Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 364 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2001 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by michou View Post
    Adică e OK sau nu să-mi fac un cont de Live și să �mi iau update-urile alea?
    Poti sa faci ce update vrei.

  2. #2002 SP
    Junior Member Vyctorash1's Avatar
    Kit play and Charge XBOX 360 cand il pot ridica? Merci!

  3. #2003 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Vyctorash1 View Post
    Kit play and Charge XBOX 360 cand il pot ridica? Merci!
    Suna-ma si vedem cand poti veni

  4. #2004 SP
    Junior Member ndn326's Avatar
    salut Don, am consola xbox 360 modata la tine cu FW 1.51 ( LITEon DRIVE ), in asteptare pt 1.61 LITEon, si as vrea sa stiu daca noul update poate aduce BAN consolei - fie update live fie via USB

    mercy mult

  5. #2005 SP
    Junior Member HeavyMetal's Avatar
    Buna seara, maestre.
    Am un PS2 slim modat de tine care merge impecabil si abia am comandat un 360 elite GTA 4 edition de la gameshop, care cu voia zeilor metalului tot pe mana ta va ajunge. Ai idee (sau altcineva din sectiune) ce drive o fi avand? Daca are LITEon si il modezi cu 1.51, e vreo diferenta fata de 1.61? Nu ma intereseaza deloc live-ul lor.
    Multumesc si tot inainte!

  6. #2006 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ndn326 View Post
    salut Don, am consola xbox 360 modata la tine cu FW 1.51 ( LITEon DRIVE ), in asteptare pt 1.61 LITEon, si as vrea sa stiu daca noul update poate aduce BAN consolei - fie update live fie via USB

    mercy mult
    Asteptam sa iasa Ixtreme Lt si vom vedea atunci. Deocamdata nu face nici un fel de update.

    ---------- Post added 24-11-2009 at 09:54 PM ----------

    Quote Originally Posted by HeavyMetal View Post
    Buna seara, maestre.
    Am un PS2 slim modat de tine care merge impecabil si abia am comandat un 360 elite GTA 4 edition de la gameshop, care cu voia zeilor metalului tot pe mana ta va ajunge. Ai idee (sau altcineva din sectiune) ce drive o fi avand? Daca are LITEon si il modezi cu 1.51, e vreo diferenta fata de 1.61? Nu ma intereseaza deloc live-ul lor.
    Multumesc si tot inainte!
    Sa imi spui te rog data de fabricatie a lui.

  7. #2007 SP
    Junior Member HeavyMetal's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sa imi spui te rog data de fabricatie a lui.
    OK. Eu inca n-o stiu ca sunt in BV si va veni la tine un prieten din Bucuresti. Se poate programa maine?

    Merci mult!

  8. #2008 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by HeavyMetal View Post
    OK. Eu inca n-o stiu ca sunt in BV si va veni la tine un prieten din Bucuresti. Se poate programa maine?

    Merci mult!
    Da sa ma sune !!

  9. #2009 SP
    Junior Member gamez0r's Avatar
    Salut,
    Poti moda si un Rock Band Bundle model 3000 ( PSP ) ?
    Cu stima,
    Alexandru

  10. #2010 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gamez0r View Post
    Salut,
    Poti moda si un Rock Band Bundle model 3000 ( PSP ) ?
    Cu stima,
    Alexandru
    Ce versiune de FW are ?

  11. #2011 SP
    Junior Member gamez0r's Avatar
    Nu stiu inca adica te referi daca e NTSC ? te tin la curent pana cand il primesc
    Respect.

  12. #2012 SP
    Banned Templier's Avatar
    card de 1 sau 2 giga de psp ai si la cat

  13. #2013 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tempplier View Post
    card de 1 sau 2 giga de psp ai si la cat
    Nu am.

  14. #2014 SP
    Junior Member anndr3i's Avatar

    As vrea sami modez ps2 donely..

    Mi-am luat un ps2 de curand si vreau sal modez,as vrea sa stiu cat costa,si unde vin cu el

  15. #2015 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by anndr3i View Post
    Mi-am luat un ps2 de curand si vreau sal modez,as vrea sa stiu cat costa,si unde vin cu el
    PLAYSTATION 2- PS2 cu modchip MODBO 760
    Garantie nelimitata pe chip si manopera. Pentru modelul Slim SCPH 70004 - 75004 - 77004 = 100 Ron
    Daca este cel mai nou model de slim - SCPH 79004 sau SCPH 90004 = 140 Ron
    Pentru modelul vechi mare = 140 Ron
    Versiune este trecuta pe spatele consolei.
    0722 766149 pentru o programare rapida.

  16. #2016 SP
    Junior Member HeavyMetal's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sa imi spui te rog data de fabricatie a lui.
    Hai ca iar te bat la cap... Consola ai programat-o maine la 11.30 si data de fabricatie e 2009.09.08.
    Daca poti, da-mi PM cu diferenta FW 1.6 si 1.61. Precum am spus, nu vreau live.

    Multumesc mult si abia astept weekend-ul!

  17. #2017 SP
    Junior Member judele's Avatar
    sal sunt nou acum mi-am achizitionat un xbox clasic primul model e sigilat 1 maneta cabluri etc..si un joc original... eus utn in franta mai stau pana pe 8 decembrie zimi si mie ce ma costa modarea decodarea etc...pot dupa sa joc jocuri de pe net? dami si mie mai multe detalii te rog frumos

  18. #2018 SP
    Junior Member fire_horse_03's Avatar
    salut. cum poti sa-ti dai seama daca chipul MODBO 760 este original sau clona?

  19. #2019 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by HeavyMetal View Post
    Hai ca iar te bat la cap... Consola ai programat-o maine la 11.30 si data de fabricatie e 2009.09.08.
    Daca poti, da-mi PM cu diferenta FW 1.6 si 1.61. Precum am spus, nu vreau live.

    Multumesc mult si abia astept weekend-ul!
    Iti explic cand vi la modare comandante. Te astept

    ---------- Post added 27-11-2009 at 09:33 AM ----------

    Quote Originally Posted by judele View Post
    sal sunt nou acum mi-am achizitionat un xbox clasic primul model e sigilat 1 maneta cabluri etc..si un joc original... eus utn in franta mai stau pana pe 8 decembrie zimi si mie ce ma costa modarea decodarea etc...pot dupa sa joc jocuri de pe net? dami si mie mai multe detalii te rog frumos
    Ma suni cand ajungi in tara si vedem cum facem

    ---------- Post added 27-11-2009 at 09:34 AM ----------

    Quote Originally Posted by fire_horse_03 View Post
    salut. cum poti sa-ti dai seama daca chipul MODBO 760 este original sau clona?
    Nu exista clona de modbo 760. Toata seria Modbo este brand nou, dar care se bazeaza pe aceeasi sursa de coduri cu care sunt construite toate chipurile.

  20. #2020 SP
    Junior Member fire_horse_03's Avatar
    ok! super! fw-ul din el are toate acele optiuni de rulare jocuri, avi, mp3 de pe hdd extern sau trebuie instalate? dupa modare dispare ecranul verde la rularea dvd pe scart rgb? multumesc mult.

    ---------- Post added 27-11-2009 at 12:21 PM ----------

    scuza-ma ca te sacai cu intrebarile, dar vroiam sa stiu: acel menu extins cu HD Loader, UlaunchElf, ESR, etc., de unde apare la unele console modate?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 364 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts