Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast
Results 461 to 480 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #461 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate vad nu are Google Play instalat, trebuie sa-i faci sideload.
    Currently, the Google Play Store is not pre-loaded onto Remix OS for PC.

    We recommend that you side-load Google Mobile Services by referring to the "Download and install Google Mobile Services on Remix OS" section here.

  2. #462 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, nu am cercetat indeaproape doar am vazut poze cu sistemul de operare ruland pe niste laptopuri si mi-am imaginat ca il pun si ei direct, well se pare ca maine tre sa instalez si ala, in orice caz sper sa mearga aplicatiile mele preferate precum waze, zedge....

  3. #463 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    Clubul Android

    Am un Xperia Z1 care a luat-o razna. Se stinge random dupa 50% baterie si daca il aprind imi arata ca are 1% baterie. Bun, l-am lasat cateva zile asa dupa ce s-o stins si acuma l-am aprins si surpriza, are 80% baterie, dupa care l-am mai folosit ceva ore. Ce-i de la service or spus ca e ceva problema de software. Nu prea am avut incredere sa il las la ei ca erau turci.
    A mai intampinat cineva problema asta?
    OS 5.1.1

  4. #464 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Din pacate am avut si eu problema asta pe mai multe telefoane cu Android (nu am avut insa telefoane high-end sau Xperia), majoritatea se stingeau brusc cand aveau 15% sau mai putin baterie sau se restartau fara nici un motiv la orice procent, asta insa mai rar.
    La un quick search pe google, problema e destul de comuna din cate vad:
    XDA Forums
    AndroidCentral

    Poate te ajuta asta:
    Sony Xperia Z1 Problems, Questions, Solutions and Answers [Part 1]
    Dai jos pana la "XPERIA Z1 SHUTS DOWN RANDOMLY"

    Cel mai probabil, e o problema de soft.

  5. #465 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Salut, am un Allview X2 Soul Lite si vreau sa stiu daca suporta cablu OTG (adaptor USB - microUSB). Am un controller wired Xbox 360 si am vazut pe internet ca pot juca unele jocuri de pe Android cu controller daca ai cablu OTG. Vreau sa imi iau cablu de ala dar stiu ca nu toate device-urile suporta OTG si pe Google n-am gasit daca X2 Soul Lite suporta pentru ca nu e un device prea popular.

  6. #466 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da un mail la Allview, desi nu cunosc ce customer support au. Eu de-a lungul timpului pe toate device-urile cu Android de la KitKat incoace mi-a mers cablul OTG.

  7. #467 SP
    Admin MonkY's Avatar

  8. #468 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A aparut preview pentru Android N(ougat):


  9. #469 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta da Unboxing!


  10. #470 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si, cum va place noul HTC 10?


  11. #471 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Aspectuos, elegant, si foarte promitator.

  12. #472 SP
    Admin MonkY's Avatar

  13. #473 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pai eu tot astept sa vina si la mine...nu stiu ce saracia se intampla :/ Sunt compatibil

  14. #474 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Google: Android LCD Retro Theme

    Am dat peste "asa ceva" din gresala imi cautam o fata pt. ceas...

    (nu-i poza mea)
    Attached Images Attached Images 13221013_1169158036449694_6962587124388354622_n.jpg

  15. #475 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Azi mi-a aparut si mie update-ul pt. marshmallow era cazu

    ---------- Post added 10-06-2016 at 20:15 ----------

    Amu' isi face "domnu' telefon" tone de updateuri

    ---------- Post added 11-06-2016 at 10:50 ----------

    Nu stiu cata relevanta are dar sunt super multumit de cum se comporta ii mult mai rapid, telefonul nu se incalzeste asa tare si asa de repede (eu am un Sony Xperia Z3) bateria tine mai mult...deci e bine

  16. #476 SP
    Member legokid220's Avatar
    Am un samsung s5 cu android 5.0, si astazi i.am dat din curiozitate o verificare pt update la android. Mi.a gasit android 6.0.1.... dar nu il vreau si nici nu mai pot scapa de el, sta la notificari gata sa fie instalat. Nu stiu ce sa fac... nu sunt genu care schimba telefoanele de la an la an.. si ma gandesc ca oricum samsung face asta sa.ti ingreuneze telefonul fiind un model vechi ca sa.ti cumperi altul nou, markenting mai exact.
    Voi ce parere aveti?

  17. #477 SP
    Junior Member Zetrix's Avatar
    Eu zic sa ii dai update si sa nu te mai iei dupa tot ce auzi pe net. Androidu 6 merita deja numa pt. Doze care iti salveaza o gramada din baterie, fara sa mai mentionez ce chestii mai adauga.

  18. #478 SP
    Member florent's Avatar
    Aplicatia Sygic Travel exista in varianta Free dar se poate achizitiona si Premium ( este in-app-purchase ) . Voi putea sa instalez aplicatia + premium si pe alt telefon ?

  19. #479 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De ani de zile foloseam Dashclock ca widget principal pentru weather, notifications, system info, etc. Insa m-am plictisit de el si am dat de: https://play.google.com/store/apps/d...kweather&hl=en pe care il recomand cu incredere. Pe langa o multitudine de customizari ale informatiilor afisate, am remarcat chiar si un consum mai mic decat prin dashclock. So, daca aveti nevoie de un widget mai aratos, eu zic ca merita incercat.
    Attached Images Attached Images screenshot_20160815-130526.png

  20. #480 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Exita vreun software pentru PC cu care sa imi pun muzica pe telefon si sa pot sa imi creez playlist-uri, cover art, etc? Pentru iPhone foloseam iTools. E foarte enervant sa fac asta de pe celular.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 25 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts