Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 292 of 364 FirstFirst ... 192 242 282 290 291 292 293 294 302 342 ... LastLast
Results 5,821 to 5,840 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5821 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    In curand disponibila modare RGH si pentru XBOX 360 SLIM cu revizie placa de baza CORONA.

    x360Glitchip is now Corona Ready.
    You don't need anymore the Clock_STBY Wire.
    Here a POC with the x360Glitchip v1.4 on a Trinity MB Without the Clock_STBY Wire.
    Best Boot Performances : 10s, 16s, 7s, 12s and not on Xell, directly on Freeb00t


  2. #5822 SP
    Member flaviud's Avatar
    marti mi-am luat si eu jocul de la Donely. merge super. multumesc mult si multa bafta!

  3. #5823 SP
    Junior Member drixen's Avatar
    am si eu o intrebare, detin o xbox silm (9504) cu dash 2.0.9199.0, se poate modifica cu LT+ 3.0 fara a face update la dash?

  4. #5824 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    el Comandante a operat cu succes doi pacienti xbox 360, unul phat si altul slim, folosind XECUTER COOLRUNNER RGH ! Impecabil, ca de obicei. Multumesc

  5. #5825 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by drixen View Post
    am si eu o intrebare, detin o xbox silm (9504) cu dash 2.0.9199.0, se poate modifica cu LT+ 3.0 fara a face update la dash?
    NU



    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    marti mi-am luat si eu jocul de la Donely. merge super. multumesc mult si multa bafta!
    Multumesc mult

  6. #5826 SP
    Junior Member goanga's Avatar
    Modat azi 2 xbox slim cu lt 3.0 . Foarte multumit!

  7. #5827 SP
    Junior Member sorinpuv's Avatar
    sal
    Don ai idee cam pe cand putem moda ps3 3.72?

  8. #5828 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by pheidippides View Post
    el Comandante a operat cu succes doi pacienti xbox 360, unul phat si altul slim, folosind XECUTER COOLRUNNER RGH ! Impecabil, ca de obicei. Multumesc
    Mlutam mult. XECUTER COOLRUNNER saves the day

  9. #5829 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sorinpuv View Post
    sal
    Don ai idee cam pe cand putem moda ps3 3.72?
    NU se aude nimci deocamdata.

  10. #5830 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Am un Xbox 360 Elite Phat, nemodat, careuia i-a expirat garantia in vara, si la care nu ii se mai deschide disc tray-ul, iar "inginerii" care au fost langa el s-au gandit ca este foarte indicat sa forteze cu cutitul si au reusit sa blocheze tray-ul intr-o pozitie ciudata. Oricum, reparearea nu cred ca se face, dar o schimbare de dvd-rom se poate? Daca da cat si cand sa ti-l trimit?
    Multumesc!

  11. #5831 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post
    Am un Xbox 360 Elite Phat, nemodat, careuia i-a expirat garantia in vara, si la care nu ii se mai deschide disc tray-ul, iar "inginerii" care au fost langa el s-au gandit ca este foarte indicat sa forteze cu cutitul si au reusit sa blocheze tray-ul intr-o pozitie ciudata. Oricum, reparearea nu cred ca se face, dar o schimbare de dvd-rom se poate? Daca da cat si cand sa ti-l trimit?
    Multumesc!
    0722 766149 suna-ma maine si discutam.

  12. #5832 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Buna Don, azi mi s-a oprit brusc ps3-ul si a inceput sa clipeasca ledul rosu pana l-am inchis,apoi iar lam deschis, sa incarcat 2 secunde ,sa facut 1 secunda galben si iar s-a stins clipind ledul rosu.Ce mi s-ar fi putut intampla si cum rezolv?

  13. #5833 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Buna Don, azi mi s-a oprit brusc ps3-ul si a inceput sa clipeasca ledul rosu pana l-am inchis,apoi iar lam deschis, sa incarcat 2 secunde ,sa facut 1 secunda galben si iar s-a stins clipind ledul rosu.Ce mi s-ar fi putut intampla si cum rezolv?
    Comandante nu am cum sa te ajut din pacate. Numai service autorizat.

  14. #5834 SP
    Junior Member astral2k5's Avatar
    Donely, actualizeazati si semnatura la LT+ 3.0

  15. #5835 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by astral2k5 View Post
    Donely, actualizeazati si semnatura la LT+ 3.0
    Thx comandante !!

  16. #5836 SP
    Capitanul Dan dancapitan's Avatar
    Salut comandante doresc si eu update de LT de la 1.0 la 3.0 la un fat dar sa ma rezolvi pe loc si vreau sa stiu cand esti mai liber sa vin la tine, poate sa fie si in februarie sau martie daca in ianuarie nu se poate

  17. #5837 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dancapitan View Post
    Salut comandante doresc si eu update de LT de la 1.0 la 3.0 la un fat dar sa ma rezolvi pe loc si vreau sa stiu cand esti mai liber sa vin la tine, poate sa fie si in februarie sau martie daca in ianuarie nu se poate
    Am mult de lucru. Ne auzim la un telefon

  18. #5838 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Hai salut ! Cablu de PS3 cu VGA out ai ?? si la ce pret? Cred ca e compatibil si pe PS2 (e aceeasi mufa de intrare). Vreau ca sa pot pune si Ps2-meu pe un monitor crt.

  19. #5839 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by BloodSamurai View Post
    Hai salut ! Cablu de PS3 cu VGA out ai ?? si la ce pret? Cred ca e compatibil si pe PS2 (e aceeasi mufa de intrare). Vreau ca sa pot pune si Ps2-meu pe un monitor crt.
    Nu am

  20. #5840 SP
    Junior Member bubuy22's Avatar
    salut chip pentru gamecube ai sai consola gamecube modata?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 292 of 364 FirstFirst ... 192 242 282 290 291 292 293 294 302 342 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts