Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 182 of 364 FirstFirst ... 82 132 172 180 181 182 183 184 192 232 282 ... LastLast
Results 3,621 to 3,640 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3621 SP
    Junior Member sayajin's Avatar
    Salut, Donely! Am o intrebare: daca schimb pasta termica la xbox cu arctic silver 5, sunt sanse mari sa nu imi mai dea RROD, sau daca e sa dea eroarea, o da oricum? Pana acum nu am avut probleme cu Xboxul si ma gandeam sa il protejez in oarecare masura.

    Multumesc!

  2. #3622 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    In cateva zile disponibila noua generatie de PS3Jailbreak - E3 Card Reader, acum si cu functie de downgrade de la fw 3.50, 3.42 la 3.41

    Puteti juca acum online cu ultimul fw 3.50 si puteti face downgrade la 3.41 pentru jailbreak ori de cate ori doriti !!!!!

    In cateva zile disponibila noua generatie de PS3Jailbreak - E3 Card Reader, acum si cu functie de downgrade de la fw 3.50, 3.42 la 3.41

    1: Procesor pe 32 de biţi cu 128K flash, onboard
    2: MicroSD SDHC suporta rularea de softuri si jocuri direct de pe el.
    3: Suport pentru WinXP/Vista/Win7/Mac OS / Linux
    4: On board 4M FLASH, astfel incat sa puteti salva orice software de PS3
    5: Super-Drag-Plug este modul de upgrade, copiati doar fisierul BIN in E3 card. Nu este nevoie de Upgrader suplimentar.
    6: Mod dual boot firmware, acest lucru �nseamna ca puteti pune si Hermes v4b si kakaroto cel mai recent firmwaresi puteti folosi oricare dintre ele neavand nevoie de re-flash.
    7: Suport orice sursa payload ca Hermes & kakaroto, etc
    Pret informativ = 99 ron


    e3 card reader, new generation ps3 chip with mulit-function
    Attached Images Attached Images gif-1.gif e3-card-reader-packagesmall.jpg e3-card-reader-manual-break-ps3.pdf

  3. #3623 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar
    Salut Donely, am vorbit acu cateva minute la telefon, as vrea sa precomand una bucata JB nou pt PS3. cum ajung cum o iau.
    Merci anticipat

  4. #3624 SP
    Junior Member taurinio's Avatar
    Salut maestre. O precomanda si la mine pentru E3 card reader. Se poate rezervare ?

  5. #3625 SP
    Junior Member el_rika's Avatar
    That's gooood news Mr. Donely

  6. #3626 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    salut ,donely vreau si eu o precomanda pentru noul stick ps3 jailbreak,E3 card reader , ms!!!!

  7. #3627 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @sindweller
    @taurinio

    Ok am notat.

    @el_rika

    Da o veste buna.

  8. #3628 SP
    Junior Member emmy112's Avatar
    Salut Donely!!! Am si eu o intrebare (adesea pusa si cam tampita). Ce se mai aude cu modarea xboxului slim?? Ca peste o saptamana trebuie sa imi cumpar o consola si ma gandeam la slim. Se va moda anul asta ?? Scuze daca te dernajez. Stima !!!

  9. #3629 SP
    Junior Member taurinio's Avatar
    Merci mult. Abia astept

  10. #3630 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    In cateva zile disponibila noua generatie de PS3Jailbreak - E3 Card Reader, acum si cu functie de downgrade la PS3 cu fw 3.50, 3.42 la fw 3.41


    In cateva zile disponibila noua generatie de PS3Jailbreak - E3 Card Reader, acum si cu functie de downgrade laPS3 cu fw 3.50, 3.42 la fw 3.41


    PS3 Firmware v3.55 Released - Security Fixes Arrive

    DO NOT UPDATE YOUR PS3 FIRMWARE TO v3.55!!!


    1: Procesor pe 32 de biţi cu 128K flash, onboard
    2: MicroSD SDHC suporta rularea de softuri si jocuri direct de pe el.
    3: Suport pentru WinXP/Vista/Win7/Mac OS / Linux
    4: On board 4M FLASH, astfel incat sa puteti salva orice software de PS3
    5: Super-Drag-Plug este modul de upgrade, copiati doar fisierul BIN in E3 card. Nu este nevoie de Upgrader suplimentar.
    6: Mod dual boot firmware, acest lucru �nseamna ca puteti pune si Hermes v4b si kakaroto cel mai recent firmwaresi puteti folosi oricare dintre ele neavand nevoie de re-flash.
    7: Suport orice sursa payload ca Hermes & kakaroto, etc

    Pret informativ = 99 ron
    Attached Images Attached Images e3-1.gif e3-2.jpg

  11. #3631 SP
    Junior Member el_rika's Avatar
    Count me in too master Donely. Deasemenea, pe langa modarea PS3-ului, sper ca nu e o problema daca iti cer asistenta in upgradarea hardului intern (40gb) cu un altul (500gb) i'm a big nOOb.

    thanx

  12. #3632 SP
    Junior Member Hublea's Avatar
    Salutare Maestre Ma inscriu si eu neaparat pentru PS3Jailbreak - E3 Card Reader !!! can't w8!!!

  13. #3633 SP
    Junior Member cristianu's Avatar
    salutare
    Cei care am luat de la tine ps3key, crezi ca vm avea vreo sansa pt 3.50 si PSN ? Sau tre sa luam alte stick-uri?

  14. #3634 SP
    Junior Member bconstantin's Avatar
    Mii de multumiri Maestrului Donely pentru updateul cu LT+. Rapid, precis si de cuvant ca intotdeauna The Chip Master.
    Xboxul functioneaza perfect cu noul dashboard 2.0.12611.0. si jocurile cu AP25.
    Sarbatori Fericite tuturor forumistilor !

    Dr.B

  15. #3635 SP
    Junior Member alpha2003rol's Avatar
    Buna Don. Vreau si eu o precomanda pentru noul stick PS3 Jailbreak- E3 card reader . Multumesc

  16. #3636 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3 Firmware v3.55 Released - Security Fixes Arrive

    DO NOT UPDATE YOUR PS3 FIRMWARE TO v3.55!!!


    The Official Sony Blog was updated today, bringing us news, that a new firmware will be arriving soon, for the PS3. The upcoming firmware, version 3.55, does not bring any new features at all. Instead, the firmware is a minor update, that only adds a security patch.
    It can only be speculated on, as to what exactly, this firmware update patches. However, if we had to guess, we'd say it will remove the ability to downgrade, with devices such as the PS Jailbreak and E3 Card Reader. We urge all of our readers, not to update, once this firmware is released, if they wish to retain the ability to jailbreak their console.

    PS. Nu faceti update la 3.55 pana nu o sa iasa downgrade pentru versiunea asta !!!!


    ---------- Post added 07-12-2010 at 09:15 AM ----------

    Quote Originally Posted by el_rika View Post
    Count me in too master Donely. Deasemenea, pe langa modarea PS3-ului, sper ca nu e o problema daca iti cer asistenta in upgradarea hardului intern (40gb) cu un altul (500gb) i'm a big nOOb.

    thanx
    Ok np

    ---------- Post added 07-12-2010 at 09:17 AM ----------

    Quote Originally Posted by Hublea View Post
    Salutare Maestre Ma inscriu si eu neaparat pentru PS3Jailbreak - E3 Card Reader !!! can't w8!!!
    S-a notat

    ---------- Post added 07-12-2010 at 09:18 AM ----------

    Quote Originally Posted by alpha2003rol View Post
    Buna Don. Vreau si eu o precomanda pentru noul stick PS3 Jailbreak- E3 card reader . Multumesc
    AM notat

    ---------- Post added 07-12-2010 at 09:19 AM ----------

    Quote Originally Posted by cristianu View Post
    salutare
    Cei care am luat de la tine ps3key, crezi ca vm avea vreo sansa pt 3.50 si PSN ? Sau tre sa luam alte stick-uri?
    Deocamdata a iesit 3.55 asa ca pana nu se face downgrade si pentru asta nici o sansa cu PSN-ul

  17. #3637 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    salut don am un jailbreak 2 de la tn. ma pot juca jocurile de fw 3.50 (nfs hot pursuit sau gt5) ?

  18. #3638 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by booosty View Post
    salut don am un jailbreak 2 de la tn. ma pot juca jocurile de fw 3.50 (nfs hot pursuit sau gt5) ?
    NU se pot juca deocamdata pe nici un jailbreak pana nu se decripteaza key-ul.

  19. #3639 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    si cand se va decripta key-ul sti cv?

  20. #3640 SP
    Junior Member cosm1n92's Avatar
    Salut,

    Ptr modarea unui wii 4.3 care este pretul?

    Stima

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts