Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 359 of 364 FirstFirst ... 259 309 349 357 358 359 360 361 ... LastLast
Results 7,161 to 7,180 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #7161 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare RGH2 pentru consolele Xbox 360 Fat si Slim pe noul Dashboard 2.0.17349.0 !!

    Pret : 100 ron


  2. #7162 SP
    Junior Member cmpunk's Avatar
    Salut. Am un PS3 Slim modat cu Cobra ODE si pana acum era la versiunea firmware-ului de 4.55. Orice ISO facut mergea, totul bine. Noaptea asta m-a mancat pe mine undeva sa dau update la 4.60 prin iso-ul de la fifa 15 si in prima faza nu mi-a mai recunoscut Cobra Manager (error 80010017, ceva de genul), apoi am facut cumva sa pot vedea jocurile prin Cobra Browser, dar primesc aceeasi eroare cand incerc sa deschid oricare joc. Care ar fi solutia si cat m-ar costa prostia mea?

  3. #7163 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PSP 2000 2400 mAh baterie pentru PSP slim = 50 lei
    PSP ecran LCD pentru model fat si slim = 100 lei
    PSP analog 3D = 50 ron

    PS2 Memory card 8Mb originala Sony = 50 lei
    PS2 slim sursa alimentare = 80 ron
    Bloc optic PVR si SPU cu tot cu sasiu pentru PS2 Slim = 90 lei

    Nintendo Wii bloc optic = 90 ron
    Nintendo Wii clasic controller = 50 ron
    Nintendo Wii sursa alimentare 220V = 80 lei
    Nintendo Game cube memory card 16 Mb = 50 lei

    X-BOX 360 Bloc Optic = 80 lei
    X-BOX 360 slim S si E Sursa alimentare = 90 lei

    PS3 bloc optic cu tot cu sasiu = 290 ron
    PS3 sursa alimentare = 90 ron

  4. #7164 SP
    Junior Member lucicam's Avatar
    Salut. Am o intrebare. Am un prieten care recent si-a cumparat un play station 3 super slim ... Are modelul CECH-4303A si versiunea 4.66 ... exista vreo sansa sa il modez? Daca da ... cum? Sau exista alte moduri de a face asta? Multumesc.

  5. #7165 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicam View Post
    Salut. Am o intrebare. Am un prieten care recent si-a cumparat un play station 3 super slim ... Are modelul CECH-4303A si versiunea 4.66 ... exista vreo sansa sa il modez? Daca da ... cum? Sau exista alte moduri de a face asta? Multumesc.
    Disponibila modare Playstation 3 Slim si Superslim, cu modchip Cobra ODE 5.30A. Merge si pe consolele care au ultima versiune de fw si anume 4.70
    Jocurile vor rula direct de pe un hdd extern pus pe usb-ul consolei.

    Pret = 350 ron

  6. #7166 SP
    Junior Member alexgabriel2014's Avatar
    Salut , Donely ! Am cateva intrebari in legatura cu modarea unui xbox 360 cu data fabricatiei 2011.08.25 :
    - In primul rand cat m-ar costa modarea ?
    - Am vazut multe moduri de modare disponibile pe site . Cu ce difera una fata de alta ?
    - Exista vreun tip de modare care sa iti permita si accesul la Xbox Live ?
    - Daca vreau sa iti aduc consola pentru a fi modata trebuie sa o aduc personal la Bucuresti ? ( locuiesc putin cam departe )
    Sunt incepator cand vine vorba de modare si vreau sa stiu cat mai bine despre ce e vorba pana sa iau o decizie .

  7. #7167 SP
    Junior Member Scorpion's Avatar
    sal man. am si eu o pb. i-am facut cadou nepotului meu un ps3 fat si i-a dat ilod. consola este modata soft de mine cu rebug 4.70. are multiman webman setata s.a. totusi de cand am luat o de la unu de la bun inceput temperatura cpu era f mare. cu turatia ventilatorului marita, temperatura nu scadea sub 68grade, in conditiile in care o alta consola ar fi stat la 40 si ceva de grade cu turatia ventului respectiva. imi poti face operatia de reballing? si cat costa? modelul consolei este CECHG04. ms

  8. #7168 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alexgabriel2014 View Post
    Salut , Donely ! Am cateva intrebari in legatura cu modarea unui xbox 360 cu data fabricatiei 2011.08.25 :
    - In primul rand cat m-ar costa modarea ?
    - Am vazut multe moduri de modare disponibile pe site . Cu ce difera una fata de alta ?
    - Exista vreun tip de modare care sa iti permita si accesul la Xbox Live ?
    - Daca vreau sa iti aduc consola pentru a fi modata trebuie sa o aduc personal la Bucuresti ? ( locuiesc putin cam departe )
    Sunt incepator cand vine vorba de modare si vreau sa stiu cat mai bine despre ce e vorba pana sa iau o decizie .
    Cel mai bine ma suni pentru ca sunt multe informatii de dat.




    Quote Originally Posted by Scorpion View Post
    sal man. am si eu o pb. i-am facut cadou nepotului meu un ps3 fat si i-a dat ilod. consola este modata soft de mine cu rebug 4.70. are multiman webman setata s.a. totusi de cand am luat o de la unu de la bun inceput temperatura cpu era f mare. cu turatia ventilatorului marita, temperatura nu scadea sub 68grade, in conditiile in care o alta consola ar fi stat la 40 si ceva de grade cu turatia ventului respectiva. imi poti face operatia de reballing? si cat costa? modelul consolei este CECHG04. ms
    Sorry nu fac reballing !!

  9. #7169 SP
    Junior Member zEze's Avatar
    Salut, PS2 Phat mai repari ? Nu invarte discul, nu stiu sigur daca senzorul optic e ok.
    In cel mai rau caz, ai cum sa inlocuiesti tot drive-ul? Cat m-ar costa? Ms

  10. #7170 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zEze View Post
    Salut, PS2 Phat mai repari ? Nu invarte discul, nu stiu sigur daca senzorul optic e ok.
    In cel mai rau caz, ai cum sa inlocuiesti tot drive-ul? Cat m-ar costa? Ms
    Nu mai am blocuri optice de ps2 phat.

  11. #7171 SP
    Junior Member Qualamite's Avatar
    Salut Donely, am un PS4 al carui ventilator face ingrijorator de mult zgomot in anumite jocuri. Ma poti ajuta cu o curatare de praf si o schimbare a pastei termoconductoare ? Sau crezi ca ar putea fi de la altceva ?

  12. #7172 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Qualamite View Post
    Salut Donely, am un PS4 al carui ventilator face ingrijorator de mult zgomot in anumite jocuri. Ma poti ajuta cu o curatare de praf si o schimbare a pastei termoconductoare ? Sau crezi ca ar putea fi de la altceva ?
    Trebuie sa il vad.

  13. #7173 SP
    Junior Member maxmaxuel's Avatar
    Wii U se poate moda?

  14. #7174 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by maxmaxuel View Post
    Wii U se poate moda?
    Pentru jocurile de Wii U nu.

  15. #7175 SP
    Junior Member Vladdy88's Avatar
    Salut,

    o consola PS3 modelul cechl04 cum se poate moda si la ce pret?
    Mersi.

  16. #7176 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    se poate moda prin downgrade si apoi modare cu ultimul cfw 4.76 Sunama pentru detalii

  17. #7177 SP
    Junior Member epave_55's Avatar
    """""""""`7-06-2014:Quote Originally Posted by epave_55 View Post
    salut don, am un ps3 super slim modat de tine, am 4.50 pe consola, sa ii fac update la 4.55 sau sa mai astept, pe site la e3 parea destul de migaloasa treaba cu bluray care sa stea in consola cu key-urile la jocuri, plus ca asta ar insemna sa scot originalul din consola ....? ms anticipat
    Stai cuminte deocamdata. Asteptam sa scoata ceva pe 4.55 pentru superslim fara disc cu key-uri etc etc."""""""""

    Salut Donely s-a rezolvat ceva ?am cautat pe forum si apare tot varianta cu key-uri.
    Se mai poate face ceva sau ramane asa consola?
    Ms anticipat

  18. #7178 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by epave_55 View Post
    """""""""`7-06-2014:Quote Originally Posted by epave_55 View Post
    salut don, am un ps3 super slim modat de tine, am 4.50 pe consola, sa ii fac update la 4.55 sau sa mai astept, pe site la e3 parea destul de migaloasa treaba cu bluray care sa stea in consola cu key-urile la jocuri, plus ca asta ar insemna sa scot originalul din consola ....? ms anticipat
    Stai cuminte deocamdata. Asteptam sa scoata ceva pe 4.55 pentru superslim fara disc cu key-uri etc etc."""""""""

    Salut Donely s-a rezolvat ceva ?am cautat pe forum si apare tot varianta cu key-uri.
    Se mai poate face ceva sau ramane asa consola?
    Ms anticipat
    sunama

  19. #7179 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare RGH2, pentru consolele XBOX 360 Fat, Slim S si E cu noul modchip X360 ACE V2 - 150 Mhz "COOLRUNNER" pe noul Dashboard 2.0.17489.0 !!!
    Pret: 100 ron

  20. #7180 SP
    Junior Member maxmaxuel's Avatar
    Bah am Nu pot face update la Xbox 360 nici pe xbox live nici cu usb e modat rgh si nu ma pot juca ceva nou ca necesita update stiku nici nu mil ia direct cum e normal

    ---------- Post added 24-09-2015 at 22:43 ----------

    Ieu am 16537 cum fac sa trec la urmatoru ca nici pe rand nu ma lasa sale fac ce ma fac?????

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 359 of 364 FirstFirst ... 259 309 349 357 358 359 360 361 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts