Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 248 of 364 FirstFirst ... 148 198 238 246 247 248 249 250 258 298 348 ... LastLast
Results 4,941 to 4,960 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4941 SP
    Junior Member poenaru's Avatar
    Salutam am o consola 320 GB si as dori sa o modez este frw 3.41 ,intrebarile sunt urmatoarele ,odata modata la 3.55 jocurile din hardul consolei se pierd?,pot juca ca si pana acum adica frw 3.41 de pe hardul consolei cu frw 3.55 ,jocurile aparute respectiv 3.60 si 3.61 se pot juca cu modarea 3.55 ,sunt si alte avantaje la modarea dv de 3.55 va multumesc

  2. #4942 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by poenaru View Post
    Salutam am o consola 320 GB si as dori sa o modez este frw 3.41 ,intrebarile sunt urmatoarele ,odata modata la 3.55 jocurile din hardul consolei se pierd?,pot juca ca si pana acum adica frw 3.41 de pe hardul consolei cu frw 3.55 ,jocurile aparute respectiv 3.60 si 3.61 se pot juca cu modarea 3.55 ,sunt si alte avantaje la modarea dv de 3.55 va multumesc
    0722 766149 pentru toate intrebarile tale.

  3. #4943 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Official PS3 Firmware 3.66 Arrives !!!

    Eric Lempel, Vice President of Sony Network Entertainment, just announced on the official Sony blog, that a new firmware update is coming very soon. The proposed update will be version 3.66, but it doesn't appear to have any new ground breaking features. Eric stated that the new update will make PS3 game playback more stable. In addition, he went on to state that the network services have also been improved.

    It is possible that the new update is actually a security update in response to the recent Quality Assurance mode hacks. However, it would seem hard to believe that Sony could respond this quickly. Regardless, we recommend that users do not update to version 3.66 if they intend to keep the ability to jailbreak/exploit their consoles.

  4. #4944 SP
    Junior Member kenjiwow's Avatar
    Salut. Am achizitionat de curund un Xbox360 Slim de 4 gb si m-ar interesa daca exista posibilitatea de a ii spori capacitatea de stocare prin adaugarea unui hard extern. Daca da trebuie folosit unul de fabricat de Microsoft (asemenea celor de la consolele vechi) sau un hard standard de genul Western Digital este suficient?

  5. #4945 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kenjiwow View Post
    Salut. Am achizitionat de curund un Xbox360 Slim de 4 gb si m-ar interesa daca exista posibilitatea de a ii spori capacitatea de stocare prin adaugarea unui hard extern. Daca da trebuie folosit unul de fabricat de Microsoft (asemenea celor de la consolele vechi) sau un hard standard de genul Western Digital este suficient?
    Am HDD Hard Drive Disk, 250 GB pentru Xbox 360 Slim = 240 Ron

  6. #4946 SP
    Junior Member Rinzler's Avatar
    Salut Don, am reparat acum vreo doi ani un PS3 la tine, merge perfect chiar si acum. Merci inca odata.

    Acum vreau sa modez un PSP Go. Are firmware 6.39. Vreau sa stiu daca se poate moda acum sau daca se poate face downgrade sau chiar si daca modarea se va putea face doar in viitorul apropiat. Daca ai idee cam in cat timp si daca poti sa imi spui. Pe langa asta vreau sa te intreb daca dupa modare voi putea folosi Internet Browser si Skype.

    Multumesc anticipat.

  7. #4947 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Rinzler View Post
    Salut Don, am reparat acum vreo doi ani un PS3 la tine, merge perfect chiar si acum. Merci inca odata.

    Acum vreau sa modez un PSP Go. Are firmware 6.39. Vreau sa stiu daca se poate moda acum sau daca se poate face downgrade sau chiar si daca modarea se va putea face doar in viitorul apropiat. Daca ai idee cam in cat timp si daca poti sa imi spui. Pe langa asta vreau sa te intreb daca dupa modare voi putea folosi Internet Browser si Skype.

    Multumesc anticipat.
    Putem incerca si pe fw 6.39 Nu stiu daca vei mai putea folosi Internet Browser si Skype.

  8. #4948 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    bloc optic pentru ps3 slim?

  9. #4949 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    bloc optic pentru ps3 slim?
    da 400 ron

  10. #4950 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Another New Xbox 360 Slim Liteon Drive Version Liteon DG-16D4S 1214 : MFR DATE May 2011

  11. #4951 SP
    Junior Member sorin2a1's Avatar
    Salut Donely am un xbox slim fabricat in noiembrie se pote moda?
    PS: m-am uitat la serial number si a 9-a cifra este 4 daca te ajuta cu ceva

  12. #4952 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sorin2a1 View Post
    Salut Donely am un xbox slim fabricat in noiembrie se pote moda?
    PS: m-am uitat la serial number si a 9-a cifra este 4 daca te ajuta cu ceva
    Cel mai bine da-mi data de fabricatie din spatele consolei. MFR date .....

  13. #4953 SP
    Junior Member sorin2a1's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cel mai bine da-mi data de fabricatie din spatele consolei. MFR date .....

    MFR date este 2010-11-12

  14. #4954 SP
    Junior Member graurul94's Avatar
    Donely, am fost la tine cu un PS3 acum cateva zile si a ramas ca imi dai un tutorial pentru FTP,si te rog explicami si mie ce mi-ai pus pe el. gen pe forum nu stiu ce sa spun ca am ca sa primesc un raspuns daca jocul merge sau nu , kmeaw MultiMan,gaia??ce versiuni?
    in BlackBox FTP nu imi apare niciun IP adress,o sa-mi apara dupa ce conectez cablu crossover la PS?
    daca conectez un HDD formatat NTFS nu o sa mi-l vada?
    pentru a pune un joc pe HDD intern dau /_\ si backup/copy ??
    scuze de deranj dar nu am reusit decat un joc sa pun pana acum pe el,restul nu au mers

  15. #4955 SP
    Junior Member teokhym's Avatar
    Un Ps3 cu firmware 3.65 se mai poate moda cu software?

  16. #4956 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sorin2a1 View Post
    MFR date este 2010-11-12
    Nu se paote moda deocamdata

    ---------- Post added 27-06-2011 at 08:27 AM ----------

    Quote Originally Posted by graurul94 View Post
    Donely, am fost la tine cu un PS3 acum cateva zile si a ramas ca imi dai un tutorial pentru FTP,si te rog explicami si mie ce mi-ai pus pe el. gen pe forum nu stiu ce sa spun ca am ca sa primesc un raspuns daca jocul merge sau nu , kmeaw MultiMan,gaia??ce versiuni?
    in BlackBox FTP nu imi apare niciun IP adress,o sa-mi apara dupa ce conectez cablu crossover la PS?
    daca conectez un HDD formatat NTFS nu o sa mi-l vada?
    pentru a pune un joc pe HDD intern dau /_\ si backup/copy ??
    scuze de deranj dar nu am reusit decat un joc sa pun pana acum pe el,restul nu au mers
    Ai id-ul meu de mess da-mi un buzz si am sa iti dau un tutorial. NU avem voie cu intrebari si raspunsuri de warez pe forum.

    ---------- Post added 27-06-2011 at 08:27 AM ----------

    Quote Originally Posted by teokhym View Post
    Un Ps3 cu firmware 3.65 se mai poate moda cu software?
    NU

  17. #4957 SP
    Junior Member sorin2a1's Avatar
    thx don

  18. #4958 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Controller PS2 DS2 aveti ?

  19. #4959 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Snoopz View Post
    Controller PS2 DS2 aveti ?
    NU

  20. #4960 SP
    Junior Member edy4vali's Avatar
    Salut. Se poate moda un xbox slim cu
    MFR date 2010-10-07 ??

    Iar daca nu se poate inca moda se poate aproxima ceva? Am vazut un comment mai sus :
    Cam 2-3 saptamani cred dar va trebuie sa inlocuim motherboard-ul de la dvd-rom sau numai controller IC de pe placa. O sa vedem care este mai bine din punct de vedere tehnic
    .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts