Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 29 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #1 SP
    Senior Member muggs's Avatar

    Lightbulb Clubul Wii

    Hai sa dam drumul si la chestia asta...

    House of the Dead Overkill



    Dead Rising Chop Till you Drop cica e facut cu engineul de re4 , desi arata un pic cam dubios...sa vedem cand se apropie de final cum va arata

    Attached Images Attached Images wii_console.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Exclamation Probleme si solutii Nintendo Wii

    Deschid acest thread ca sa venim in sprijinul posesorilor de Wii care, intimpina probleme de tot felul legate de Nintendo Wii. Daca aveti probleme postati aici si vom incerca sa gasim o solutie.
    Attached Images Attached Images wii.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member jnxx's Avatar

    sal

    o sa scot iar in dezbatere problema cu ecranul negru de la mario kart si mai nou ssbb.singurele jocuri care nu merg oricat as incerca.deci.... bag dvd-ul imi apare in channels..intru si nimik...ecran negru...wiimote nu mai raspunde...tre sa dau eject si sa inchid consola

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si din nou ti se va raspunde ca aici nu se discuta despre jocurile backup. daca aveai probleme cu jocul original era altceva, insa la cum pui tu problema nu te va ajuta nimeni.

  5. #5 SP
    Junior Member jnxx's Avatar
    nu ma asteptam sa imi vina un depanator acasa...in cel mai bun caz ma asteptam...sa-mi zica cineva printr-un pm sau ceva...da frate..am avut si eu problema asta si am rezolvat-o asa....

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, trebuie sa-i intelegi pe cei care dau bani multi pt. a avea un original acasa. Eu tot ce pot sa-ti spun ca ori ai probleme cu ceea ce tragi tu ori ai un modchip slab. Eu zic sa iei legatura cu Donely, ca el este expertul in chipuri. Sorry, dar altfel nu avem cum sa te ajutam. Pot sa-ti spun ca eu n-am vazut niciodata ecran negru pe Wii...

  7. #7 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by jnxx View Post
    o sa scot iar in dezbatere problema cu ecranul negru.......
    Ti-am dat PM cu rezolvarea mai pe larg la problema ta. Mai jos o explicatie pe scurt.
    Problema apare din cauza sistemului in care este jocul respectiv NTSC care ruleaza pe o consola PAL ceea ce de multe ori nu functioneaza cum trebuie.

    @MonkY
    Nu este un chip slab din contra este vorba de Argon.

  8. #8 SP
    Junior Member bikerlemon's Avatar
    Mersi donely pt wiimotul ala, merge super ok acum. Si nu a mai trebuit sa fac nici o sincronizare, nimic. Pur si simplu trebuia schimbata.

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bikerlemon View Post
    Mersi donely pt wiimotul ala, merge super ok acum. Si nu a mai trebuit sa fac nici o sincronizare, nimic. Pur si simplu trebuia schimbata.
    Ma bucur. Bafta la butonat !!!

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    Ce fain e trailerul la The House of the Deads.
    Cat de Dead Rising, nu arata prea bine...

  11. #11 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Disponibil pe WiiWare , Strongbad , cred ca e mai mult pt. fanii dedicati...caterinca oricum

    Gametrailers.com - Strong Bad's Cool Game for Attractive People - Tutorial Gameplay

  12. #12 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    skate it trailer , foarte interesanta chestia cu balance boardul

    Gametrailers.com - Skate It - Awesome Snakes Trailer

  13. #13 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    The House of the Deads arata bestial.

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  16. #16 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  17. #17 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Astazi am reusit in sfarsit sa imi cumpar si un Router Wireless, nush cat de bun e dar din primele incercari sunt foarte multumit de el. E un Siemens Gigaset SE361 WLAN. Anyways, voiam sa va spun ca am conectat Wii-ul prin el fara absolut nici un fel de problema, totul a mers ca uns!

    Mi-am cumparat 1000 de puncte cu ajutorul cardului si am downloadat Internet Channel pt 500 de puncte si Probotector II Return Of The Evil Forces pentru Virtual Console ( Contra de NES pentru cei care sunt mai familiarizati cu titlul). Am jucat o ora si este super fun, mi-am adus aminte de vremuri de mult apuse! *sigh*

    Libraria pentru Virtual Console este destul de impresionanta dar preturile mi se par un pic cam piperate ca sa zic asa. Spre exemplu un joc de Megadrive (spun de Megadrive pentru ca mi-au curs balele ce jocuri am vazut acolo, a fost consola mea preferata din cele vechi) costa 800 de puncte, unde 1000 de puncte = 7 Lire adica vreo 35 de lei. Faceti voi calculul.

    Anyways overall me happy! Wii's fun!
    Attached Images Attached Images p9120099.jpg p9120100.jpg p9120101.jpg

  18. #18 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Am si eu o intrebare, majoritatea jocurilor de Wii ce rezolutii au? Pentru ca inca folosesc cablul default AV. Nu am luat component pt ca pe component la TV am deja Xbox360. HDMI am mai multe la TV, dar Xboxul e versiune mai veche si nu are HDMI.

  19. #19 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    480p e maximul , sunt si jocuri in 480i...imo merita trecerea la component mai ales daca ai lcd/plasma chiar si pt. micile diferente care se vad

  20. #20 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Nu ai inteles adevarata problema, si anume ca am componentul deja ocupat la TV. N-o sa stau acuma sa inlocuiesc 5 cabluri la spate de fiecare data cand ma joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 29 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts