Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 351 of 364 FirstFirst ... 251 301 341 349 350 351 352 353 361 ... LastLast
Results 7,001 to 7,020 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #7001 SP
    Junior Member bubu75's Avatar
    Salut. Am avut consola modata la tine si fara sa vreau i-am facut upgrade la OFW 4.46. Ce e de facut? Trebuie modata din nou? Si cat costa? Multumesc.

  2. #7002 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by istratepingui View Post
    Pentu un ps3 cechj04, 8B ce imi recomanzi ? Sa fac downgrade sau sa montez cobra ode? Cat costa fiecare?
    downgrade si costa 290 ron cu modare cu tot.



    Quote Originally Posted by bubu75 View Post
    Salut. Am avut consola modata la tine si fara sa vreau i-am facut upgrade la OFW 4.46. Ce e de facut? Trebuie modata din nou? Si cat costa? Multumesc.
    290 ron

  3. #7003 SP
    Junior Member epave_55's Avatar
    salut don, am un ps3 super slim modat de tine, am 4.50 pe consola, sa ii fac update la 4.55 sau sa mai astept, pe site la e3 parea destul de migaloasa treaba cu bluray care sa stea in consola cu key-urile la jocuri, plus ca asta ar insemna sa scot originalul din consola ....? ms anticipat

  4. #7004 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by epave_55 View Post
    salut don, am un ps3 super slim modat de tine, am 4.50 pe consola, sa ii fac update la 4.55 sau sa mai astept, pe site la e3 parea destul de migaloasa treaba cu bluray care sa stea in consola cu key-urile la jocuri, plus ca asta ar insemna sa scot originalul din consola ....? ms anticipat
    Stai cuminte deocamdata. Asteptam sa scoata ceva pe 4.55 pentru superslim fara disc cu key-uri etc etc.

  5. #7005 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    ATENTIE !!
    Pentru ce care au console PS3 modate cu E3 ODE PRO sau Cobra ODE, nu faceti deocamdata update la ultima versiune de ofw 4.60 pentru ca pierdeti modarea.
    PS3 Firmware 4.60 has disabled ODE on all PS3 Models

  6. #7006 SP
    Junior Member dg50's Avatar
    Salut Donely eu am un ps3 fat caruia nu ii mai merge bluray-ul si vreau sa il modez se poate?
    Ps3-ul are seria cechg04 date code 7d

  7. #7007 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dg50 View Post
    Salut Donely eu am un ps3 fat caruia nu ii mai merge bluray-ul si vreau sa il modez se poate?
    Ps3-ul are seria cechg04 date code 7d
    Fara dvd-rom functionabil nu.

  8. #7008 SP
    Member styng's Avatar
    Salut Donely,
    Am un 360 modat RGH (nu la tine) ce a dar rrod. Cat m-ar costa reparatia + un update de dashboard?

    Mersi

  9. #7009 SP
    Junior Member Picolo89's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Stai cuminte deocamdata. Asteptam sa scoata ceva pe 4.55 pentru superslim fara disc cu key-uri etc etc.
    Salut!

    Doar de curiozitate. Cam pe cand s-ar putea sa apara modare pe 4.50 fara swap disc? Se stie ceva, macar asa cu aproximare?

    Ms!

  10. #7010 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Picolo89 View Post
    Salut!

    Doar de curiozitate. Cam pe cand s-ar putea sa apara modare pe 4.50 fara swap disc? Se stie ceva, macar asa cu aproximare?

    Ms!
    Nu se stie nimic deocamdata.





    Quote Originally Posted by styng View Post
    Salut Donely,
    Am un 360 modat RGH (nu la tine) ce a dar rrod. Cat m-ar costa reparatia + un update de dashboard?

    Mersi
    200 ron

  11. #7011 SP
    Junior Member digema's Avatar
    Salut Don, ai cumva un wiikey fusion de vanzare? Am mare nevoie pt. wii-ul baietelului. Nu vreau sa o modez soft, drive-ul fiind D3-2. Multumesc anticipat.

  12. #7012 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digema View Post
    Salut Don, ai cumva un wiikey fusion de vanzare? Am mare nevoie pt. wii-ul baietelului. Nu vreau sa o modez soft, drive-ul fiind D3-2. Multumesc anticipat.
    Nu mai am asa ceva de peste 2 ani.

  13. #7013 SP
    Junior Member digema's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Nu mai am asa ceva de peste 2 ani.
    Multumesc pt. raspuns. Sa inteleg ca, pt. consola mea, singura solutie este modarea soft (consola are vers. 4.3E)?

  14. #7014 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digema View Post
    Multumesc pt. raspuns. Sa inteleg ca, pt. consola mea, singura solutie este modarea soft (consola are vers. 4.3E)?
    Exact, este si mult mai avantajoasa din multe puncte de vedere.

  15. #7015 SP
    Junior Member digema's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Exact, este si mult mai avantajoasa din multe puncte de vedere.
    Multumesc.

  16. #7016 SP
    Junior Member veve73's Avatar
    Am un ps3 modat la tine cu E3ODE.Merita sa ii fac update la E3ODE v2,12?Ce avantaje as avea?Acum cred ca e versiunea 1.3

    Si pentru titlurile ce imi cer versiune de soft 4.55 iar ps3ul meu e modat la 4.53 ce pot sa fac? 4,53

  17. #7017 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by veve73 View Post
    Am un ps3 modat la tine cu E3ODE.Merita sa ii fac update la E3ODE v2,12?Ce avantaje as avea?Acum cred ca e versiunea 1.3

    Si pentru titlurile ce imi cer versiune de soft 4.55 iar ps3ul meu e modat la 4.53 ce pot sa fac? 4,53
    Trebuie facut update la oficial 4.55 nu mai sus si asta trebuei facut de cineva care stie si apoi facut update la chip si la manager. Cel mai bine sunama.

  18. #7018 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Cat costa modare soft Wii?

  19. #7019 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Firefoxfl View Post
    Cat costa modare soft Wii?
    100 ron

  20. #7020 SP
    Junior Member Lylo's Avatar
    De mai multa vreme ma intereseaza modarea unui PS3, dar modurile de modare si versiunile de firmware ma incurca. Tot nu pot sa imi dau seama care anume este procedura si de ce am nevoie. Am un PS3 Fat de 80 de GB, CECHK04, are update facut la ultimul firmware. Se poate face ceva pt ea si daca da, ce anume si la ce pret?
    Multumesc anticipat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 351 of 364 FirstFirst ... 251 301 341 349 350 351 352 353 361 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts