Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 28 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 550

Thread: RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

  1. #481 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am si eu o nedumerire. Cum pot face debugging la netul de la RDS?
    Acum downloadez de pe PSN US Witcher 3 cu viteza incredibila de 100-300KB. La un download de 9.550 GB am 9 hours left. Poate asa merge PSN ul seara. Insa mai mult de 2-3MB/s nu am vazut vreodata pe PSN.
    PS4 e pe cablu. Net am fiberlink 500. Fibra optica trasa in casa intr-un router Huawei. Cea mai mare viteza vazuta de mine (40MB) a fost prin cablu la download de torrent cu NAS-ul din dotare (DS 214play).
    De cateva zile am achizitionat un Asus AC66U insa la downloadul prin cablu nu ar trebui sa fie diferente mari avand in vedere ca folosesc routerul Huawei ca si bridge si din el ies in Asus.
    Neavand un laptop sau desktop pe care sa le leg prin cablu la router, am facut cateva teste de viteza conectat prin wireless la reteaua de 2.4Ghz si altele la cea de 5Ghz.
    Vitezele de peste 100 sunt prin reteaua de 5Ghz.
    Si as vrea sa verific ca nu e ceva cu ce imi ofera RDS. Adica vad la Monky teste de viteza care se apropie de ce ofera RDS insa la mine e cam departe.
    Update: 13 hours left la The Witcher 3 pe PSN US.
    PS: Sunt din Bucuresti pe Stefan cel Mare.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1431707940344.png uploadfromtaptalk1431708169708.jpg

  2. #482 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Stai linistit, nu e de la net... asa merge PSN-ul.

  3. #483 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Viteza maxima pe care o poti prinde pe PSN e de 8 MB/s, eu am reusit doar pe PS3 asa ceva, pe PS4 nu am depasit 5-6 MB

  4. #484 SP
    Member cipvas's Avatar
    Ce are in poza @dinamovistu pentru mine e vis. Nu mai spun de ce am vazut la Monky. Tot Fiberlink 500 de la RDS am si eu. Cand fac testul ala la PS4 am maxim 40-50 Mb download cu 2-3 Mb upload. Anul trecut parca am vazut ca a fost o perioada ff scurata cand a sarit de 100 Mb download. In schimb cand downloadez jocuri/update-uri am vazut si cate 3 downloaduri simultane care mergeau cu cate 8MB/sec(nu Mb). Toate 3. In acelasi timp. Cronometrate de mine cu ceasul intr-o mana si cu ochii beliti in TV. Dar media e de 3-4 MB/sec. Si consola pusa in DM pe fir...etc. E o usoara crestere cand pun cablul direct in consola. Ma tot gandesc ca e de la routerul gigabit TP Link ce l-am luat de la astia de la RDS. As vrea sa iau un Asus, caci vad ca mai toata lumea le lauda, dar sa dau cateva milioane bune si tot sa nu mearga cum trebuie...

  5. #485 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu am luat Asus AC66U saptamana asta cu gandul sa-l returnez daca nu mergea cum imi doream.
    Ce ma interesa pe mine cel mai mult era ca din dormitor (apartament cu 2 camere) sa pot face streaming prin DLNA de pe un Panasonic 48AS640e prin WIFI de pe un NAS Synology DS214play legat prin cablu la routerul Huawei de la RDS, aflat in hol. Deci oarecum la mijloc. Si nu reuseam sa fac streaming fara intreruperi destul de mari.
    Am pus routerul in sufragerie (Asus-ul), deci mai departe decat era routerul Huawei initial si merge cum imi doream eu. Adica rulez de pe TV orice film 1080p inclusiv 3D-uri fara intreruperi.
    O singura problema am de fapt. PS TV nu merge cum trebuie. Reteaua de 5Ghz nu o vede iar cea de 2.4Ghz cu 44% semnal si nu tine conexiunea sa fac streaming de pe PS4 cum trebuie. Banuiesc ca si wifi-ul de pe PS TV nu e prea reusit ca si putere etc.
    Ideea de baza e ca iti iei routerul dorit si daca nu te multumeste in setupul tau il returnezi.

  6. #486 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Playstation TV nu o sa vada niciodata reteaua de 5Ghz, pentru ca nu e dual-band... nu are cum sa stie 5Ghz. Si da, din pacate are antena slaba chiar si pentru 2.4Ghz... Iti recomand sa conectezi PS4 pe cablu... ar trebui sa fie suficient atunci pt. PS TV streaming. Ambele pe 2.4Ghz nu prea ai sanse decat daca le ai pe amandoua pozitionate la maxim 2m de router.

  7. #487 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Lucreaza baietii de pe teren si duminica? Am probleme cu internetul si parca n-as vrea sa stau o zi fara

  8. #488 SP
    Admin MonkY's Avatar

    RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

    Depinde ce ai nevoie. Instalari nu cred ca fac duminica. Iar pt. interventii, avand in vedere ca e deja 14:00, te vor programa pt. maine dimineata cel mai devreme. Dar, give it a try.

  9. #489 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu am avut abonamentul de la ei, facusem o cerere de trecere la ei prin ianuarie, si s-au miscat foarte repede. Asa de repede incat n-am apucat sa-mi fac upgrade la PC si nici nu m-am putut bucura de viteza gigabit, asa ca mi-am facut downgrade la Fiberlink 500. Point is, PS4-ul e legat prin cablu, DMZ la router, toate porturile deschise, dar descarca cu viteza melcului uneori, eu fiind un fan al digitalelor din comoditate si experientele din trecut cand mi-au fost ciordite jocurile. Deci, serverele sunt cam praf pe scurt, routerul meu e cel cumparat de Monky de Black Friday, un Asus AC68U. Pe torrent prind viteza maxima, insa PS4-ul descarca slab de tot, uneori stau cu orele pentru un joc intreg.

  10. #490 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    RCS & RDS va oferi servicii de date mobile 4G LTE in 25 de orase
    In prima etapa a proiectului, pana la finalul lunii septembrie, clientii Digi Mobil din 12 orase vor beneficia de avantajele tehnologiei 4G: Bucuresti, Cluj, Timisoara, Brasov, Oradea, Craiova, Constanta, Iasi, Arad, Sibiu, Pitesti si Ploiesti, urmand ca pana la finalul anului sa isi extinda aria de acoperire in Galati, Braila, Baia Mare, Targu Mures, Satu Mare, Ramnicu Valcea, Drobeta Turnu Severin, Targu Jiu, Resita, Slatina, Hunedoara, Vaslui, Alexandria. In acelasi timp, compania va continua sa isi dezvolte reteaua de comunicatii mobile pentru a avea acoperire 3G si 4G la nivel national.

  11. #491 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    Pe torrent prind viteza maxima, insa PS4-ul descarca slab de tot, uneori stau cu orele pentru un joc intreg.
    Pai mai e si de la serverele lor ca nu pun toti banda de 100GB ca sa descarcam toti cu 500MB/s

  12. #492 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am si eu o intrebare cam offtopic,daca imi puteti reaspunde.O sa ma mut la Bucuresti luna viitoare,cam cat de repede se misca RDS-ul cand vine vorba de instalare de noi servicii?Sa stiu asa in mare daca pot face in ziua cand ajung sau trebuie sa ii anunt inainte cu cateva zile?

  13. #493 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se misca repede 2-3 zile, tre sa ii anunti in prealabil oricum.

  14. #494 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu am stat 2 saptamani deci e de noroc

  15. #495 SP
    Admin MonkY's Avatar
    seven1994: totul tine de zona in care esti. Daca te muti intr-un bloc unde este deja trasa fibra si ai cutia de la RDS deja activa pe scara, ai sanse sa vina instalarea de pe o zi pe alta. Daca e de tras cabluri, spart, dat gauri, montat... poti sa stai si mai bine de o luna. Oricum daca suni la ei, vor verifica adresa si iti pot da o estimare. Bafta!

  16. #496 SP
    Member Hansel31's Avatar
    in 2 zile iti monteaza maxim 3

  17. #497 SP
    Member Hansel31's Avatar
    PS, viteza de download/upload pt RDS 1000 MB/s
    Attached Images Attached Images img_2041.jpg img_2042.jpg

  18. #498 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Se misca repede 2-3 zile, tre sa ii anunti in prealabil oricum.
    eu am stat dupa ei 2-3 luni...LUNI...LUNI!!! Fereasca Dumnezeu sa mai am nevoie vreodata de ei sa-mi vina pe scara ca mai degraba o sa schimb providerul decat sa mai astept cu ceva dupa ei. Acuma ca mi-au instalat 1 Giga...sper sa tina la infinit si sa mearga ok, ca altfel eu nu-i mai chem vreodata. Si nu, nu exagerez, puteti sa-mi ziceti orice, asta a fost experienta mea cu ei, dupa cardul C+ de digital am asteptat iar cred ca peste 6 luni, so...yeah, that's that.

  19. #499 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Te iubeste cineva la RDS, desi sa mai intamplat sa cada netul, a doua zi trimitea o echipa se verifice caseta din scara, dupa TV am stat 1 luna pt ca a fost promotia la reinoire de abonament si sau dat ca painea calda.

  20. #500 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Comunicate de presa - de maine puteti avea abonamentul Optim Nelimitat la 3 EUR/luna (TVA inclus). Daca aveti net si tv de la ei, desigur.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 28 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 07-01-2016, 22:37
  2. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  3. Replies: 4 Last Post: 16-12-2013, 18:00
  4. Replies: 2 Last Post: 26-09-2013, 17:33
  5. Kinect-Cel mai ieftin pret din Romania By nebunu1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 53 Last Post: 19-01-2012, 14:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts