Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Nexus 9

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Nexus 9

    Se pare ca cei de la Google continua trendul de a ne trolla in ultimul hal. Un leak, sau easter egg, depinde cum vreti sa il numiti, a aparut la ei pe site.

    Dati scroll in jos, tableta pe care domnisoara o are in mana nu este Nexus 7: Android - Apps & Entertainment

    Daca ne luam insa dupa dimensiuni, s-ar putea sa fie mai mica de 10" si cu un alt aspect ratio. Deci s-ar putea sa nu fie Nexus 10.
    Attached Images Attached Images nexus-10.png

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Se vorbeste de ceva timp despre un Nexus 8, care sa aiba specificatii premium. Exista mereu si varianta ca tableta din imagine sa fie pur si simplu un "placeholder" generic, dar nu stiu cat sens are, judecand ca au destule produse care ar fi putut fi folosite...

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai dupa "leak-ul" cu Nexus 5 cand l-au pus pe site, nu as fi foarte mirat sa procedeze la fel.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    S-a confirmat ca este doar un render prost facut al unui nexus 7...

    Google changes image on website, Nexus 8 is now the Nexus 7

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu care speram la ceva mai apropiat de un 4:3...

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ca tot se vorbeste si de nexus 10...
    Attached Images Attached Images a4wwhy4.png

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Toate zvonurile indicau 22 noiembrie ca data de lansare, acum cred ca e deja confirmat. La Tesco a aparut pe site, pentru scurt timp, apoi a disparut. Poate se lanseaza mai devreme, dar data de vanzare este sigur 22.

    Avem urmatoarele informatii confirmate de anunt:

    * pret: 299 lire
    * 16 GB, wifi, 3gb RAM
    * 2560x1600 pe 10 inch
    * snapdragon 800, 18h autonomie
    * 10 mp camera spate, 4 mp camera frontala
    * 420g, 8.9 mm

    Producatorul este LG, aparent...
    Attached Images Attached Images vzkldty.jpg

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce faci domne cu camera aia de 10MP? Sau 4MP in fata? Daca se adevereste, mai bine bagau camera aia in Nexus 5, intr-o tableta nu isi are rostul.

    Oricum, la 420g e mai usoara decat un iPad Air iar rezolutia e si ea mai mare. La 350EUR cat o sa coste probabil in Europa, o sa fie nebunia ca la Nexus 5, adica sold-out intr-o zi.

    Cu Nexus 5 ma inteleg bine iar de iPad ma voi desparti in curand, chiar as fi tentat de Nexus 10. Daca merge pe linia lui Nexus 7, cea ce probabil va face, e chiar tentanta. Ma asteptam totusi la ceva mai mult decat un Snapdragon 800 care deja e pe toate telefoanele si tabletele.

    LE: 18h autonomie? S-o vad si pe asta...

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Producatorul este LG, aparent...
    Asta ar fi chiar... tare. Deci Samsung n-a mai apucat nimic generatia asta?
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ce faci domne cu camera aia de 10MP? Sau 4MP in fata? Daca se adevereste, mai bine bagau camera aia in Nexus 5, intr-o tableta nu isi are rostul.
    Nici mie nu-mi surade ideea de camera intr-o tableta... dar la urma urmei, las-o sa fie acolo. Macar daca o foloseste cineva, sa nu fie sh#tty. Eu am avut cred ca in 3 ani 2 urgente in care m-a salvat tableta cu camera... Nu e suficient ca sa merite, dar daca tot e...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Oricum, la 420g e mai usoara decat un iPad Air
    Te asteptai ca plasticul ieftin sa fie mai greu ca aluminiul?
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    e mai usoara decat un iPad Air iar rezolutia e si ea mai mare.
    Cat despre rezolutie... tot 2560 x 1600 a avut si anteriorul Nexus 10, dar nu puteai juca mai nimic pt. ca GPU-ul "lesina" pur si simplu. Sa speram ca nu vor mai face aceeasi greseala.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    La 350EUR cat o sa coste probabil in Europa, o sa fie nebunia ca la Nexus 5, adica sold-out intr-o zi.
    Nu cred ca pretul e neaparat factorul X (ca sa zic asa), cat faptul ca produc foarte putine bucati. Pun pariu ca si la 500 EUR ar fi sold-out tot intr-o singura zi (sau hai doua).
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ma asteptam totusi la ceva mai mult decat un Snapdragon 800 care deja e pe toate telefoanele si tabletele.
    In momentul de fata, ca si CPU-uri performante pt. mobile, in afara de Snapdragon 800, A7 si Bay Trail, mai stii ceva peste? A7 e al lui Apple, Bay Trail e x86 si al lui Intel... nu mai ramanea decat cel mai performant (si accesibil) ARM.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    LE: 18h autonomie? S-o vad si pe asta...
    Acum depinde si pt. ce sunt cele 18h de autonomie. De exp. A7-ul asta la ce tine de browsing, word processing, emails, social media & stuff te lasa cu gura cascata (vezi attached photo - si inca n-am reusit sa termin de "formatat" bateria). Eu zic ca se poate optimiza in draci consumul (mai ales ca nu are GSM/3G). Din pacate insa, ma tem ca va fi ca la Nexus 7... unde vad in reviews autonomie de 14 ore or so, si de fapt se duce in 4 ore de browsing...
    Attached Images Attached Images photo.png

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca si-au mai revenit specificatiile cand vine vorba de camerele alea:

    LG Nexus 10 tablet images, price leaked | NDTV Gadgets

    The rumoured Nexus 10 tablet is said to come with 10.05-inch display with 2560x1600 pixels resolution, translating to a pixel density of 300ppi. Internally, the tablet is likely to be powered by a quad-core Snapdragon 800 processor, coupled with 3GB of RAM. It is also said to sport an 8-megapixel rear camera alongside a 2.1-megapixel front-facing camera.

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nexus 10 2 release date Nov. 22 or Black Friday to compete with iPad; Device manufactured by LG in latest leaked photo | Christian News on Christian Today

    The pricing of the Nexus 10 2 is predicted to be the same as that of its predecessor. Expect the 16 GB to cost $399, and the 32GB to be $499.
    Daca nu vin cu o varianta de minim 64GB, mi se pare useless. Pe o tableta mi se pare infim sa ai doar 32GB. Chiar si pe telefon simt mereu nevoia de 32GB iar la tableta vreau mai mult incat sa stau linistit.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, si eu sper ca incet incet sa se duca spre 128-256GB pe tablets... mai ales ca s-au ieftinit memoriile flash. Ma uit ca de-abia mi-am setat tableta (cu 128GB) si deja mai am vreo 32 liberi. Si nu am filme si muzica (decat 3-4 albume)...

  15. #15 SP
    Member Snake's Avatar
    Daca nu vin cu noul SnapDragon 805, degeaba: Qualcomm unveils Snapdragon 805 processor with 'Ultra HD' mobile video

  16. #16 SP
    Junior Member ciuflingar's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    "Don't sell that Galaxy Note 3 just yet, though -- Qualcomm said manufacturer sampling won't start until next year, meaning actual devices are still a ways off."

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Nexus 9

    Noua tableta inlocuieste Nexus 7.
    • realizata de HTC
    • 16, 32 GB + 32 GB LTE (399$, 479$ si 599$)
    • ecran de 8.9 inch ( 2048x1536 )
    • BoomSound
    • Nvidia Tegra K1, 64 bit
    • 2gb ram
    • 9 ore autonomie declarata
    • disponibila si o tastatura care se ataseaza magnetic si devine si cover
    Attached Images Attached Images n9-wlp-1600_verge_super_wide.jpg n9-purchaseflow-1600_verge_super_wide.jpg n9-keyboardhigh-1600_verge_super_wide.jpg n9-hero-1600_verge_super_wide.jpg n9-grid1-1600_verge_super_wide.jpg

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu arata rau deloc (desi 2GB RAM mi se par cam putini pt. un Android). Pana la urma spatele este din aluminiu sau plastic?

    P.S. Acum vad ca au pus flash si pe tablete... o sa fie la moda sa faci poze cu tableta si sa mai dai si cu flashu' in ochi

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Spatele este de plastic, are aluminiu pe lateral.

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am unit topicurile cu Nexus 10 pentru ca se pare ca va fi singura tableta Google.

    Stire: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ice-uri-nexus/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Nexus 6 By trickz in forum Android
    Replies: 30 Last Post: 26-11-2014, 21:43
  2. Nexus 5 By trickz in forum Android
    Replies: 111 Last Post: 17-04-2014, 18:00
  3. Nexus 5 la 349$ By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 12-11-2013, 21:07
  4. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts