Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 273 of 364 FirstFirst ... 173 223 263 271 272 273 274 275 283 323 ... LastLast
Results 5,441 to 5,460 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5441 SP
    Junior Member ATOM10BC's Avatar
    te gasesc saptamana care vine pentru un update(xbox 360 fat jasper ) lt 2.0 ...toate modificarile facute la consola au fost facute de tine

  2. #5442 SP
    Junior Member cZeu's Avatar
    am achizitionat de curand o consola slim
    problema este ca dvd este Hitachi slim DL10N
    ce alternative imi raman la vandut aceasta / cumparat alta.
    am auzit niste discutii despre un RGH

    multumesc frumos

  3. #5443 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    rgh e cel mai indicat mai ales la ce se pot face ... eu nu ma grabesc fiindca mesterul are multe pe cap

  4. #5444 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ATOM10BC View Post
    te gasesc saptamana care vine pentru un update(xbox 360 fat jasper ) lt 2.0 ...toate modificarile facute la consola au fost facute de tine
    DA dar sa ma suni inainte sunt ff aglomerat perioda asta


    Quote Originally Posted by cZeu View Post
    am achizitionat de curand o consola slim
    problema este ca dvd este Hitachi slim DL10N
    ce alternative imi raman la vandut aceasta / cumparat alta.
    am auzit niste discutii despre un RGH

    multumesc frumos
    RGH si costa 290 ron



    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    rgh e cel mai indicat mai ales la ce se pot face ... eu nu ma grabesc fiindca mesterul are multe pe cap
    DE maine incep programarile pentru RGH.

  5. #5445 SP
    Junior Member manu_b_05's Avatar
    Salut, in cazul incare am modarea FW LT+ 1.9 facuta de tine, cat m-a costa trecerea la FW LT 2.0?
    Multumesc!

  6. #5446 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    50 de lei .

  7. #5447 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by manu_b_05 View Post
    Salut, in cazul incare am modarea FW LT+ 1.9 facuta de tine, cat m-a costa trecerea la FW LT 2.0?
    Multumesc!
    Fat sau slim ? Daca este slim ce dashboard ai acum pe el ?

  8. #5448 SP
    Junior Member tomohok's Avatar
    sal donely
    cat ma costa sa imi modez si eu un ps3 slim 120 gb fw 3.14, si care ar fi ce-a mai buna modare cea definitiva sau cea cu card MS

  9. #5449 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tomohok View Post
    sal donely
    cat ma costa sa imi modez si eu un ps3 slim 120 gb fw 3.14, si care ar fi ce-a mai buna modare cea definitiva sau cea cu card MS
    Nu exista inca modare definitiva. Se face numai pe fw maxim 3.55 Costa 80 ron

  10. #5450 SP
    Junior Member goanga's Avatar
    Modat Xbox Slim cu FW LT+2.0, totul merge perfect! Multumesc

  11. #5451 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by goanga View Post
    Modat Xbox Slim cu FW LT+2.0, totul merge perfect! Multumesc
    Multam mult !!

  12. #5452 SP
    Junior Member bertzanu's Avatar
    Am modat xboxul merge perfect . recomand 100%

  13. #5453 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bertzanu View Post
    Am modat xboxul merge perfect . recomand 100%
    Multumesc

  14. #5454 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Oh,you all-mighty Chip Master,da-mi si mie un sfat asa,ca de la master la novice
    Am un PS2 9000 modat recent cu modchip.Am o intrebare in legatura cu homebrew-urile.Stiu de uLaunchELF si il folosesc pentru a rula homebrew-urile de pe un HDD extern.Intrebarea mea este:este posibil sa imi pun homebrew-uri pe CD-uri ? Exista vreo metoda valabila pentru toate homebrew-urile(sau macar aproximativ toate)? Eu am vazut un guide pentru emulatoare pe PS2 si un tutorial despre cum se pune SMS Player pe un CD/DVD si am constatat ca unele homebrew-uri le pui pur si simplu pe un CD/DVD,altele iti cer o aplicatie numita CD Gen PS2...Sa inteleg ca unele homebrew-uri trebuie puse NEAPARAT direct pe CD/DVD?Daca metoda cu CDGen PS2 functioneaza cu toate homebrew-urile,sau daca exista o altfel de metoda,eu sunt multumit.
    Merci.

  15. #5455 SP
    Junior Member manivellicu's Avatar
    salut, am o problema cu ps3-ul meu. Din cauza unei instalatii electrice defectuoase, am reusit sa ard iesirea HDMI a ps3-ului. Deocamdata consola merge doar pe iesirea multi av. Se poate repara cumva hdmiu, fara a schimba placa de baza? e vorba de un ps3 fat din prima serie de 60 de giga.

  16. #5456 SP
    Junior Member serban_bogdan's Avatar
    Salut Don. Sunt din Cluj Napoca. Am un XBOX 360 Slim cu drive 9504 acum 0272 (nu are ultimul dashboard). L-am desfacut si acum nu ii mai merge butonul de eject (cred ca nu am fost atent si i-am stricat panglica). Am comandat panglica si ca sa pot sa il modez asa mai elegant i-am comandat si o placa de baza pt DVD ca sa pot face update la ultimul dashboard. Cat ma costa toata operatiunea daca il trimit la tine (schimbul de panglica si facut update la ultimul dashboard + lt 2.0 cu piesele mele). Ms

  17. #5457 SP
    Junior Member Luci Musat's Avatar
    salut donely,
    te mai ocupi de modare de ps2 fat ? cat mai costa ? multumesc

  18. #5458 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by hacktester View Post
    Oh,you all-mighty Chip Master,da-mi si mie un sfat asa,ca de la master la novice
    Am un PS2 9000 modat recent cu modchip.Am o intrebare in legatura cu homebrew-urile.Stiu de uLaunchELF si il folosesc pentru a rula homebrew-urile de pe un HDD extern.Intrebarea mea este:este posibil sa imi pun homebrew-uri pe CD-uri ? Exista vreo metoda valabila pentru toate homebrew-urile(sau macar aproximativ toate)? Eu am vazut un guide pentru emulatoare pe PS2 si un tutorial despre cum se pune SMS Player pe un CD/DVD si am constatat ca unele homebrew-uri le pui pur si simplu pe un CD/DVD,altele iti cer o aplicatie numita CD Gen PS2...Sa inteleg ca unele homebrew-uri trebuie puse NEAPARAT direct pe CD/DVD?Daca metoda cu CDGen PS2 functioneaza cu toate homebrew-urile,sau daca exista o altfel de metoda,eu sunt multumit.
    Merci.
    Comandante din pacate am pierdut firul cu PS2-ul in ceea ce privesc homebrew-urile. NU m-am ocupat decat de modarea lui

    ---------- Post added 03-11-2011 at 10:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by manivellicu View Post
    salut, am o problema cu ps3-ul meu. Din cauza unei instalatii electrice defectuoase, am reusit sa ard iesirea HDMI a ps3-ului. Deocamdata consola merge doar pe iesirea multi av. Se poate repara cumva hdmiu, fara a schimba placa de baza? e vorba de un ps3 fat din prima serie de 60 de giga.
    Nu am asa ceva sa schimb sau sa repar

    ---------- Post added 03-11-2011 at 10:30 AM ----------

    Quote Originally Posted by serban_bogdan View Post
    Salut Don. Sunt din Cluj Napoca. Am un XBOX 360 Slim cu drive 9504 acum 0272 (nu are ultimul dashboard). L-am desfacut si acum nu ii mai merge butonul de eject (cred ca nu am fost atent si i-am stricat panglica). Am comandat panglica si ca sa pot sa il modez asa mai elegant i-am comandat si o placa de baza pt DVD ca sa pot face update la ultimul dashboard. Cat ma costa toata operatiunea daca il trimit la tine (schimbul de panglica si facut update la ultimul dashboard + lt 2.0 cu piesele mele). Ms
    150 ron

    ---------- Post added 03-11-2011 at 10:31 AM ----------

    Quote Originally Posted by Luci Musat View Post
    salut donely,
    te mai ocupi de modare de ps2 fat ? cat mai costa ? multumesc
    Cu fat nu

  19. #5459 SP
    Junior Member Seth's Avatar
    Salut, vreau si eu un XBOX360 Transfer KIT/CABLE.
    Mai ai asa ceva? Multam.

  20. #5460 SP
    Junior Member manu_b_05's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Fat sau slim ? Daca este slim ce dashboard ai acum pe el ?
    Este Slim cu chipset winbound, dashbord: 2.0.13599.0. L-am modat la tine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 273 of 364 FirstFirst ... 173 223 263 271 272 273 274 275 283 323 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts