Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Jocuri de Wii care merita cumparate.

  1. #1 SP
    Member Sosetila's Avatar

    Jocuri de Wii care merita cumparate.

    Intr-o tara in care pirateria e in floare, putini aleg sa isi cumpere jocuri originale.
    Galeria jocurilor pentru Wii este destul de mare, dar foarte putine merita jucate, din diferite motive, cel mai intalnit fiind controalele proaste (de exemplu Wario Land: Shake it!, daca vedeti jocul ala fugiti ca de ciuma) si ar costa foarte mult sa iti cumperi orice joc care ti se pare bun.
    Dupa cateva luni de wii ( si in jur de 10 ani de Nes) aceasta este lista care (cred eu ca) contine jocurile care merita cumparata.

    Primul joc pe lista este unul dintre cele mai bune jocuri horror, da ai ghicit, Resident Evil 4 este un joc care trebuie sa il ai, avand un storyline plin de actiune care te va tine atasat de Wiimote pentru 12-15 ore si dupa diferite moduri de joc.
    Urmatorul joc pe lista este un sequel cu desfundatorul de toalete italian preferat al oricui, Mario Mario in Super Mario Galaxy 2, un joc care e considerat de multi ca cel mai bun joc de wii.Atentie, mai bine cumperi SMG 2 si il completezi cu toate stelele decat sa iei SMG.
    In urmatorul joc, Mario Mario( si fratele lui, Luigi Mario) se intorc in cele 2 dimensiuni, cu New Super Mario Bros, oferind pe langa cele 8 lumi ca orice joc din serie un sistem de colectionat "Star Coins" si un World 9, care va va lua minim cat primul run al jocului.

    Lista ar mai putea continua, dar as vrea sa vad ce feedback primesc de la voi, sunt deschis la argumente si va invit sa completati lista jocurilor care merita cumparate

  2. #2 SP
    Member Mythul's Avatar
    Chiar iti recomand Donkey Kong Country Returns, acum il joc ca maniacul si parerea mea e ca acesta e cel mai bun platformer al generatiei sale. Are un level design ce de multe ori te va face sa zici WOW. Nu e easy deloc, chiar hardcore uneori, dar controlul, level designul, muzica, atmosfera sunt de nota 10. A si poti juca co-op daca mai ai un wii mote + sa-i calci pe toti in picioare cu Rambi the Rhinoceros. E absolut GENIAL !

    Pe bune isi merita banii doar pt level design. Si are un mare replay value, deoarece poti petrece ore intregi in time trial, sau sa descoperi toate secretele fiecarui nivel. Superb 10/10
    Attached Images Attached Images dkc-box.jpg donkey-kong-country-returns-1277346824.jpg donkey-kong-country-returns-screen-shot-1.jpg donkey-kong-country-returns-trailer.jpg screengrab_480.jpg

  3. #3 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Am vrut sa zic si de Donkey kong, dar m-am gandit sa nu scriu foarte mult sa nu mai citeasca nimeni.
    Oricum, ma deranjeaza foarte tare o faza la acest joc :
    Daca il joci cu wiimote sideways, e humanly impossible sa ti apasat pe butoane in timp ce shake-ezi maneta pentru a da lovituri speciale iar atunci cand joci cu nunchuck (nu stiu ce minti iluminate s-au gandit la asta) trebuie sa dai din nunchuck si nu din Wiimote, deci iar iti ingreunezi mersul si de multe ori e unresponsive.

  4. #4 SP
    Member Moromete's Avatar
    Wario Land: Shake It...e unul din preferatele mele pe Wii...iar chestia cu ''controlul'' ...ala e tot farmecul sa scuturi pungile cu bani...SHAKE IT!!! ce e asa nasol?...Metroid Trilogy(merita cumparat)...plus alte zeci...eu am 2o...si mai am in plan inca 10-15...si gata ajunge cu Wii

  5. #5 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Aia chiar nu ma deranjeaza, chiar ador nivelele cu barele acelea de pe care te arunci, controalele absolut stricate se vad la partiile in care trebuie sa folosesti maneta ca un volan ca sa tintesti, merge foarte rar si de obicei misti foarte putin de maneta( sau deloc, am incercat sa o las pe masa sa vad ce face) si tinta se misca in toate partiile.

  6. #6 SP
    Member Mythul's Avatar
    Acum ma joc Super Mario Galaxy 2 .... ce pot zice WOW, am incercat intai cu SMG 1 dar nu m-a prins, in schimb al 2-lea .... WOW

  7. #7 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Si eu am avut norocul sa ma joc prima oara SMG2, poate daca ma jucam 1 nu mai imi placea atat de mult si nu mai incercam 2.
    Oricum, cum am zis, merita sa cumperi 1 doar daca iei 120 de stele la 2.

  8. #8 SP
    Junior Member gameaddict's Avatar
    As adauga in lista Tenchu - Shadow Assasin - este un titlu cu adevarat care merita cumparat - eu l-am luat din Metro la un pret foarte bun vreo 35 lei. Are o multime de combinatii de lovituri iar actiunea din joc te face sa interactionezi cu aproape toate elementele prezente.
    Recomand
    tenchu4.jpg

  9. #9 SP
    Junior Member mar1us91's Avatar
    Super mario galaxy 2 l-am jucat si eu si este un super joc

  10. #10 SP
    Member Leni's Avatar
    unde sa incep ... le voi spune doar cele care nu le-a mentionat altcineva

    Okami
    Muramasa: Demon Blade
    Super Paper Mario
    Zelda: Skyward Sword

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts