Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 364 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 203 253 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3041 SP
    Junior Member snooker's Avatar
    Salut

    Care este diferenta intre PS3 Jailbreak, PS3 Groove sau PS Freedom?
    Toate fac acelasi lucru?

  2. #3042 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Salut.Ai reusit sa trimiti pe cele din provincie? Cam cand vor ajunge?
    Luni sau marti ajung

    ---------- Post added 17-09-2010 at 03:06 PM ----------

    Quote Originally Posted by snooker View Post
    Salut

    Care este diferenta intre PS3 Jailbreak, PS3 Groove sau PS Freedom?
    Toate fac acelasi lucru?
    De calitate, de hex si de ce bootloader foloseste fiecare.

  3. #3043 SP
    Junior Member ronaldinho14's Avatar
    si sti cumva cam cand apare jailbreak pt 3 42 ?????

  4. #3044 SP
    Junior Member Laviniu's Avatar

    Comenzile ptr provincie!!!

    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Luni sau marti ajung
    Boss iar se lungeste termenul de livrare!!!

    Te rugam fie-ti MILA de cei din provincie !!!

    Multumim!!!

  5. #3045 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by Laviniu View Post
    Boss iar se lungeste termenul de livrare!!!

    Te rugam fie-ti MILA de cei din provincie !!!

    Multumim!!!
    Stai ca nici el nu le are inca ca vamesii is *****i, si el le primeste luni

  6. #3046 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Laviniu View Post
    Boss iar se lungeste termenul de livrare!!!

    Te rugam fie-ti MILA de cei din provincie !!!

    Multumim!!!
    Sorry dar asta este organizarea in vama....adica varza. Tot ce este pentru provincie pleaca luni la pranz, marti ajunge la destinatie.

    Multumesc pentru intelegere

  7. #3047 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Sa-mi bag ceva in vamesi.
    Speram sa-l am week-end-ul asta.

  8. #3048 SP
    Junior Member Rezor's Avatar
    buna...vz ca ti`am dat si eu add p mess ...si vrea sa vb cu tine despre modarea unui PS 90004 model 9D

  9. #3049 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Luni sau marti ajung
    De calitate, de hex si de ce bootloader foloseste fiecare.
    Luni sau marti la tine sau la noi cei din provincie?
    Nu am putut sa astept si am facut jailbreak la PS3 cu iPhone 3G.Abia astept sa soseasca PS3Break ca sa nu mai folosesc telefonul.
    Astazi am intampinat acest thread pe psx-scene.com.Si ma intereseaza si pe mine,deoarece si noi toti cumparam PS3Break.Vreau sa stiu daca primim cele cu chip ATMEL originale sau niste copii chinezesti PIC.
    Daca este adevarat,atunci mai bine trimite-mi unul din cele vechi PSGroove.

  10. #3050 SP
    Junior Member alex2992's Avatar
    Un PS3 jailbreak PS Groove cat costa? iar cand apare update pentru el se poate face pe stickul respectiv fara sa cumpar altul?

  11. #3051 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Luni sau marti la tine sau la noi cei din provincie?
    Nu am putut sa astept si am facut jailbreak la PS3 cu iPhone 3G.Abia astept sa soseasca PS3Break ca sa nu mai folosesc telefonul.
    Astazi am intampinat acest thread pe psx-scene.com.Si ma intereseaza si pe mine,deoarece si noi toti cumparam PS3Break.Vreau sa stiu daca primim cele cu chip ATMEL originale sau niste copii chinezesti PIC.
    Daca este adevarat,atunci mai bine trimite-mi unul din cele vechi PSGroove.
    Comandante, ma amuza asta cu original sau "clona". Nu conteaza ce eprom este din familia celor care suporta acest hex sau pic controler care de asemenea suporta acest hex de la Groove au in ele. Toate fac acelasi lucru si anume Jailbreak. Pic-ul sau epromul Atmel, sunt numai unele din cele care suporta hex-ul Groove. Toate eu in ele hex-ul celor de la Groove. NU CONTEAZA !!!! Fiecare din producator face cu ce vrea fie Atmel fie Pic 12fxxxxx. Conteaza cum este facuta placa, ce bootloader are daca suporta update.
    Eu pe primul l-am facut pe o placa de dezvoltare. Marti la cei din provincie.

  12. #3052 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    OK inteleg,dar pe mine ma deranjeaza daca se poate sa nu update prin PC.Poti sa te uiti daca butonul Upgrade functioneaza si ce cip are pe placa.Daca are USB A3 V2.0 este ATMEL iar daca are USB A6V1.0 este PIC.Vreau doar sa stiu daca se poate updata
    Mersi anticipat si abia astept sa fie Marti.

  13. #3053 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    OK inteleg,dar pe mine ma deranjeaza daca se poate sa nu update prin PC.Poti sa te uiti daca butonul Upgrade functioneaza si ce cip are pe placa.Daca are USB A3 V2.0 este ATMEL iar daca are USB A6V1.0 este PIC.Vreau doar sa stiu daca se poate updata
    Mersi anticipat si abia astept sa fie Marti.
    Cred ca am scris clar, ca se poate face update, are switch pentru mod programare. Se face din Pc normal si am sa pus si softul necesar zilele astea in functie de care o sa mi se para mai simplu.

  14. #3054 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Awesome Filemanager v0.2 Released

    This latest homebrew allows you to manage the files in your PS3 directly from your PS3. This is similar to the FTP app, but the Filemanager lets you access your files directly without the need of a PC. File I/O has also been improved, allowing much greater writing speeds from the internal hd to an external hd. The author also notes there are known issues such as “When copying a file, everything ‘hangs’ till the copy is done.” and “No scrolling (implemented) yet ”
    Controls:

    * D-Pad to navigate (up/down to navigate through files, left/right to switch the active directory listing).

    * X to navigate into a directory

    * O to copy the selected file (no directory) to the inactive directory listing.

    * [] to delete the selected file.


    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service@@AMEPARAM@@Filename:</font> <font style="font-family:arial; color:#FF6700; font-size:16px; font-weight:bold;">ComgenieAwesomeFilemanagerv2.rar@@AM EPARAM@@ComgenieAwesomeFilemanagerv2.rar
    Attached Images Attached Images screenshot-filemanager.jpg

  15. #3055 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cred ca am scris clar, ca se poate face update, are switch pentru mod programare. Se face din Pc normal si am sa pus si softul necesar zilele astea in functie de care o sa mi se para mai simplu.
    Mersi frumos.Credeam ca nu are buton si nu se poate updata.

  16. #3056 SP
    Member raptorscream's Avatar
    un ps2 phat nu mai citeste dvdurile chiar si dupa curatarea blocului optic, se mai gasesc pe piata blocuri optice pt schimbare ?

  17. #3057 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by raptorscream View Post
    un ps2 phat nu mai citeste dvdurile chiar si dupa curatarea blocului optic, se mai gasesc pe piata blocuri optice pt schimbare ?
    NU din pacate nu se mai fabrica de mult

  18. #3058 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    USB Custom Firmware Loader Released

    App, face acest lucru prin dev_flash, la dev_usb (porturi USB). Acest lucru va permite sa plasati fisiere Custom Firmware pe un stick USB. Nu exista nici un risc de deteriorare la consola ta, pentru ca FW ramane neatins. Toate modificarile sunt facute pentru rula a FW de pe stick-ul USB. Acum inca nu există nici un FW personalizat disponibil dar probabil va apare curand.
    Attached Files

  19. #3059 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Salut.Inca o intrebare.Ai probat un stick din noul lot? I-ai putut rescrie bootloader-ul?

  20. #3060 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Salut.Inca o intrebare.Ai probat un stick din noul lot? I-ai putut rescrie bootloader-ul?
    Luni dimineata le iau. Sa rescriu cu ce hex ca nu este nici unul nou.?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts