Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #21 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    iMedia Share, compatibil cu Playstation 3 si Xbox360, face streaming de calitate pentru poze, muzica si continut HD. Pentru Playstation 3 asigurati-va ca optiunea Media Server este ON.

    Mobile Media Sharing - Free iPhone & Android Media Server :: iMediaShare
    Attached Images Attached Images imsc_diagram_ims_iphone.gif bgr_splash.jpg

  2. #22 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  3. #23 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Aveti idee cand o sa putem si noi cumpara chestii de pe Market? Aproape tot e ultraieftin.. dar la ce bun daca nu poti cumpara nimic?

  4. #24 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Te referi fara root? Eu cred ca poti cumpara de pe Amazon folosind varianta de mai sus. Inca nu am incercat platite pt. ca nu am bani pe gift card

  5. #25 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Da. Fara root. Am vazut link-ul de mai sus, dar tot nu inteleg de ce nu pot sa cumpar normal, cum cumperi aplicatii de pe iTunes de exemplu. Mai ales ca pe Market sunt preturile in lei. In fine, treaba lor.

  6. #26 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post

    Chestia merge doar cu aplicatii free...e bine si atat pt ca amazon are in fiecare zi o aplicatie free care in android market e pe bani.
    dudele ...Aplicatiile platite nu se pot cumpara cu gift cards...(fac parte din downloadable content) si trebuie platite de pe card(doar american)

  7. #27 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Wtf.. de doua zile primesc eroare cu 'android.process.media' de fiecare data cand intru pe wireless si incerc sa downloadez ceva Habar n-am ce am facut ca sa provoc chestia asta.

  8. #28 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Incearca un restart. Daca nu merge, este din cauza conferintei I/O de o tine Google zilele astea, unde vor anunta (si deschide) noi functionalitati.

  9. #29 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Hai ca i-am dat un restart.. iar acum tot scaneaza continutul media de pe card de vreo 10 minute. Iar eu n-am nimic pe card

  10. #30 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Face sync la trofee, dureaza mai mult in functie de cate platine ai, am patit-o si eu.

  11. #31 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  12. #32 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Acum sa vedem developerii romani la treaba.

  13. #33 SP
    Senior Member boga's Avatar
    A incercat cineva sa cumpere? Eu am incercat acu vreo doua saptamani in van. Si atunci preturile erau in RON.

    PS: Problema cu 'android.process.media' persista Trebuie dus la garantie?

  14. #34 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Nu am incercat sa cumpar, nu prea imi place sa bag numarul de card peste tot. Google checkout era bun da' din cate stiu nu-l putem folosi.
    In legatura cu problema ta, am gasit pe net cateva chestii poate le-ai gasit si tu, da' oricum:
    1. Incearca sa pui la limba engleza daca nu ii deja.
    2. Settings --> Applications --> Download Manager --> Clear Data
    sau settings/application/manage applications/all, click on "media storage", and then "clear data".
    3. Verifica cardul SD sa fie pus bine

  15. #35 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    cum sa-ti faci telefonul sa ruleze mai repede

  16. #36 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Am si eu 2 "probleme":
    - Am download-at aseara aplicatia Go Launcher EX (teme pentru android) si nu stiu cat e de buna sau daca afecteaza telefonul intr-un fel. Mi se pare putin ciudata pentru ca acum am doua homescreen-uri si meniul e aprox. ca la Iphone 4. Ati mai folosit aceasta aplicatie?
    - Vreau sa ii fac telefonului update la v2.3 Gingerbread (am v2.2 Froyo), dar nu vreau sa pierd garantia si nu stiu daca cei de la vodafone fac update-uri de soft si nu cunosc pe nimeni care sa se ocupe in acest domeniu. Imi puteti recomanda pe cineva sau stiti daca vodafone face update de soft?

    Precizez ca am un LG Optimus One achizitionat in Ianuarie 2011.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 10:32 AM ----------

    Am rezolvat cele doua probleme:
    - Aplicatia GO Launcher EX incepe sa faca lag si nu e extraordinara. Va recomand LauncherPro, este mult mai buna, mult mai simpla si se misca mult mai bine decat homescreen-ul de la LG.
    - In legatura cu update-ul am inteles ca deocamdata v2.3 nu este extraordinara si are cateva probleme nerezolvate, asa ca m-am hotarat sa raman la v2.2, deocamdata.

  17. #37 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    vreo aplicatie cu carti in limba romana?

  18. #38 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Deţinătorii dispozitivelor portabile care utilizează sistemul de operare Android au la dispoziţie, �ncep�nd de astăzi, un serviciu de Navigaţie gratuit care foloseşte Google Maps pentru ghidaj. Serviciul este o noutate absolută, se află �ncă �n versiune Beta şi a fost lansat oficial �n 27 iunie la nivel mondial.

    CUM DESCARCI APLICAŢIA?

    Serviciul de Navigaţie oferit de Google este oferit oricărui telefon mobil şi oricărei tabletă PC care dispune de sistemul de operare Android 1.6 (sau mai recent) şi de posibilitatea conexiunii GPS. Tot ce trebuie să facă posesorii acestor gadget-uri este să �şi descarce din Android Market ultima versiune Google Maps. Aceasta se va instala �mpreună cu o nouă aplicaţie Navigation de pe care poate fi lansat serviciul de navigaţie.

    CUM FUNCŢIONEAZĂ?

    Pentru a putea utiliza navigaţia pe un traseu anume, trebuie să introduci punctul de start şi punctul de sosire (cel de start poate fi cel al poziţiei curente). Aplicaţia utilizează conexiunea de date sau cea wireless pentru a descărca traseul şi comenzile vocale turn-by-turn. Nu va mai fi nevoie să descarci update-uri de hărţi, aplicaţia �ncărc�nd automat �n momentul căutării unei rute traseul cel mai recent bazat pe cea mai recentă versiune Google Maps disponibilă. Plus c�ţiva kilometri �n jurul rutei principale, astfel că, �n cazul �n care conexiunea de date nu funcţionează pentru o anumită perioadă de timp, vei fi �n continuare ghidat prin GPS chiar dacă ratezi o indicaţie şi e nevoie de o redirecţionare către destinaţie.

    AVANTAJE

    - Navigaţia prin Google Maps este o aplicaţie 100% gratuită.
    - Nu necesită update de hărţi �n niciun moment, aplicaţia �ncărc�nd automat cea mai recentă versiune Google Maps disponibilă.
    - Puteţi vedea traseul fie clasic (ca pe orice alt sistem GPS), fie utiliz�nd imaginile din satelit ale zonei (aşa cum există ele deja �n Google Maps) sau chiar Google Street View. �n acest ultim caz, traseul va fi indicat virtual cu o linie albastră care arată ruta pe care trebuie să o urmaţi.
    - Căutarea destinaţiei poate fi făcută fie manual, fie prin comenzi vocale.
    - Căutarea unei destinaţii nu trebuie să fie realizată neapărat după adresa exactă. Astfel, căutarea după cuvinte cheie de pe Google Maps poate fi utilizată şi aici. De exemplu, dacă veţi căuta Stadionul Naţional, sistemul va recunoaşte destinaţia şi vă va oferi cel mai rapid traseu spre aceasta.
    - Aplicaţia vă oferă at�t posibilitatea navigaţiei auto, c�t şi cea a navigaţiei pietonale.
    - Harta este �n continuă evoluţie cu ajutorul utilizatorilor. Dacă sesizezi faptul că �ntr-o intersecţie există acum un sens giratoriu, informaţia este verificată de Google şi activată ulterior �n hărţi �n cel mai scurt timp posibil.

    DEZAVANTAJE

    - Navigaţia prin Google Maps utilizează o conexiune de internet (date sau WiFi) pentru a descărca traseul căutat. Dacă sunteţi �n afara unei astfel de conexiuni, sistemul nu poate căuta şi descărca ruta de care aveţi nevoie. Totuşi, dacă veţi căuta un traseu atunci c�nd vă aflaţi �n străinătate la hotel şi aveţi internet wireless, aplicaţia va descărca harta traseului, indicaţiile vocale şi �mprejurimile, astfel că vei putea utiliza navigaţia pe respectivul traseu şi fără conexiune de date.
    - Aplicaţia este disponibilă deocamdată exclusiv cu Google Maps de pe dispozitivele care beneficiază de sistemul de operare Android. Conform mangerului Google Rom�nia, compania americană se află �n discuţii şi cu dezvoltatorii celorlalte sisteme de operare mobile (Windows şi Apple) pentru adaptarea Navigaţiei prin Google Maps pentru gadget-urile care utilizează aceste sisteme.



    sursa: Automarket

  19. #39 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Dar daca nu am nici WiFi nici 3G? Ce fac?

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Dar daca nu am nici WiFi nici 3G? Ce fac?
    Cumperi unul care are... Smartphone cu Android care nu are 3G, cam greu de gasit... Iar daca te referi la serviciu de date... a devenit accesibil these days. 500MB de obicei costa 2-3 EUR... suficient pentru o luna de GPS...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts