Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 364 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 231 281 ... LastLast
Results 3,601 to 3,620 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3601 SP
    Member liviu15's Avatar
    Deci cu cat si cand aduci controllere xbox cu fir?

  2. #3602 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    NU iti garanteaza nimeni ca poti juca pe live cu jocuri backup si sa nu ai cumva niciodata probleme. Slim inca nu se modeaza

    ---------- Post added 01-12-2010 at 08:38 AM ----------


    0722 766149 suna-ma si stabilim cand si unde

    ---------- Post added 01-12-2010 at 08:39 AM ----------


    Nu repar YLOD la PS3.
    nu e vb de ylod, oricum nu mai inteleg nimic am postat si mai devreme ai spus sa te caut ca se rezolva , acum spui ca nu se mai rezolva,

  3. #3603 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    cand o sa apara cv sa ne putem juca si noi gt5 si nfs hp pe ps3 modat?

  4. #3604 SP
    Junior Member DaCiaN's Avatar
    Buna, doresc si eu un pret pentru un pachet de 2 Playstation Move + 2 Playstation Navigator.

    Nu doresc camera. Mersi

  5. #3605 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar


    JAILBREAK-ul merge perfect! Merci Don! Respect!

  6. #3606 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    salut Don. Am si eu un XBOX 360 SLIM (nu stiu daca se poate moda sau nu, te rog sa ma scuzi ca n-am citit mai in urma), si 2 xbox 360 ELITE modate la tine in vara anului 2009. As vrea slim-ul modat si ultimul update pe elite-uri. spune-mi te rog un pret si ziua in care esti disponibil saptamana viitoare (6-12 decembrie). Multumesc frumos.
    imi poti da un raspuns si pe mess: kadeshunited sau pe mail: [email protected], dar oricum o sa urmaresc si forumul. O zi buna. Dan.

  7. #3607 SP
    Junior Member andgod's Avatar
    salut ,jailbreak-ul merge si pt versiunea 3.42 ? si daca e sa nu am un hard extern pot baga jocurile direct pe hardul ps3-ul cu TotalCommander,nu ?

  8. #3608 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    nu, nu merge pe nici o versiune peste 3.41.

  9. #3609 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    In sfarsit s-a spart firmware`ul 3.50 de la PS3 acum exista si jailbreak pt el care merge dupa cum veti vedea in video`ul de mai jos:

    PSN+homebrew+3.50=WIN

  10. #3610 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    In sfarsit s-a spart firmware`ul 3.50 de la PS3 acum exista si jailbreak pt el care merge dupa cum veti vedea in video`ul de mai jos:
    YouTube - logic-sunrise.com exclusive : 3.50 PS3 firmware jailbreaked with a X3max
    PSN+homebrew+3.50=WIN

    Mai multe detalii,tre facut upgrade sau tre cumparat un alt stick?

  11. #3611 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    aia nu e consola cu 3.50 jailbreakuita... aia e o consola cu 3.41 care prin jailbreak face spoofing de 3.50 si prosteste PSNul ca ar fii 3.50. de ce ar aparea downgrader daca se putea face fw mai mare decat 3.41, nu ar avea logica sa se chinuie oameni pt asa ceva daca mergea si cu fw nou. daca chair s-ar fi spart si 3.50ul... ar merge jocuri cu SDK de 3.50.. ceea ce inca nu e posibil, anume NFS Hot Persuit si etc...

    Donely, cand poti intra pe mess sa iti dau adresa si tot pt a-mi trimite si mie un ps3usbjailbreak??? astept raspuns. bafta!!!

  12. #3612 SP
    Junior Member AleX2007ro's Avatar
    Salut,vreu si eu sa stiu cum pot sa imi updatez ps jailbreaku,ca am auzit ca te pricepi foarte bine la modare,e pacat ca am auzit prea tarziu de tine.Oricum te rog sa ma ajuti si pe mine si sa ma inveti sa imi updatez ps jaiblreaku.Mersi anticipat.

    Editaca nu cat ar costa un PS Jailbreak(updatabil) ca daca costa 100-120 ron poate imi cumpar si eu unu.Si cum pot comanda?
    Mersi din nou.

  13. #3613 SP
    Junior Member efix's Avatar
    Deci pana la urma a aparut o modalitate de downgrade sau nu?

  14. #3614 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by Spany View Post
    aia nu e consola cu 3.50 jailbreakuita... aia e o consola cu 3.41 care prin jailbreak face spoofing de 3.50 si prosteste PSNul ca ar fii 3.50. de ce ar aparea downgrader daca se putea face fw mai mare decat 3.41, nu ar avea logica sa se chinuie oameni pt asa ceva daca mergea si cu fw nou. daca chair s-ar fi spart si 3.50ul... ar merge jocuri cu SDK de 3.50.. ceea ce inca nu e posibil, anume NFS Hot Persuit si etc...

    Donely, cand poti intra pe mess sa iti dau adresa si tot pt a-mi trimite si mie un ps3usbjailbreak??? astept raspuns. bafta!!!
    Vreau sa te contrazic pentru ca master key`ul ps3 ului s-a spart deja si dupa cum apare acolo nu e spoofing 3.50 pentru ca daca ar fi asa nu te-ai mai putea loga pe PSN pentru ca Sony s-a prins de faza aia si acum cere update cand intri pe PSN chiar daca ai 3.50 spoof! Deci in concluzie e un 3.50 jailbreak`uit

  15. #3615 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    da... ai dreptate, azi am gasit si eu faza pe siteurile de news. My bad, sorry!

  16. #3616 SP
    Junior Member f1r3's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    In sfarsit s-a spart firmware`ul 3.50 de la PS3 acum exista si jailbreak pt el care merge dupa cum veti vedea in video`ul de mai jos:
    YouTube - logic-sunrise.com exclusive : 3.50 PS3 firmware jailbreaked with a X3max
    PSN+homebrew+3.50=WIN

    Don ne poti confirma cele spuse mai sus? Se poate moda PS3 cu cel mai nou firmware?

  17. #3617 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Deocamdata acel hex,payload v-a iesi doar pt cei care au X3max din pacate dar DAR! Cei cu stickuri de la Donely PS3 USB Jailbreak s-ar putea sa aveti noroc mare pentru ca am citit pe PS3news un comment, ca cei de la PS3USBJailbreak team vor lansa si ei in 48 de ore support pt 3.50 asta cred ca inseamna un hex nou. Deci sansele de a ne reconecta curand la PSN sunt mari

  18. #3618 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    salut Don. Am si eu un XBOX 360 SLIM (nu stiu daca se poate moda sau nu, te rog sa ma scuzi ca n-am citit mai in urma), si 2 xbox 360 ELITE modate la tine in vara anului 2009. As vrea slim-ul modat si ultimul update pe elite-uri. spune-mi te rog un pret si ziua in care esti disponibil saptamana viitoare (6-12 decembrie). Multumesc frumos.
    imi poti da un raspuns si pe mess: kadeshunited sau pe mail: [email protected], dar oricum o sa urmaresc si forumul. O zi buna. Dan.
    Slim-ul nu se modeaza inca treb sa iasa LT+ cat de curand pentru el. Restul se rezolva. Suna-ma de luni

    ---------- Post added 05-12-2010 at 03:34 PM ----------

    Quote Originally Posted by Spany View Post
    aia nu e consola cu 3.50 jailbreakuita... aia e o consola cu 3.41 care prin jailbreak face spoofing de 3.50 si prosteste PSNul ca ar fii 3.50. de ce ar aparea downgrader daca se putea face fw mai mare decat 3.41, nu ar avea logica sa se chinuie oameni pt asa ceva daca mergea si cu fw nou. daca chair s-ar fi spart si 3.50ul... ar merge jocuri cu SDK de 3.50.. ceea ce inca nu e posibil, anume NFS Hot Persuit si etc...

    Donely, cand poti intra pe mess sa iti dau adresa si tot pt a-mi trimite si mie un ps3usbjailbreak??? astept raspuns. bafta!!!
    Vreau sa imi dai comanda pe [email protected]. Nume, adresa si tel si il trimit luni cu fan curier

    ---------- Post added 05-12-2010 at 03:35 PM ----------

    Quote Originally Posted by AleX2007ro View Post
    Salut,vreu si eu sa stiu cum pot sa imi updatez ps jailbreaku,ca am auzit ca te pricepi foarte bine la modare,e pacat ca am auzit prea tarziu de tine.Oricum te rog sa ma ajuti si pe mine si sa ma inveti sa imi updatez ps jaiblreaku.Mersi anticipat.

    Editaca nu cat ar costa un PS Jailbreak(updatabil) ca daca costa 100-120 ron poate imi cumpar si eu unu.Si cum pot comanda?
    Mersi din nou.
    Costa 80 ron

    ---------- Post added 05-12-2010 at 03:36 PM ----------

    Quote Originally Posted by f1r3 View Post
    Don ne poti confirma cele spuse mai sus? Se poate moda PS3 cu cel mai nou firmware?
    ASteptam sa iasa metoda de downgrade ca sa o putem implementa cat de curand. Am sa postez aici cand va fi disponibila.

  19. #3619 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    Deci cu cat si cand aduci controllere xbox cu fir?
    NU stiu exact cand aduc

    ---------- Post added 05-12-2010 at 04:17 PM ----------

    Quote Originally Posted by DaCiaN View Post
    Buna, doresc si eu un pret pentru un pachet de 2 Playstation Move + 2 Playstation Navigator.

    Nu doresc camera. Mersi
    NU vand asa ceva

  20. #3620 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    Am trimis mailul... astept pachetul. bafta si spor la treaba!!

    !!!!! P.S.: am gresit nr la apartament in primul mail... am vazut numa dupa ce lam trimis... in al doilea mail e adresa buna. sorry

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts