Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 46 of 46

Thread: Apple lanseaza in sfarsit iPhone 5

  1. #41 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar

    Re: Apple lanseaza in sfarsit iPhone 5

    Dammit, si eu care ma asteptam la "yo' momma jokes"...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    Samsung este profit vereeeeeee, de ce nu ? iese profit din vapoare, facem vapoare, iese din cratite, aia mesterim si tot asa. In alte cuvinte tot ce scoate profit inclusiv "tilifoane", cei drept are un avantaj este mai ieftin, ori ma rog, era ca deja si-au luat nasul la purtare.
    O sa razi (scuze pentru off-topic), dar in Coreea Samsung chiar asta face. De la fiare de calcat, masini de spalat, televizoare, pana la... tineti-va bine: spalatorii auto, benzinarii, supermarket-uri, vapoare. Din pacate nu pot sa garantez 100% ca asa este, mi-a povestit un prieten care a fost pe-acolo.

    Now, back on topic: daca poate cineva sa-mi raspunda la dilema asta: oare iPhone 5 din Asia (mai exact Thailanda) va fi CDMA sau GSM? Nu de alta, dar am pe cineva acolo si tare ma batea gandul sa arunce un ochi la preturi... pentru ca la ei de obicei e totul mult mai cheap.

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Apple lanseaza in sfarsit iPhone 5

    Quote Originally Posted by Q View Post
    Dragi tovarasi ... nu pot pentru ca sa nu iau cuvintul ... nu de alta dar este imposibil sa stai deoparte cind citesti "eu am cunoştinţe multe cu LG, samsung( placinta si imitaţia de iphone) si nu au, am avut probleme" .. hai sa explic din experienta meaaa.... , pardon, stati asa ! mama este protagonistul principal in piesa asta (de ce sa fiu rautacios si sa nu admit) ... are smartphone ! (tam - tam) care este atit de avansat ca poate fi folosit ca telefon mobil, si nu a avut niciodata probleme cu el, jur pe rosu ! Pentru ea diferenta intre smartphone si si vechiul telefon fix cu "rontzaitoare" este ca pe asta il poate scoate in gradina cind uda rosiile. Si uite asa am venit cu argument solid ca-s om serios iar mama o sa fie extrem de fericita pentru ca i-am laudat shmartphonu'

    Ce este haios ca nu-s Apple insa nu pot sa nu apreciez calitatea, culmea ca am un HTC (cum am mai spus de altfel) si nu pot sa spun "nu mi-a facut niciodata probleme" pentru ca ar fi minciuna de rang inalt ! dar pot sa spun ca am invatat sa le rezolv. Dar pentru mine HTC este deja "low enough" nu as lua Samsung nici sa ma bati cu sirma ghipata. Stiu ca o sa sariti ca arsi insa adevarul ca este un fel de "scara magarului" desi nu-mi place sa o spun dar cred ca evidentiaza cel mai bine situatia reala. Daca este ca punem strict calitatea pe prim plan avem Apple sef de trib (contestatiile nu se iau in considerare), HTC cu ceva mediu desi ca design si materiale se poate spune ca-s acolo, cot la cot cu Apple dar o dau in bara cu restul specificatiilor in special "stabilitate" iar Samsung, eh ! Samsung ce sa fie ... Samsung este profit vereeeeeee, de ce nu ? iese profit din vapoare, facem vapoare, iese din cratite, aia mesterim si tot asa. In alte cuvinte tot ce scoate profit inclusiv "tilifoane", cei drept are un avantaj este mai ieftin, ori ma rog, era ca deja si-au luat nasul la purtare.

    Iar ca argumente as avea tot atitea cite a avut nenea mONKY si tot asa din experienta si nu ca am amici, pitici, etc ... insa cred ca tot romanul este satul sa le tot auda. Ar fi totusi un exemplu (vazut, pipait, simtit, alergat pentru rezolvare) care pe cit de negru este pe atit de haios:
    Cum obtii o lanterna scumpa ? Faci update la GalaxyTab
    Eu am un galaxy s din august 2010, mi s-a blocat de cateva la inceput cand aveam froyo, nu stiu ce s-a inteles mai devreme, un amic bun a avut iphone 4, a trecut la s3, probabil cum a zis si monky nu stia sa il folosească...Eu mi-am luat tel asta sa vb la el, cateva documente editate, cateva jocuri ft bune pe care le-am descoperit si datorita colegilor de pe threadul android si sa vad cate un filmuleţ( drumul cu metroul dus intors pe vremea aceea). Nu am spus in niciun moment altceva, nu am laudat un telefon si nu am jignit pe nimeni, mi-am spus o părere proprie si personală. Un fanboy samsung nu spune de apple ca are cele mai arătoase gadgeturi( mai ales macbook air).
    In concluzie pt ce il folosesc si l-am folosit nu m-a facut sa il blestem cum am ajuns sa imi blestem laptopul de la hp

  4. #44 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Dammit, si eu care ma asteptam la "yo' momma jokes"...
    Fruntea sus, promit ca-ti pregatesc unul cu "yo' papas"



    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    ... nu stiu ce s-a inteles mai devreme. Nu am spus in niciun moment altceva ... mi-am spus o părere proprie si personală ...
    tu cam ce poti intelege din ceea ce ai spus, nu exact ceea ce ai spus ? ... adica ori este parere "proprie" ori "eu am cunoştinţe cu ..."

    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    eu am cunoştinţe multe cu LG, samsung( placinta si imitaţia de iphone) si nu au, am avut probleme.
    ... eu nu am nici o problema cu Apple, Samsung ori KoKo SRL, in nici un caz cu LG, ba chiar pot spune din experinta, tot ce mi-a trecut prin pina de la LG au fost echipamente de nota 8/10. Problema cu Samsung ramine totusi, prin natura jobului am parte de multe si diverse echipamente de la Samsung care lasa de dorit indiferent despre ce categorie vorbim (electronice de larg consum, componente PC, echipamente mobile, etc):
    - chiar saptamina ce s-a incheiat am schimbat un DVD-RW de la Samsung care a murit subit de oftica ca nu a fost utilizat - asta este diagnosticul
    - acum citeva saptamini un HDD care a dat Reallocated Sector pina cind, si el, a murit tot asa de oftica ca a muncit numai 414 zile
    - acum aprox. 3 saptamini tot asa un Galaxy SII care subit pierdea semnalul iar la service pentru a nu stiu cita oara, au reusit sa descopere ca "era antena pozitionata nu stiu cum - yah ! right ...
    - acum aprox. 4 saptamini un GalaxyTab reclamat ca, citez "se misca ca dracu', il arunc ?" dupa ce l-am "manevrat" citeva ore am reusit cit de cit sa-l fac sa raspunda rezonabil, in fine, ca test final zic hai sa pun cap la cap trei scule (iPhone 4, HTC Desire HD, GalaxyTab) zic sa le supun unui test simplu in aceleasi conditii, simultan. Zis si facut, youtube, aleg un filmulet, le pregatesc pe toate 3 (pozitionare fata de router-ul wirele, verificare semnal/rata transfer, ma asigur ca nu ruleaza nimic in background), ii explic proprietarului sa apese play simulta cu mine, eu pe HTC si GalaxyTab, ea pe iPhone 4 ... rezultatul ? iPhone a avut nevoie de aprox. 4 sec pentru play, HTC de inca 4 sec iar Samsung doar inca aprox. 40 sec. Asa ca oricit as fi vrut eu sa scuz tableta aia (era interesul meu, trebuia sa demonstrez ca imi fac treaba bine), nu am avut nici o sansa. Mi-a bagat pumnul in gura cu ceva de genul "vezi ? pe iphone si htc de ce a incarcat asa repede" ce puteam sa-i spun ? "e de la conexiune ? cind stiam bine ca-s toate pe aceelasi router, in aceleasi conditii de semnal/rata transfer, la aceeasi distanta si in aceeasi pozitie fata de router" ... sa dau vina pe SO ? ... hai ca la iPhone vs. GalaxyTab puteam sa o mai dreg cumva insa cum sa fac cu GalaxyTab vs. HTC, ambele cu Android.

    Cam astea ar fi argumentele ce pot fi considerate "parere proprie" vis-a-vis de "produsele" Samsung. Asta pentru ca au doua elemente esentiale a) eu am initiat testele si b) tot eu am tras concluziile in baza rezultatelor. Da nu-i bai ! cum ai spus si tu, am spus si eu ... ceva ceva o sa se lege de aici.



    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    O sa razi (scuze pentru off-topic), dar in Coreea Samsung chiar asta face. De la fiare de calcat, masini de spalat, televizoare, pana la... tineti-va bine: spalatorii auto, benzinarii, supermarket-uri, vapoare
    si de ce sa rid ? ... crezi ca am facut afirmatiile asa ca-mi place sa scot limba la Samsung. Logica este destul de simpla si demonstrata in lungul istoriei industriale ... ceva ce de regula se gaseste la tot pasul in Romanica "sintem buni la toate, dar nimic din ce facem nu produce performanta" ... iar informatiile sint publice, Samsung

  5. #45 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar

    Yo' momma is so...

    Hai ca m-ai dezamagit de tot...

    Eu ma asteptam la un witty comeback si tu ne iei cu "Romanica" si cu "istoria industriala". Really?

    LE:
    Cat despre aia cu yo' poppa si cu pedobear - cum vrei, atata timp cat nu-ti trezeste amintiri neplacute. Sau poate sunt placute, in care caz: DAMN!

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au venit si primele cifre (pentru ca tot ma batea la cap lumea ce inseamna ca e asalt la preorder). Mai exact, au fost facute 2 milioane de preordere in primele 24h (fata de iPhone 4S unde s-a realizat recordul de 1 milion in primele 24h). O fi bine, o fi rau...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  2. Apple lanseaza noul iOS 7.1 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 21 Last Post: 22-03-2014, 02:25
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Apple lanseaza Noul iPad! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 83 Last Post: 15-03-2012, 19:16
  5. Apple iPhone 4 anuntat By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts