10:44 AM ----------

    al meu e cu 3755 in coada

  13. #13 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Salut.
    Pai ori imi dai pm, ori mi-l scrii aici, ori imi raspunzi la mailul pe care ti-l trimit acum. nu conteaza cum.
    astept sa mi-l scrii. mersi. Nu conteaza daca-l faci public aici, nu se intampla nimic. Nu exista sa primesti spam in message board la Wii sau alte chestii asemanatoare.

    Later Edit: Gata, s-a rezolvat. Mersi pentru incredere.

    ---------- Post added 23-10-2010 at 07:26 PM ----------

    ieri m-a scris cineva (altcineva) la connection ambassador cu numarul consolei (friend code) XXXX XXXX XXXX 2958. daca va stiti ca m-ati scris, rog sa-mi trimiteti codeul intreg prin pm, sau sa-l scrieti aici, sau pe email la samueljigga(arond)yahoo.com (inlocuiti (arond) cu @). Daca nu-mi trimiteti codul in maxim 30 de zile, eu nu am cum sa-l stiu, si nu va valideaza nimic, asadar nu luati cele 500 de puncte.
    acelasi lucru repet si pentru cel cu 3374 in coada.
    daca nu stiti cum sa-l gasiti, cititi ultima parte din primul post din nou.
    multumesc.

  14. #14 SP
    Junior Member tutzu's Avatar

    componente conexiune Wii-internet

    OK>..tutorialul l-am inteles... mersi mult!
    Dar sa ne fie clar> 1. pt conexiune WIRELESS e nevoie de router compatibil cu 1 intrare libera!?
    2. pr conexiune WIRED este necesar si suficient un USB to ethernet adapter!?
    pls raspuns...+ multumesc anticipat...

  15. #15 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    exact. ambele variante sunt corecte. desi nu stiu sa-ti spun de unde sa cumperi un adaptor usb ethernet. si nici nu prea ma pricep la a doua varanta, pentru ca nu am folosit-o. dar stiu ca asa e.

  16. #16 SP
    Junior Member darkangelo's Avatar
    5714 9471 1676 2958 hai sa luam pcte

  17. #17 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    super tare! te-am inscris. mersi mult.

  18. #18 SP
    Junior Member darkangelo's Avatar
    si eu acum. ms frumos

  19. #19 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    M-a scris ieri cineva cu codul XXXX XXXX XXXX 4487 si nu mi-a trimis codul complet. V-as ruga sa-mi trimiteti codul complet prin pm sau email pe [email protected], ca altfel n-am cum sa va inregistrez. Multumesc.
    Cu ceilalti s-a rezolvat. Multumesc.

  20. #20 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Oameni buni, am 18 persoane inscrise si ma apropii de 20.
    In ultimele 2-3 zile m-au inregistrat urmatorii si nu mi-au trimis codul. Nu am cum sa il stiu, asa ca daca va stiti ca m-ati scris, si nu v-am scris inca, e din cauza ca nu am codul vostru. Nu am decat ultimele 4 cifre pe care consola mea mi le arata cand intru in connection ambassador. Si nu le pot inregistra.
    Asa ca va rog mult sa va cautati codul consolei (uitati-va din nou la primul meu post (la ultima parte - cum sa va gasiti codul) si trimiteti-mi-l ori prin pm, ori il scrieti aici, ori prin email pe [email protected].
    Se aplica la urmatorii:
    **** **** **** 2071
    **** **** **** 1899
    **** **** **** 7478
    **** **** **** 4487
    Multumesc mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Preluare puncte Wii gratis Ambasador By narciz767 in forum Nintendo Wii
    Replies: 5 Last Post: 29-12-2015, 21:31
  2. Replies: 10 Last Post: 04-11-2011, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts