Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Blackberry lanseaza noul Classic!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Blackberry lanseaza noul Classic!

    A trecut ceva timp de cand Blackberry a mai venit cu un produs nou. In urma cu cateva luni s-a lansat Passport, o ciudatenie de telefon, cu o forma ciudata, manevrabilitate ce in unele cazuri cerea trei maini si performante slabute comparativ cu ce oferea competitia. Probabil ca acestia si-au dat in sfarsit seama ca e cazul sa incerce ce vechii utilizatori si-au dorit pana acum, un Bold adus la zi. Daca acum 2 ani am primit Q10, acesta s-a dovedit a fi un esec datorita unor lipsuri fata de generatiile precedente. Noul telefon promite sa invete din greselile trecutului.

    Blackberry a lansat ieri Blackberry Clasic, un inlocuitor pentru vechiul Bold. Design-ul este unul tipic Blackberry, iar dupa umila mea parere arata foarte bine. Constructia pare a fi una solida, avand un frame metalic si spatele dintr-un policarbonat deloc alunecos. Deasupra tastaturii gasim si rotita de scroll pe care BB o aduce acum inapoi, iar deasupra acesteia un ecran patrat de 4" cu o rezolutie de 720x720. Ce este dezamagitor este procesorul pentru care s-a optat, anume un Snapdragon S4 Pro. Fluiditatea OS-ului nu a fost o problema cu telefoanele BB in ultimii ani, iar cei 2GB RAM ar trebui sa fie suficienti. Cu toate astea, cei care sunt in cautarea unui device pentru a rula jocuri si viziona filme direct de pe telefon, Classic nu este nici pe departe o alegere de luat in seama. Camera foto a fost mereu o dezamagire, iar de aceasta data avem tot un senzor de 8MP.

    Pretul probabil ar fi singurul motiv care sa atraga clienti noi, dar aici Blackberry isi pastreaza standardul de produs premium si pretul este de 449$.

    Avem si un clip de prezentare:



    E cineva tentat de un Blackberry in 2014/2015?
    Attached Images Attached Images bb-classic.jpg

  2. #2 SP
    Member flightcrank's Avatar
    E clar,BB nu este destinat celor care stau nonstop pe FB(selfie etc),si nici celor care asculta manele la telefon ,in timp ce merg pe strada.

  3. #3 SP
    Member Hitman's Avatar
    BB nu mai ofera telefoanele de alta data. Am la munca ceva telefoane BB si oamenii nu sunt chiar asa de fericiti cu ele. Acel buton central / joystick se buseste destul de des, probleme pe partea de soft rezolvate tipic Microsoft cu restart (~ 1-2 minute) plus alte balarii. Sunt telefoane mult mai ieftine care fac acelasi lucru.

  4. #4 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Singurul lucru execrabil care m-a facut sa vand un blackberry bold in facultate este fix mizeria aia de bila/trackpad care ma scoate din minti, iar cand o apuca damblaua si isi pierde precizia ai senzatia ca telefonul a inceput sa-si bata joc de tine. BB passport nu are asa ceva si mi se pare o alegere mai buna pentru clasa business.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce imi place mie la BlackBerry este faptul ca refuza sa moara. Nu am fost niciodata fan, dar apreciez ca oamenii incearca, desi au mari probleme. Pentru cineva care isi cauta un smartphone cu tastatura fizica, cred ca BlackBerry Classic e o solutie interesanta (chiar daca un pic cam scumpa). Daca as fi inlocuit ceva la telefon... eu as fi renuntat la logo-ul BlackBerry si marit ecranul in zona respectiva, sau chiar taiat de tot acea zona. Asa cum am mai spus, ma enerveaza maxim telefoanele care isi afiseaza logo-ul pe fata, de parca n-as sti ce marca de telefon mi-am luat

  6. #6 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    In zilele noastre, iPhone e cam telefonul de business, deci nu stiu cine mai vrea BB

  7. #7 SP
    Junior Member TBAlchemist's Avatar
    Ai uitat ca mai exista și Note

  8. #8 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Corect

  9. #9 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    La munca am oportunitatea sa ma joc cu majoritatea telefoanelor iesite pe piata (de la samsung s1 la iphone 6+ si note 4 edge, inclusiv "smartphone-urile" BB) si sincer nu inteleg de ce ar vrea cineva sa isi ia BB Classic cand exista Windows Phone-uri (seria Lumia de la Nokia); sunt incredibil de bune pentru mediul "business".

  10. #10 SP
    Member blondutzu's Avatar
    te contrazic, hub-ul BB nu are adversar cand vine vorba de mediul business. Iar exemplul tau nu e cel mai fericit pentru ca WP nu au nici macar un sistem decent de notificari.

    Eu am trecut de la un Z30 la iPhone 6 si desi nu pot fi comparate pe partea de multimedia, ma descurcam mult mai bine cu BB pe partea de office

  11. #11 SP
    Member denists66's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    .... pentru ca WP nu au nici macar un sistem decent de notificari....

    Acum are .

  12. #12 SP
    Junior Member chris_t's Avatar
    Ala nu e decent, nu se pune

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Apple lanseaza noul iOS 7.1 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 21 Last Post: 22-03-2014, 02:25
  2. Noul Sony Z2 se lanseaza in martie By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 03-03-2014, 23:42
  3. GoPro lanseaza noul Hero3+ By MonkY in forum Tech News
    Replies: 13 Last Post: 26-10-2013, 15:32
  4. LG lanseaza la apa noul flagship: G2 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 13 Last Post: 11-08-2013, 01:59
  5. Apple lanseaza Noul iPad! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 83 Last Post: 15-03-2012, 19:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts