Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 364 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 ... LastLast
Results 6,361 to 6,380 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6361 SP
    Junior Member Crysty88's Avatar
    Salut , am achizitionat si eu un PS3 slim de 320GB cu cateva luni in urma, si am tot auzit de modatu consolei . esti amabil sa-mi explici si mie cum se face acest lucru ? ca daca este adevarat as dori sa-mi modez si eu consola.
    Multumesc anticipat !

  2. #6362 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Crysty88 View Post
    Salut , am achizitionat si eu un PS3 slim de 320GB cu cateva luni in urma, si am tot auzit de modatu consolei . esti amabil sa-mi explici si mie cum se face acest lucru ? ca daca este adevarat as dori sa-mi modez si eu consola.
    Multumesc anticipat !
    Suna-m ala 0722 766149 sa iti explic despre ce este vorba, ca sa nu umplem forumu-l de chestii de warez.

  3. #6363 SP
    jhh
    Junior Member jhh's Avatar
    salut, ai cumva o sursa de xbox SLIM?

  4. #6364 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by jhh View Post
    salut, ai cumva o sursa de xbox SLIM?
    Da am, la 130 ron sigilata la cutie.

  5. #6365 SP
    Junior Member Amidamaru's Avatar
    Super treaba Don! Modare ca la carte pentru xbox 360 Fat cu RGH2 si modchip CR3 litle si fsd3. Deja nu mai am loc de fii-miu . Recomand 1000%

  6. #6366 SP
    Junior Member megamind03's Avatar

    Re: Modari, Accesorii si Componente Console

    Salutare,spune-mi te rog daca va fi posibila modarea la ps3 slim cu data code 1C,system software v 4.30...?
    Daca da cu siguranta voi urmari cu mare atentie threadul tau.



    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

  7. #6367 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by megamind03 View Post
    Salutare,spune-mi te rog daca va fi posibila modarea la ps3 slim cu data code 1C,system software v 4.30...?
    Daca da cu siguranta voi urmari cu mare atentie threadul tau.



    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
    A iesit ceva dar nu este stabil. Urmareste thread-ul meu. Ce seria are consola? CECHxxxx ?

  8. #6368 SP
    Junior Member megamind03's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    A iesit ceva dar nu este stabil. Urmareste thread-ul meu. Ce seria are consola? CECHxxxx ?

    Sper sa fie de bine ,seria e asta:CECH-3004B,am sa urmaresc cu mare atentie threadul tau si cand este ceva stabil imediat iau legatura cu tine(din cate am inteles esti tot din Bucuresti ceea ce e ok pentru mine desi oricum ai o gramada de calificative pozitive).
    Am pus deoparte niste bani(erau pentru jocuri dar de vreme ce ar aparea o noua modare..) asa ca vorba aia:take my money soon.
    Tinem legatura!

  9. #6369 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by megamind03 View Post
    Sper sa fie de bine ,seria e asta:CECH-3004B,am sa urmaresc cu mare atentie threadul tau si cand este ceva stabil imediat iau legatura cu tine(din cate am inteles esti tot din Bucuresti ceea ce e ok pentru mine desi oricum ai o gramada de calificative pozitive).
    Am pus deoparte niste bani(erau pentru jocuri dar de vreme ce ar aparea o noua modare..) asa ca vorba aia:take my money soon.
    Tinem legatura!
    Mai asteptam un pic....

  10. #6370 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Merci Don pentru modarea ps3-ului cu cfw 4.30,totul merge ok! La un joc imi cere update la 1.05, Ce sa fac????

  11. #6371 SP
    Junior Member fluber's Avatar
    Daca am inteles bine din ultimele pagini citite, pentru modare unui Xbox 360 slim ar fi necesare doua operatiuni: 1 pentru a putea instala jocurile direct pe HDD (fara prezenta ulterioara a discului in unitate, avand in vederea, evident, protejarea discului original) si o a doua operatiune ce presupune butarea consolei a.i. si nemodata pentru a avea acces pe live, in concluzie, cat ar costa aceasta varianta completa de modare (tinand cont de compatibilitatile consolei cu versiunile de modare). Multumesc.

  12. #6372 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Merci Don pentru modarea ps3-ului cu cfw 4.30,totul merge ok! La un joc imi cere update la 1.05, Ce sa fac????
    Thx !! Cauta pe net ce joc este si vezi daca este safe sa il faci.




    Quote Originally Posted by fluber View Post
    Daca am inteles bine din ultimele pagini citite, pentru modare unui Xbox 360 slim ar fi necesare doua operatiuni: 1 pentru a putea instala jocurile direct pe HDD (fara prezenta ulterioara a discului in unitate, avand in vederea, evident, protejarea discului original) si o a doua operatiune ce presupune butarea consolei a.i. si nemodata pentru a avea acces pe live, in concluzie, cat ar costa aceasta varianta completa de modare (tinand cont de compatibilitatile consolei cu versiunile de modare). Multumesc.
    Modare RGH2 costa 229 ron si pentru dual boot cu chip Demon 140 ron modchip si 190 montaj.

  13. #6373 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Dar acea versiune (1.05) se referea la un nou FW? (nu scria)

  14. #6374 SP
    Junior Member fluber's Avatar
    Deci insumand modarea ajunge in jur de 560 de lei destul de multisor.... eh asta e ... mai asteptam.....

  15. #6375 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Dar acea versiune (1.05) se referea la un nou FW? (nu scria)
    Nu am de unde sa stiu asta, dar nu cred...

  16. #6376 SP
    Member bartonn's Avatar
    PS3 4.31 isoldr & lv2ldr keys released! Install CFW on almost any PS3! � Wololo.net

    Deci acuma se poate instala CFW pe orice consola(cu OFW 4.30 max) cu Patchv1 Three Musketeers?

  17. #6377 SP
    Junior Member fluber's Avatar
    Stie cineva (in caz ca si-a luat sau a vazut prin Altex-urile din Bucuresti, unde am inteles ca ar fi expuse) daca editia limitata halo 4 consola cu HDD 320gb este modabila? Multumesc

  18. #6378 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    PS3 4.31 isoldr & lv2ldr keys released! Install CFW on almost any PS3! � Wololo.net

    Deci acuma se poate instala CFW pe orice consola(cu OFW 4.30 max) cu Patchv1 Three Musketeers?
    NU, merge numai pe consolele CECH 25xxxx care au venit din fabrica cu fw 3.56. Pe modelele CECH 3xxxxx si cele noi super slim nu functioneaza. Asteptam sa iasa ceva care sa mearga si pe seria 3K si 4K. Am testat eu pe slim CECH 25xxxB cu date code 1B si OFW 3.60 si nu merge se brickuieste consola. Se poate revenii la starea initiala numai daca ai facut dump de NOR inainte.


    Quote Originally Posted by fluber View Post
    Stie cineva (in caz ca si-a luat sau a vazut prin Altex-urile din Bucuresti, unde am inteles ca ar fi expuse) daca editia limitata halo 4 consola cu HDD 320gb este modabila? Multumesc
    Daca nu ii faci update de dashboard dupa ce il cumperi si il aduci direct la modat, ii putem face modare RGH2 cu chip CR3 Litle.

  19. #6379 SP
    Member Striker09's Avatar
    Salut am o consola slim, isi da restart dupa 5 min de functionare, e de la sursa? Ai idee? Daca da, cat m-ar costa?

    ---------- Post added 13-11-2012 at 01:04 PM ----------

    le edit: xbox

  20. #6380 SP
    Junior Member spid3rix's Avatar
    Am si eu un PS3 cu OFW 4.30. Este vreo sansa sa il modez?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 364 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts