Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 140 of 140

Thread: Android 5.0 "Lollipop"

  1. #121 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Incearca un full wipe si fa install cu factory images. Asa am realizat update-urile si n-am nicio problema de la 5.0, acum avand 5.0.2 ...

  2. #122 SP
    Junior Member WolFire's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca 5.0.1 a aparut dupa o luna pe Nexus, eu sunt cu inca o luna in urma. In ritmul asta apare noul val de telefoane pana rezolva ei pe asta. Adevarul e ca nici nu e graba cu el, il pastrez strict pentru design, desi poate ajung sa folosesc altceva iar el sa stea in sertar pentru ocazii speciale.
    Pe Moto G2 nici urma de update, desi s-a vehiculat drept primul device care a trecut la 5.0
    @trickz in mare parte cred ca ai dreptate. Trecerea pe ART sa fie cauza problemelor secundare. Dar teoretic, dupa ce isi face toate "configurarile" ar trebui sa mearga ok.

  3. #123 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pacat de lag si stutter constant.
    Attached Images Attached Images screenshot_2014-12-30-20-19-28.png

  4. #124 SP
    Junior Member WolFire's Avatar
    S-au grabit cam mult sa dea drumul la update, intradevar. Mai bine era lansat in februarie si rezolvau problemele astea.

  5. #125 SP
    Junior Member Str3S's Avatar
    Eu am un s5 si nici acum nu am primit update ul, am vazut ca sunt unele s5 care au primit.

  6. #126 SP
    Junior Member Bazic's Avatar
    Nici la Note 3 nu a aparut inca oficial.

  7. #127 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lollipop face minuni:
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-01-06-13-20-59.png

  8. #128 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #129 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am Nexus 7 [2013] (Mobile) - deci sunt prost. Maxim 4.4.4. Bataie de joc. Frack Google!

  10. #130 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Urmatorul update pentru Lollipop o sa se numeasca 5.1 si este deja disponibil in India pe telefoanele cu Android One. Urmeaza gama Nexus.

  11. #131 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu-mi vine sa cred... in sfarsit am primit si eu pe Nexus 7 2013 update la 5.0.2... Ptiu drace

  12. #132 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Are cineva Z3 de aici? Cand vine 5.0? Deja...

    ---------- Post added 11-03-2015 at 01:20 ----------

    haha, ni ce-am gasit (publicat acum cateva minute):

  13. #133 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...eu inca n-am primit niciun update

  14. #134 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu am mai fost niciodata atat de dezamagit de un update Android de cand ma stiu. Nu pot vorbi din pacate despre mai multe versiuni ale altor dispozitive, unii par a fi multumiti de update, dar ce se intampla la Moto X e teroare. Desi ma asteptam sa primesc update-ul super repede, l-am primit dupa o luna, acum dupa 3 luni cu el, telefonul e cu 50% mai incet, are lag si stutter constant, aplicatiile dau crash cu nemiluita si e absolut stresant uneori. Parca m-am intors la Android 3.0. Desigur ca l-am resetat deja de cateva ori, fara sa folosesc vreun backup, incat sa fie totul cat mai curat, dar nici asa nu e ok. Se misca greu pentru versiunea de Android rulata si specificatiile telefonului. Un M8 sau G3 cu Lollipop, desi au ambele skinuri foarte greoaie, mai ales LG, se misca mult mai bine. La mine e absolut teroare, iar Motorola nu a schimbat mare lucru la OS.

    Parerile pe net par a fi impartite, jumatate sunt multumiti de Lollipop, cealalta jumatate in care ma aflu si eu e dezamagita. Telefonul e un dezastru si nu ma pot baza pe el pentru mare lucru. Car oricum si un 6+ dupa mine pentru iMessage, dar cred ca in curand voi renunta la Moto X si il pun frumos in cutie si il depozitez. E mare pacat felul in care ruleaza la cum arata telefonul. E de departe cel mai frumos telefon al meu din ultimii ani, iar la cate am schimbat e clar ca m-a impresionat design-ul daca spun asta.

    Sa mai pomenesc ca e absolut varza camera foto? Iar cea frontala inca sacadeaza si se vede oribil?

  15. #135 SP
    Banned Venom's Avatar
    Ciudat. Eu am un Samsung S4 si de vreo 2 saptamani 5.0.1. stock. Fara probleme, baterie cu 10 procente mai buna, se misca cursiv si imi place UIul. Poate Chinezii de la Motorola s-au lasat pe tanjeala. Ca tot ce-i chinezesc de fapt.

  16. #136 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tudy, daca te incalzeste cu ceva, si la mine Note 3-ul e varza dupa Lolipoop...

  17. #137 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Ciudat. Eu am un Samsung S4 si de vreo 2 saptamani 5.0.1. stock. Fara probleme, baterie cu 10 procente mai buna, se misca cursiv si imi place UIul. Poate Chinezii de la Motorola s-au lasat pe tanjeala. Ca tot ce-i chinezesc de fapt.
    Ai varianta stock , poti sa imi zici care? Vreau sa trec si eu pe un i9500 de la 4.4.2 la 5.0.1 si cum nu mi-a aparut update-ul prin kies sau ota, as pune varianta din Rusia prin Odin dar mi-e teama de buguri, lag, etc. Oare merita trecerea? M-ar cam interesa ce-i drept sa-l folosesc la redarea 4k, voi ati incercat, merge fluent?

  18. #138 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Happy day!
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-04-27-17-35-25.png

  19. #139 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...o scos ei optiunea de "close all". Amu' tre sa le inchid pe toate una cate una

    Nu exista ceva app care sa "implementeze" functia "close all"? Eu am gasit un singur "artificiu" insa n-am root pe telefon :/ (si nici n-am timp de prostii aka sa-mi fac).

  20. #140 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Azi dimineata ~ ora 3, am primit un update (Am Sony Xperia Z3). S-a adaugat fix optiunea de care vorbeam mai sus si probabil altele mici fix-uri No asa da!
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-05-16-12-33-32.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts