Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 271 of 364 FirstFirst ... 171 221 261 269 270 271 272 273 281 321 ... LastLast
Results 5,401 to 5,420 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5401 SP
    Junior Member RocketBV's Avatar
    sper sa se miste repede treburile pentru RGH

  2. #5402 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    cred ca de luni se intra in priza

  3. #5403 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Am instalat RGH-ul cu noul hack si DashLaunch-V2.25. Am pus ceva emulatoare. Am sa fac acum niste teste si revin mai tarziu cu rezultate. Pana acum se pare ca merge ok.

  4. #5404 SP
    Member sahara's Avatar
    A aparut XGD3 dvd burner firmware

  5. #5405 SP
    Junior Member adryanos's Avatar
    O carcasa pentru PSP 3004? Ceva de genul asta (si originala daca se poate)? Sau aceasta. Ultima cred eu ca e cea mai ok.

  6. #5406 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    da dar e pentru samsung

  7. #5407 SP
    Junior Member Fanto's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Am instalat RGH-ul cu noul hack si DashLaunch-V2.25. Am pus ceva emulatoare. Am sa fac acum niste teste si revin mai tarziu cu rezultate. Pana acum se pare ca merge ok.
    Asta asteptam .....

  8. #5408 SP
    Member sahara's Avatar
    Pentru Samsung a aparut LT 2.01, XGD3 Firmware Burner merge doar pe unele versiuni de Lite-On

  9. #5409 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Pentru Samsung a aparut LT 2.01, XGD3 Firmware Burner merge doar pe unele versiuni de Lite-On
    Da pentru reviziile:

    Liteon iHAS124B = baseline model
    Liteon iHAS224B = 124 + LightScribe
    Liteon iHAS324B = 124 + SmartErase
    Liteon iHAS424B = 124 + LightScribe + SmartErase (or = 224 + SmartErase)
    Liteon iHAS524B = 124 + LabelTag + SmartErase
    Liteon iHAS624B = 124 + LabelTag + LightScribe + SmartErase (or = 524 + LightScribe)

  10. #5410 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    asa ca pt mine nu merg ..

  11. #5411 SP
    Member sahara's Avatar
    Iti cumperi una din ele? Liteon iHAS124B e in jur de 77 de lei la PC Garage. Tot ce trebuie sa faci e sa verfici sa fie revizia B, altfel nu merge.

  12. #5412 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    iXtreme Burner Max Tutorial
    Attached Images Attached Images ixtreme-burner-max-tutorial.pdf

  13. #5413 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    FREEBOOTER RESET GLITCH HACK ( RGH ) - by DONELY

    VIDEO:

  14. #5414 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    woauuuuuuu zici ca avem calculator tare !!!

    ---------- Post added 23-10-2011 at 04:48 PM ----------

    pai asa cumpara Xbox 360 Lizard si il fac eu tot timpul cu fw si totusi la DON e 50 de lei ... ce naiba dau 77 de lei pe un dvd ... Daca as fi stat la satu mare poate atunci mai ziceam dar asa stau in salajan aproape de DON si nu ma face 50 de lei pentru L2.0 sau 300 de lei RGH-ul

  15. #5415 SP
    Member sahara's Avatar
    N-ai inteles...dai 77 de lei pe o unitate optica care o pui in PC, ca sa poti arde jocurile XGD3 fara erori. De LT 2.0 ai oricum nevoie.

  16. #5416 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    si eu daca doresc RGH ... nu mai imi bat capul cu bani aruncati pe dvd... aaaaaa si dvd-ul dl liteon am ca l-am cumparat acuma 2 luni si atat am dat la emag ... e montat in unitate :X ... O sa incerc ca nu e cine stie ce.
    Apropo ia uitati ce a aparut X360 Key Install - Slim cica e mai tare decat RGH .Jtag si fata de rgh poti avea acces pe live si parte si de web dar costa cu 120 de lei fata de RGH ... cam 100Euro in total... trebuie extras keyul de la dvd si bagat in prostia aia mica de placa si nu mai ai treaba cu dvd-ul si poti juca jocuri la fel de pe hdd extern .

  17. #5417 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by adrian82 View Post
    Apropo ia uitati ce a aparut x360-key cica e mai tare decat RGH .Jtag si fata de rgh poti avea acces pe live si parte si de web
    Asta cu acces la live este vrajeala de-a lor. Nu cred asa ceva. Emuleaza un dvd-rom dar MS o sa isi dea seama pana la urma, ca jocurile ruleaza de pe hdd

  18. #5418 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    da sa sti ca nu rezista mult timp ....

  19. #5419 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Sa inteleg comandante ca trebuie sa strang bani pentru RGH ? Nu de alta dar din postul dumneata asa se intelege ca Freestyle Dashboard merge pe consola cu RGH facut ?
    Costul final de 290 de lei include si instalarea dash-ului modificat ?
    Scuze de toate intrebarile dar daca ma apuc sa strang bani macar sa stiu de ce .
    PS.... acel dahbord, freebooter, etc cum i-o mai spune se updateaza pe ce cale ?? USB, FPT....Donely, etc ?

  20. #5420 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Sa inteleg comandante ca trebuie sa strang bani pentru RGH ? Nu de alta dar din postul dumneata asa se intelege ca Freestyle Dashboard merge pe consola cu RGH facut ?
    Costul final de 290 de lei include si instalarea dash-ului modificat ?
    Scuze de toate intrebarile dar daca ma apuc sa strang bani macar sa stiu de ce .
    PS.... acel dahbord, freebooter, etc cum i-o mai spune se updateaza pe ce cale ?? USB, FPT....Donely, etc ?
    Da se face update de pe USB prin xex menu

    ---------- Post added 24-10-2011 at 02:38 PM ----------

    De joi incep programarile pentru modare RGH. Cine doreste sa ma contacteze. Thx !!!!

    VIDEO:


    PRET = 290 ron

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 271 of 364 FirstFirst ... 171 221 261 269 270 271 272 273 281 321 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts