Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 171 of 364 FirstFirst ... 71 121 161 169 170 171 172 173 181 221 271 ... LastLast
Results 3,401 to 3,420 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3401 SP
    Junior Member eyesburner's Avatar
    salut donely vreau sa cumpar un hdd prin usb 2.0 si cum am citit asta se poate lega la ps3 la urma doar trebuie sa fie la 2.5`.
    Intrebarea mea este pe acest hdd ext se poate instala windows nu va merge incet calc, dupa aia as vrea sa-mi cumpar si un ps3
    tu la ce pret ai una modata cu stick.ms de raspuns

  2. #3402 SP
    Junior Member merlin2578's Avatar
    Salut Donely! Am iXtreme 1.51 facut la tine pe o consola din martie 2009, cu drive LiteOn. Partea proasta e ca am facut update la dashboard cu ultima versiune (poti sa ma certi, dar nu am stiut ca va fi problematic). Se mai poate face downgrade? Ce ma sfatuiesti sa fac?

  3. #3403 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by merlin2578 View Post
    Salut Donely! Am iXtreme 1.51 facut la tine pe o consola din martie 2009, cu drive LiteOn. Partea proasta e ca am facut update la dashboard cu ultima versiune (poti sa ma certi, dar nu am stiut ca va fi problematic). Se mai poate face downgrade? Ce ma sfatuiesti sa fac?
    NU se mai face nimic. Astepti sa iasa noul fw ixtreme LT+ si va trebui remodata consola. Urmaresti forumul ca am sa postez cand iese

  4. #3404 SP
    Junior Member Godfather88's Avatar
    Don, este adevarat ca xbox-ul slim nu se mai poate moda(cu schimbare de dvd-rom), daca este fabricat dupa luna a 7-a 2010?

  5. #3405 SP
    Banned FormableTube's Avatar

  6. #3406 SP
    Member liviu15's Avatar
    Controller xbox 360 cu fir la ce pret ai ,si ai in stock? trimiti prin curier?

  7. #3407 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Godfather88 View Post
    Don, este adevarat ca xbox-ul slim nu se mai poate moda(cu schimbare de dvd-rom), daca este fabricat dupa luna a 7-a 2010?
    Daca este cu revizie 0225 nu se poate moda nici macar cu schimbare de dvd-rom deocamdata.

    ---------- Post added 16-11-2010 at 08:25 AM ----------

    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Comunitatea de hack spune ca este fake. Oricum s-a reusit decriptarea fw 3.50 si ne asteptam cat de curand la o metoada de downgrade.

  8. #3408 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Hermes v4b & PL3 Payload Ports with PSN Online Play & 3.50 Spoofing

    Previously we reported on payloads that allowed PSN access and separate payloads that spoofed your version to appear as v3.50 firmware. Now there's payloads that combine the best of all worlds. The payloads combine Hermes v4b or PL3 payloads, with PSN online play, and 3.50 spoofing.

    Ps3USBJailBreak Programming Tool V1.2.6 For Windows7/vista/xp( AT64S):
    Attached Images Attached Images psnstore.jpg
    Attached Files

  9. #3409 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    @Don uite aici si dupa cum vezi e si un link de download,dar nu stiu daca a incercat cineva.

  10. #3410 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    @Don uite aici si dupa cum vezi e si un link de download,dar nu stiu daca a incercat cineva.
    Nu ai ce sa faci download acolo pana nu va iesi oficial si se va implementa in celelalte jailbreak-uri. Oricum o sa iasa metoda de downgrade cat de curand pentru 3.50

  11. #3411 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by davey View Post
    controller de xbox360 ai ? as fi interesat sa achizitionez
    NU am

    ---------- Post added 16-11-2010 at 05:16 PM ----------

    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    Controller xbox 360 cu fir la ce pret ai ,si ai in stock? trimiti prin curier?
    Nu am pe stoc

  12. #3412 SP
    Junior Member AlexOmbladon's Avatar
    �ntrebare: la PS3 modat merge folosit hardul extern folosit şi pentru Wii? sau trebuie alt model?

  13. #3413 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexOmbladon View Post
    �ntrebare: la PS3 modat merge folosit hardul extern folosit şi pentru Wii? sau trebuie alt model?
    trebuie formatat FAT 32 deci pierzi tot ce este de wii pe el

  14. #3414 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Cu noul ixtreme lt+ se mai aude ceva??

  15. #3415 SP
    Junior Member grant's Avatar
    PS3 versiunea 3.42 merge modat?sau v-a aparea?mersi

  16. #3416 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Cu noul ixtreme lt+ se mai aude ceva??
    cam in 2-3 saptamani

    ---------- Post added 17-11-2010 at 09:25 AM ----------

    Quote Originally Posted by grant View Post
    PS3 versiunea 3.42 merge modat?sau v-a aparea?mersi
    Deocamdata nu. Asteptam sa iasa ceva pentru downgrade.

  17. #3417 SP
    Junior Member bmustata's Avatar
    Salut si scuze,

    Aveti cumva idee cand se va putea moda XBOX-ul Slim (ultima versiune)?
    De unde pot afla ce revizie e?

  18. #3418 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bmustata View Post
    Salut si scuze,

    Aveti cumva idee cand se va putea moda XBOX-ul Slim (ultima versiune)?
    De unde pot afla ce revizie e?
    Se modeaza numai cele cu revizie 9504 si numai cu schimbare de dvd-rom. Cele cu fabricatie incepand cam cu data de 08/2010 nu se pot moda deocamdata deloc.

  19. #3419 SP
    Junior Member bmustata's Avatar
    Consola mea are MFR date: 2010-08-07. Nu reusesc sa imi dau seama ce numar de revizie are... si cam asta era intrebarea.
    Daca se va putea face (cand se va putea face) modare cu schimbare de dvd-rom - cam ce va implica asta dpdv costuri?

  20. #3420 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bmustata View Post
    Consola mea are MFR date: 2010-08-07. Nu reusesc sa imi dau seama ce numar de revizie are... si cam asta era intrebarea.
    Daca se va putea face (cand se va putea face) modare cu schimbare de dvd-rom - cam ce va implica asta dpdv costuri?
    Slabe sanse pentru al tau. Cu schimbare de dvd-rom costa 300 ron.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts