Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 90 of 90

Thread: Samsung Galaxy S8

  1. #81 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu-mi place sa spun "i told you so", dar cand spuneam ca rezolutia e cea care m-a facut sa zic pass, au sarit toti pe mine... Astept momentul in care in lumea Android, se supara Google si spune clar "Baaaah, aveti voie rezolutia X, Y si Z! Gata cu fragmentarea lui peste!". Ce patesti tu acum cu drona, e exact cum stateam eu pe iPhone-ul sotiei, intrucat pe telefon Samsung nu functiona aplicatia de TV a lui... Samsung!

    Bixby si senzorul de amprenta asezat aiurea au fost doar bomboana de pe coliva. Si e pacat bai, ca la ce specificatii are sub capota, ar trebui sa fie... S.F. Eu oricum imi voi cumpara unul (cand se vor super mega ieftini), pe care sa-l tin de design. Mai ales ca e printre putinele telefoane unde nu troneaza mare sigla Samsung pe partea frontala, sa-ti aduca aminte din minut in minut de cine e facut...

  2. #82 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, nu e niciun I told you so, tu esti hater din oficiu si nu iti place nimic cu Android oricum, astfel ca replica o poti da la orice produs ziceam eu ca nu imi place. Nu e treaba de Google aici, pentru ca telefonul lor merge perfect, ce fac restul cu telefoanele lor nu e treaba lor pana la urma, ei lanseaza un OS pe care restul aleg sa il foloseasca intr-un anumit fel. Daca OnePlus 5 merge perfect, Nexus, Pixel nu au problemele de la Samsung, e semn clar ca aici e doar o problema de la Samsung, si nu de platforma in general.

    Senzorul pe spate nu ma mai deranjeaza, dupa o saptamana m-am obisnuit, astea sunt figuri sa comentezi despre aspecte de genul asta daca nu ai folosit telefonul cateva zile/saptamani ca sa ai timp sa te obisnuiesti. Faza cu Bixby e cretina, si din nou, tine de constructorul Samsung, nu de platforma Android. Eu l-am luat pentru design 90%, dar incep sa imi regret decizia. Nu e capat de lume pana la urma, e doar un amarat de telefon, asa ca astept Pixel 2 si imi accept pierderile de rigoare la vanzarea lui S8. Noi sa fim sanatosi!

  3. #83 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Man, folosesti card SD in telefon ? De regula ala incetineste tot sistemul, de-aia google a luat decizia sa nu mai ofere suport pt SD card - dar Samsung si HTC insista sa-l includa, pt ca unii cumparatori se uita si la aia daca are sau nu telefonul cand decid ce-si cumpara.

    Referitor la design, MonkY, stai linistit ca deja toate telefoanele de top vor arata la fel (bine, mai putin edge display, desi am vazut ca VIVO scoate un telefon si cu edge display si cu senzor de amprenta in ecran si mega subtire si fara camera bump - vezi poza).
    Attached Images Attached Images vivo.jpeg

  4. #84 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu folosesc card SD

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dude, esti foarte stressat... Nu te agita asa tare, am discutat doar despre ceea ce a nenorocit Android-ul, si anume FRAGMENTAREA! E motivul pt. care tie sau mie nu-mi merge aplicatia X si Y... motivul pt. care unii inca au ramas in urma pe un Android 4.x sau chiar mai rau. Iar Samsung cu rezolutia asta custom si cu framework-ul lor de 2 lei, nu face altceva decat sa puna paie pe foc. De-aici si pana la concluzia ca "sunt hater din oficiu", e cale lunga. Sau de fapt te uitai in oglinda cand spuneai asta?

    P.S. Am 6 device-uri cu Android in casa... Stiu despre ce vorbesc.

  6. #86 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu sunt deloc "stressat", doar ca texte cu I told you so nu prea isi au locul aici, mai ales venind din partea ta. Iar ca hater din oficiu, cred ca poti intreba pe oricine de pe forum si ar fi de acord cu ce am afirmat. Spre deosebire de tine macar stiu sa semnalez unele probleme ale unor device-uri pe care le am in posesie, simplul fapt ca le detin eu nu le fac cele mai bune ever.

  7. #87 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Esti cam cu dua fețe man, in functie de ce iti convine tie cel mai mult. Cand ti-am zis ca e aiurea cu rezolutia asta si or sa apara probleme la anumite aplicatii, m-ai facut hater. Acum cand ai fix probleme din cauza asta, sunt "hater din oficiu". Nici nu cred ca mai are importanta faptul ca sunt eu "hater" cat ideea ca tu oricum ai dreptate, chiar si atunci cand te contrazici singur.

  8. #88 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu am idee de unde le scoti, discutia despre rezolutie era despre faptul ca by default vine in ceva apropiat lui FHD si ca trebuie tu sa il schimbi in WQHD. Ori ma confunzi si ai vorbit cu altcineva treburile legate de aspect ratio, ori nu mai stii ce s-a discutat, caz in care te poti uita cu o pagina in urma.

    Eu imi schimb parerea cand am in fata noi informatii si cunosc noi elemente care au impact asupra unui device. Spre deosebire de altii

  9. #89 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Eu sunt posesor de un S8+ personal si un S8 simplu de servici, si nu am probleme cu ele. Primul lucru am setat rezolutia pe minim ptr ca nu vad diferenta de pixeli pe un ecran asa mic. Cu ce aplicatii am avut erori, am rezolvat setand rezolutia mai jos. Cand o sa ofere acele aplicatii suport ptr rezolutii mari atunci mai ridic si eu setarea

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: eu zic sa ne oprim man, am inteles exact cum procedezi. La fel ai facut si in nenumarate alte cazuri. Tocmai ai scris ca nu iti merge aplicatia dronei si te obliga sa folosesti alt device, si tu imi spui ca te confund... Cand am spus ca e sub orice critica lag-ul de la flagship-urile Samsung, mi-ai zis ca e normal sa spun asa, pentru ca-s hater (mai nou de serviciu), ca nu e iPhone, etc. (d-ale tale). Acum cand ai spus tu fix acelasi lucru, cum ca nu-ti place pentru ca are "lag si stutter in unele aplicatii"... e altceva! In fine, I rest my case! Now go enjoy yourself! Nu se poate aduce un contra-argument cu tine... pur si simplu e useless.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 18-04-2013, 11:03
  2. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Replies: 2 Last Post: 25-11-2011, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts