Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 66

Thread: Samsung Galaxy Note 7

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Samsung Galaxy Note 7

    Eu tot nu am inteles de ce l-au numit 7 in loc de 6, but whatever.

    Specs
    Operating System Android 6.0 Marshmallow
    Display 5.7-inch 2560x1440
    Super AMOLED
    Dual edge screen
    Gorilla Glass 5
    Processor Quad-core Snapdragon 820 (U.S.)
    Octa-core Exynos (international)
    Storage 64GB
    Expandable microSD up to 256GB
    RAM 4GB
    Rear Camera 12MP f/1.7
    1.4-micron pixels, OIS
    Front Camera 5MP f/1.7
    Charging USB-C, Fast Charging
    Qi, Powermat wireless
    Input S Pen stylus
    4096 pts of pressure sensitivity
    Battery 3500 mAh
    Water resistance IP68 rating
    Security One-touch fingerprint sensor
    Iris scanner
    Samsung KNOX
    Dimensions 153.5 x 73.9 x 7.9 mm
    169 g



    Attached Images Attached Images galaxy-note-7-16.jpg galaxy-note-7-39.jpg galaxy-note-7-41.jpg galaxy-note-7-49.jpg note-7-iris-scanning.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, este foarte simplu. Neoficial, ca sa fie in acelasi numar cu iPhone, cu toata seria Galaxy. Oficial, pentru ca lumea vedea Galaxy S7 si S7 Edge, iar cand vedea Note 6 considera ca e modelul de anu trecut.

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Probabil ca au vrut sa fie in rand cu S7 si S7 Edge. Personal tot mi se pare aiurea, am avut Note 5 iar anul asta iau direct 7. What year is this?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat ca vine si el cu sticla pe spate si ca bateria e la fel de mica... in rest Bravo Samsung! Vad ca si Gear VR-ul a fost refacut/regandit pentru Note 7.

  5. #5 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nu stiu, eu de la un dispozitiv de business cum este note ma asteptam la utilitatea de a putea schimba bateria on the fly pentru a ramane mereu cu aparatul alimentat si gata de lucru, materiale premium se gasesc si in cazul asta deci nu cred ca ar fi fost un impediment. Un alt lucru pe care il reprosez dispozitivelor samsung de la s6 incoace este faptul ca desi folosesc materiale premium precum aluminiu si sticla se simte de parca ai tine in mana tot un dispozitiv de plastic, o senzatie ciudata mai ales la pretul la fel de premium pe care il are telefonul. Sper ca atunci cand voi pune mana pe note 7 sa am intr-adevar senzatie de premium cu adevarat.
    Imi place foarte mult in schimb sistemul de securitate cu identificarea retinei, un lucru interesant.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, de la S6 ti se par cheap? Pe asta chiar n-am mai auzit-o

  7. #7 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ma refer in raport cu materialele folosite tudy, celelalte fiind de plastic nu trezeau ideea de scump sau premium si nici nu aveam asteptari, dar la materiale ca aluminiu si sticla...

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai asta zic, nu am mai auzit pe nimeni sa spuna asa ceva. Toata lumea lauda calitatea materialelor si sunt considerate cele mai ok de pe piata, dar tie ti se par cheap in the hand

  9. #9 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Asta nu inseamna ca daca toata lumea zice ceva trebuie sa o iei de buna. La fel cum ai facut si tu cu televizorul toata lumea zicea ca Philips nu-s ok dar tie ti s-a parut si ti-a placut, mie mi se pare ca nu se simte altfel decat cheap.

  10. #10 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bleah, eu sunt dezamăgit de el, prea mult bling.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow, dezamagit acum si ti-ai si luat 6S+

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    basically...

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie îmi place Note asta, aștept însă să văd și Apple ce face și vad apoi

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu imi cam retrag cuvintele... Nu vazusem specificatiile complete. Pana acum Note-ul era "za shiznit"... Acum, acelasi CPU/GPU de 6 luni (poate ma insel, dar atat la S7/S7 Edge cat si la Note 7 vad tot Snapdragon 820 si tot Adreno 530/ Mali-T880 MP12). Baterie mai mica (wow, cred ca e prima oara in istoria Note-urilor!) si ppi mai slab decat la S7 Edge... Iar Gear VR-ul care am crezut ca e exclusiv Note 7 de fapt e backward compatible (deci merge si cu S7 si S7 Edge)... So... eu cred ca merita Note 7-ul doar daca vrei neaparat S-Pen-ul, altfel nu prea vad mari avantaje. E mai mare, e mai greu... cah! Sper sa se ieftineasca S7 Edge-ul cu ocazia asta

    P.S. Vorba lui tudy, astept sa vad si cu ce vine Apple...

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Greseala lor e ca nu le-au lansat impreuna, gama S si Note. Ar trebui sa unifice lansarile pentru toate telefoanele astea high-end, pentru ca pe cat va plangeti de treaba asta, a fost la fel si anul trecut cand Note 5 nu a adus mare lucru fata de S6 Edge Plus.

    Oricum, 5.7" e sweet spot pentru mine, si il asteptam de mult. Nu ma astept la mare lucru de la Apple, dar cine stie, poate isi revin aia daca astia se culca pe o ureche. Sau hell, asteptam noul Nexus. 6P-ul meu e cel mai longeviv telefon al meu din ultimii 3 ani, cand la fel de mult si bine m-a tinut tot un Nexus, Nexus 5.

    Note 7 insa arata bine si are si un nou gimmick a la Samsung, interesant pe hartie, complet inutil in viata reala.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, in 1-2 sapt se anunta noile Nexus. Sa vedem acolo ce iese. La Apple, iti spun 90% sigur ca nu vom vedea un 7 ci un 6SE cu tot ce am vazut pana acum pe net. Adica fata identica, iar spatele aproape la fel, dar cu dungile de antena indoite in sus.

  17. #17 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gama Nexus a fost mereu aiurea, dupa un terminal reusit a urmat unul nereusit, apoi unul reusit urmat de altul nereusit. Urmand exemplul asta, peste asta ar trebui sa sar

    Anyway, cum ma tot uit la Note 7 pe net incepe sa imi placa tot mai mult. Nu am mai avut Samsung de la S6 Edge, dar daca tin bine minte au adus la S7 un dark theme, pentru ca stock sunt toate meniurile albe si e putin deranjant, mai ales cand folosesti telefonul noaptea. Nu am gasit inca sa vad daca Note 7 are asa ceva sau daca nu cumva incurc eu toata tarasenia asta cu altceva. Sunt curios si de baterie, pentru ca desi e cu 10-15% mai mare decat anul trecut, nu e vreo grozavie pe hartie, dar poate noul battery saver sa ajute in anumite situatii.

    In rest nu prea am ce sa ii reprosez, daca e la acelasi pret cu S7 Edge nu am de ce sa ma plang. Daca insa ei le vor vinde ca S7<S7 Edge< Note 7, cu preturile in ordinea asta si cresteri de 100$ intre ele, ma abtin de la generatia asta de Note si ma orientez spre S7 Edge daca chiar vreau vreun Samsung dinasta pe gri

  18. #18 SP
    Member marv's Avatar
    mie mi se pare mai reusit decat Note 6.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cred ca orice telefon e mai reusit decat Note 6, din moment ce nici nu s-au obosit sa-l lanseze

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta a fost buna de tot!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 5 By Dant3 in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 14-08-2015, 09:28
  2. Samsung Galaxy Note II By mark in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 16-01-2013, 17:56
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts