Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: LG G Flex

  1. #1 SP
    Member SkyBorg's Avatar

    LG G Flex

    Acum cateva zile, am primit un mail de la Orange, cu o "oferta bomba". De obicei nu ma uit, avand deja un smartphone. Dar cand am vazut cuvantul "flex" am devenit curios. Pana acum cateva zile, cine cumpara acest telefon la orice abonament Orange, primea si un LED LG Smart cadou. Oferta parea destul de buna, televizorul fiind 16-17 milioane. Chiar daca s-a dus oferta, telefonul chiar m-a impresionat si as vrea sa il cumpar de "iepuras". Are cineva acest telefon sau a pus mana pe el? Din punctul meu de vedere, ecranul pare destul de mare, chiar si curbat. Mai este si spatele "autoreparator" care pare foarte interesant. Ce parere aveti?

    LG G-Flex | Orange Romania
    Attached Images Attached Images lg-g-flex.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    El din punct de vedere hardware e OK... Snapdragon 800, 2GB RAM, OLED, 3500mAh, 13Mpx... La rezolutie sta cam slab: 6" in 1280 x 720.

    Insa, din punct de vedere al design-ului... sper ca tot ce inseamna curbat (atat in materie de smartphone-uri cat si la TV-uri) sa moara extrem de repede si sa fie doar o fitza de moment. Nu ma atrage deloc, nu mi se pare ergonomic deloc (decat poata daca-l tii la ureche si cam atat). But maybe it's just me.


  3. #3 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Ma gandeam sa mai astept, poate exista vreo sansa sa apara LG G Flex 2 cu rezolutie Full HD si poate si ceva imbunatatiri. Deocamdata tot intreb prin magazine dar nimeni nu il are pe stoc iar la Vodafone, Orange, Germanos etc. mi-au spus ca cei de la LG nu le-au trimis model. Chiar nu stiu ce sa fac, de obicei nu cumpar ceva pana nu il vad sau pana nu il tin in mana in acest caz. Eu am fost socat cand cei de la Flanco mi-au aratat Sony Xperia Z Ultra, care pur si simplu este un monstru. Totusi sper ca cei 0,4" sa faca diferenta si sa nu fie chiar atat de mare.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi nu sunt fan Sony atunci cand vine vorba de smartphone-uri, ti-as recomanda sa arunci o privire si la Xperia Z2. Uite o comparatie cu G Flex: LG G Flex vs. Sony Xperia Z2 - GSMArena.com. E mai mic, un pic mai usor, waterproof, ceva mai rapid... si nu e "stramb"

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    M-am jucat azi cu un G Flex. Eram sceptic si eu de rezolutie, dar sincer nu mi s-a parut deranjant. E OLED si se vede treaba asta fata de un simplu LCD cum e pe Z2.

    Mie mi-a placut telefonul si forma. Faptul ca butoanele sunt pe spate la asa o marime il avantajeaza. Nu mi-a placut ca rula doar 4.2.2 si skin-ul LG e aproape la fel de nasol precum Touchwizz.

    L-am zgariat cu cheia, ca facea parte din demonstratie, tipul a luat telefonul, l-a sters rapid cu o carpa pentru vreo 10 secunde si era aproape nou. A zis ca si-au bagat si altii cheile in el, iar eu cand l-am luat sa ma joc cu el nu avea nicio urma pe spate. Deci e de-a dreptul self-healing.

    Mie imi place ideea de ecran curbat, dar guma de pe spate mi-a dat mai mult impresia de o husa decat de un telefon premium. E o inovatie si ma bucur ca se mai incearca si altele.

    MonkY cred ca a imbatranit

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    MonkY cred ca a imbatranit
    Dap stiu... nu a reusit sa ma convinga un amic, care mi-a explicat timp de o ora cum ca LG a redescoperit apa calda... si ca e curbat telefonul ca sa vezi mai bine. Doar ca nu s-au inteles cu cei de la Samsung, si fiecare l-a curbat intr-o alta directie.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu ma bucur ca exista o astfel de tehnologie, nu e cea mai buna implementare, doar e la inceput, dar imi place ideea pentru ca se pot face multe pe viitor.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chestia cu self-healing imi place... treaba cu monitoarele curbate ma infioara. Acum cateva zile incerca cineva sa ma convinga cat de misto ar sta pe birou un monitor curbat. Sincer, ca grafician/web designer sau pur si simplu "muncitor in Excel", daca as vedea tot timpul chestii curbate, m-as urca pe pereti. Din pacate anul acesta cam asta e moda. Daca vine si Apple cu ceva curbat (in afara de iWatch), ma dezic de ei... trec la HTC or something.

  9. #9 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Tudyniuz unde l-ai gasit? Eu il caut de o saptamana prin toate magazinele si nimeni nu il are...

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Olanda-Amsterdam?

  11. #11 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Oh, scuze. Nu m-am gandit sa ma uit pe profilul lui...

  12. #12 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Şi eu l-am butonat in Orange. Ca design e superb dar interfata aia e oribila.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts