Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Primul Tablet PC dual core la doar 87.99 USD!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Primul Tablet PC dual core la doar 87.99 USD!

    Am vazut cat de bine stau la vanzari produsele de la Amazon, Apple, Barnes & Noble, Samsung... dar ce facem cei care avem buget redus si totusi ne dorim o tableta care sa nu fie prea lenta pentru a putea fi folosita in daily tasks? Well, dupa cum ne asteptam, chinezii vin cu o solutie. Mai exact, vorbim despre Tablet PC-ul ONDA V701. Acesta vine echipat cu un ecran de 7" la rezolutia 800x480, un procesor ARM dual core la 1.5Ghz, GPU Mali400, 1GB RAM, 8GB storage, Android 4.0.3. Accepta carduri microSD de pana la 32GB, are un ecran capacitiv in 5 puncte, o camera frontala si microfon, suporta 3G (via USB dongle).

    Vine si cu WiFi b/g/n si autonomia ajunge la impresionanta cifra de 7 ore. Are deasemenea si port miniHDMI si USB. Dimensiunile sunt urmatoarele: 186mm x 120mm x 11.9 mm, iar singura culoare disponibila este negru.

    Cireasa de pe tort este ca toate nebuniile de mai sus vin la un pret incredibil: 87.99 USD! Ba mai mult, daca luati doua bucati, pretul scade la 85.00 USD! Iar pentru cei care vor sa faca resell, la 20 de bucati pretul ajunge la 75.00 USD! Intr-adevar, nu este o minune tehnologica... designul este departe de concurenta, dar totusi, vorbim de suma de 300RON pentru un tablet mai mult decat OK.

    Tableta poate fi comandata de aici: Onda V701 Dual Core 7 inch Tablet PC. Spor la cumparaturi! Mai jos aveti si un mic filmulet cu tableta respectiva.

    Attached Images Attached Images onda_v701_dual_core_7_inch_tablet_pc.jpg

  2. #2 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Astia, Serioux si E-boda un fel de "care da mai putin". Nu-i rau sa fiu sincer, daca ar creste rezolutia la 720p, ori ideal ca sa egaleze New iPad, ar fi 1440 x 900 cred ca m-as abona la o pocnitoare ca asta. Ceva de genul tableta pentru 12 luni, dupa, la gunoi si alta

  3. #3 SP
    Junior Member baghy's Avatar
    Au model cu ecran hd. se numeste onda v702 si e 110$
    Asta ajunge la 99$ cu transport.

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    7"? Nu, multumesc. Nu stiu pt ce scot tabletele astea, sunt telefoane de 5"... Personal mie 10" (+/- 1 inch) mi se pare dimensiunea perfecta pt o tableta. Poate mai "incolo" (cand vor deveni tabletele mult mai subtiri si rama va fi si ea aproape inexistenta) un 12" va fi "sweet spot'" pt mine. Insa 7"? No way...

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    7"? Nu, multumesc. Nu stiu pt ce scot tabletele astea, sunt telefoane de 5"... Personal mie 10" (+/- 1 inch) mi se pare dimensiunea perfecta pt o tableta. Poate mai "incolo" (cand vor deveni tabletele mult mai subtiri si rama va fi si ea aproape inexistenta) un 12" va fi "sweet spot'" pt mine. Insa 7"? No way...
    7"-ul are un mare avantaj pe partea de portabilitate... si faptul ca il poti manevra (most of the time) cu o singura mana. Recunosc ca am renuntat la 7" in favoarea unui 9.7", insa nu pot sa neg si avantajele unei tablete "de plimbare"

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    insa nu pot sa neg si avantajele unei tablete "de plimbare"
    Pai iesi la plimbare sau te duci in parc sa intri pe net de pe tableta? Cred ca intelegi ce vreau sa zic.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai iesi la plimbare sau te duci in parc sa intri pe net de pe tableta? Cred ca intelegi ce vreau sa zic.
    Plimbare in vacanta, plimbare prin tara, plimbare la o intalnire de afaceri, plimbare cu metroul... toate cele sunt mai usoare cu un 7" decat cu un 10". Un 7" cu ceva "noroc vestimentar" il poti lua in buzunar (la piept de exp.). Un 10" - nici o sansa!

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Plimbare in vacanta, plimbare prin tara
    Pt astea eu zic ca un 10" nu e prea greu/mare, doar mergi cu bagaje oricum, 200 grame in plus (fata de o tableta de 7") chiar nu conteaza


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    plimbare la o intalnire de afaceri, plimbare cu metroul
    Pt asa ceva smartphone-ul e mult mai potrivit.

    Dar ma rog, asta e parerea mea.

  9. #9 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Primul Tablet PC dual core la doar 87.99 USD!

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pt astea eu zic ca un 10" nu e prea greu/mare, doar mergi cu bagaje oricum, 200 grame in plus (fata de o tableta de 7") chiar nu conteaza




    Pt asa ceva smartphone-ul e mult mai potrivit.

    Dar ma rog, asta e parerea mea.
    Fiecare cu gusturile sale

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pt astea eu zic ca un 10" nu e prea greu/mare, doar mergi cu bagaje oricum, 200 grame in plus (fata de o tableta de 7") chiar nu conteaza
    Se simte... si nu doar diferenta de 200 grame. E vorba si de dimensiuni, de cum se manevreaza un 10" fata de un 7". Si vorbim aici si de aspect ratio, majoritatea celor de 7" fiind mai wide, si aproape la fel de "usor" de folosit ca un smartphone de 5". Am si zis, e practic one hand vs 2 hands.
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pt asa ceva smartphone-ul e mult mai potrivit.
    De cand cu tableta, refuz sa mai citesc: stiri, documente, carti, reviste... pe un smartphone. Decat daca e must have si nu am de ales. O mica sesiune de gaming, ceva muzica, un pic de browsing pt. ce este necesar, da... e ok pe smartphone. Pentru restul, e mult prea obositor pentru ochi. Chiar si un 5.2". Cel putin pentru bosorogul din mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Bundle PS4 + PSV la doar 500 USD! By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 09-08-2013, 08:53
  2. Replies: 6 Last Post: 23-01-2013, 01:49
  3. Replies: 7 Last Post: 15-10-2008, 00:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts